Stajnie w Warszawie i okolicach

Siodłownia ???  😲

Mam wrażenie że niedługo będzie coraz więcej stajni do kupienia skoro za ten biznes biorą się ludzie którzy nawet nie wiedzą co jak się nazywa . 😁 😁 😁

Jak już pisałem , to nie jest biznes dla każdego. Fakt że ktoś zarabia na tym duże pieniądze oznacza tylko że zna się dobrze na tym co robi .  😉
Osoba, która to wystawia nie zna się na koniach. Jest właścicielem budynku, ale to nie ona aktualnie prowadzi stajnie  😉

To tak w formie sprostowania tylko, bo o aktualnych dzierżawcach już tu nie raz były wcześniej rozmowy, więc przytaczać nic nie muszę  😀
Ktoś coś słyszał o stajni w Kawęczynie(Konstancin Jeziorna) teraz się nazywa konie i kropka , kiedyś chyba encanto.
domis2008, nie ma wg mnie szans na sprzedaż tego obiektu jako stajnię. Niespełna ha ziemi (to się nawet na rolnika nie łapie), 50 boksów ? Tam nawet nie ma miejsca na rozmieszczenie infrastruktury jeździeckiej, ani na padoki dla koni nawet w formie małych wybiegów. To była stajnia do handlu końmi rzeźnymi stworzona i wg mnie nadaje się co najwyżej na magazyn.
bera7 z tego co mi wiadomo o historii tego miejsca, to nawet nie tyle co samymi końmi rzeźnymi, a pierwotnie bydłem. O braku padoków wiem, mieszkam całkiem niedaleko więc znam miejsce. Pomijając fakt braku tych padoków, możliwości wydzierżawienia pobliskich łąk, jest tam potwornie ubogo - klepisko i tyle 🤔

Jak dla mnie to miejsce na pewno nie nadaje się do prowadzenia stajni...
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
14 stycznia 2019 13:15
Osoba, która to wystawia nie zna się na koniach. Jest właścicielem budynku, ale to nie ona aktualnie prowadzi stajnie  😉

To tak w formie sprostowania tylko, bo o aktualnych dzierżawcach już tu nie raz były wcześniej rozmowy, więc przytaczać nic nie muszę  😀


osoba, która umieściła ogłoszenie jeżeli już (chociaż też nie do końca i myślę, że to "podpowiadacz" albo literówka)  bo właścicielem budynków jest osoba, która  zna na koniach

edit. rzeczywiście na gumtree ogłoszenie umieścił "ktoś" bo na olx. zupełnie kto inny i o tej osobie myślałam
Ktoś coś słyszał o stajni w Kawęczynie(Konstancin Jeziorna) teraz się nazywa konie i kropka , kiedyś chyba encanto.


Karina7 koleżanka trzyma tam konia, mogę się podpytać tylko daj znac co byś chciała wiedzieć
Hekate1 o opiece, właścicielach itp.moze byc na priv ,dziękuję <3
bera7 z tego co mi wiadomo o historii tego miejsca, to nawet nie tyle co samymi końmi rzeźnymi, a pierwotnie bydłem. O braku padoków wiem, mieszkam całkiem niedaleko więc znam miejsce. Pomijając fakt braku tych padoków, możliwości wydzierżawienia pobliskich łąk, jest tam potwornie ubogo - klepisko i tyle 🤔

Jak dla mnie to miejsce na pewno nie nadaje się do prowadzenia stajni...

To był punkt etapowy, czyli odpoczynku dla zwierząt jadących na rzeź (dla bydła i dla koni) w budynkach częściowo są boksy, częściowo stanowiska. Gdyby tam był jeszcze z hektar na padoczki, to ew i ujeżdżalnia by tam była i mogłaby hala stanąć. Teraz ujeżdzalnia jest duża, ale robi też za wybieg.
Ktoś coś słyszał o stajni w Kawęczynie(Konstancin Jeziorna) teraz się nazywa konie i kropka , kiedyś chyba encanto.


Ja byłam oglądać tę stajnię. Mogę napisać dokładniej na priv wrażenia z oglądania, bo nie wstawiłam tam konia.
Karina 7 pw
Dambala to poproszę.
Przyznam się szczerze ze sama mam stajnie przydomową, ale nie chce by stała sama bez towarzystwa. A tak na szybko ciężko kogoś znaleźć.
Wiecie może jakie warunki panują w FC-Dąbrowicy? I jaki jest tam dojazd komunikacją?
Poszukuje stajni w okolicach Pruszkowa myśle, ze do 20km max. Cos godnego polecenia? Koniecznie z małymi bezpiecznymi  padokami, najlepiej w małych grupach (kon kontuzjowany i autodestrukcyjny). O podstawowej opiece myśle, ze nie Musze wspominać  😀
[quote author=Rudaska8) link=topic=46.msg2838166#msg2838166 date=1547648805]
Wiecie może jakie warunki panują w FC-Dąbrowicy? I jaki jest tam dojazd komunikacją?
[/quote]
Dojazd  tylko  autem. Komunikacja  praktycznie żadna.
Znajdzie się tu jakaś dobra dusza z okolic Ożarowa?  :kwiatek:
Pilnie! 🙁
szukam stajni w okolicach Tłuszcza lub Wołomina. Nieograniczony dostęp do siana i wody, zachowana czystość, najchętniej z halą. Cena do ok. 1000
Mamy dwa tygodnie na znalezienie stajni 🙁
Będę wdzięczna za wszelkie informacje  🙇
Pilnie! 🙁
szukam stajni w okolicach Tłuszcza lub Wołomina. Nieograniczony dostęp do siana i wody, zachowana czystość, najchętniej z halą. Cena do ok. 1000
Mamy dwa tygodnie na znalezienie stajni 🙁
Będę wdzięczna za wszelkie informacje  🙇


