Perfekcyjny makijaż

Dla mnie hitem jest Revlon Colorstay, kryje i matuje pięknie, cera jest po nim gładka. I się nie waży!  😍 chociaż jest dosyć ciężki. No i cena jest tu też wielkim plusem, aktualnie nie planuję przesiadać się na żaden inny podkład.
majek   zwykle sobie żartuję
28 stycznia 2019 09:34
ktos tu kiedys polecal catrice i jest rewelka dla  mnie (tez musze matowic i przykrywac czerwny nos). Nawet przestalam uzywac sypkiego pudru, bo niepotrzebny.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 stycznia 2019 13:43
potrzebuję małej paletki z cieniami jasny beż/zimny brąz. Możecie coś polecić? Zgubiłam swoją czekoladkę, a nie potrzebna mi kolejna taka duża paleta  😵
Martita   Martita & Orestes Company
29 stycznia 2019 13:54
madmaddie Z drogeryjnych możesz zobaczyć my secret czy kobo lub najprościej wybrać Inglot i pojedyńcze cienie do ich małej paletki.
KOBO. Mają kilka wariantów. I wymienne wkłady, jakby Ci coś nie pasowało.
madmaddie, widziałam ostatnio w drogerii Makeup Revolution Renaissance - nieduża paletka brązów i beży, może Ci podpasuje 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 stycznia 2019 08:20
dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Ten podklad matujacy Catrice HD byl dla mnie za "suchy" chociaz matowal dobrze 😉 a zna ktos ten podklad rowniez z pipeta Bell Liquid Power?
Do mieszanej cery da rade ten Catrice? standardowo T się swieci, reszta suchawa.
mils   ig: milen.ju
30 stycznia 2019 15:45
Z moim AZS i wiecznie odwodnioną mieszaną cerą Catrice dawał radę. Tylko ja musiałam uważać co kładę pod niego, bo potrafił się świecić po 3h. Jak opracowałam, czego używać pod podkład, to dawał radę 6-7h wyglądać ok. Jak się zaczynałam świecić, to po prostu bibułki. Puder mam z Inglota, także nie żaden turbo matujący. Niemniej, odstawiłam ten podkład, bo mimo totalnie porządnego oczyszczania i złuszczania jednak mnie zapychał i to wcale nie delikatnie. Także na nim moje poszukiwania drogeryjnego podkładu się skończyły i pierwszy raz zainwestowałam w coś z wyższej półki. Na ten moment, jestem mega zadowolona. 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 stycznia 2019 15:56
Sto lat temu dostałam próbkę cieni Clinique - Vintage Wine. Cień jest już prawdopodobnie niedostępny, a ponadto nie mam zamiaru wydać 150zł za cień. Czy jakaś inne firma w ludzkiej cenie robi cienie w tym ciemniejszym kolorze ?
faith da radę. Tylko jak położysz dość mocno treściwy, ale w kierunku tłustego kremu pod podkład, to się szybko zacznie świecić. Ja używam Cetaphilu pod niego, teraz tego lipoaktywnego bo mam mega przesusz przez złuszczanie i spokojnie daje radę do 10h nawet.
Dzieki 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
31 stycznia 2019 07:31
JARA, Inglot 🙂
[b] hanexxx [b] Dior Forever Undercover jest cudowny tylko cena ....już mniej cudowna,ale jak nie wali się 5 warstw tapety to wystarcza na pół roku.
Poszukiwana mega - nawilżająca szminka do ust. 👀 Najlepiej, żeby kolor nie zjadł sie po pierwszej kawie 😉

Samą nawilżającą nadającą z lekkim, transparentnym kolorem polecam Blistex Lip Brilliance - jest rewelacyjna.
A potrzebuję czegoś bardziej konkretnego w kolorze. Tak, żeby kontur ust mógł być widoczny. Najlepiej klasyczna czerwień 🙂
Może Estee Lauder? Ja mam taką soczystą czerwień, trwała jak diabli a do tego nie wysusza mi ust (a to znaczy, że nawilża  😁 )
efeemeryda   no fate but what we make.
08 lutego 2019 15:23
infantil

trwała tzn. że można jeść, pić i nie odbija się nigdzie ?  😉
a która seria?

