Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Fahra, Średnio mogę się wypowiedzieć jak oceniam ogiera, bo w kwestii hodowlanej jestem laikiem, a konia mam bardzo krótko. Póki co - młody dał się poznać jako bardzo opanowany, spokojny koń, choć "duże oko" wszystko widzi 😉 Czas pokaże, co z niego wyrośnie. Szukałam raczej lekkiego konia z pochodzeniem. Jaśmina na żywo nie widziałam. Na pewno przekazuje urodę.... 🙂
Efektów nie będę komentować  😉

Rozwinełabyś temat Efekta?  :kwiatek:
Jeszcze odnośnie Emetytów, obserwowałam przez kilka lat dwa Emetyty stojące w okolicznej stajni i bardzo wyróżniały się na tle reszty koni dużą niestabilnością emocjonalną, wpadaniem w histerię i codziennym tkaniem.

Fahra młodziak pięknie Ci rośnie, bardzo podoba mi się jego smukła głowa  🙂
Sosenka, moja Emetytka tez histeryczka (rzadko jej się zdarza ale jak jest histeria to totalnie się jej mózg wyłącza) i też tka w stresowych sytuacjach, ale kobyla jest ruchowo bardzo fajna, w skoku gumowa i do tego tak bystra, szybko ucząca się i reaktywna że gdyby była od młodego w sporcie a nie w hodowli to mogłaby chodzić duże konkursy.

Ale znam też walaszka mlp po Emetycie, oaza spokoju w stajni, bez narowow I bardzo grzeczny do jazdy.
karolina_ Dokładnie tak reagowały znane mi konie, nie zawsze wyłączał im się mózg, ale jak już się to stało, to było zero reakcji na bodźce i jeździec mniej lub bardziej walczył o życie. Reszta też się zgadza - bystre i inteligentne konie 🙂 Zawsze podziwiałam dogadujące się z nimi osoby, niestety ten typ koni wykracza poza moje możliwości.
Widzę że wspominacie Emetyta więc przy okazji zapytam. Od pół roku posiadam 13-to letnią klacz po nim. Chciałabym ją na przyszły rok zaźrebić. Tylko pytanie jakim ogierem  🤔 🤔 🤔
Wszystko co wyżej piszecie to zupełnie prawda. Jest to mega trudny koń z chaosem w głowie. Chciałabym mieć w przyszłości fajnego zrównoważonego i skocznego źrebaczka może miał był ktoś pomysł na ogiera który pomógłby naprawić "złe geny" ?

Cena nasienia w granicach do 3tys.
Anialipsi, ja od mojej trakenki po Emetycie mam bardzo fajnego ogierka po All Inclusive, tu masz zdjęcia http://ogloszenia.re-volta.pl/all-in--ogierek-z-rocznika-2018--prospekt-do-ujezdzenia-lub-wkkw--film/o/137432/
Oooo , to już byś miała imbred na porąbańca. Świetny pomysł  😁 😁 😁
Oooo , to już byś miała imbred na porąbańca. Świetny pomysł  😁 😁 😁


? Jaki inbred na jakiego porabanca? Chodzi ci o krycie moim?  😀 toż to jeszcze dzieciak, on się z kobylami bawi. Pokazałam w kontekście poprawy charakteru a nie stanowki  😀
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
29 grudnia 2018 17:06
To ja może wstawię zdjecia Emarka mlp od Emeralda/Divisor xx po Chestnut Park All That Jazz  😀 Ogier hodowli i własności SK Janów Podlaski



Mi się on bardzo podobał i rozważałam krycie/inseminację nim. Niestety jak zadzwoniłam do stada to nikt nic nie wiedział i nie wiedział kiedy będzie wiedział  😵

Pani w biurze w ogóle nie wiedziała jak "to" się robi, przekazała słuchawkę Panu, który sam nie wiedział co wiedział. Niestety bardzo mnie to zraziło  👀
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 grudnia 2018 20:23
milusia ładny chłopak 🙂 Kawał maszyny się robi 🙂
milusia, on jest przepiękny  😍 💘 💃

