Stajnie na Śląsku

ekuss   Töltem przez życie
20 stycznia 2019 20:41
W piątek zjeżdżam do Polski, koń przyleci albo w maju albo na jesień (latem nie chcę mu robić szoku temperatur). Na liście pensjonatów/stajni do odwiedzenie mam na razie Tabun i Stolarzowice. Co sądzicie o Amigo i Ostrowy jeśli chodzi o pensjonat? Coś jeszcze niedaleko Sosnowca jeśli chodzi o pensjonat? Najważniejsze są tereny i wybieg/pastwiska, miło jakby cena nie powalała z nóg 😀
efeemeryda   no fate but what we make.
20 stycznia 2019 21:11
W Amigo  nie ma pastwisk, nie wiem czy coś się zmieniło ale o ile wiem tam konie nie są wypuszczane.
Z tego co wiem stajnia ostrowy nie istnieje. Chwile była tam stajnia leśna.
ekuss, w Stolarzowicach też nie ma pastwisk, konie wychodziły zawsze na kwaterki 7-13
ekuss do dobrych stajni, z fachową opieką, pastwiskami i terenami niestety trzeba dojeżdzać od 18 -25 km i dalej.., ale myślę ,że warto.
Wiecej na priv
Ktoś poleca jakąś stajnie dla 2, 3 lub 5 koni?  🏇
Najważniejsze to dobre karmienie, jakieś pastwisko lub kwaterka dla jednego konika z pastuchem, bo niestety uwielbia wycieczki  😡
Oraz super jakby była hala. Ktoś coś? 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
28 stycznia 2019 21:07
stajnia dla 2,3 lub 5 koni/dobre karmienie/pastwisko/hala.. wybierz z tych 4 opcji 3 i coś znajdziesz w swojej okolicy 😉
desire szukam niemożliwego  😜 pastwisko to mogą być kwaterki, byle koniki miały gdzie wyjść 🙂
Szukam różnych propozycje na 2 lub 3 lub 5 koni bo tyle  musimy obsadzic w różnych stajniach 😀
PATRYCJA w jakiej okolicy szukasz? Bo z tego co pisałaś l kiedyś to stoisz w Kato na muchowcu.
O Lando słyszałam, ale jeszcze nie sprawdziłam 😉 Coś mi się tylko obiło o uszy gdzieś (tylko nie pamiętam gdzie 😉 ), że tam jazda indywidualna trwa 45 minut i kosztuje coś ponad 70zł. Będę to weryfikować, ale jeżeli tam to faktycznie wygląda, to 45 minut jazdy to strasznie krótko, tak mi się wydaje.
Myślę, że sprawdzę Lukasynę, Katowicki Klub Jeździecki i Lando jeżeli cena nie będzie zaporowa 😉




W lando na dzień dzisiejszy jest 50 zł za jazde grupowa (45min), 70 zł (45min) za jazde do 3osob, trening indywidualny (ujezdzenie lub skoki) trwa 1h i kosztuje 90zl.
Ponieważ sama szukałam tutaj info o stajniach dzielę się kolejnym subiektywnym zdaniem na temat stajni Jokar w Mysłowicach. 🙂 Ponieważ mój poziom nie jest na tyle duży żeby korzystać z koników skokowych na Muchowcu (są super, ale dla bardziej ogarniętych jeźdźców 🙂😉, dołożyłam sobie 2 treningi skokowe wprowadzające i przygotowujące do BOJ w stajni, w której bywałam na jesieni czyli właśnie Jokarze. Wiem, że też stajnia kilka lat temu była owiana złą sławą ale opowiem o tym co się dzieje dzisiaj. 🙂 Stajnia wydaje mi się, że jest właśnie  bardziej nastawiona na skoki, koniki rekreacyjne są fajne, w miarę spokojne i ujeżdżone ok jak na konie rekreacyjne. Instruktorka, z którą miałam zajęcia taka jaka powinna być instruktorka, profesjonalna, miła, otwarta ale wymagająca (ja jestem panikara i trzeba mnie czasem docisnąć 😉), choć dobierająca ćwiczenia pod poziom jeźdźca. Był tam też pan instruktor, który był super (bardzo duża wiedza, dużo mi wytłumaczył podstaw) ale nie wiem czy dalej tam pracuje. Infrastruktura dobra (tak jak na Muchowcu każdy koń ma swój sprzęt, co nie zawsze jest standardem w stajniach), choć hala zimowa malutka (ale spokojnie dało się galopować i najeżdżać na przeszkody), maneż jest większy i fajniejszy ale trzeba poczekać na wiosnę żeby z niego korzystać. Koniki są padokowane, choć padoki są trochę obłocone, więc zarezerwujcie sobie czas żeby konia wyczyścić porządnie. W stajni zdarzają się konne perełki, mają bardzo fajnego ogiera arabka, który normalnie chodzi w rekreacji (jeździłam na nim na jesieni), a ostatnio kupili konia policyjnego, który jest absolutnie cudowny (jestem zakochana w tym koniu, choć jest wielki, spokojny, świetnie ujeżdżony, profesor). W stajni jest miła atmosfera, fajne dziewczyny, które pomagają, wszystko zostało mi wytłumaczone na dzień dobry, gdzie co się znajduję itd. Wiem też, że mają fajne wycieczki w teren ale jeszcze nie próbowałam. Także jeśli ktoś potrzebuje wprowadzenia do skoków z dobrym instruktorem i spokojnymi konikami to polecam. No i tak jak czytam opinie i jeżdżę po różnych ośrodkach to widzę, że czasem warto sprawdzić samemu stajnie. 🙂
Btw. czy ktoś coś wie na temat stajni Areta w Chorzowie?
Ja dzierżawiłam Konia w Arecie, warunki okej.
Nie wiem jak z trenerem/ instruktorem bo jeździłam sama 🙂

