Kryta ujeżdżalnia

Myślę, że taki wątek też jest tutaj potrzebny. Chodzi o sprawy techniczne, projekty, fotki, doświadczenia
związane z podłożem, bandami, oświetleniem...

Wątek przydatny. Sama jestem na etapie kończenia budowy hali i wiem jak dużo informacji zaczerpnęłam z forum.

I jeszcze moja osobista prośba - lustra na hali. Fotki mile widziane.
A tak apropos czy próbował ktoś zrobić lustro z folii do szyb samochodowych. Słyszałam, że taka folia lustrzana przyklejona do gładkiej powierzchni daje efekt lustra. Myślę o czyms takim na naszej hali. ma ktoś doświadczenie w tym temacie.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
22 grudnia 2008 12:10
Bronta ja słyszałam, że taka folia strasznie zniekształca obraz, ale nie wiem na ile to prawda, bo nie miałam okazji korzystać.
A może ktoś ma inny pomysł na lustra?
ze strony equusdesign





fajny patent z zasłanianiem luster... chyba szczegolnie przydatny jak konie się boją, albo jak się słońce odbija za bardzo






Jeśli ktoś zna niemiecki i może przetłumaczyć:

Das Diamond System für Reithallenspiegel bietet einzig- artige Produkt-, Verarbeitungs-
und Anwendungs-Vorteile:
Extrem hohe Stoßbelastbarkeit; 6-fach höhere Bruchsicherheit, im Vergleich zum herkömmlichen 6-mm- Spiegel
Beeindruckende Leichtigkeit. Dadurch 5 kg pro m² Einsparung bei der Gesamt- konstruktion – im Vergleich zu herkömmlichen Lösungen.
Wärmedämmung durch Isolier- Material mit Dampfsperre.
Nahezu verzerrungsfreie Bildwiedergabe - Optimale Reflexion
Brandschutzeigenschaften Klasse B1 möglich durch besondere Verbunde
Schnelle, einfache, kostensparende Montage
Massiver Holzrahmen bietet optimalen Kantenschutz und gewährleistet spannungsfreie Aufhängung.

a tu cała stronka - http://www.equusdesign.de/reithallenspiegel.php
miodzio... muszę coś wykombinowac z tymi lustrami. Najlepiej to na całej ścianie... tylko dlaczego takie drogie te lustra.
Chciałabym dowiedzieć sie czy macie jakieś doświadczenie z takimi lustrami. Gdzie mozna zmówić? Jakie sa koszty takiej instalacji? Jaki typ (blacha, folia czy jeszcze inny matriał) jest optymalny do krtytej hali? Interesują mnie wszytskie informacjie.
lostak   raagaguję tylko na Domi
26 czerwca 2009 10:17
Lustra 022 783 7041.
wszystko Ci powiedza🙂
i działa bardzo dobrze
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
26 czerwca 2009 10:35
Folia faktycznie mocno zniekształca obraz. Trzeba podjechać bardzo blisko, żeby cokolwiek zobaczyć bez dużych deformacji.
Tu w tle trochę widać:
[img]http://i657.photobucket.com/albums/uu297/GosikaM/STA74008.jpg?t=1246008360[/img]
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
26 czerwca 2009 11:57
A ile wynosiłoby zrobienie krytego lonzownika ale takie na którym równiez możnaby było jezdzic?jakiej srednicy powinien byc?
lostak   raagaguję tylko na Domi
26 czerwca 2009 12:04
incognito - minimum 16m srednicy, od 20-50 tysiecy zlotych, wszystko zalezy od konstrukcji, tego czy ze scianami cz ala wiata, jaki material.  musisz miec projekt zeby go wyceniac
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
26 czerwca 2009 12:15
Chodzi o mniej wiecej cos takiego  jak widać na tej focie,metalowe słupy,u góry są poleczone żerdziami i na to jest dana guma,tylko ja bym chciana takie cos z dachem.Tak zęby ten slupy byle większe i na nich dach zapewne z desek bądź jakieś sklejki i na to papa,bądź krokwie i do krokwi przymocowane takie płyty jakie mam na dachu od stajni-jak gdzieś w necie takie znajdę to tutaj pokaże.
lostak   raagaguję tylko na Domi
26 czerwca 2009 12:28
czy ty rozumiesz, ze 16 m srednicy to jest prawie 200m2 powierzchni.  ze konstrukcja musi wytrzymac wiatr, snieg?  ze to jest konstrukcja którą trzeba zabetonowac, uzbroic, obliczyc sily, spelnic wszystkie normy budowlane, zeby uzyskac pozwolenie na budowe? musisz miec architekta, projekt i zgode.

edit.  masz przyklad lonzownika mniejszego, bo 14 m srednicy, ktory do jazdy jest za maly.:

incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
26 czerwca 2009 12:30
szanowny sasiad takie ma i jakos nie było architekta projektu itd...podobnie jak stajnie robilismy,w takim razie co jakas kare za to zaplacimy?  🤔
jako za samowolę budowlaną - możecie
lostak   raagaguję tylko na Domi
26 czerwca 2009 12:34
a poza tym, od tego sa projekty budowlane, zeby nie bylo tragedii. przeciez jak Ci to porwie wiatr, czy zawali sie pod naporem sniegu, i ktos bedzie w srodku to pojdziesz do wiezienia. nawet nie chodzi o kary, tylko o bezpeiczenstwo.