Tysiące razy poruszany był ten temat...NIE MA TAKIEJ STAJNI! ( sorki ,ale to mnie już dobija) ... gdzie stoisz teraz ? w Vedze?
Tak, w Vedzie  :oczopląs: właściciel (nie Vegi, tylko obiektu) zamyka stajnię, dwa dni później zmienia zdanie i nie zamyka, jednak zamyka, a jednak może nie  🤦

w okolicy Wołomina wiem, że jest słabo. Poszerzam poszukiwania o Tłuszcz 😀 Jeśli Vega spełniła te kilka najprostszych wymagań, to może jednak coś się uda  👀
może być stajnia bez łąk.
Pilnie! 🙁
szukam stajni w okolicach Tłuszcza lub Wołomina. Nieograniczony dostęp do siana i wody, zachowana czystość, najchętniej z halą. Cena do ok. 1000
Mamy dwa tygodnie na znalezienie stajni 🙁
Będę wdzięczna za wszelkie informacje  🙇

Proszę sprecyzować "nieograniczony dostęp" .
Duża siata napakowana na full, w razie potrzeby uzupełniona. Nie wiem ile to kg 🤔 rzadko zdarza się, że mój koń opróżnia siatkę do zera, ale w sytuacji gdy np. jest cały dzień w boksie może mu się udać. Mile widziane też siano na padoku 🙂
A woda?
dziwne pytanie 🤔 Stały dostęp do wody w boksie i stały na padoku. Jeśli za 1000 zł nie oczekuję hali, ani łąk, a jedynie siana i wody, to chyba nie są jakieś fanaberie.
Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Zapewnienie  zimą wody na padoku jest niestety u nas niemożliwe.  Stąd pytanie.  U nas woda zamarza jak jest poniżej zera
Bo w tej cenie byłaby i Hala i karuzela  i stajnia między Wołominem  i Tłuszczem
dziwne pytanie 🤔 Stały dostęp do wody w boksie i stały na padoku. Jeśli za 1000 zł nie oczekuję hali, ani łąk, a jedynie siana i wody, to chyba nie są jakieś fanaberie.
Poprawcie mnie jeśli się mylę.


FC Dąbrowica nie spełni Twoich oczekiwań...pod względem opieki nad koniem jedyną stajnią godną polecenia w tej okolicy jest Groteska Arabians ( konie mają wode na padokach mimo minusowych temperatur bo się ta wodę tam poprostu donosi w ciągu dnia) . Nie ma tam natomiast opcji siatki z sianem ,ale konie dostaja siano regularnie ( kilka razy w ciągu dnia) w ilościach absolutnie zaspokajających potrzeby konia ( siano jest też dobrej jakości i to jest w tej stajni bardzo mocno pilnowane). Całą resztę znasz pewnie z opowieści przeróżnych . Cena niestety wyższa.
Możesz zerknąć na nowe miejsce : Rancho Zico: stajnia dopiero rusza, więc temat hali pewnie dopiero na przyszły rok,ale siano na padoku jest i woda też ( nawet w zimę 😉 ) : https://www.facebook.com/Ranczo-Zico-420542291818295/
Osoba prowadząca to miejsce zna się na koniach i napewno kon tam będzie bezpieczny i najedzony.
ash   Sukces jest koloru blond....
18 stycznia 2019 15:38
Rancho Zico prowadzi nasza koleżanka i nasz nadworny dostawca pasz 🙂 gdyby była hala to byłoby idealnie 🙂

Dla mnie nieograniczony dostęp do siana to paśnik na padoku a w stajni siano dokładne przez stajennych jak widza ze się kończy.
[quote author=gosiunia811 link=topic=46.msg2838941#msg2838941 date=1547822343]
dziwne pytanie 🤔 Stały dostęp do wody w boksie i stały na padoku. Jeśli za 1000 zł nie oczekuję hali, ani łąk, a jedynie siana i wody, to chyba nie są jakieś fanaberie.
Poprawcie mnie jeśli się mylę.


FC Dąbrowica nie spełni Twoich oczekiwań...pod względem opieki nad koniem jedyną stajnią godną polecenia w tej okolicy jest Groteska Arabians ( konie mają wode na padokach mimo minusowych temperatur bo się ta wodę tam poprostu donosi w ciągu dnia) .

[/quote]

Stąd moje pytanie o STAŁY dostęp  do wody. Donoszemie wody na padok nie jest dla mnie stałym dostępem tylko czasowym. Natomiast siano w siatce jak najbardziej tak . Dlatego nie damy rady z tą wodą... Zwłaszcza  w mrozy 🙂.
Ash dlatego trzymamy kciuki za to miejsce  😉 Mokre ma niestety jeden podstawowy minus: opłata za dzierżawe jest masakrycznie wysoka ( wręcz ogromna) no i miejsce działa: od dzierżawcy do dzierżawcy 🙁

rider1 a jak ty sobie wyobrażasz ten stały dostęp ( nie donoszony)  do wody na powietrzu w zimie przy minusowych temperaturach ?
rider1 a jak ty sobie wyobrażasz ten stały dostęp ( nie donoszony)  do wody na powietrzu w zimie przy minusowych temperaturach ?


rwący potok?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się