NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

Hej! Czy ktoś robił transakcje z użytkownikiem Bajeczka211? Kupiła u mnie ogłowie, poprosiła o dane do przelewu. Po ich podaniu (niedziela), napisała, że już przelała pieniążki. Od tamtego czasu ani przelewu, ani kontaktu.
asds   Life goes on...
22 stycznia 2019 15:55
Hej,

Uważajcie w ogłoszeniach. Mnie właśnie Pani? Próbowała naciągnąć na 420 euro w towarze z wysyłką do Szwecji
Potwierdzam, nigeryjski przekręt trwa na re-volcie. Próba wyłudzenia siodła ode mnie.

Osoba pisze z maila Michelle B
m871655@gmail.com

Uwaga na:

Name.. Anna Branson
Address..Lotsjovagen 21, Sundbyberg
City.. Sundbyberg
Zip Code..17443
Country..Sweden

Nie dajcie się nabrać.
Z ciekawości napisałam, że płatność tylko PayPal i z transakcji oczywiście nici 🙂
Do mnie również napisała Michelle B, podała ten sam adres wysyłki i nawet "potwierdzenie" zapłaty ze Scotia Bank, warunkiem tego ,że pieniądze przejdą mi na konto miało być wysłanie do banku numeru do śledzenia paczki.
E- mail od "banku" przychodzi z adresu scotiasbankservices@accountant.com
Accountant.com to darmowy adres mailowy. Uprawnione banki nie używają bezpłatnych adresów e-mail.
Uważajcie!
U mnie to samo 🙄 i też Michelle B.
Dodam do tej listy przekrętu:  Davydenko Darya i Sheilah Gezirah.
majeczka   Galopem przez życie!
04 lutego 2019 18:41
Edit. Temat zamkniety
Witam, może ktoś z revoltowiczów robił ostatnio transakcję na OLX z WIKTORIA OKUCIŃSKA miejsce zam. Stary Kostrzynek woj. zachodniopomorskie, lub zna Panią Wiktorię i może mi pomóc? Zrobiłam wpłatę w dniu 5,02 oczywiście mam potwierdzenie przelewu, za czaprak eskadron nici burgundy, do dnia dzisiejszego czapraka nie dostałam, nie ma też żadnego kontaktu z Panią, która prawdopodobnie zlikwidowała konto na olx, miała wystawionych dużo przedmiotów na sprzedaż firmy eskadron, derki, pady, czapraki, zbierała na leczenie konia, może ktoś z Was również padł ofiarą oszustwa? Konto na które przelałam pieniądze nie jest jej własnością, numer tel. który podała należy do matki jej koleżanki która oczywiście o niczym nie wie, i jest również poszkodowana ponieważ dzwoni do niej co raz więcej osób w sprawie P. Wiktorii, PRAWDOPODOBNE są również powiązania tej Pani z użytkownikiem olx HORSE CLUB, więc bądźcie czujni! A na koniec zrobiłam w ciągu ostatniego roku wiele transakcji na olx i re-volcie, zbierałam sprzęt i odzież ponieważ kupuje w tym roku konia, kochani uważajcie, ja od teraz robię transakcje tylko za pobraniem i dziwię się również wielu użytkownikom tego forum, użytkownikom uczciwym że takich transakcji nie chcą robić! Jest mnóstwo ogłoszeń z inf. nie wysyłam za pobraniem, może czas to zmienić?
ed
[quote author=Meduza link=topic=5367.msg2846992#msg2846992 date=1550688099]
Witam, może ktoś z revoltowiczów robił ostatnio transakcję na OLX z WIKTORIA OKUCIŃSKA miejsce zam. Stary Kostrzynek woj. zachodniopomorskie, lub zna Panią Wiktorię i może mi pomóc? Zrobiłam wpłatę w dniu 5,02 oczywiście mam potwierdzenie przelewu, za czaprak eskadron nici burgundy, do dnia dzisiejszego czapraka nie dostałam, nie ma też żadnego kontaktu z Panią, która prawdopodobnie zlikwidowała konto na olx, miała wystawionych dużo przedmiotów na sprzedaż firmy eskadron, derki, pady, czapraki, zbierała na leczenie konia, może ktoś z Was również padł ofiarą oszustwa? Konto na które przelałam pieniądze nie jest jej własnością, numer tel. który podała należy do matki jej koleżanki która oczywiście o niczym nie wie, i jest również poszkodowana ponieważ dzwoni do niej co raz więcej osób w sprawie P. Wiktorii, PRAWDOPODOBNE są również powiązania tej Pani z użytkownikiem olx HORSE CLUB, więc bądźcie czujni! A na koniec zrobiłam w ciągu ostatniego roku wiele transakcji na olx i re-volcie, zbierałam sprzęt i odzież ponieważ kupuje w tym roku konia, kochani uważajcie, ja od teraz robię transakcje tylko za pobraniem i dziwię się również wielu użytkownikom tego forum, użytkownikom uczciwym że takich transakcji nie chcą robić! Jest mnóstwo ogłoszeń z inf. nie wysyłam za pobraniem, może czas to zmienić?


