lizawka

julka177, i rok temu latem nie zauważyłaś siwych włosów?
_Gaga nie wydaje mi się żeby były. Ale dla ścisłości mam ją od ostatniego tygodnia sierpnia, praktycznie początek września.
julka177, czyli miałaś konia już w początkach zimowej sierści - zmiana zaczyna się około połowy sierpnia.
Zapytaj poprzedniego właściciela czy koń wcześniej też latem tak zmieniał sierść
Na prawdę moje 2 zdrowe kare diabły też są w lekkiej siwiźnie i nijak nie wynika to z niedoborów 🙂
lalusiowa Ja dla swojej kupiłam dwie, bardzo jej smakują. Większość koni ze stajni również chętnie lizała, ale z umiarem. Nie było tak jak z likitem, który znikał w 1 dzień.
Polecacie jakieś fajne lizawki dla odsadków?
Czy jest gdzieś dostępny skład tej lizawki? http://arcus-konie.pl/cavalor-rockies-p-8803.html
dea   primum non nocere
04 listopada 2016 20:43
Nutritional information: Calcium: 0.1%, Ash: 99%, Phosphorus: 0.1%, Proteín. 0.1%, Sodium: 38%, Moisture: 0.1%, Magnesium: 0.5%, Iron: 1500 mg/kg, Copper: 300 mg, Zinc: 300 mg, Manganes: 200 mg/kg,

Iodine: 150 mg/kg, Cobalt: 50 mg/kg, Selenium: 10 mg/kg

Stąd.
Makroskład zgodny ze stroną producenta, więc chyba wiarygodny.

Tu jest ciekawa lizawka, szkoda, że drugi koniec świata 😉
[[a]]http://www.more-mag.co.nz/docs/Rockies%20Brochure.pdf[[a]]
Zwie się LaminShield. Magnezu sporo, miedź i cynk, żelaza mniej.
Pierwsza podobna składem do tej powyżej. Może to inna marka tej samej firmy na ichni rynek?
Czy ktoś miał styczność z lizawka ROCKIES ? Wygląda na to, że to typowa lizawka solna, a nie kostka cukru. Pytanie czy faktycznie jest z samej soli, bo nie znalazłam jeszcze nigdzie dokładnego jej składu/analizy? I czy ma jakaś dziurkę w środku czy to typowa kostka do tych małych uchwytów?  👀

Znalazłam ją także w ciekawej wersji z magnezem klik
dea   primum non nocere
29 lipca 2017 21:06
Ta sama firma co powyżej 😉 2kg, to raczej nie ma w czym robić dziury (mała kostka).
Tu masz skład - na drugiej stronie - i kształt kostki.
klik
to jest kostka i nie ma dziurki, kształt płaskiego prostokątna, są do nich inne uchwyty, moim koniom smakowały
hej dziewczyny, chciałam zapytać, czy tylko ja mam takiego potwora 😲 😲 czy to może sie zdaża jeszcze u kogoś...
kobyła po kontuzji , areszt boksowy wiec kupiłam likita dla zabicia nudy i co ?  lizawka 2 dni wytrzymała, bo kobyła zamiast lizać "wgryza" sie w nią powodując ze lizawka pęka i ląduje na ziemi, po czym kobyła obie to wpierdziela jak "cukierek", myslałam raz ok, dobra - nie nauczona... kupiłam drugą, znowu to samo, po 3 sie załamałam  🙁
nie za duzo jak na raz jak zeżre ten likid w 2 dni ?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
18 stycznia 2019 21:25
Likit to cukrowy zlepek  😉 I wiele koni zjada go na raz
dea   primum non nocere
18 stycznia 2019 21:28
Te cukrowe lizawki to nic dobrego. Nie kupowałabym tego, szczególnie jeśli tak je traktuje. Lepiej dać kawałki marchewki w butelce z dziurką. Może nawet ciut dłużej jej zajmie a na pewno zdrowiej. Pewnie i tak kopyta się trochę sypną z powodu postoju. Cukrem im nie pomożesz.
Lizawki możesz dać różne solne, nie powinna ich tak zjadać, a nawet jeśli, to by znaczyło, że potrzebuje. Soli koń raczej nie przedawkuje, nigdy o tym nie słyszałam w każdym razie.
Ma zwykla lizawke solna - mało ją interesuje dlatego kupilam cos dla nudy. Kopyta sie nie posypaly - spokojnie.
netaaa ale taka ilość cukru zdrowa dla kopyt nie jest, jak zapewne wiesz. Nie sądzę by lizawka solna stanowiła formę rozrywki, większość koni korzysta jak odczuwa potrzebę, nie zauważyłam by te w areszcie boksowym interesowały się nią bardziej. Na konieczność stania lepsze są imo rozwiązania typu zabawki ze smaczkami/trawokulkami, siatka z sianem z bardzo małymi oczkami, piłki.
Tak sie sklada ze wszystko probowane. Nic ja nie zainteresowalo poza tym likitem. Siatka na siano z malymi oczkami - probowalam 2.5 i 4 cm i co i foch. Nie chce sie wybietac siana to slome "wpierdziela" ale jak dasz bez siatki to juz slomy nie ruszy tylko siano...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 stycznia 2019 05:35
A piłka na siano? Albo na smaczki/ trawokulki?
Jest tez zabawka EquiDesign na różne rzeczy.
Odkopuję starocia  😁

