Konie zimnokrwiste i pogrubiane

Duży jakos specjalnie nie jest, bo aktualnie 160/30/205 i obstawiam, że max 5 cm jeszcze podskoczy 🙂
vanille, stylówka zza stodołowa 😁
Moja kobyła sp najwięcej urosła i zmezniala między 3 a 4 rokiem życia kiedy była zrebna. Także wiesz 😁
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
20 stycznia 2019 19:55
harja, wreszcie robi się do tatuśka podobny! Brzydactwo z niego było, że hej ;P
harja ja kupowałam 3,5 latka który miał tak mniej więcej 168. Roczikowo teraz jest już 6-scio latkiem i nawewno ma ponad 170. Nie mierzyłam jeszcze co prawda go teraz bo czekam na jakiegoś weta co przyjedzie do stajni i będzie miał laskę, ale po około roku od kupna zmierzony miał 170. Przedewszystkim urosło mi coś takiego jak kłąb  😁 bo nie miał  😜
anyann, Rudzielc_23, dziewczyny, ja tez kupilam grubasa, niespelna 5 latka o wzroście 163, a w wieku 10 mial  już 170 ;D ale jednak w tym przypadku może jednak szału nie będzie🙂😉)
Anyann, w szerz Ci pewnie najbardziej skoczyła wtedy haha 😀
Rudzielc, jak to nie miał kłębu? 😀 daj znać ile ma, jak uda Ci się go znowu zmierzyć! 🙂
Na_biegunach, byl PASKUDNY! 😁
harja, - ja nie wiem co Ty w tym skrzyżowaniu konia z żubrem widziałaś, ale teraz robi się Pan przystojniak 😀 Czapka z rogami wymiata 😍
PumCass   zachowaj zimną krew!
21 stycznia 2019 21:39
eeej, Boczunio może i był brzydkim żubrzątkiem, ale jakbyście go wtedy poznały, przepadłybyście z kretesem! 😁 Był przeuroczy w swoim brzydactwie 😍 i taki nieśmiały!  🤣
harja no nie miał kłębu ;-) w miejscu gdzie powinien takowy sie znajdować było bardzo płasko, siodło potrafiło mi się obracać przy wsiadaniu. Pewnie miało z tym dużo wspólnego jego ówczesne zatuczenie. Teraz problem zniknął jak koń wyraźnie strzelił kłębem w górę. On jest taką mieszanką że czort go wie kiedy przestanie się zmieniać. Modlę sie tylko żeby mi już z siodła nie wyrósł.
harja, chyba zapomniałaś dodać,  że urósł pół metra!!!
hajra ale wielkolud przystojny Ci wyrósł  😲

Poczytałam wątek,i jeśli chodzi o zajeżdżanie ziemniaczków to jestem zdania,że 3 lata tak jak u wszystkich koni.... Moja przed osiągnięciem 3 lat chodziła tylko w siodle na lonży,była przyzwyczajana do wędzidła i pare razy założona uprząż z kołem i to tyle. W Maju miała 3 lata a zajeżdżanie zaczeliśmy dopiero latem i to tak na lajcie że praktyczne chodziła pod jeźdźcem tylko w stępie i to nie jakos codziennie...
W tym roku 4 lata i pewnie dopiero teraz zacznie sie szlifowanie ale też bez jakiegoś ciśnienia.

A na zdjęciu moja baba z lata
Bardzo proszę o wskazówkę gdzie można kupić kantar i ogłowie dla sporego konia zimnokrwistego? Jakie firmy posiadają taki sprzęt?
Trzeba tylko w internecie w pisac że dla ziemniaczka,przeważnie w rozmiarze xfull wystarczą.
W stacjonarnych zawsze można zamówić.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 stycznia 2019 11:34
dohrej Szukaj kantarów ManMat oni robią kilka naprawdę wielkich rozmiarów. Tylko nie łatwo je dostać, ale są bardzo porządne i trwałe. Kwiatek ma takie dla swoich koni zaprzęgowych  ile się nie mylę, to możesz na fb zobaczyć jak one wyglądają, bo są dosyć charakterystyczne.
PumCass   zachowaj zimną krew!
24 stycznia 2019 11:45
Jak kantary to Mustang ma rozmiary 4-5  🙂
Z oglowiem najlepiej pytać o wymiary, ja raz się skusilam na takie "dla zimnokrwistych" i było przymałe ;-)
Wydaje mi się, że mustang wrocławski ma takie w ofercie albo może zrobić po skontaktowaniu się.
https://www.sklep-mustang.pl/pl/kantary/12-kantar-verona.html Ten np. ma 4 rozmiary.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
24 stycznia 2019 12:36
Z oglowiem najlepiej pytać o wymiary, ja raz się skusilam na takie "dla zimnokrwistych" i było przymałe ;-)

Ja również się przejechałam na ogłowiach i kantarach niby dla zimnokrwistych. Np na Allegro kantar Api Eco xfull nawet na pół głowy nie wlazł. A kupiłam kiedyś mega wielki z hkm i mam go do dziś.