Może warto pomyśleć czemu nie chcą wysyłać za pobraniem bo nie widzę w tym nic dziwnego i sama za pobraniem wysyłam niechętnie, a wręcz w ostateczności..
[/quote]

Edit więc oświeć mnie bo nie wiem jaki jest problem z wysyłka za pobraniem. Ty boisz się że stracisz 20 zł?! Napisalam post .Nie będę go więcej komentować. Niech każdy sam rozwazy czy takie ryzyko oplaca się. Pozdrawiam serdecznie
Jeśli ktoś nie odbierze paczki za pobraniem wysyłkę płacisz dwukrotnie, co czasem może przewyższyć wartość paczki.
Ja np. przy wysyłce siodła za pobraniem wymagałam zaliczki w wysokości podwójnej wysyłki by nie być stratna gdzieś około 100zl jak ktoś nie zechce odebrać paczki
W grupie na FB siodła:kupno - sprzedaż jedna dziewczyna właśnie napisała post o tej sprawie. Ktoś najprawdopodobniej próbuje ją wrobić więc zajrzyj tam i pogadaj o swojej sprawie.

Edit: doczytałam że wiesz o tej kwestii
ed
Dokładnie. Ja wysyłam za pobraniem tylko przy wcześniejszej wpłacie na konto kosztów przesyłki. Ale ile się przedtem nasłucham i natłumaczę, to moje.. Nie wspominając właśnie o fakcie, że na pieniądze z pobrania ostatnio czekałam jakieś 2 tygodnie.
I tradycyjne marudzenie o zniżenie ceny, bo przecież wysyłka pobraniowa jest droższa. Jakby to mi na niej zalezało.
Oczywiście, nie każdy się tak zachowuje, ale patrząc na statystyki to jakieś 80% kupujących...
ed
Robię dokładnie tak samo – nie wysyłam pobrania bez przedpłaty na poczet kosztów wysyłki x2 (na wypadek nie odebrania). Też prawie zawsze słucham marudzenia, zwłaszcza, że zwykle sprzedaje rzeczy za bardzo niską wartość, więc koszty przesyłki nierzadko to lwia cześć całości. Słucham też prawie zawsze zaklinania się na wszelkie świętości, że kupujący paczkę odbierze… po czym po dwóch tygodniach zapewnień, że już wpłacił/zaraz wpłaci/nie wplacił jeszcze bo był w szpitalu/wstaw dowolne  kontakt się często urywa. Aż mnie wtedy świerzbią paluchy żeby napisać, że własnej dlatego NIE wysyłam za pobraniem 🙄
Nie polecam transakcji z monikajocz. Zwykła strata czasu. Głupie pytania, podaję dane do przelewu i nagle gwiazda się rozmyśla. Dorośle.
Nie polecam użytkowniczki kina99. Deklaruje zakup, a po podaniu danych do przelewu nagle się nie odzywa.
Kochani, mam problem z użytkownikiem Agulashi nie, że jest nieuczciwa, ale zupełnie nie wiem co robić.
Kupiła ode mnie czapraki, przelała pieniądze, ja następnego dnia wyslałam paczkę. Było to 20.02. Dziś listonosz przyniósł paczkę, kazał sobie zapłacić 18 zł.
Nie wiem co mam z tym zrobić.  🤔
tajnaa, czyli czekaj, nie to, że wysłałaś za pobraniem i Ci odbiło paczkę, tylko ta osoba zapakowała od nowa te czapraki i Ci wysłała? Próbowałaś się z nią skontaktować? Może je sprzedała dalej tylko adresy pomyliła i wysłała Tobie zamiast nowemu właścicielowi?
Pieniądze już masz, straty nie poniosłaś. Ja bym czekała na ruch z jej strony. Wysłałabym ponownie dopiero po uregulowaniu kosztów zwrotu i następnej wysyłki.

vanille ja to zrozumiałam tak, jakby dziewczyna nie odebrała paczki.
ed
Ja zrozumiałam, że Tajnie nie wróciła paczka, tylko ją dziewczyna odebrała i odesłała za pobraniem... I nawet wiadomości nie wysłała, że chce zwrócić? W dodatku chciałaby zwrócić, obciążając Ciebie przesyłką? Oo Nie odebrałabym i tyle.
No własnie ja myślałam, że tajnaa wysłała za pobraniem, ale nie pasował mi do tego fakt, że dziewczyna przed wysyłką zrobiła przelew. Ale może to zwykła wysyłka, ale nieodebrana paczka też przecież wraca do nadawcy jeśli jej adresat nie odbierze? I wtedy chyba też trzeba pokryć koszty tego powrotu? Może to taka sytuacja.
Jak osoba nie odbierze to przesyłka wraca i trzeba zaplacic koszt wysyłki- zwrotu do adresata
Nie nie nie, paczka wróciła do mnie. Musiałam oddać listonoszowi 18 zł. Już za pomocą fb skontaktowałam się z kupującą.
Mówi, że dopłaci do kuriera, ale o moich 18 zł słowa nie ma. Chyba, żeby nie zawracać sobie głowy przeleje jej różnicę i tyle.
ed
Nie nie nie, paczka wróciła do mnie. Musiałam oddać listonoszowi 18 zł. Już za pomocą fb skontaktowałam się z kupującą.
Mówi, że dopłaci do kuriera, ale o moich 18 zł słowa nie ma. Chyba, żeby nie zawracać sobie głowy przeleje jej różnicę i tyle.

Zrobiłabym jak Ty, nie chciałoby mi się już chrzanić.

Koniczkowa, Tajna chce jej oddać kasę za czapraki, odbierając sobie te 18 złotych za zwrot paczki i tyle. Jak nie ma zamiaru ich inaczej oddać, to cóż.
tajnaa, dopłaci do kuriera żebyś ponownie wysłała? Chyba tez bym juz nie ufała
na razie jest cisza. Grunt, że ja stratna nie jestem. 😉
ja się dziwie, że osoba nie zareagowała, ze paczka nie doszła. Jakby jej nie zależało.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się