Daw-Mag

Hej,
czy polecacie produkty Daw-Maga? Rozważam zakup siodła Hubert (czy ktoś przy okazji zakupu tego siodła korzystał z opcji dopasowania przez saddle fittera ze sklepu Kashtan?), czy ktoś ma i może polecić/odradzić? Szukam siodła do tzw. ambitnej rekreacji/małego sportu (aktualnie mój poziom to przygotowanie do BOJ, po jej zdaniu chciałabym dalej jeździć wszechstronnie, trochę skoków, trochę uje + tereny) i to jeszcze na arabka (dlatego zastanawiam się nad dopasowaniem na miarę), szukam używanych z tej firmy ale nie wiem czy nie zdecyduję się dopłacić ten 1000 zł i mieć pewność, że konikowi jest wygodnie. Czy ktoś korzystał z kompletu siodło + ogłowie z tej firmy? Warto inwestować w ten sprzęt, posłuży dłużej? A czy puśliska i inne dodatki z tej firmy też są spoko, czy dokupowaliście z innych firm dodatki do tego siodła? I jeszcze pytanie, czy jest opcja przepasowania takiego siodła na innego konia potem (ale też małego) kiedy zdecydowałabym się zrezygnować z dzierżawy i zakupić coś swojego (ale również będę celować w małe konie tak do 150 cm, arabek ma ok. 140 parę)?
Ja jestem fanką daw maga bo lubię wspierać polskie firmy. Mam od nich ogłowie od 3ch, 4ch lat i trzyma się bardzo dobrze, nic z nim się nie dzieje, a przez pierwszy rok jeździłam bez żadnego olejowania. Mam też siodło model Grand Prix, ale to stosunkowo nowy zakup więc trudno mi powiedzieć jak z jakością. Na pewno są siodła wygodniejsze bo jak siedziałam raz w equipe to się rozpłynęłam z zachwytu, ale półka cenowa też zupełnie inna.
mindgame, dzięki za odpowiedź. 🙂 Szukam na razie czegoś porządnego ze średniej półki i wydaje mi się, że Daw-mag będzie spoko rozwiązaniem. 🙂 Poza tym też mnie przekonuję, że to polska firma. Być może zastanowię się kiedyś nad czymś z wysokiej półki ale na razie ani moje jeździectwo nie jest na super wybitnym sportowym poziomie, ani nie mam własnego konia, tylko będę dzierżawić długotrwale. 🙂
UnicornWitch, Miałam Huberta, kupiłam nowe w sklepie X-horse. Dopasowywał mi je Sebastian Szeląg. Siodło naprawdę warte polecenia, miękkie i wygodne. Tylko niestety Hubert jest produkowany w rozmiarach od 17 cali w górę i ja tonęłam w tym siodle a w czasie gdy je zamawiałam Daw-Mag nie miał jeszcze w ofercie możliwości zrobienia siodła ze skróconą tybinką.
UnicornWitch, w innym wątku przeczytałam, że szukasz tego siodła dla araba. Więc nie, niestety nie masz co sprawdzać, chyba że Twój koń jest arabskim jamnikiem.
Jak napisała Nefferet, Daw-Magi są od 17". Standardowemu arabowi kończą się prawie na zadzie.
Sivrite, arab-jamnik, urocze. 😀 Właśnie dlatego zastanawiam się nad opcją robienia na miarę (bo wiem, że takie coś oferuję np. Kashtan), a wiem też, że Daw-Mag ma juniorskie opcje na 16,5, które myślę, że może będą lepsze dla konia i dla mnie (jestem dość "drobnej" budowy jak to się ładnie nazywa). 😉 Chciałabym się przygotować do dzierżawy, policzyć, zobaczyć czy mnie na to stać (biorąc pod uwagę, że ciężko zadowolić takiego konia jakim jest arab), no i jakbym chciała zacząć dzierżawę na wiosnę, to trzeba by się już zastanawiać nad jakimiś zamówieniami, biorąc pod uwagę czas oczekiwania (a konik nie ma swojego sprzętu). Dlatego tak właśnie wypytuję, wybaczcie mi moje braki w pewnych dziedzinach, jeździectwem się zajmuję dopiero 10 miesięcy od nowa. 🙂
UnicornWitch, dopytaj o minimalną długość paneli, jaką mogą Ci wykonać na zamówienie, a potem dopiero rozważaj. 😀 Jasne, na konia możesz zarzucić wszystko. Ale jednak większość siodeł na rynku jest za długa na araby. Pamiętaj o tym, wybierając siodło. Nawet szesnastki miewają za długie panele.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 stycznia 2019 12:50
UnicornWitch Huberta Ci nie zrobią ze skróconą tybinką, niedawno ten temat przerabiałam, tam poduszka schodzi nisko i oni nie robią Huberta w wersji z krótka tybinką. Był u mnie S. Szeląg i to jego słowa. Hubert jest dosyć długi i nie robią mniejszych niż 17', tzn. taki jest rozmiar terlicy i panele nie będą krótsze. Z kolei siedziałam w Juniorze 16' i wypada maleńkie, ja się nie zmieściłam, mam 159cm wzrostu i bardzo wąskie biodra, rozmiar 34/32 spodni.
UnicornWitch Huberta Ci nie zrobią ze skróconą tybinką, niedawno ten temat przerabiałam, tam poduszka schodzi nisko i oni nie robią Huberta w wersji z krótka tybinką. Był u mnie S. Szeląg i to jego słowa. Hubert jest dosyć długi i nie robią mniejszych niż 17', tzn. taki jest rozmiar terlicy i panele nie będą krótsze. Z kolei siedziałam w Juniorze 16' i wypada maleńkie, ja się nie zmieściłam, mam 159cm wzrostu i bardzo wąskie biodra, rozmiar 34/32 spodni.