Lizawki Horslyx - mój koń nie ruszył Likita, czy to będzie mu smakować? Mobility to jaki smak? Którą najbezpieczniej kupić, żeby nie oddawać sąsiadom?  😁
Mój też Likita nawet nie powąchał. Horslyx Respiratory - trzy podejścia i za trzecim razem odkleić się od niej nie mógł. Neutralne zapachowo są Mobility i Original. Ktoś znajomy lizał ProDigest i mówił że smakuje jak jabłko z cynamonem 😉
Koleżanka prowadzi sklep jeździecki i jest bardzo zorientowana w produktach i polecała zwykłą podstawową na próbę. Tym bardziej, że młode wybrzydzają a mobility (tą chciałam) podobno lepiej nie brać na pierwszy raz. Chyba tej z czosnkiem też nie polecała na pierwszą.
Jednak wzięłam mobility, bo najwyżej emerytka dostanie całość a młodym kupię wtedy podstawową. Jednak mobility bardzo posmakowała i młodym 😁.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
11 grudnia 2019 15:34
espana horselyx nie jest polecany ze względu na to, że to sam cukier 😉 kumpela kupiła mobility i ani jej koń ani mój nie ruszyły jej więcej niż jedno liznięcie na próbę  😉
każdy koń ma inny gust, jeden z moich nie zje kwaśnego jabłka, choćby 3 dni w żłobie leżało, cukru nie bierze do ust, a Horslyxa uwielbia
Pati2012 z tego co mąż patrzył, to ma mniej cukru niż owies 😉. Ale może jakoś uda mi się go przez spektroskop przepuścić, to się dowiem dokładnie. Jak nie, to może teść jakoś inaczej da radę sprawdzić jak to z tym cukrem jest, co by tylko na opisanym składzie nie polegać 😉.
https://www.horslyx.com/pl/martwisz-sie-o-cukier/
Hej, odnawiam wątek,może przez rok coś się nowego pojawiło na rynku.szukam czegoś w obudowie,z małą ilością cukru,może jest jakaś alternatywa dla likita?
andzia1 myślę, że nie do końca Ci chodziło o taką podpowiedź, ale mój koń bardzo lubi lizawkę mineralną z Eggersmann’a. Jest np. w animali do kupienia. To bardziej sól niż melasa/cukier, ale u mnie schodzi 🙂 Innych soli koń nie rusza jak ma tą. Jest też lizawka „z wodorostów” Coligone Healthy Lick, która jest polecana dla koni wrzodowych, ale myślę, że zdrowemu krzywdy nie zrobi
Miałem, dziękuję za odpowiedź, potrzebuję jednak czegoś w formie zabawki dla języka, chodzi o niwelowanie napięcia spowodowanego krzywym zgryzem.
To może Silvermoon Swingers?  🙂 taki blok paszowy z suszonej trawy? Mało skrobi ma.
Wcześniej miałam stiefel kauterlix ziołową przywiązana do uwiazu na belce, ale konio umie chwycić w paszczę i rozgryźć w kilka minut..a i tak dostawał tylko co jakiś czas pod nadzorem (z racji właśnie cukru i jego zdolności).dlatego myślę o obudowie albo zrobię mu wariacje Apples on strings..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się