PSY

madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 stycznia 2019 13:41
kokosnuss, temat wydatków na pieski generalnie jest trudny. 😉

kundel pięknie się zmienił, trzymam kciuki, będzie dobrze :kwiatek:
Wpadam tu tylko na chwilę, bo moja psica zaadoptowała sobie zapalenie trzustki i dostaliśmy polecenie karmienia ją suchą dla trzustkowców - ktoś może coś polecić? Wolałabym bez kurczaka, bo jest uczulona 🙁
Windziakowa moja trzustkowa suczka, uczulona na kurę, od pół roku świetnie funkcjonuje na karmach: Fish4dogs light, Iron Dog Light, wolfsblut wide plain senior. Z tej trójki najlepiej na Fishu 🙂
Wpadam przekazać naszym sympatykom, że od dwóch dni mamy 6 chłopców i dziewczynkę 😀
Terierka jako dzielna akuszerka 😀



Czy ktoś z Was stosował feromony u psów? Potrzebuję dla psa z lękiem separacyjnym. Dużo pozytywnych opinii ma ADAPTIL, skuteczniejsza jest obroża czy do kontaktu (pies przebywa w kennelu w dużym i wysokim pomieszczeniu).
Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
Jeden z moich klientów, york bardzo dobrze reagował na obrożę w lęku separacyjnym.

Ja wspierałam jedną sukę na wystawach i jedną weterankę przy Sylwestrze, z tym, że nie były to lęki a bardziej dyskomfort i chodziło o nabudowanie dobrych skojarzeń.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 stycznia 2019 10:48
RaDag, jak młoda się sprawuje? 😉 Świetne paróweczki 💘
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
20 stycznia 2019 13:56
RaDag gratki! i niech się zdrowo chowają 😀

my Maroko i takie tam hihi

a propo wydawania pieniędzy- ja nawet nie mówie nikomu (poza psim światkiem) co i za ile kupiłam bo by mnie zamknęli w sajko szpitalu 😀
Kastorkowa   Szałas na hałas
20 stycznia 2019 16:16
Jakieś pomysły jak podtuczyć niejadka?
Senior znowu zleciał z wagi przez wszędobylskie cieczki a i ma trochę stresu w życiu przez sytuacje w domu i zaczyna wyglądać jak chart.
Niby je to co dostaje normalnie, ale się spala strasznie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 stycznia 2019 16:29
Może spróbuj z karmą mniejszą objętościowo, a bardziej kaloryczną? Suche Alpha Spirit takie są.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
20 stycznia 2019 17:45
Kiedy mniej więcej rusza sezon dogtrekkingowy ?  :kwiatek: :kwiatek:
Kastorkowa   Szałas na hałas
20 stycznia 2019 17:50
Teraz jest na Bricie Endurance właśnie z tego względu, że nie musi mieć jej dużo w misce, ale jak patrzę na dawkowanie to alphy wychodzi więcej wg, tabelek.
No i niestety cena mocno wysoka, przy  52kg smoku i drugiej co na szczęście je wszystko to można zbankrutować  😵

Nie wiem co mam z nim począć.
Czy ktoś z Was stosował feromony u psów? Potrzebuję dla psa z lękiem separacyjnym. Dużo pozytywnych opinii ma ADAPTIL, skuteczniejsza jest obroża czy do kontaktu (pies przebywa w kennelu w dużym i wysokim pomieszczeniu).
Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc  :kwiatek:


Ja stosowałam przy lęku separacyjnym i niestety nic nie dały.
Dziękuje za odpowiedzi
Zamówiłam, wypróbujemy, może będzie chociaż troszeczkę lepiej...
RaDag, jak młoda się sprawuje? 😉 Świetne paróweczki 💘


