Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Nie możecie przykładać tej samej miarki do konia do ujeżdżenia - w skokach KSS ma mniejsze znaczenie 😉
Nie zakładam złej woli sprzedawcy (z trudem wprawdzie), ale jeśli mój post wzmoży czujność kogokolwiek zainteresowanego, to warto było.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
16 stycznia 2019 12:41
Sądzę, że głównie rozchodzi się o to, że mocno wzrosła cena konia, a informacja o KSS wyleciała z ogłoszenia. Dla mnie takie info jest istotne, bo nie tracę czasu na dzwonienie i pytanie o konia lub, co gorsza, nie tracę paliwa, żeby pojechać go obejrzeć i dowiedzieć się na miejscu.
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=190.msg2838115#msg2838115 date=1547642495]
Sądzę, że głównie rozchodzi się o to, że mocno wzrosła cena konia, a informacja o KSS wyleciała z ogłoszenia. Dla mnie takie info jest istotne, bo nie tracę czasu na dzwonienie i pytanie o konia lub, co gorsza, nie tracę paliwa, żeby pojechać go obejrzeć i dowiedzieć się na miejscu.
[/quote]
Właśnie. A potem milion postów na forum, ile to ludzie kilometrów zrobili do koni, które nie były prawidłowo opisane w ogłoszeniu. Albo ile telefonów wykonali, żeby się dowiedzieć, że koń ma wady dyskwalifikujące. Ale jak ktoś w ogłoszeniu nie napisze, że koń zdrowy, jak ma KSS, to przecież nie kłamie... A ostrzykanie przeciwbólowymi to jest leczenie. W ten sposób to danie porąbanemu koniowi leków uspokajających to jest ujeżdżenie go.
Forum mnie zadziwia czasami.
Sivrite, A jaki masz inny pomysł na rozwój muskulatury grzbietu u konia z bolącymi plecami? Nabudować plecy może tylko koń, którego nie boli, więc się zastanów co piszesz.
Sivrite, A jaki masz inny pomysł na rozwój muskulatury grzbietu u konia z bolącymi plecami? Nabudować plecy może tylko koń, którego nie boli, więc się zastanów co piszesz.


masaże ,rehabilitacje, polecam kinesio taping, rozgrzewanie wcierkami,solarium..i wiele ,wiele innych sposobów jest (ale ja nie jestem fizjoterapeutom ,wszystkich nie znam  😉) Ogólnie wymienione wymagają,czasu,cierpliwości,pracy i pieniędzy ... ostrzykanie jest proste, szybkie i tańsze ..a i nie wymaga wnikania w konia  😕
Sivrite, A jaki masz inny pomysł na rozwój muskulatury grzbietu u konia z bolącymi plecami? Nabudować plecy może tylko koń, którego nie boli, więc się zastanów co piszesz.

Jak najbardziej zastanowiłam się, co piszę. W pierwszym swoim komentarzu pisałam o możliwym nabudowaniu mięśni, spowodowanym możliwością pracy po ostrzykaniu. Ale to nie jest wyleczenie choroby. Leki przeciwbólowe nie leczą. To, że chwilowo go nie boli go nie wyleczy. I jeśli ktoś kupił tego konia za siedem tysięcy i za kilka tygodni sprzedaje za 15, bo dał mu chwilową ulgę, to dla mnie takie ogłoszenie jest podejrzane. Nikt nie zabrania w ten sposób handlować, ale ten koń nie jest wyleczony, a możliwe, że sprzedawca umyślnie tuszuje jego problemy. Ale możliwe też, że nie, że przez telefon przyzna, że koń ma KSS, nie mówię, że nie. Tylko nadal będzie to marnować czas ludziom, którzy o tym nie wiedzą.
RatinaZ, zgadzam się, ale wg mnie połączenie dobrego weta z dobrym fizjo daje  najlepsze efekty. Wiadomo, że ostrzykanie jak dla mnie jest wstępem do dalszych działań. Może być też mezo jak nie potrzeba głębokiego.
Sivrite, ja nie piszę o ogłoszeniu tylko Twoja poprzednia wypowiedź zabrzmiała dla mnie:interwencja weta =zło .
Chyba każdy wie że za 15 tyś i nie kupi zdrowego konia.
Perlica w tamtym roku sprzedawany był koń w widełkach cenowych 100-200 tys. według mojej wiedzy to był wrak, więc chyba tak nie do końca cena jest wyznacznikiem zdrowia  🙂
Sivrite, ja nie piszę o ogłoszeniu tylko Twoja poprzednia wypowiedź zabrzmiała dla mnie:interwencja weta =zło .
Chyba każdy wie że za 15 tyś i nie kupi zdrowego konia.

W żadnym wypadku, interwencja weta to nigdy nie jest zło. Jedyne, co chciałam napisać, to to, że dla mnie szprycowanie konia przeciwbólowymi, żeby się dobrze pokazał przed kupnem to jest oszustwo. I dawanie przeciwbólowych, by móc z koniem pracować i wspomóc budowanie mięśni to nie jest leczenie KSS, bo tego się NIE DA wyleczyć.

