konie małopolskie

dorosłam do decyzji o zostaniu "babcią"  🙄  chciałabym aby maluch został w rasie,
Zależy mi na dodaniu troche wzrostu,  klacz jest nieduża (około 158-160) ale za to świetna pokrojowo, ponoć mocno fajna ruchowo, bardzo dobra głowa, niesamowita jezdność , serce do skoków ( zresztą do każdej pracy) z techniką już słabiej ale  serduchem przeskoczy wszystko  😉
rozmyślam nad Sentenderem i Justusem, słyszałam że Sentendery nie duże a Justki super do ujeżdżenia ale do skoków nie koniecznie, za to wysokie i suchej budowy, wiem że galopada_  u was dzieciaki i po tym i po tym, mogłabyś podrzucić swoją opinie na ten temat ?
pojawił się jeszcze ogier Huncwot  (Dokles/Huanita) ktoś, coś?
sotniax, w Prudniku jeszcze masz do wyboru 😉
Witam wszystkich,, małopolaków,, od miesiąca jestem właścicielem pięknej,,srokatki,, a że w tym roku stuknie jej 6lat to rozmyślam o zaźrebieniem również srokatym ogierem. Czy ma Ktoś
W sezonie 2018 wg wykazu dostępne były w Polsce dwa srokate ogiery małopolskie:
ARTEDY po Emir i OMAN po Fis, w ofertach przewinął się też POLONEZ po Parys. Większego wyboru brak, chyba że rozważysz mrożone nasienie HARBUZA, jest jeszcze dostępne.

Też mam srokatą klacz, czekam teraz na źrebaka po gniadym ogierze pełna nadziei 😉

Tegoroczny Fibonacci ( Bon x Drop )

[img]https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/50531513_2234978299865860_6619444080956932096_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=e3da85f3f8fae9ed9132301ab9a3051c&oe=5CBDB2B7[/img]
Dzięki Montana za info i trzymam kciuki za źrebaka
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 stycznia 2019 20:22
sotniax nie tak dawno była dyskusja o ogierach małopolskich w wątku o reproduktorach. Jak pisała budyń wybór ogierów masz w Prudniku i pozostałych stadninach Walewice, Janów i Białka. Z prywatnych mogę polecić Szkraba, kilka koni po nim jeździłam i każdy był dobry. Będzie też dostępny w tym roku Dionizos z tego co się orientuję.
Jakiś jeden ,,gość,,dał zdjęcie herbuza - ładny .Może byś ,,gściu,, napisał gdzie stoi lub do mnie na priv dzięki.
Harbuz nie żyje, mrożonka jest dostępna w Białce. 1 dawka w trzech porcjach, w bardzo przystępnej cenie.
Dzęki montana . W tej sprawie dzwonić do białki czy swojego weta?
Witam 🙂
może ktoś się orientuje: szukam informacji w jakiej cenie (przedziale cenowym) sprzedawane są półkrewki z Janowa?

Szukam surowego 3 latka do 10 tys.
I nie opłaca mi się jechać dosłownie na drugi koniec Polski, (jestem z Wrocławia) aby dowiedzieć się że cena minimalna to np. 20 tysięcy  🤣
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
07 lutego 2019 19:09
Witam 🙂
może ktoś się orientuje: szukam informacji w jakiej cenie (przedziale cenowym) sprzedawane są półkrewki z Janowa?

Szukam surowego 3 latka do 10 tys.
I nie opłaca mi się jechać dosłownie na drugi koniec Polski, (jestem z Wrocławia) aby dowiedzieć się że cena minimalna to np. 20 tysięcy  🤣



