Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

adriena teoretycznie sporo malowańców jest po Ogano Sitte, Balou du rouet, Emerald van't ruytershof
ok aczkolwiek Balou odpada (raczej) z uwagi na WFFS.
Będzie dostępny w Polsce kolejny syn Balou, cztery białe   😁
http://www.ruescher-konermann.de/index.php/deckhengste/300-balinsky
Z tego co o zauważyłam to Rascin też dość mocno maluje - aż się boję co nam wyjdzie 😉.
Będzie dostępny w Polsce kolejny syn Balou, cztery białe   😁
http://www.ruescher-konermann.de/index.php/deckhengste/300-balinsky
ciekawy i WFFS negatywny
ogurek a kto się będzie zajmował dystrybucją nasienia?
Tyle że Balou wcale nie daje jakoś często malowanych koni. Jak dla mnie podobnie często jak inne ogiery. I najczęściej jak matka jest malowana... .
Malina_M, przypomnij mi się za kilka dni
Mam malowaną klacz i chciałabym fajne malowane bobo, tak mi się zamarzyło. Oprócz papieru to jeszcze to coś w wyglądzie.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
27 stycznia 2019 19:36
A ja tak trochę nieprofesjonalnie zapytam który z dobrych ogierów przekazuje duze odmiany, daje tzw.malowane potomstwo?


Jakbyś chciała dolać krwi to Grand Presidium fajnie maluje 😉
Adriena
Dominator Z po malowanych matkach daje bardzo malowane źrebaki.
Widziałam ich sporo z wysokimi skarpetami i latarniami.
"Mój" ma jeszcze białą plamę na brzuchu , której z tej strony nie widać.
A my mamy w stajni Dominatora bez odmian od mocno malowanej matki  😉
Chyba po Vulkan L jest dużo malowańców.
Somebody
Mnie się wydaje że , ogólnie szanse na malowanego źrebaka po jakimkolwiek ogierze, są takie same jak na niemalowanego 😉
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
27 stycznia 2019 20:34
Czy ktoś oczekuje na źrebaka po Scyris xx?
Kanie co racja to racja  😉
Taa... moim zamysłem hodowlanym było mieć gniadosza całkowicie bez odmian (oczywiście pomijając wiele cech, które chciałam uzyskać). Para gniadych rodziców zaserwowało mi malowanego kasztana. Przez kilka dni miałam fazę wypierania zaistniałej sytuacji  😁  😁
Jest kilka ogierów „sabino”, chyba Che Guevara L z Olszy
Somebody
Mnie się wydaje że , ogólnie szanse na malowanego źrebaka po jakimkolwiek ogierze, są takie same jak na niemalowanego 😉

klacz musi "pomóc"
KaNie, somebody tak z ciekawości jak z charakterem waszych koni po Dominatorze?
U mnie taka panna do domalowania 😉

vissenna   Turecki niewolnik
28 stycznia 2019 18:27
Jest jeszcze Faust Z, ładnie malowany.
Risa
Jako źrebaki szalenie nieufne. I to się nagle zmienia na coś pozytywnego. W stajni mam ogiera 3 latka i źrebice prawie roczna. Mam też styczność z pełnym bratem i pełną siostra naszego ogiera. Wszystko to bardzo mądre i przyjazne konie. Nieufne bardzo na początku jak już pisałam , ale ogólnie spoko. Ogiera mamy super mądrego, trochę zawadiakę, trochę panikarza na nowe rzeczy, ale wszystko łatwo z nim zrobić. Jak pod siodłem nie wiem. Dominatorów jeszcze nie jeździłam.
U mnie tylko 2 i 3 latek więc też nie mogę powiedzieć jak w robocie.
Wydają się dość mądre, starszemu nauka chodzenia na lonży przyszła bardzo łatwo, teraz zaczyna zauważać że jest ogierem i trochę broi.
Ogólnie jako źrebaki bardzo przyjazne.
Adriena
Dominator Z po malowanych matkach daje bardzo malowane źrebaki.
Widziałam ich sporo z wysokimi skarpetami i latarniami.
"Mój" ma jeszcze białą plamę na brzuchu , której z tej strony nie widać.
Dominator to chyba ostatnio hicior hodowlany?
Adriena
Trochę tak. W DE jest teraz bardzo popularny. I ogólnie ogiery ze stajni Zangersheide. Ale ja się wcale nie dziwię. Niemcom się już trochę znudziło krycie tymi topowymi ze stajni Schockomohle , Sprehe itp.  A samego Dominatora widziałam na zywo i robi ogromne wrażenie. Sama mając klacz bym chyba go wybrała, gdyby do niej pasował.
Nie mogę się doczekać jak będę w Zangersheide na körungu, bo być może będę mogła zobaczyć inne ogiery stamtąd i wybrać coś na przyszły rok dla swoich klaczy hodowlanych w pracy.