  i powiem szczerze, ze jak czytam, ze ktos sobie stajnie wybudowal... i zdziwiony ze kara moze byc... to mi sie scyzoryk sam otwiera.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
26 czerwca 2009 12:44
no sasiad tak zrobił...cała stajnie sam postawił bez zezwolen,projektów,architekta itd
u nas tylko dach był wymieniony,generalnie macie racje,mnie troche przerazaja te koszta ale moze za dwa trzy lata akurat cos sie postawi
dzieki 😉
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
26 czerwca 2009 13:02
Wiesz incognito to, że sąsiad zaryzykował bezpieczeństwem ludzi i koni oraz późniejszymi ewentualnymi nieprzyjemnościami prawnymi, nie znaczy że każdy ma postępować wg zasady "wolnoć Tomku w swoim domku". Bo jeśli nie wydarzy się nieszczęście, to zawsze znajdzie się "uprzejmy" sąsiad, który zechce naskarżyć komu trzeba...
no sasiad tak zrobił...cała stajnie sam postawił bez zezwolen,projektów,architekta itd
u nas tylko dach był wymieniony


Hmm, a jak sąsiad będzie kradł samochody, to znaczy, że nic złego w pożyczeniu sobie od czasu do czasu czyjegoś auta bez pytania?

Lostak podała bardzo dobrą wycenę na lonżownik. Ekipa górali, która stawiała kryte lonżowniki w dwóch znanych mi stajniach, wyceniała budowę - w zależności od użytych materiałów, bo przecież nawet sam dach lonżownika można zrobić ze zwykłej papy, z gontu, blachodachówki itd., co znacząco wpłynie na cenę - na 50-80 tysięcy. To są lonżowniki 16 albo 18 metrów średnicy.
A co do kosztów - to w takiej kwocie nie postawi się nawet pół-przyzwoitego namiotu, lonżownik jest rozwiązaniem na najtańszy dach nad głową do jazdy...
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
26 czerwca 2009 15:06
Dla mnie to jest ważne, bo przy takiej pogodzie jaka np mamy teraz to nawet jeśli nie pada to nie pojeżdżę -błoto,ślisko itd  Widziałam  w pewnej  stajni taki mały lonżownik  był ,ale dało sie w nim jeździć stad wziął mi sie  ten pomysł z  lonżownikiem.Gadałam z ojcem na ten temat i powiedział,że może zrobić(miał firmę budowlana ,wiec zna sie na rzeczy)ale to może na przyszły rok,w ogolę to należałoby najpierw wykupić działkę na własność,bo na razie jest jedynie w dzierżawie.Wole zdac sie na ojca i jego wiedze w zakresie prawno-budowlanym,a sama dam sobie spokoj z kombinowaniem,tak chyba bedzie najlepiej.
[quote="incognito"]cała stajnie sam postawił bez zezwolen,projektów,architekta itd[/quote]
Ha. Wobec tego Ty się lepiej módl, żeby nikt na was nie naskarżył komu trzeba.  🤣 Gwarantuję, że w takim wypadku będzie nawet nie kara - tylko sroga kara w kwocie pięciocyfrowej...
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
26 czerwca 2009 17:11
Sankaritaprzeczytaj jeszcze raz mojego posta z którego zacytowałaś tą częśc 😉 moja stajnia kiedys była chlewikiem dla świnek,a na to rodzice pozwolenie mieli,jedynie jedna czesc została zmieniona gdzie wylano na nowo podłoże,podniesiono i zmieniono dach +ogólna wymiana całego dachu.
A tak w ogóle to zaczynamy robic  🚫
Aaaa, sorry! zrozumiałam, że Ty u tego sąsiada z koniem stoisz/pracujesz czy coś w ten deseń. Myślenie mi dzisiaj nie wychodzi. 😉
Odkopuję... Szukam projektu dachu nad placem.Macie może takie zadaszone place u siebie to wklejcie mi zdjęcia plisss...Jakie konstrukcje? : drewniane,stalowe? Jakie koszty ?
Nie wiem czy o coś tego typu Ci chodzi,ale u mnie w mieście jest stajnia która ma "halę"  składającą się z bandy i dachu. Całość to drewno i metal. Kiedyś wyglądało to tak jak na filmiku
(nic poza tym "super" filmikiem nie udało mi się znaleźć  :hihi🙂. Obecnie ta przestrzeń pomiędzy bandami a dachem jest osłonięta siatką osłonową. Ta siatka osłonowa to nie tylko osłona od wiatru ale i deszczu.
Super..dziękuję 🙂 właśnie o to mi chodziło 😅 Ktoś coś jeszcze ma może dla porównania?
Generalnie wszystkie blachy, okleiny bardzo szybko się odkształcą. Jak już ktoś chce inwestować w lustra, to tylko szklane, inaczej po prostu szkoda kasy. Zawsze można ograniczyć się do jednej krótkiej ściany. Popytałabym się o wycenę u okolicznych szklarzy.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się