Dobrze się zaopatrzyć na aukcjach, czempionatach itp. wtedy idzie się z metrówką i mierzy.
Mustangi wypadają gigantyczne, ich xfull jest tak wielki, że aż za duży na konia, który zwykle nosi taki rozmiar na styk mocno, ba, w fulla wchodzi z zapasem 😀
PumCass   zachowaj zimną krew!
24 stycznia 2019 15:59
A to już zależy z jakim łbem mamy do czynienia  🙂 na mojego xfull mustanga jest taki idealnie jak lubię. Ani za duży, ani za mały.

(Wiem, nachrapnik mu sie zsunął, ten typ tak ma  :hihi🙂

Ale przeraża mnie trochę ich 5  😁
Rudzielc_23, skoro nadal Ci się tak zmienia, to chyba marne szanse, że nie wyrośnie jeszcze z siodła ;-)))
keirashara, dziękuję 🙂😉 Sama nie wiem, taka bida była kochana, akurat "się trafił", to przygarnęłam 😉 na łąkach się urodził, a wcale nie był dzikus, chyba tym mnie ujął. Fakt, że znałam od małego jego rodziców, dziadków, pradziadków nie był żadnym wyznacznikiem
PumCass, no 😁
Burza, niestety całe życie zupełnie maleńkim zostać chyba nie mógł 😁
kasia2107rafal, dziękujemy 🙂 Twoja "baba" też fajna, daj więcej zdjęć, a nie tak skromnie 🙂
Też uważam, że jednak ta granica około trzech lat jest OK. Z resztą widać po koniu - a każdy rozwija się jednak w swoim tempie - czy można już zaczynać pracę, czy nie. Jednak do konkretnej roboty warto poczekać i dać koniowi trochę dzieciństwa 😉 Dlatego również czekam i się nie spieszę. Wiosna - lato też zaczniemy coś powolutku więcej działać niż tylko lonża, spacery i tego typu rzeczy.
dorhej, ja również polecam kantary mustanga. Mój mały aktualnie śmiga w ich czwórkach i jest OK, łeb mu jeszcze rośnie i mamy nawet trochę zapasu. Kilka dni temu nawet zamówiłyśmy z PumCass kilka - kiedyś były konkretnie szyte, nie żałowali taśmy 😉 4 wchodziły na naprawdę duże głowy - ale nie kupowałam ich od chyba trzech lat (swoją drogą są pancerne, jeden ma już ponad 10 lat i dopiero niedawno puścił karabińczyk 😉 ) i nie wiem, jak jest teraz, także zobaczymy co tam przyjdzie 🙂
Kantary yorka czy api są faktycznie małe. Fair Play ma dość duży xfull - dostaliśmy jeden w prezencie i Boczek się jeszcze w niego dopina, mamy aż dziurkę zapasu 😉 Ale generalnie jest całkiem spory.
A co do ogłowi to można się nieźle przejechać z xfullami... Dlatego po którymś nietrafionym robiłam na wymiar, ale z tego, co kojarzę to chyba kieffery są dość duże. Miałam suleikę full kiedyś na belga i była ogromna (chyba poza naczółkiem, który był na styk), więc taki ichniejszy xfull powinien spokojnie wejść na wielki sagan. Nie polecam kupować tych niby dedykowanych zimnokrwistym... Wypadają małe.


Dzięki, to jest solidna dawka informacji, super  💃
PumCass, - panienka z fotki na środku nosiła 5 😁 I ponoć paskuda regularnie te kantary psuła... więc miała takie uroczo zszywane z ocalałych części 🤣
keirashara, ale urocza fotka! 😍
MajaK   Tina 2000-2013
24 stycznia 2019 20:15
Ja mam na swojego te kantary Mustanga, dwa lata mają i są w stanie idealnym: https://www.sklep-mustang.pl/pl/77-kantar-mustang.html
Rozmiar 5  😁