No jest wesoło 😀 Wszędzie jej pełno i wszystko (a nawet jeszcze więcej 😉 ) ląduje w zębach.
Chociaż od czasu, kiedy zrozumiała "nie" jest prościej. W ogóle ze wzrostem aktywności, treningów jest prościej, bo jak wiadomo zmęczenie to błogosławieństwo w kynologii 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
20 stycznia 2019 20:15
Windziakowa, moja co prawda wątrobowa, ale dostaje karmę APL liver and pancreas
Kastorkowa ja dorzucam po prostu tłuszczu do karmy. Smalec wieprzowy albo gęsi. Bez przypraw żadnych itp. Jak mam czas to sama wytapiam a jak nie to posiłkuję się kupnym.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 stycznia 2019 09:03
Kupny, sklepowy jest również doprawiany solą.
To ja poproszę o jakieś badania czy coś na ten temat.  :kwiatek: Bo to hasło krąży już od jakiegoś czasu ale jakoś nikt nie był w stanie potwierdzić tego badaniami/artykułem/składem na opakowaniu no czymkolwiek po za "bo ja słyszałam/czytałam/sąsiad mówił".  Akurat jeśli zdarzy mi się kupić smalec to z masarni gdzie sami go wytapiają i soli nie dają na pewno. Zresztą tam też byli bardzo zdziwieni skąd te głosy o soli w smalcu.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 stycznia 2019 11:24
Badań Ci nie udostępnię, bo ich nie mam i szczerze mówiąc ich nie szukałam. Akurat to wątek psi, ale informacje o dodatkach do sklepowego smalcu oraz słoniny w postaci soli mam od weta (z resztą jeden z forumowych wetów mnie mocno upomniała w tym temacie) oraz wielu ornitologów oraz ludzi pracujących w jednostkach ratujących ptaku apelują, aby nie karmić ich sklepowym tłuszczem, bo zawarta w nich sól szkodzi ptakom. 😉
Jak się kupuje jakikolwiek gotowy produkt, to trzeba czytać po prostu skład. Czasem gotowy smalec ma dodatek soli, czasem nie. Podobnie jest z mięsem mielonym w biedronce.

Przykłady:
https://www.spizarnia.schroniskosmakow.pl/smalec-z-wedzonka-duzy?gclid=Cj0KCQiAm5viBRD4ARIsADGUT26a3UUbPyyj7yH_DxUiiXcsao-FbRxHIJKMX_H3zZ3RxL9ZxY68IgcaAgIJEALw_wcB
https://polskikoszyk.pl/agro-top-smalec-z-gesi-200-g.html

Rudziczek ja również jestem tego zdania. Jeśli w składzie nie mam soli a jedynie 100% tłuszcz wieprzowy/gęsi, a do tego w smaku absolutnie nie czuje niczego po za smalcem to niby czemu mam doszukiwać się ukrytych składników.  Owszem, kilka razy znalazłam smalec  w kostce z solą ale było to wyraźnie zaznaczone w składzie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 stycznia 2019 18:39
Ale przecież smalec to produkt dla ludzi więc musi mieć dokładny skład wypisany. Jeśli jest solony to ta sol musi byc w skladzie napisana. Jak nie ma to nie ma.
Kastorkowa, może karma z większą ilością węgli? To one tuczą psa.
Jak musiałam mojego barfnego Cho przytuczyc a dostawał już naprawdę konkretną porcję to właśnie wprowadzilam warzywa i owoce i w końcu utrzymuje mi fajną formę
Kastorkowa   Szałas na hałas
22 stycznia 2019 18:49
Smalec odpada, jak jest cokolwiek tłustego to on tego nie tknie. To typ co sobie potrafił robić głodówki 3 dni bo tak.
Odkąd jest młoda to i tak lepiej je, ale no chudy jest. Wiek robi swoje, i lepiej żeby był lżejszy, ale no bez przesady również.
Próbuję mu dawać więcej suchego to do rana niby znika, jedzone na raty. Tego Enduranca jako tako je i nie wybrzydza bardzo.
Skaranie boskie, jedno nie je drugie jest odkurzaczem  😵
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 stycznia 2019 18:55
moja jak strajkuje (ma tak jeśli ma mało ruchu przez kilka dni) to mieszam jej suche z mokrą karmą, bo mokre wciśnie wszystko. Ma 130 gramów na jeden posiłek, dodaję do tego jakieś 2-3 łyżki puszki i mieszam ręką, żeby były kulki dobrze obtoczone.
To chyba nie według sztuki, ale kupuję puszki dobre jakościowo z jagnięciną i jej delikatny brzuszek znosi to wybornie. No i wszystko wymiecione, więc cel osiągnięty 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
26 stycznia 2019 20:15
ślemy pozdrowienia z gór i pagórków  :koni



a wybrzydzania nie zazdroszczę, ciężka sprawa- ja mam w drugą strone - odkurzacz express 😀
Ale fajny filmik.
Dziękujemy za pozdrowienia 😀
Czy ktoś ma szpica miniaturowego i mógłby się podzielić doświadczeniami z perspektywy właściciela? 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
27 stycznia 2019 22:05
Jak nie urok to sraczka.  Ja tylko przyszłam prosić o kciuki dla Lami, by to jednak nie było zerwane więzadło a naciągnięte a najlepiej żeby to nie było ono. Choć po wstępnym obmacaniu przez moją przyjaciółkę fizjo to najbardziej prawdopodobne.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
28 stycznia 2019 05:29
Kastorkowa a jakie macie objawy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się