fundacje ratujace konie...

Cień na śniegu, napisałam i w wątku na fb i wysłałam 3 dni temu pw tutaj
Mam nadzieję, że Met znajdzie dla ciebie chwilę czasu, żeby odpisać  🙂
desire   Druhu nieoceniony...
05 stycznia 2019 19:49
zielona_stajnia, prawie 100 zbiórek?...  z resztą sie zgadzam 🙂
co do Centaurusa - pamiętacie zbiórke na dach po pożarze? to było już pare lat temu. Jeśli ktoś jest ciekawy co i jak to zapraszam na pw.
Ponieważ Met nie ma czasu lub nie chce odpisać tutaj czy w drugim wątku wrzucę to co odpisała na FB, jakieś pół godziny temu w komentarzach.

"chodziło o fakt, że zwierzęta będą trzymane w hotelach, w których będą przygotowywane do adopcji. przynajmniej do czasu zakończenia gruntownego remontu gospodarstwa. chcemy rozpocząć również działalność gospodarczą, która zapewniłaby fundacji stały dochód"
  Coraz sceptyczniej się przyglądam sytuacji i choć nigdy Met niczego nie zarzucałam, to mam coraz więcej wątpliwości...
desire, poproszę...
kiedyś śledziłam ten dach, ale z czasem zapomniałam o całej sprawie 😉
Martita   Martita & Orestes Company
05 stycznia 2019 22:41
desire Pamiętam tą akcję! Poproszę o info jeśli wiesz jak finalnie się to skończyło. Zresztą Centaurus kiedyś mnie "miło" przez @ potraktował więc chyba wiem czego się spodziewać.

A w sprawie Naszej Szkapy to czekam na konkrety co się dokładnie dzieje od met
Ja nie ufam fundacjom. Szkapa to był taki wyjątek.ze względu na to, że pamiętam jak to się zaczynało i chyba chciałam wierzyć, że jest ok. Ale teraz widzę, że to fundacja jak każda. Przykro mi to stwierdzić, ale dla mnie te mętne tłumaczenia są tylko mydleniem oczu.
dea   primum non nocere
06 stycznia 2019 20:25
...i znowu się podpisuję. Smutno.
Fundacje mnożą się i rosną jak grzyby po deszczu, jest ich tyle, że czasami mam wrażenie że więcej niż zwierząt faktycznie potrzebujących pomocy.
Nie wiem czy było ale tu wrzucam

https://www.facebook.com/czarnalistapro/videos/1338317002979430/
Czemu tak częsta obecność Vivy w tym materiale mnie nie dziwi...
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 stycznia 2019 11:51
Fundacje mnożą się i rosną jak grzyby po deszczu, jest ich tyle, że czasami mam wrażenie że więcej niż zwierząt faktycznie potrzebujących pomocy.



Dziwisz się? To jeden ze sposobów na uniknięcie podatków. A jeszcze jak się znajdzie sponsorów...
PROSZE o przeniesienie dyskusji do wątku o Nasza Szkapa bo drogie Panie burdel się robi.... burdel...

Jest specjalny wątek dotyczący tej sprawy = podpięty !!  🏇 🏇 🏇

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,102503.0.html
Jeśli ktos zna sprawde fundacji Zwierze nie jest rzecza, a byla swego czasu glosna, i co tu ukrywac- bulwersujaca - mozna wspomoc zbiorke na ten cel. Niedlugo rozpoczyna sie sprawa w sądzie i trzeba zrobic wszystko, aby winni takich zaniedbań poniesli konsekwencje.
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pomoc-prawnabereznica
przedziwne to, że jeśli chodzi o fundację, to zwierzęta są odbierane i sprawa jest w sądzie i wszystko jak powinno, a w przypadkach kiedy to osoba "zwykły chłop" głodzi i zaniedbuje, z reguły takie konie się wykupuje i napycha kieszenie oprawcy 🙄
przedziwne to, że jeśli chodzi o fundację, to zwierzęta są odbierane i sprawa jest w sądzie i wszystko jak powinno, a w przypadkach kiedy to osoba "zwykły chłop" głodzi i zaniedbuje, z reguły takie konie się wykupuje i napycha kieszenie oprawcy 🙄

Masz racje. Mysle ze to sie bierze min stad ze do dzialan fundacji angazuje sie nieporownywalnie wiecej osob niz do przyslowiowego chlopa, i z tych setek pomagaczy i obserwujacych w razie nieprawidlowosci (czy tak jak w przypadku ZNJR znècania) znajdzie sie kilka ktore probuja cos z tym zrobic, dlugofalowo (sady, policja itd). Co w przypadku naszego wymiaru sprawiedliwosci i polskiego prawa z gory jest utrudnione, bo wszyscy wiemy jak to dziala.
desire   Druhu nieoceniony...
25 stycznia 2019 13:19
Katrzyna K, patrząc po przypadku Indianki to po prostu wykup koni jest szybszy...
Desire kiepski przykład, bo ona ich nie chce sprzedać 😉 Tak czy siak za znęcanie powinno się karać, a nie kasą nagradzać-nie mam ku temu żadnych wątpliwości. ❗
Katrzyna K, patrząc po przypadku Indianki to po prostu wykup koni jest szybszy...


po raz kolejny przewija się hasło "Indianki". czy ktoś mi wytłumaczy o co chodzi, bo nie znam kompletnie sprawy.  🤔
Kahlan, pewna pani kupila w 2002 gospodarstwo na Mazurach i od lat dlprowadza je do ruiny jednoczesnoe piszac o tym bloga po pseudonimem Indianka.

