literatura końska

Czy ktoś miał już okazję przeczytać "Co boli mojego konia?" Renee Tucker? Warta kupienia?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
23 listopada 2018 18:57
TAK !

Nie zapomnę jak kiedyś kilka ładnych lat temu czytałam o chiropraktyce końskiej w UK i żałowałam strasznie, żę w PL nie było żadnej pozycji mówiącą o tym jak cholernie pomocna jest to sprawa. Mało kto sie tym zajmował i zajmuje do te pory niestety.
Ta książka to idealna ściąga dla świadomego właściciela. Powinna być sprzedawana w pakiecie razem z każdym koniem. Polecam każdemu.
Czy ktoś posiada może książkę "podstawowe szkolenie młodego konia?  👀
Potrzebuje kilku stron, a nie mogę nigdzie znaleźć ebooka. Byłabym bardzo wdzięczna za skan  :kwiatek:
Ja posiadam 🙂 odezwalam sie pw
Szukam książki "Medycyna naturalna dla koni" C. Wittek. Jeśli ktoś chciałby odsprzedać, poproszę o informację.
Ktoś ma na sprzedaż lub wie gdzie dostane książkę Podstawowe Szkolenie Młodego Konia Ingrid Klimke ? Przeszukałam chyba cały internet albo nie mam szczęścia.
DJka, dziękuję serdecznie - nie trafiłam wcześniej na te sklepy. 🙂
Czy ma ktoś w pdf ?
Hej! 🙂
Jakie książki polecacie na początek? Czy jest jakaś biblia końska, którą każdy koniarz znać powinien? Mam braki w każdych wiedzy teoretycznej, od tego jak koń jest zbudowany, przez to jak powinno budować się z nim więź, na konkretnej wiedzy na temat sprzętu kończąc. 😉
Nie wiem co jest teraz na topie, ale ja miło wspominam tę książkę, z tego co pamiętam znajduje się w niej wszystko, o czym piszesz. Jest to jednak stare wydawnictwo, teraz pewnie można znaleźć coś bardziej aktualnego 🙂
jako dziecko dostałam taką i moim zdaniem na początek jest super 🙂
UnicornWitch Ja też polecam tą, co borkowa., tylko ja miałam to wydanie. Jest rozdział prawie o wszystkim, daje dobre podstawy ogólnego ogarnięcia, co się robi z końmi. W ogóle to wbrew pozorom jeździeckie książki bywają też w bibliotekach publicznych, a już na pewno w bibliotekach uczelni przyrodniczych, więc możesz sprawdzić, czy nie da się czegoś bezkosztowo poczytać 😉

Edit: W sumie możesz też przeczytać "Akademię Jeździecką", to taka przekrojówka zalecana do przygotowania na odznaki. Niektórzy ją lubią, inni nie tak bardzo, bo niestety miejscami są tam trochę uproszczone albo nieaktualne rzeczy, albo takie, które przedstawiają tylko poglądy autora, podczas gdy temat jest dyskusyjny. Jednocześnie raczej nie pamiętam, żeby było tam coś serio szkodliwego, więc przeczytałabym i najwyżej zaktualizowała wiedzę, jeśli w bardziej specjalistycznej lub nowszej pozycji przeczytam coś innego 😉
Czy ktoś ma do sprzedania, albo wie gdzie można zdobyć/kupić w pdfie tę Encyklopedię Koni? Przeszukałam internet i lipa.
Hej, czy ma ktoś z Was Akademię Jeździecką Pruchniewicza? Chodzi mi o rozdział pt. Historia jeździectwa w opracowaniu  Hanny Łysakowskiej w pdfie najlepiej?  👀

Lub ktoś z Warszawy wie, gdzie jest dobrze zaopatrzona w tej tematyce biblioteka, ponieważ potrzebuję do pracy licencjackiej 🙂
Dama, MAM! napisz do mnie na priv swojego maila to podeślę 🙂
Hej kochani, mam w zapasie Gdyby konie mogły krzyczec i Podstawowe szkolenie młodego konia. Szukam innych obowiazkowych pozycji , ktore pomoga mi w mysleniu przy pracy z trudnym koniem, ktore pomoga zrozumiec,analizowac i poznac mowe ciala moja i konia, jego zachowania i jak pracowac (lacznie z zajezdzaniem) co polecicie ?
Czy jesteście w stanie polecić mi jakąś książkę dla początkującego hodowcy?
Zależy mi na książce która zawierałaby porady jak się opiekować źrebną klaczą, przygotować na źrebaka, opiekować nim w ciągu pierwszych kilku dni itp.
Coś w stylu vademecum dla kogoś kto przygotowuje się na pierwsze źrebię.

Z góry dziękuję!  🙂
Czy ma ktoś na sprzedaż używaną książkę "Jak nauczać jeździectwa"?
Jakie książki polecacie z dzieciny nauczania jazdy konnej? Pomoce dla instruktora?
Cześć wszystkim🙂

Poszukuję ksiazki/książek które zawierają inf odnośnie biomechaniki konia, narzadu ruchu oraz jego rozwoju. Dodatkoqo trening konia z ziemii na poszczególne partie.

Będę wdzięczna za odp 🙂

ania3428 teraz w maju wyjdzie kolejna książka o biomechanice a konkretnie ''Biomechanika i trening konia - Jean-Marie Denoix'' 😉
Czy przeczytał ktoś "Jeździecką dolinę Zbrosławice" Wojciecha Ginko i może napisać opinię ?
Czy ktoś poleca jakąś naprawdę fajną książkę na temat dosiadu i odpowiedniego ustawienia konia?
[b]Pooxi [/b]polecam "Wszechstronne szkolenie koni" Jane Savoie
Ktoś kiedyś pytał o książke d'Orgeixa. Mam na pilnym zbyciu oryginalne wydanie z '86. Może ktoś szuka? 🙂
Marzena ja bardzo chętnie! Napisałam na PV
Czy ma ktoś może książkę w pdf "Kopyta Doskonałe"?  🏇
Czy seria Heartland jest w całości przetłumaczona na polski?
Czy seria Heartland jest w całości przetłumaczona na polski?

Z tego co wiem to nie, podobno sporo części nie zostało jeszcze przetłumaczonych. Ale ile to pojęcia nie mam  🤔
[quote author=Latissimus link=topic=176.msg2885772#msg2885772 date=1567357633]
Czy seria Heartland jest w całości przetłumaczona na polski?

Z tego co wiem to nie, podobno sporo części nie zostało jeszcze przetłumaczonych. Ale ile to pojęcia nie mam  🤔
[/quote]
Tak właśnie podejrzewałam  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się