A co do ogłowi - ostatnio zamieniałam się ze swojego starego rozmiar 4 (za małe) na ogłowie Fouganzy - pasuje na długość do wędzidła i podgardle, tylko naczółek był 37 i nachrapnik na szerokośc też jak na arabka - ale po długosci mam jeszcze zapas  😀, wodze też jeszcze dają rade chociaż jakby były dłuższe to by było super. Nie wiem co to za dziwna rozmiarówka, ma napisane na paskach full.
A i w sumie w każdym ogłowiu nawet x-full jest jeden podstawowy problem - długość wodzy nie idzie w parze z wielkością ogłowia niestety.
PumCass   zachowaj zimną krew!
25 stycznia 2019 08:41
keirashara łoo ale sagan  😍 piękna jest! i jaką ma rudą obstawę 😀 Najgorsze w tych końskich łbach jest to, że czasami są długie ale zgrabne i na odwrót. Najgorzej jak mamy do czynienia z połączeniem długi i szeroki w każdym calu.  😁 to już katastrofa.
I te wizyty w jeździeckich...wszystko piękne, kolorowe, błyszczące i....takie za małe 😂

MajaK Ogłowie Fouganzy i pasuje? Wow, to jestem w szoku. Widziałam kilka razy w Decathlonie takie ładne, brązowe...ale miałam wątpliwości co do rozmiaru. Chyba muszę porządnie pomierzyć Wielmożnego i się przejechać z miarką zobaczyć. Nawet z ciekawości 🙂
Co do wodzy, to przypomniało mi się jak robiłyśmy z Harją ogłowia na wymiar u rymarza. Nie pożałował nam skóry na wodze. Trzymając normalnie kontakt, regularnie końcówka plątała mi się koło stopy, to było przegięcie 🤣
MajaK   Tina 2000-2013
25 stycznia 2019 08:53

MajaK Ogłowie Fouganzy i pasuje? Wow, to jestem w szoku. Widziałam kilka razy w Decathlonie takie ładne, brązowe...ale miałam wątpliwości co do rozmiaru. Chyba muszę porządnie pomierzyć Wielmożnego i się przejechać z miarką zobaczyć. Nawet z ciekawości 🙂
Co do wodzy, to przypomniało mi się jak robiłyśmy z Harją ogłowia na wymiar u rymarza. Nie pożałował nam skóry na wodze. Trzymając normalnie kontakt, regularnie końcówka plątała mi się koło stopy, to było przegięcie 🤣


Też sie zdziwiłam, Pan mi mierzył obwód od wędzidła do wędzidła i podgardle bo to było najważniejsze. Naczółek wymieniłam a nachrapnika nie używam chociaż mam dwa pasujące jakby co. Ale reszta ogłowia pasuje 🙂 Ma znaczki Fouganzy.
Czyli trzeba mierzyć a w sklepach jeździeckich mieć miarkę w oczach  😀
Wodze wszystkie krótkie, żeby koń wyciągnął łeb do ziemi to niestety ale muszę przedłużać. Ale koło stopy końcówki nie mam  😉
Dzięki, zamówiłam w końcu 5 z tej najprostszej wersji Mustanga, zobaczymy jak się sprawdzi. Te drożdże wersje widzę są do 3-4, jak te proste kantary się nie sprawdzą to spytam o 5 z tych mocniejszych.
keirashara, jaka świtna gromada 😍
Dzięki kobitki :kwiatek: Trafienie na gromadkę to ogólnie przypadek, łącznie było ich tam kilkanaście, razem z ogierem (ten to był czad, czuło się "moc", mimo, że mniejszy od siwej) i źrebakami w różnym wieku - jeden urodził się w pierwszą noc naszego pobytu. Trafilismy zupelnym przypadkiem, to był nocleg na zawodach trzy lata temu, wszystko było pozajmowane i mamcia wyszperała agroturystykę jakieś 15 km dalej. Zdecydowanie best ever nocleg zawodowy, cudowni ludzie, a widok gromadki zimniokow na łące zaraz po przebudzeniu i potknięciu się o kota i kurę - niezapomniany 🙂 Zabrano mnie też na teren na takiej kulce, super przeżycie 😀
PumCass, - jak widziałam chwilę po nich swojego ślązaczka, to się taki tyci i chudziutki robił! A glowe i kopytka jakie małe miał 😂
Grube dziś popracowało  😁
PumCass   zachowaj zimną krew!
16 lutego 2019 21:05
Jak tam Wasze grube?
U nas w końcu pogoda dopisała, czuć było wiosnę w powietrzu. 😍
A jak wiosna, to czas aby przypomnieć Wielmożnemu do czego Bozia nóżki dała 😁






Fot. Harja :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się