Jak najbardziej da się kupić zdrowego konia za 15 tysięcy. W 99% trzeba zrezygnować wtedy z czegoś innego na rzecz zdrowia, ale się da. I kupiec musi po prostu zdawać sobie z tego sprawę. Przypomniała mi się rozmowa, chyba z tego samego wątku, sprzed kilku tygodni - próba sprzedaży niesprawnego siodło za chyba 5 stówek. I próba oszustwa, że siodło jest zdatne do użytku. A na to komentarze, że "przecież za tę kasę to czego się spodziewałaś?". No tego, co było w ogłoszeniu - siodła w złym stanie, ale zdatnego do użytku. Zapłacona kwota tego nie zmienia.
Ostrzykuje się żeby wsiadać..na konia z powaznymi KSS nie powinno się wsiadać ...jeśli chce się konia wyprowadzić z problemów z plecami to się nie wsiada,więc nie trzeba ostrzykiwać  😉
Ostrzykanie sterydami działa do 6 tygodni, więc jeśli koń jest ostrzykany to po prostu oglądamy za 2 miesiące. A samo ostrzykanie może być z różnych powodów, choćby po to żeby zobaczyć czy KSS daje objawy kliniczne. Jeśli po ostrzykaniu poprawy nie ma, to może konia bolą plecy od źle dopasowanego siodła albo kiepskiej jazdy a KSS jest tylko w obrazie radiologicznym a klinicznie bez znaczenia.

Czym innym jest koń ostrzykany przed przyjazdem kupującego żeby zniwelować kulawizne, czym innym jest koń ostrzykiwany regularnie i tu jeśli sprzedający informuje to ok, jestem to może w stanie zaakceptować. A ostrzykanie raz diagnostyczne rok czy pół wcześniej nie dające efektów to informacja bez znaczenia.
I dawanie przeciwbólowych, by móc z koniem pracować i wspomóc budowanie mięśni to nie jest leczenie KSS, bo tego się NIE DA wyleczyć.



Na tym właśnie polega leczenie KS. Ostrzykujesz plecy żeby konia nie bolało, pracujesz najpierw na lonży potem pod siodłem aby wzmocnić mięśnie po to
żeby jak przestanie lek działać koń mógł lepiej funkcjonować. Jak go będzie bolało to nie zacznie poprawnie pracować i nigdy sobie mięśni nie nabuduje.
To że nie da się wyleczyć to prawda, obrazu RTG się nie poprawi ale można koniowi bardzo pomóc wzmacniając mięśnie i dopasowując siodło.
somebody, samo sedno.
Sivrite, KS jest nieuleczalny.

Ładna kasztanka ale, do jakiego sportu? Technikę skoku ma fatalną, w wynikach też szału nie ma. Powyżej 70cm już zrzutki Raczej do ambitnej rekreacji.

http://ogloszenia.re-volta.pl/holenderska-klacz-do-sportu-skoki/o/138499/
Dorcysia a znasz konia czy wnioskujesz po zdjęciach?
Dorcysia, A skąd wiesz jaką ma technikę? Często koniem jeśli chodziły wyżej wiszą łapy na małych, bo nie ekscytują  się
Znam tę klacz, chodziła 120 w Holandii bez wyników.
Dorcysia, spoko, to wracamy do definicji sportu, bo może fajna będzie na L i  licencje dla dziecka.
Na zdjęciu z kłodą jak ładnie wycięty podpis fotografa 😉
http://ogloszenia.re-volta.pl/okazja-sprzedamy-swietna-9-letnia-klacz-z-rewelacyjnym-rodowodem-skokowym-z-akualna-licencja-na-stary-w-skokach/o/158879/

nic by w tym nie było nadzwyczajnego gdyby nie fakt ze kilka m-cy temu widziałam to ogłoszenie z ceną (chyba) 17 albo 19 tys.

Ciekawostka - zawody L, przygotowana do N  🤔wirek: a gdzie P się podziało  🤣
Gillian   four letter word
18 stycznia 2019 11:43
przecież to tylko 20cm różnicy  😂 😜 🤣 🤣 🤣
co do cen 🙂 w czerwcu wpadła mi w oko klacz, wystawiona była za 7 tys. zanim zadzwoniłam już ktoś ją zarezerwował, w sierpniu wystawiona była za 15 tys a teraz za 20 tys 🙂 kazdy sprzedajacy z innego rejonu kraju więc przechodzi z rąk do rąk, ciekawa jestem czy wzrost ceny idzie w parze ze wzrostem umiejetnosći,  koń w żadnych zawodach nie startował.
asiaj wydaje mi się że ta klacz nawet przez jakiś czas "wisiała" za 15 tys zł  🤣
http://ogloszenia.re-volta.pl/okazja-sprzedamy-swietna-9-letnia-klacz-z-rewelacyjnym-rodowodem-skokowym-z-akualna-licencja-na-stary-w-skokach/o/158879/

nic by w tym nie było nadzwyczajnego gdyby nie fakt ze kilka m-cy temu widziałam to ogłoszenie z ceną (chyba) 17 albo 19 tys.

Ciekawostka - zawody L, przygotowana do N  🤔wirek: a gdzie P się podziało  🤣


Mnie bardziej przeraził opis obcięcia palców PIŁĄ  😲  😲  😲
Gillian   four letter word
18 stycznia 2019 13:10
Co przedstawia drugie zdjęcie w tym ogłoszeniu?  🤔
Może wysokość przeszkód jaką klacz skacze?  😂
Wiem czyj to koń... Od poprzedniego ogłoszenia nie zmienił właściciela, tylko cena wzrosła 😉
Jak stała u nas w stajni to nikt na niej nie jeździł przez kilka miesięcy, tylko chodziła na padok.
Jak ktoś chce więcej info to priv bo Pan jest specyficzny i nie chciałabym się wypowiadać na forum.
azazu93 - kojarzysz 15, ja 17 teraz jest 45,pytanie co to będzie za kolejne kilka miesięcy  👀

Gillian - też się zastanawiam o co chodzi z drugim zdjęciem 🙂

emptyline   Big Milk Straciatella
18 stycznia 2019 20:06
Reklama JKS Przybyszewo 😁
Kosztowała 15-19 tys, a po obicięciu palców piłą kosztuje 45 tys.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się