Okrutnie zaniedbuje bezmyslnie rozmnazane i puszczone samopas zwierzeta (konie, kozy, owce, drob, psy i koty) np. nie ma zwyczaju ich karmic :/ acz ma zwyczaj zdjecia ich zwlok publikowac na rzeczonym blogu, czesto z opisami konania czy palenia w zwlok w domowym piecu. W koncu zajela sie nia fundacja.

Poza tym wyludza dotacje, oszukuje i oczernia ludzi, publikuje obrzydliwe antysemickie wypociny i pogrozki, wyludza pieniadze sprzedajac uslugi i towary, ktorych nie ma, jest narcystyczna, wszechobecna w sieci i plujaca jadem na prawo i lewo. Stad tez jest dosc znana w jnternetach 😉
ło matko bosko, nie tego się spodziewałam.  🤔 jakim cudem jeszcze ona funkcjonuje i służby się nią nie zainteresowały? :o
desire   Druhu nieoceniony...
25 stycznia 2019 16:46
Kahlan, sprawa karna przeciw niej w sądzie 6 lutego, pierwszy odbiór zwierzęcia (szczenna suczka) miał miejsce już 6 lat temu.
BASZNIA   mleczna i deserowa
26 stycznia 2019 06:46
Czemu tak częsta obecność Vivy w tym materiale mnie nie dziwi...

Może dlatego pojawia się Viva,  że walczy z przemyslem futrzarskim, a tajemniczy zaciemniony pan to dyrektor pr jednego z największych hodowców norek w Polsce. A biedni pokrzywdzeni Wszyscy dostali wyroki, chyba że sędziowie też biorą kasę z fundacji...
Nie jestem członkiem Viva.  Po prostu sprawę znam od wewnątrz,  a materiał miał tylko zdyskredytowac organizacje przy sporze o nową ustawę o ochronie zwierząt. 
Kasa,  misiu,  kasa,  a nie fakty się liczą.
Czy tylko ja mam wrażenie, że te wszystkie fundacje ratujące konie, to po prostu pomysł na dobry biznes? Im gorzej wyglądający konik, tym ludzie chętniej wypłacają pieniądze... Dlaczego nie ratuje się koni zdrowych, młodych lub źrebiąt, które też trafiają na rzeź, a mogłyby wieść długie i szczęśliwe życie, a właśnie kaleki i konie schorowane tak mocno, że dalsze życie to cierpienie i wegetacja. Smutne 🙁
desire   Druhu nieoceniony...
08 marca 2019 12:10
amazonka89, nie u każdego kalekiego konia życie to wegetacja, kalectwo najczęściej wyklucza użytkowania pod siodłem. No przykro mi, ale większość koni jest odbieranych nieodpowiedzialnym właścicielom, właśnie te najgorzej wyglądające na zbiórkach. Wykupywanie koni rzeźnych, młodych i silnych to głupota i utopia.
Po prostu jestem zdania, że koń, który ledwo porusza się stępem i jest skazany na codzienny ból, bo jego schorzeń wyleczyć się nie da, nie będzie szczęśliwy i przedłużanie jego życia jest okrucieństwem. Oczywiście nie generalizuję, że zawsze tak jest, ale często. Z resztą spotkałam się już z tyloma przekrętami fundacji, że ciężko wierzyć w ich uczciwość. A przecież na tych końskich targach niejednokrotnie są konie w dość dobrym stanie i też jadą na rzeź.
Uwaga uwaga!!!! Wedle informacji podanych na fejsie na Fundacji Molosy, Indianka po tylu latach aresztowana a zwierzaki zabrane......
Widzialam zdjecia i nie dochodzi do mnie jak mozna tak zaniedbac konie... jak mozna wogole jesc padline... prawdziwa Indianka  🤔wirek:
jak mówi przysłowie - ,,gdzie dwóch sie bije ...,, tam wychodza na jaw ciemne sprawki i ,,zakulisowe,, aferki z ratowania koników 🙂 odnosze sie do przepychanek pomiędzy Molosy Adopcje a Pomagaj Pomagać Różaland.
Mam nadzieje, że to sie w sądzie skonczy i wszyscy dowiedzą soe prawdy.
Dno i kilometr mułu
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
17 czerwca 2019 17:24
Ale o co chodzi??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się