siodło ujeżdżeniowe

diamant i gg to dwa TOTALNIE inne siodła

całkowicie inne siedzisko, totalnie inna poduszka , inaczej się siedzi i inaczej czuje te siodła
Ok, dzięki za opinię
wpisałam w wyszukiwarce, ale niewiele znalazłam

co powiecie o Stubbenie Scandice?

znalazłam blisko mnie takie o:
http://www.allegro.pl/item664561105_siodlo_ujezdzeniowe_stubben_scandica_okazja.html
Moim zdaniem siodełko jest troche zniszczone, dokladnie widac na zdjęciu, gdzie jest pokazany przedni łęk.. i chyba dobrze zapastwowane.
Mysle, że najlepiej by było obejrzec na żywo,skoromówisz ,że blisko Ciebie 😉

Wiadomo,zależy kto czego szuka..ja kupuje siodla zawsze prawie nowe,wole poczekać a nie kupować "wyjeżdżonego klamota" '😉
Sierka kiedyś miała Scandicę i ja uważam, że to siodło jest cudowne, rewelacyjnie i wygodnie mi się siedziało, szkoda że Stubbeny są raczej wąskie.
Ano miałam, i bardzo, bardzo sobie chwalę do dziś. Przede wszystkim dlatego, że to siodło na krótkonożnych, a przy moim szalonym wzroście równym 160cm to spore udogodnienie. Klocki duże, siedzisko średnio głębokie.

Niestety musieliśmy się rozstać, ale żałuje. Po prostu dostać Stubbena na rynku wtórnym z najszerszą terlicą graniczy z cudem. I nie można termicznie regulować rozstawy łęku, więc musiałam je wymienić gdy koń mi wyrósł. A szkoda... 😉
ouu, dla krótkonożnych, mówisz? to raczej nie będzie zbytnio pasowało, bo może i nie mam jakoś bardzo długich nóg, ale 176 wzrostu jednak robi swoje, grr.

a to prawda, że Stubbeny sa twarde?
caroline   siwek złotogrzywek :)
20 czerwca 2009 10:33
a to prawda, że Stubbeny sa twarde?

taka jest powszechna opinia, ale najnowsze modele m.zd. na nią nie zasługują.

co do wzrostu - nie same centymetry sa wazne, a długość kości udowej - ona będzie dyktowała długość tybinki i kłocka.
Siedzisko jest dośc płytkie,ale na pewno nie jest twarde, jeżdziłam kilka miesięcy w maestoso de luxe i chwaliłam sobie bardzo to siodełko ;-)

a coś ktoś wie o stubbenie excalibur?

kto  w okolicach warszawy handluje siodłami i mógł by mi dobrze dopasować do konia? oprócz p.Kostrzewy
Nirv, ale ty szukałaś szerokiego siodła, więc o używanych stubbenach to bym raczej zapomniała niestety.
caroline   siwek złotogrzywek :)
20 czerwca 2009 10:59
a coś ktoś wie o stubbenie excalibur?

no, cos wiem: jest ze skóry i jest czarne 😎

czy tez pytałaś o wrazenia z uzytkowania?
bo jesli tak to uzywałam - fajne, chociaż twarde dla tyłka i dość bezlitosne dla konia.
o wrażenia z użytkowania :P bo znalazłam niedalko mnie ktoś sprzedaje, ale koleżanka mi mówiła, że mega twarde. na czym polega jego bezlitośność dla konia?

hmm, no właśnie sama nie wiem jak z tym siodłem, ale napisałam do p.Magdy, która handluje siodłami i mam oba moje od niej, może ona coś ma fajnego.

któryś ujeżdzeniowy WIntec ma zmieniane łęki, oprócz Isabelki?
a coś ktoś wie o stubbenie excalibur?

kto  w okolicach warszawy handluje siodłami i mógł by mi dobrze dopasować do konia? oprócz p.Kostrzewy


Ja zdwoniłam do  sklepu jeździckiego "Elit" bo będę chyba jeszcze w tym tyg testowac siodła. Jeśli wybiorę siodło i je je kupię to nic nie płacę za transport. A jeśli się na żadne nie zdecyduję to 200zł.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
20 czerwca 2009 12:20
któryś ujeżdzeniowy WIntec ma zmieniane łęki, oprócz Isabelki?