No to niezły rozstrzał... Albo dla faceta 110 kilo, albo dla dziecka. Panie, zmywamy się, jeździectwo nie jest dla nas. 😀
UnicornWitch ja mam takie samo doświadczenie z juniorką od DawMaga i też testowałam ją z Sebastianem Szelągiem. Miedzy tym modelem 16” a 17” grand Prix była przepaść rozmiarowa, mam 165cm wzrostu, bryczesy 34 a sie w juniorce czułam mocno za ciasno, w końcu wzięłam GrandPrix i noga leży super a z siodełka jestem mega zadowolona Takze jesli tylko uda ci sie znalezc cos co bedzie dobre na araba to myśle ze warto.
Izembria, ja mam 170 cm, rozm 36 i jestem w stanie jechać w DawMagowej Vicky, tylko ze Vicky ma 16" i bardziej plaskie siedzisko, a wiekszosc juniorow to 15" i siedzisko jak w Hubercie ;-) Na małym drobnym arabku zresztą u mnie chodzila ta Vicky ;-) Jeśli komuś w Vicky nie mieszczą się nogi to na tej samej terlicy można przecież zrobić siodlo z dłuższą tybinką czy innym klockiem ;-)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 stycznia 2019 10:31
Orzeszkowa w stanie jechać to pewne też bym była, ale żeby mi było wygodnie to nie powiem 😁
Szkoda z tymi Daw-Magami, że mają właśnie taki przeskok. Ale jak wtedy rozmawiałam o zrobieniu siodła dla mnie, to Pan Szelą mówił, że Grand Prix by mi mogli zrobić więc przypuszczam, że tam nie ma problemu ze skróceniem tybinki, ale nadal pozostaje kwestia dużego siedziska.
szukam opinii na temat huberta vs oskar
siodlo ma byc do jazdy ujezdzeniowo/terenowej plus skoki raz/dwa w tyg. Siedzialam kiedys w hubercie i bylam barrdzo zadowolona z pracy ujezdzeniowej nie mialam okazji przetestowac na wyzszych skokach. zastanawiam sie jak ze skokami do 120 ( w przyszlosci, teraz koń młody i dopiero sie uczy) dodatkowo mam problemy z kregoslupem wiec miekkie siodlo jest duzym plusem

co sądzicie?
UnicornWitch, Daw-mag Hubert to na Arabka będzie moim zdaniem sporo za duży. To jest całkiem fajne siodło do ambitnej rekreacji, ale ja go używam na koniu, który waży jakieś 700 kilo... w dodatku to siodło do najlżejszych nie należy.

jumper97, Hubert to siodło wszechstronne, da się w nim pojechać czworobok klasy P i skoczyć jakieś 120 bez większego problemu. Nie wiem czy ono jest takie bardzo miękkie, ale ja mam kupione jako używkę, pewnie gdzieś 10letnie i porównanie tylko do Prestige, które jest bardzo miękkie. Przy Prestige Hubert wydaje się dość twardy.
Aktualnie jeżdżę w prestige venezia i mam wrażenie że dm hubert był wygodniejszy
😁 albo ja mam uklepanego Huberta albo ty uklepaną Venezię  😁

