Daw-Mag

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
07 grudnia 2016 19:47
natip pięknie wygląda, ale ja już nigdy więcej nie zamówię siodła z białymi wstawkami  🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
09 grudnia 2016 17:35
Jak wypada łęk M daw-mag w przeliczeniu na numerki i winteca? 31 i czarny?


Zastanawiam się jaki to model. Jednotybinkowa ujeżdżeniówka z plakietką: Pleszew, Daw-Mag, Piotr Wysocki
Mógł by ktoś zmierzyć ile palcy(dorosłej osoby) bądź cm jest pomiędzy panelami w najwęższym miejscu? Konkretnie chodzi mi o model grand prix?
Mojej kumpeli przedstawiciel z Poznania już od czerwca dobiera siodło -teraz idzie do 3 poprawki  😎
Serio nawet wrogom nie życzę 😉
Niedlugo sobie ściągne rymarza z Gliwic do dopasowania siodla i poprawy paneli - też przedstawiciel DM, ale zdaje się trochę więcej o nich wie  🙄


Czyżby ktoś od Piotra Koniecznego? Aż dziw, bo w samej produkcji wyrobów skórzanych nie mają sobie równych
Ktoś to mało powiedziane  😉
Czy ktoś miał Daw Maga Mściwoj Kiecoń ? Szukam siodła do skoków (poziom N-C) i raz siedziałam na tym Daw Magu i szczerze muszę przyznać że bardzo mi podpasowało i zastanawiam się nad kupnem. Warto czy może lepszy GP? Ma ktoś może zdjęcia tego modelu w czarnej skórze ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂
olofranki Moja znajoma na stajni ma i to w czarnej skórze, chcesz to ci mogę zrobić zdjęcie 😉 Raz siedziałam w tym siodełku i naprawdę fajne jest. Sama mam GP i wydaje mi się, że Kiecoń bardziej nogę trzyma, ale to może tylko takie wrażenie  😉
olofranki Moja znajoma na stajni ma i to w czarnej skórze, chcesz to ci mogę zrobić zdjęcie 😉 Raz siedziałam w tym siodełku i naprawdę fajne jest. Sama mam GP i wydaje mi się, że Kiecoń bardziej nogę trzyma, ale to może tylko takie wrażenie  😉


Była bym bardzooooo wdzięczna za zdjęcia ! 🙂
olofranki a spróbuj sobie usiąść w CH&W Daw Magu-dla mnie nie ma sobie równych przy wyższych skokach, a model mało popularny  😉
Czy ktos testowal siodlo Classic?
Ooo, Daw-Magowy wątek! Może tu ktoś mnie oświeci, czym się różnią siodła MAX od MAX PRO? 🙂 Przejrzałam wątek, ale nie ma tu tej informacji.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
14 kwietnia 2017 11:33
Stary max jest na ławkach, natomiast nowy(wersja pro) na normalnych panelach jak np skokówki 😉
EDIT: foty
Stary max jest na ławkach, natomiast nowy(wersja pro) na normalnych panelach jak np skokówki 😉


A rzeczywiście, PRO jest na poduchach. Dzięki wielkie. 😀
Jezdzil ktos w ch&w ? Jakie wrazenia? Lepsze od GP ?
Ja mam pytanie odnośnie Daw-Maga Mściwoj Kiecoń, polecacie? Miał ktoś dłuższą styczność z tym siodłem? Bo widzę, że dziewczyny rozmawiały wyżej, ale wolałabym uzyskać jakieś konkretniejsze informacje na temat tego konkretnego siodła. 🙂 Czy wygodne, czy fajnie usadza? Jak Wasze konie reagowały na to siodło? Obecnie mam Stubbena, ale już od dłuższego czasu rozglądam się za innym siodłem i to wpadło mi w oko. Będę wdzięczna za każdą opinię.  😅
Cześć i czołem,  :kwiatek:
Chciałam zapytać o siodło Daw-mag model Mściwoj Kiecoń, co o nim uważacie warte uwagi?
Witam,
Macie może porównanie w użytkowaniu Dawno mag max zwykły i Daw mag max pro?
Jak rozkłada się ciężar jeźdźca?
Zwłaszcza Pro?
Tam gdzie są poduchy nie ławki.
Dziękuję
Ja się podłączę do pytania, czy ma ktoś zdjęcie z jeźdźcem w siodle w Daw Mag Max?
Mi nie chodzi o zdjęcia tylko o odczucia w użytkowaniu . Poduszki chyba nie rozłożą tak ciężaru jak ławki.
Jeśli to w czymś pomoże to podobno poduszki w wersji pro są identyczne z tymi z daw mag Hubert. Max i Hubert mają wspólną jakby "dolną cześć", szkielet, podwozie, nie wiem jak to nazwać 😉 cześć ważną dla konia ooo. inne mają za to siedzisko, całe nadwozie siodła.
Dziękuję
Pytanie do użytkowników siodła CH&W-  czy rzeczywiście sprawdza się na wykłębionych koniach? Co w nim jest takiego, że właśnie wykłębiony koniom jest dedykowane?
Siodło rajdowe Daw Mag Max STANDARD- brązowe! Podobno teraz robią z nubuku?  🤔 Dostałam taką informacje w sklepie jeździeckim, który sprzedaje te siodła? Ma ktoś? Jaka jest wytrzymałość tego materiału na siodle?
Czy siodła Daw Mag mają gdzieś wybity rozmiar łęku ? Ewentualnie jak najlepiej go określić mając siodło w rękach ?
Wszystko wybite jest na małej tybince
Nazwa siodła, rozmiar dla jeźdźca i rozmiar łęku (S,M,M,L,XL)
Chyba że to jakiś starszy model to tego brak.
Mogło być jeszcze zmniejszane albo poszerzane o jeden rozmiar, więc wybity symbol odnosi się tylko do oryginalnego rozmiaru przy produkcji.
ale jak w dawmagu zmieniają rozmiar to przebijają na tybince.
No właśnie na stubbenach mam na małej tybince a na tych Daw Magach nie znalazłam, może za stare faktycznie, przejrze jeszcze raz. Dziękuję
Mnie zmniejszał łęk serwisant Daw maga na miejscu w stajni i nie wybił dodatkowo żadnego oznaczenia.
Sprawdziłam na Hubercie nie mam nic, na rajdowym mam napisane Max 18'' i nie ma rozmiaru łęku.

Ale mam już szablony u siebie
https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-mierzenia-leku-szablony-daw-mag-7632447037

Jak prawidłowo je stosować na koniu ? Powinny w całości przylegać ? w którym dokładnie miejscu ? Ma ktoś doświadczenie z tym, lub może jakiś filmik instruktażowy jest ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się