On szedł w tym roku MPMK ?
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
29 grudnia 2018 21:35
Fahra-kiedy dzwoniłaś? Jutro na pw podam Ci nr do kompetentnej osoby i na pewno się dogadasz.  🙂
A ogier warty uwagi. Ma dobry ruch i jeszcze lepszy charakter i chęć współpracy. Jego dzieci są dlugonogie, szyjaste i poprawne na nogach,b. dobre ruchowo.
Constantia-dziękuję. No robi się kawał fajnego zwierza  😉
Perlica-tak, 6cio latki w ujezdzeniu. Przez dwa dni był 3, ale w finale ,,się porobiło"  🙄 i niespodziewanie spadliśmy na 4 miejsce. Życie. Jest niedosyt, ale pracujemy dalej  😉
Czyli byście sugerowały zaźrebić ujeżdżeniowcem ? Wyjdzie z tego dobry skoczek w przyszłości ?
milusia Dzwoniłam około półtorej roku temu, jak szukałam dżentelmena do mojej klaczy. Ale dziękuję. Padło na Jaśmina i nie żałuję 🙂

Odnośnie Jaśmina dowiedziałam się, że zmienił lokalizację na okolice Kielc.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
31 grudnia 2018 21:00
milusia ja na rozbudowę siwego będę czekać jeszcze spokojnie dwa lata 😉
Co myślicie o takim połączeniu?
Gdyby obrazek był za duży
- Dżihad
- Farsa - Bibigar
Ogier Tangelo , gdzie  jest dostępne nasienie?
Cześć, szukam czegoś skocznego, wysokiego (165 min), z iskrą, raczej lekkiej budowy dla klaczy młp. Zależy mi żeby zostało w rasie..
Macie jakieś propozycję? Myślałam o Quatar De Palpe, Quercus Du Maury i Bon. Prosiłabym także o ich opinie jeżeli ktoś kojarzy ogiery a zwłaszcza potomstwo.  🙂
Ja znam caluśkie potomstwo Bona, chętnie odpowiem na pytania. Mam jakieś filmiki młodzieży też.
No i zapraszam serdecznie !
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
14 stycznia 2019 16:55
Quercusy są charakterne, z góry trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Ona to taki baranek/ kocur po kastracji w obejściu. Pod siodłem już taka bardziej energiczna "hello, bawmy się".
Constantia rozwiniesz myśl?
Szukam ogierów fryzyjskich na Śląsku, dla klaczy bez pochodzenia, więc nie zależy mi na holenderskim papierze 🙂 Ktoś ma jakieś info? Dar- Mar o tej stajni już wiem 🙂
Tworek, po cholere chcesz kryc kucke bez pochodzenia jakas szkapa fryzopodobna 👀

Twoje pieniadze w sumie, ale to przepis na koslawego destrukta. Lepiej poszukaj gotowego fryzomiksa na rynku, wtedy przynajmniej widac, czy toto rokuje na konia uzytkowego 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
24 stycznia 2019 12:07
Shhera dużo cierpliwości, bo one mają swój pomysł na życie i nie zbyt chętnie podporządkowują się w pracy. Mają swoje charakterki i do niektórych rzeczy trzeba je dlugo namawiać, żeby robiły tak jak jeździec tego oczekuje. Wszystkim z ktorymi mialam do czynienia trzeba było bardzo spokojnie wprowadzać nowości, bo jak się przestraszyly, to za kazdym razem trzeba bylo cofać się z pracą. Jeśli nie rozumiały zadania albo nowe zadanie je zaskoczyło to niestety strzelały focha i stawiały opór, zamiast zastanowić się nad sytuacją. Ale trzeba im przyznać, że byly bardzo dobre technicznie w skoku.
A ja tak trochę nieprofesjonalnie zapytam który z dobrych ogierów przekazuje duze odmiany, daje tzw.malowane potomstwo?
czy ktoś ma potomstwo westwalskiego ogiera Adorator ( po Arpeggio)?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 stycznia 2019 20:37
adriena teoretycznie sporo malowańców jest po Ogano Sitte, Balou du rouet, Emerald van't ruytershof
Malina_M miałam dużo styczności ze źrebakami po nim i mogę ci co nieco opowiedzieć 😉 Ogólnie fajne dzieciaki, spore i ładnie zbudowane. Charakterem też plusują bo to takie ciekawskie miśki z ikrą.
Jak chcesz to chodź po więcej na priv 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się