W porównaniu do mojego dwuletniego Prestige Venus ten Daw-Mag jest twardy. Zresztą siedziałam w nim ze 3 razy w życiu bo ja tylko w ujeżdżeniówkach jeżdżę.
Siedziałam i w Hubercie i Oskarze, Hubert zdecydowanie lepiej. W oskrze bardzo przeszkadzał mi klocek tylny- jak dla mnie złe ustawiony i przeszkadzał podczas np. cofania łydki do zagalopowania. Ale to było jakieś 8 lat temu, może coś zmienili. Hubert za to przyjemny, fajnie się w nim jeździło, ale nie miałam okazji skakać w nim coś więcej niż 70cm
Ja mam venezie teraz z podobnymi klockami I nie przeszkadzają mi one. A nie wypycha łydki do przodu?
Klocki klockom nie równe, bo moim ulubionym siodłem był Kentaur Charon który również ma takie klocki, ale widać inaczej ustawione bo nie przeszkadzały, tylko bardzo pomagały w skoku
Ok A coś oprócz klocków Ci nie pasowało?
Klocki tak przeszkadzały, że siodło poszło w świat 😉
Ja przejeździłam (i przeskakałam) w Oskarze kilka sezonów. Jest znacznie płytszy od Huberta, na początku miałam problem, żeby się do tego przyzwyczaić, miałam wrażenie siedzenia na tylnym łęku. Poza tym, nie mam żadnych zastrzeżeń. Skóra fajnej jakości, wygodne i miękkie siedzisko oraz poduszki kolanowe. Rozstałam się z nim z żalem, ale nie pasowało na obecnego konia.
Czy posiada ktoś fotki siodła Max Pro na koniu?
Spotkaliście się może z krzywym Daw-mag Hubert wersja Exclusive w terlicy? Siodło na pierwszy rzut proste i dobre, ale jak się przypatrzyć na przedni łęk i nity to wychodzi krzywa terlica. Co robić? Przyjmą mi na naprawę do serwisu? Dziewczyna z Kliniki siodeł mi powiedziała, że jest krzywe i że podobno wszystkie daw-magi są krzywe w terlicy...
Nie wiem czy wszystkie ich siodła są krzywe, ale Daw-Mag idzie chyba na ilość a nie na jakość, więc może się zdarzyć, że wyprodukuje jakiś bubel..Trzeba reklamować, jeśli założymy,że siodło zostało źle wykonane, a nie doznało wypadku, upadku lub było niewłaściwe użytkowane i na skutek tego wykrzwiło się.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 września 2019 06:58
Ostatnio jedna osoba mówiła mi to samo o daw magu, że to juz nie jest to co kiedyś i serwis jest bardzo słaby
W podobnej cenie (a moze i nawet niższej) ale za tp lepszej jakości, chyba z 2 albo 3 letnim serwisem gratis(?) są siodła p. Andersza
Jeździł ktoś może w daw-magu „ch&w”?
Przymierzam się do zamówienia, ale nigdzie nie mogę znaleźć opini. Niby oceny są, ale nie widzę żeby ktoś się wypowiadał na temat tego siodła. Mam kobyle strasznie wyklebiona i wydaje mi się ze będzie w porządku jak wezwiemy i dodatkowo dobierzemy, dopasujemy wszystko do niej. Od ostatnich 6 lat trochę daw mag podskoczył jakościowo chyba do góry?
Miał ktoś porównanie do grand prixa? Bo osobiście akurat ten model mi nie za bardzo podszedł, ale było to jakieś właśnie 6 lat temu. Do tej pory jeździłam w prestigach i chciałabym się dowiedzieć czy jakościowo i ogólnie warto teraz zamówić  daw maga czy lepiej szukać jednak jakiejś używki. Potrzebuje mieć siodło naprawdę dobrze dopasowane ze względu na kissing w kręgosłupie i właśnie nie wiem która opcje wybrać, mimo wszystko nowe dopasowane będzie lepsze niż używka choćby w jednym miejscu uciskająca grzbiet, ale nie wiem jak wyglada z tym modelem.
Podpowiedziałby ktoś?
Ja mam GP robione na zamówienie pod konia i pod moje długie nogi i jestem bardzo zadowolona. Siodło leży dobrze, patrzył na nie tez osteopata i fizjoterapeuta i oboje powiedzieli, że siodło jest dobrze dopasowane do konia. Miarę brał i dopychal Adrian Fabian (elfab horse), robili w dawmagu.
chantell4, ja osobiście za Daw-Magami nie przepadam ze względu na dosyć wygiętą terlicę, która nie pasuje na konie z prostym grzbietem (przynajmniej tak było jakiś czas temu, kiedy sama szukałam siodła). Przy koniu z kissing spines jest raczej pożądane, by koń podnosił kręgosłup na ile da rady do góry i bardziej wygięta terlica w takim celu przeszkadza. Jeżeli nie zaczęli w ostatnim roku-dwóch produkować też bardziej prostych terlic, przynajmniej skonsultowałabym się dla pewności przed kupnem z osteopatą, ale oczywiście zależy od grzbietu twojego konia.
Kochani,
poszukuje rozmiarówki Daw Mag siedzisk siodeł w cm, niestety nigdzie nie mogę znaleźć, dokładnie chodzi o rozmiar 17 i 17,5 w cm. Pomożecie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się