A czy ktoś wie coś na temat LKJ Deresz w Siemianowicach? Szukam stajni na treningi sportowe i w późniejszym czasie wyjazdy na zawody, bez swojego konia czy to wogóle możliwe?
Cześć, czy możecie polecić kogoś, z kim można popracować skokowo w okolicach Katowic? Zależy mi na kimś, kto stawia na szlifowanie dosiadu i jazdę w rozluźnieniu. Fajnie gdyby czerpał z naturalu, ale to nie mus. Będę super wdzięczna za Wasze typy  :kwiatek:
jezdzi ktoś lub zna konie ze stajni w Wilamowicach ?
Wilamowice koło Bielska-Białej? Jeśli tak to polecam...trzymać się z daleka od tego miejsca.
rox   ogony trzy
08 marca 2019 18:02
A ja tak trochę z innej beczki.
Czy ktoś nie chce się dołączyć do zamówienia pelletu (dedykowany dla koni, sosna+jodła, premium).
Nie chcę całej palety, więc z chęcią zamówiłabym z kimś na pół, a przy okazji byłoby całkiem ekonomicznie :kwiatek:
Okolice Gliwic/Zbrosławic/Lublińca  👀
Dzień dobry, niestety nie zdołam przeczytać całego wątku a potrzebuję pomocy i rady.
Otóż od czerwca muszę zmienić stajnie i ulokować gdzieś moją klacz. Koń jest na rencie 🙂 Nie pracuje w ogóle w związku z tym nie interesują mnie kryte hale, ujeżdżalnie, piękne przeszkody itd.
Z rzeczy dla mnie najważniejszych to oczywiście padoki, idealnie gdyby była to stajnia otwarta. Aktualnie koń stoi w stajni otwartej całorocznie bez względu na pogodę i radzi sobie doskonale. Druga sprawa to podawanie ewentualnie leków gdyby zaistniała taka potrzeba, założenie opatrunku itd. kamienie zgodnie z zaleceniami + podawanie ewentualnych suplementów. Cała reszta to sprawa drugorzędna i do dogadania.
Czy taka stajnia gdzieś istnieje? Interesują mnie okolice Zabrza/Gliwic/Ruda Śląska ale rozważę też propozycje w dalszych rejonach.
marralo, stajnia Areta w Chorzowie ma boksy angielskie, może tam spróbuj?
[quote author=UnicornWitch]Ponieważ sama szukałam tutaj info o stajniach dzielę się kolejnym subiektywnym zdaniem na temat stajni Jokar w Mysłowicach. (...) Btw. czy ktoś coś wie na temat stajni Areta w Chorzowie? [/quote]

Jokar - opinie w Googlach są dość krytyczne; dla mnie miejsce zawsze będzie się kojarzyło z panią która koniowi urwała język.
Areta - byłoby w sumie ok, gdyby nie to, że w kulturze tej stajni nie było i nie ma codziennego wypuszczania koni na wybiegi.
Byłam w stajni Jokar w grudniu. I dalej jest tam kicha...
[quote author=UnicornWitch]Ponieważ sama szukałam tutaj info o stajniach dzielę się kolejnym subiektywnym zdaniem na temat stajni Jokar w Mysłowicach. (...) Btw. czy ktoś coś wie na temat stajni Areta w Chorzowie?

Jokar - opinie w Googlach są dość krytyczne; dla mnie miejsce zawsze będzie się kojarzyło z panią która koniowi urwała język.
Areta - byłoby w sumie ok, gdyby nie to, że w kulturze tej stajni nie było i nie ma codziennego wypuszczania koni na wybiegi.
[/quote]

W takim razie Areta odpada, nie wyobrażam sobie tego. Koń który mieszka aktualnie w stajni otwartej nagle zostaje zamknięty na wiele godzin? 🙁
A czy ma ktoś informacje czy p. Brożyna (mam nadzieję że dobrze pamiętam nazwisko) jeszcze prowadzi w Połomii pensjonat? Bo jeśli tak to tam były fajne warunki dla takich emerytów/rencistów. Z tym, że ja tam byłam jakieś 9 lat temu więc nie wiem czy to aktualne.
desire   Druhu nieoceniony...
14 marca 2019 10:21
Szalona😉, pan Brożyński 🙂 trzeba by zadzwonić, dawno nie widziałam ani zdjęć ani ogłoszenia.
Witam. Czy jest ktoś z okolic Dąbrowy Górniczej, Będzina i Sosnowca i mógłby mi polecić jakaś dobra stajnie dla konia pensjonatowego. Zależy mi głównie na pastwiskach i dobrej opiece. Jeździć zamierzam 1-2x w tygodniu.
efeemeryda   no fate but what we make.
21 marca 2019 12:10
Ciągle i niezmiernie Stajnia Tabun, rzut beretem z sosnowca czy dąbrowy  😉
Dziewczyny znacie jakas stajnie w okolicy Gliwic -Ostropy z pastwiskami dla koni? młode dwa konie powinny biegać po wybiegach a nie całe dnie stac w boksach wiec szukam czegos dla chlopakow
Śląsk - jakie firmy/osoby posiadające komis siodeł są godne polecenia, że dobrze dobiorą siodło ? No i oferują ceny adekwatne do jakości siodła wink ?
desire   Druhu nieoceniony...
22 marca 2019 09:51
Rewizja, Anna Izdebska
Dzięki. Tak, wiem o niej i o klinice siodła. Już nikt więcej się w to u nas nie bawi ? 🙂
Elfab z okolic Gliwic. Bardziej nowe ale czasem cos uzywanego da sie kupic.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się