W tym roku urodzą się dwa Diarado od klaczy po Chacco blue i Conthender i jeden Milion Dollar (ale zapomniało mi się po czym matka ) .

Mnie się jeszcze podobają konie po Callestial ( Hengsstation Schmidt )sama jeżdżę 2 i na zawodach widuję bardzo dużo. Malowane nie są, ale przyjazne, skoczne i odważne. Przy okazji w większości bardzo ładne.
Adriena
Trochę tak. W DE jest teraz bardzo popularny. I ogólnie ogiery ze stajni Zangersheide. Ale ja się wcale nie dziwię. Niemcom się już trochę znudziło krycie tymi topowymi ze stajni Schockomohle , Sprehe itp.  A samego Dominatora widziałam na zywo i robi ogromne wrażenie. Sama mając klacz bym chyba go wybrała, gdyby do niej pasował.
Nie mogę się doczekać jak będę w Zangersheide na körungu, bo być może będę mogła zobaczyć inne ogiery stamtąd i wybrać coś na przyszły rok dla swoich klaczy hodowlanych w pracy.

W tym roku urodzą się dwa Diarado od klaczy po Chacco blue i Conthender i jeden Milion Dollar (ale zapomniało mi się po czym matka ) .

Mnie się jeszcze podobają konie po Callestial ( Hengsstation Schmidt )sama jeżdżę 2 i na zawodach widuję bardzo dużo. Malowane nie są, ale przyjazne, skoczne i odważne. Przy okazji w większości bardzo ładne.
patrzyłam na te Callestale, mega są. Okrągłe, w pięknym, nowoczesnym typie, pięknie ruszające się. Kurcze zabiłaś mi ćwieka..
Adriena
Szczerze polecam. Jeśli chcesz mieć fajnego, odważnego konia z prawdopodobnie zadatkami na fajnego skoczka, to Callestiale takie właśnie są.
To jest Callestial x Lasino

I tu jej pełna młodsza siostra ( nawet fota ze stajni tatusia 😉 )
Kurka jego, tylko czemu siwy ten Callestal  😵 no dobra, mam siwą kobyłę i zawsze będę mieć siwki, chyba taki już mój los, no i na moją siwą to lepszy wzrost ma, bo kobyła 180 to Dominator to już by była przesada, a druga kara to jest szansa na niesiwka więc też ok. Naprawdę piękne są i wszystkie w podobnym typie, moim ulubionym.
Adriena
Widziałam na chwilę obecną, na żywo może dwa siwe Callestiale. A widziałam ich kilkadziesiąt na zawodach w wieku 4-6 .

Te dwie moje mają karą matkę.

Przypomniało mi się jeszcze że w Lewitz malowane konie bardzo często były po ogierze Cartoon (ale nie były niestety zbyt mądre ).
Czy ktos może się wypowiedzieć o potomstwie ogiera Uccello (KWPN), jakie są z charakteru i współpracy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się