Z ulotki wynika, że wymienne łęki maja jeszcze GP Special i 500 Dressur.
wie moze ktos jaki szeroki kanal na kregoslup (...tak to sie nazywa...?) w cm maja passiery GG ? moze ktos ma jakiegos niezbyt starego i moglby zmierzyc? bo moj 13-letni jest b. waski, ma ok 5 cm i musze wymienic na cos szerszego...

bylabym dozgonnie wdzieczna  🙇
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
25 czerwca 2009 17:39
Prosiłabym o opinie najlepiej z róznych źródeł na temat siodła stubben romanus classic ostatnio znalazłam na allegro:http://www.aukcjoner.pl/gallery/001106667-STUBBEN.html#I2 i wizualnie mi sie podoba i rozmiarowo jest ok,jesli chodzi o to ,ze plaskie to wole wlasnie takie bardziej plaskie lepiej sie w takim czuje 😉ale twarde miekkie?trzyma noge?jak z zywotnoscia?Juz od dluzszego czasu rozgladam sie za siodłem,ale wole dluzej poszukac i wybrac cos z czego bede zadowolona niz brac pierwsze lepsze.
itsdd, nowe gg mają szeroki, podobnie reszta nowych modeli passiera ( myślę że spokojnie siodła około 5letnie powinny mieć szeroki) poza tym prestige doge, modena, top dressage sp i kk i wszystkie nowe modle i nowo produkowane siodła... wszystkie marki teraz chyba do tego dążą
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 czerwca 2009 09:10
Dziewczyny, nie wiecie może która cyfra w numerze passiera(w tym wypadku GG) mówi coś o rozstawie łęku?
No i jakiemu rozstawowi w cm odpowiada?
k_cian wieeelkie dzieki  :kwiatek: z ulga wymienie na kolejnego gg, juz nie chce nigdy innego siodla 😍

ms_konik, z tego co wiem, to z nr w gg nie da sie odczytac, ale wysylasz mejla do passiera i za jakies 3 dni przysylaja Ci wszystko co i jak (w chwili wypuszczenia danego siodla na rynek  🙂 ) passier@passier.com  (chyba najlepiej po niemiecku albo angielsku 😉 )
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 czerwca 2009 09:50
itsdd-dzięki!
Mnie odpisali po kilku godzinach  😉
ushia   It's a kind o'magic
26 czerwca 2009 19:31
incognito - romanusa jezdzilam jednego, dosc twardy, plaski i nieortopedyczny
ale lepiej mi sie w nim siedzialo niz np w diamantach czy top dressage

obawiam sie ze dopoki tylka osobiscie nie posadzisz, to bedzie zgaduj-zgadula
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
26 czerwca 2009 21:02
ushia-dzieki chyba masz racje.moze za jakis czas zaczne brac siodla na proby i sie rozwazy.
Czy Prestige Venus jest siodłem dla krótko- czy raczej długonożnych?
Bo powoli szukam siodła dla siebie a długością nóg raczej nie grzeszę i np. Diamant czy Titan II mają za długie tubinki dla moich odnóży 👿
Z góry dzięki :kwiatek:
wasia   Goniąc marzenia!
02 lipca 2009 20:07
Podłączam się do pytania Nirv
Może ktoś jeszcze ma namiary na handlarzy siodłami z okolic Warszawy? Chodzi mi o siodła ujeżdżeniowe.  👀 🙇 🙇
wiecie może czy dostanę gdzieś używanego euroridinga diamanta 16.5 ?
ostatnio caroline wystawiała ogłoszenie grzecznościowe ale się spóźniłam...
przeszukałam neta i jakoś nie widze... nie znacie kogoś kto chce takie sprzedać?
LOVELY ja też szukam tylko 17 i jest ciężko
ushia   It's a kind o'magic
03 lipca 2009 07:17
17 jest wlasnie na allegro
trzeba po prostu napisac do ludzi ktorzy zajmuja sie sprowadzaniem siodel i sobie "zamowic" - na all to np eurosiogla albo facet z Gostynina
Kami   kasztan z gwiazdką
03 lipca 2009 07:54
Ja jak szukałam ujeżdżeniówki z miesiąc temu, to było pełno Diamantów 17'', a ani jednego 17,5'', więc dzwońcie i pytajcie  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się