A nie bliżej Ci do Prudnika? 
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
07 lutego 2019 20:06
16 lutego w Janowie kolejny przetarg ciekawe czy sprzedadzą się ogiery czołowe. Mam nadzieję, że trafią w dobre ręce. Nie rozumiem czemu nie podają cen, przecież to nie aukcja i ceny nie powinny być tajemnicą.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
07 lutego 2019 20:39
Właśnie widziałam ofertę sprzedaży Ekologa  😲 
Hej, przychodzę do Was z dylematem, który łogr lepszy i co fajnego/ niefajnego daje.
Ogólnie poszukuję jakichś sprawdzonych informacji o:
Dropie i Ekologu.
Czy ktoś słyszał o ogierze Shagya V-2 urodzonym w 2000 roku na Węgrzech, który podobno został zakupiony do Polski ??
Proszę o informacje o miejscu i właścicieli jeśli taki koń faktycznie przebywa tutaj..
montana   małopolskie
12 marca 2019 21:26
Wczoraj ukazał się nowy, aktualny wykaz ogierów kryjących. Co ciekawe jest na tej liście ogier Czort z Gór, czystej krwi arabskiej (?)
Minaret, Juniperus, Eden II to ogiery, które padły w ciągu ostatniego roku i chyba tyle (?)

Chciałabym polecić Wam grupę na fb o małopolakach:
https://www.facebook.com/groups/1659489174079716

montana PZHK publikuje liste ogierów na podstawie zgłoszeń z okręgowych zwiazków, od połowy lutego dobijałam sie aby opublikowali jak najszybciej bo zaczynają sie stanówki a listy nadal nie ma, myślę ze nie wszyscy przysłali aktualizacje wiec wrzucili to co było w tamtym roku.
montana   małopolskie
13 marca 2019 09:26
Wiem na podstawie czego publikuje, bo jako właściciel ogiera jestem zobligowana pewne dane dostarczyć do końca roku.
Ale z czego wnioskujesz, że nie są to dane aktualne ? Wg mnie wszystko na ten moment się zgadza. Liczba źrebiąt nawet ładnie zaktualizowana, weryfikacje dodane, adresy z grubsza, co znam, też się zgadzają.
Co roku lista pokazuje się pod koniec pierwszego kwartału, w tym roku i tak dość szybko, w stosunku do lat poprzednich.

Przyznam, że u nas się sezon stanówkowy już zaczął, ale raczej dla swoich klaczy, przyjezdnych jeszcze nie było.

montana, Juniperus? Masz na myśli walewickiego ogiera, ciemnogniady z odmianami?
montana   małopolskie
13 marca 2019 10:43
Ciemnogniady, z niewielkimi odmianami, ale nie walewicki
https://www.bazakoni.pl/juniperus-bolivar-jagoda

edit:
rzeczywiście jest i walewicki,ale inny, wałach https://www.bazakoni.pl/juniperus-sebastian-jutrzenka

edit2:
Ponieważ mam nadmiar wolnego czasu jak nigdy, to przeanalizowałam ten wykaz ogierów w stosunku do poprzedniego

Ubyły z dostępności także ogiery :
Amant, Arioso, Audan, Bajkał, Harpun, Kwinto, Oman, Przedświt Nemo, Ramadan

Przybyły :
Decybel First, Edam, Efez, Egon, Filantrop, Tangens , Wiwat
Czort jest arabem  😉
montana   małopolskie
13 marca 2019 11:04
Czort jest arabem  😉


Tak właśnie napisałam w pierwszym poście powyżej, co robi na tej liście ? Ogiery oo, dopuszczone do rozrodu w m mają inną listę
Ramadan niestety odszedł kilka miesięcy temu.
Ktoś się chyba pomylił.
montana sama napisałaś że na liscie sa ogiery które padły  😲 to chyba  aktualnych info nie maja ?
montana, dzięki, dobrze wspominam tego walewickiego i myślałam, że o nim mowa
montana   małopolskie
13 marca 2019 11:55
montana sama napisałaś że na liscie sa ogiery które padły  😲 to chyba  aktualnych info nie maja ?


Absolutnie nic takiego nie napisałam, wręcz przeciwnie, wypisałam 3 ogiery, o których wiem, że nie żyją, nie ma ich na wykazie.
Chyba się dziś niejasno wyrażam 😉
UPS , ja zrozumiałam ze tam są, pomyłka  🤬
Który Harpun ubył, ten po Hattricu czy po Askarze?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się