Ogłowia

marci nie powalają :/ mnie po 4 miesiącach użytkowania zaczął odklejać się naczółek a na miejscu zbiegania się pasków potylicznego, policzkowych i podgardla rozkleiło się na pare cm, tak że widać ten klej od środka :/
marci ja mam Kavalkade Moonlight -  skóra bardzo dobrej jakości, mięciutka, ładnie wykonane, ciorane ponad rok, prawie nie czyszczone  😡 , i ciągle bardzo dobrze się prezentuje
Mam kavalkade polan od ponad pol roku. Tez prawie nie czyszcze, a prezentuje sie calkiem przyzwoicie jak za tą cenę 🙂
Ja Wam polecam ogłowia z Hooksa. Mam to z najtańszej linii (FairField) i jeśli ono ma taką mięciutką skórę, to nie wiem jaką muszą mieć te z najdroższej. Ogłowie mam od sierpnia, traktowane najgorzej jak można, tzn nigdy go nie nasmarowałam, a jak koń mi się w nim wytarzał w piachu to wsadziłam pod kran i tyle pielęgnacji  😁
Hej, czy kupię gdzieś w PL ogłowia na arabka (rozmiar arabian, bo podobno takie są)?
Nie wiem czym rozni sie araba od zwyklego, ale jbc solibel busse (na pewno model glamour) maja waskie nachrapniki (tzn krotkie w obwodzie, na wąskie zgrabne głowy).
Jedyne ogłowie w rozmiarze arabskim jakie znam to Biothanowe ogłowie Zilco. Ale stanowczo odradzam.
Szukam ogłowia w tym klimacie, czy znajde jeszcze jakies
modele oprocz tego? (Schockemohle Ascot)
Mam słuchajcie takie ogólne dość pytanie, nie tylko co do stricte ogłowi. Czy jakieś porządne marki robią sprzęt w wersji czarna skóra plus złote okucia ?
Klami CWD
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 stycznia 2019 18:47
Mam słuchajcie takie ogólne dość pytanie, nie tylko co do stricte ogłowi. Czy jakieś porządne marki robią sprzęt w wersji czarna skóra plus złote okucia ?

Passier, Schockemohle, D’yon
Podpowie mi ktoś, czy tak może być nachrapnik? Wydaje mi się ciut wysoko, z drugiej strony jak dam na ostatnią dziurkę to wygląda zbyt nisko 🤔
I tak totalnie laicko, będzie mi się pasek trzymać zapięty tylko na sprzączkę, bez wkładania w szlufki? Bo mam pewne obawy :P

budyń, ja to bym ten nachrapnik podniosła o dziurkę, tak żeby zaraz pod kością jarzmową leciał.
Pasek bez szlufek będzie się trzymał, ale nie wygląda  😉

edit. Stawiam, że to FB
Tutaj masz[url=https://www.kramer.co.uk/$WS/kraemer-pferdesport/websale8_shop-kraemer-pferdesport/produkte/medien/bilder/gross/B320601_S_3.jpg]zdjęcie[/url] na głowie 🙂
Ta czesc nosowa wydaje sie tez byc przykrotka - rozstawienie paskow od nachrapnika.
Puma, tego paska po prostu nie mam, bo okazał się być ucięty, o czym w ogłoszeniu "zapomniano" wspomnieć, a i ja się nie przyjrzałam na fotce 🤣 Zdjęcie widziałam, próbowałam według niego tak pi razy drzwi dopasować.
Zorilla, nie czaję o co chodzi, że pasek na nosie powinien być ogółem dłuższy?
budyń, nachrapnik jest okej, zobacz jak masz pozapinane te dolne paski. Tylko dziurkę wyżej, wsadź wędzidło i zrób zdjęcie 😀
Czy ktoś ma może ogłowie Kentaur Anatomic II w kolorze tobacco?
budyń próbowałaś je przymierzyć z wędzidłem? Ja je miałam i jak jest wędzidło, to zupełnie inaczej pracuje. I paski lubią się przemieszczać podczas ruchu. Może to jest nawet to samo, które ja miałam. 👀
To felix buhler. Z wędzidłem jeszcze spróbuję, ale o tych paskach spacerowiczach to mnie zmartwiłaś :P Po weekendzie jeszcze zobaczę jak to leży pozapinane odpowiednio i lonżnę dziada, może nie będzie mu nic po twarzy pełzło 👀
Jeżeli nie masz chyba dwóch szlufek i nie miało naczółka i wędzidła, to możliwe, że to jest dokładnie to samo, które ja sprzedałam. 🙂 Na lonży może być jeszcze inaczej, ale trzymam kciuki, żeby tobie się nic nie przesuwało. 😉
Hej, miał ktoś do czynienia z ogłowiem Otto Schumacher?
Więcej jak wychodzi rozmiarówka?
Mam pytanie pośrednio ogłowiowe - o wodzę. Kocham swoje silikonowe, ale niestety potrzebne mi stopery, bo mój koń coraz mniej wybacza nierówność choćby 1cm 😁 Czy może ktoś polecić miękkie, nie za grube, dobrze leżące w rękach wodze że stoperami, najlepiej takimi niezbyt dużymi? Mam małe łapki i grube/sztywne wodze są dla mnie okropnie niewygodne 😉
Polecam wodze gumowe Eric Thomas “Pro Soft”. Używam od lat. Miękkie, elastyczne, wąskie, wytrzymałe.
keirashara, a te z biothanu? One takie jakby gumowe, mają stopery.. sama się na nie czaje 😉
Konikowka używałam kilka ogłowi OS i raczej bym powiedziała, że rozmiarowo wypadają prawdziwie co do rozmiarów. 🙂
Witam!! Rozglądam się za ogłowiem anatomicznym, szukam czegoś z polecenia, żeby po pół roku się nie rozpadło... Mile widziane zapinania wędzidła na haczyki. Co polecacie? Myślałam nad kavalkade ivana, ale czytałam, że skóra kiepska. Może coś z mniej znanych marek ktoś ma i użytkuje?  🏇
A szukasz czegoś bo kon ma jakis konkretny problem czy chcesz po prostu żeby wyglądało fikuśnie?
Stare ogłowie się wysłużyło, miałam z anatomiczną potylicą, po założeniu takiego zwykłego zastępczego zaczął machać pyskiem, w tamtym problemu nie było, jednak chciałabym też pójść w anatomiczny nachrapnik, bo koń ogółem wrażliwy na pysk..
Pooglądaj PS of Sweden, Stubben, Dy'on. Nachrapników jest tyle rodzajów że nie zliczysz, nie sądzę żeby ktoś coś doradził przez internet co uszczęśliwi Twojego konia...
Karutek, jeśli nadal szukasz, to polecam  Horze Kent :-)
keirashara, horze i hkm ma super cienkie i miękkie gumowane wodze ze stoperami :-)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się