Ja nie szukam takiej totalnie trwałej - takie mam na spec okazje 🙂 i te mi wyszuszaja usta.
Szukam takiej na codzień, co by działała bardzo nawilżająco a kolor przy okazji.
Byl kiedys taki puszek/aplikator do pudru sypkiego w Inglocie. Kojarzycie? Taki czarny z jakiegos pluszu/miśka. Byl świetny ale go wycofali 🙁 widzialyscie gdzies cos podobnego? Bo wiekszosc tego typu aplikatorow do niczego sie nie nadaje a tamten byl bardzo dobry
busch   Mad god's blessing.
09 lutego 2019 16:00
Jaki bronzer polecacie dla początkującego konturowicza? Nigdy mi nie wyszło w życiu konturowanie i mam wrażenie że to już dla mnie zbyt skomplikowane, ale chciałabym jednak spróbować 🤣 I jak się dobiera kolor tego dziadostwa?
Jaki bronzer polecacie dla początkującego konturowicza? Nigdy mi nie wyszło w życiu konturowanie i mam wrażenie że to już dla mnie zbyt skomplikowane, ale chciałabym jednak spróbować 🤣 I jak się dobiera kolor tego dziadostwa?

Może spróbuj z Inglotem lub KOBO. Najpopularniejszym Inglotem jest 505, pasuje większości Polek. KOBO mam na myśli Sahara Sand - jest jasny i ładnie się rozciera. Jak dopiero zaczynasz, to te powinny być dobre do ćwiczenia, jak coś schrzanisz, to łatwo da się naprawić, a nawet nienaprawione nie będzie się rzucać w oczy. Ale też da się nimi naprawdę nieźle wykonturować.
Kolor powinien być naturalny. Kiedyś była moda na bardzo chłodne konturowanie, wręcz sine, ale to się zmieniło przez ostatnie kilka lat. Nadal jednak można pudry brązujące podzielić na dwa rodzaje - brązujące (ciepłe, pomarańczowawe, często z drobinkami, do sztucznej opalenizny) i konturujące (chłodniejsze, ale nie sine, mające kolor naturalnego cienia na twarzy, mające imitować cień i konturować).

EDIT: Pamiętaj jeszcze, że linia pod kością policzkową ma być odrobinę zakrzywiona (wygięta w dół, jakbyś sobie pucusie rysowała, ale tylko odrobinę 😀), nie prosta i roztarta do góry, a nie w dół. 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
09 lutego 2019 18:50
To teraz dam zagwozdkę.

Poszukuję kremu BB/CC
-mega jasny kolor
-filtr 50SPF
-nie zapychający porów
-nie za miliony monet, bo muszę kupić ze 2-3 opakowania na raz...

Ktoś coś?  👀
busch, ja swego czasu kupiłam swój pierwszy konturownik w Douglasie - ich 'firmowy'. Rzadko robię sobie pełny makijaż, więc mam go do dziś, choć najczęściej używane przeze mnie odcienie są już powoli na wykończeniu. Jest tam też lusterko + była nalepka dla takich jak ja, gdzie pokazywano który kolor gdzie się na twarzy nakłada 😀
Zależy w których miejscach będziesz używać bronzer i do czego. Jeśli podkreślenie kości policzkowych to chłodny odcień, np. Kobo jest super na początek. Miałam cała paletke gdzie był chłodny bronzer, ciepły bronzer i jasny kolor. Możesz spróbować z taką paletka, zobaczysz czy ten ciepły ci.podpasuje, bo.chlodny jest uniwersalny. Dla mnie okazał się za mało ciepły więc kupiłam W7 i jest super do ocieplania. Żaden z nich plam nie robi, ja polecam.
infantil

trwała tzn. że można jeść, pić i nie odbija się nigdzie ?  😉


tak! I po całym dniu albo po całej nocy niekiedy ciężko ją zmyć (ale nie wysusza o dziwo)

Dziś lub jutro sprawdzę, która to dokładnie seria.
efeemeryda   no fate but what we make.
11 lutego 2019 10:57
infantil to ja bardzo poproszę o dokładną serię. Używam max factora, ale to jednak niższa półka i wysusza  🙁
Graba.   je ne sais pas
11 lutego 2019 12:16
efeemeryda, polecam również estee Lauder, jest niesamowita! I potwierdzam, ze w ogóle nie wysusza ust.
efeemeryda   no fate but what we make.
11 lutego 2019 12:40
proszę o link która konkretnie  :kwiatek:
Sprawdziłam, moja jest z serii Pure Color Envy  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się