Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)


Small Bridge w Płocku masz dużą hodowlę ślązaków, źrebaki, roczniaki i dwu latki, klacze hodowlane, W liniach Lokan, Aron. Slązaki w starym i nowym typie, sprawdzone źródło.
Czy w pomorskim, ewent.warm.-maz. lub kuj.-pom. są godne polecenia hodowle ślązaków ?
edit: nikt?nic? może ktoś słyszał o jakimś fajnym ślązaku do kupienia ? 🙂
Gancarz Sławomir Juryszewo k.Płocka ma tyle, że zawsze jest coś na sprzedaż (i to fajnie ruszające się)
dane kontaktowe http://stajniabrawura.pl/kontakt.html
Witam wszystkich, przeglądam forum od lat i w końcu doczekałam się własnego konia, więc dołączam z moim Anubisem do dyskusji. Pojawiliśmy się ostatnio w wątku o eksterierze i wadach budowy, ale najlepiej chyba będzie, gdy oficjalnie przywitamy się tutaj.

Anubis jest po Lego (Nefryt-Lena) i Amelka (Arsenał-Afrodyta). Na pierwszym zdjęciu młody ma 12 dni i widać na nim nasze problemy z nogami - przykurcze w dwóch przednich i jednej tylnej nodze. Nóżki trzęsły mu się przez długi czas. Oglądali go weterynarze, oglądał go kowal i pozostał pod ich intensywną opieką, przez co udało nam się już zażegnać część problemów i obecnie jesteśmy na dobrej drodze do prostych, zdrowych nóg.

Na drugim zdjęciu Anek ma 2 miesiące, a na trzecim - cztery miesiące.

Ostatnie, czwarte zdjęcie jest zrobione kilka dni temu. Od miesiąca jest oficjalnie mój, zmieniliśmy również stajnię. Młody właśnie skończył 7 miesiąc, ma ok. 138-140 cm. Za zdjęciu wyszedł jak dość smukły koń, ale naprawdę jest na tyle tłusty że właśnie wprowadzam drobne zmiany w jego diecie żeby zgubił parę kilo. Jednak bardzo lubię to zdjęcie, bo spokojny wyraz jego pyska idealnie pokazuje to, co najbardziej w jego charakterze kocham.

To tyle o nas. Z racji wieku jedyne co robimy to chodzimy na spacery, biegamy w ręku itd. Jestem u niego niemal codziennie. To pierwszy wychowywany przeze mnie źrebak i pierwszy ogier, ale wiedziałam, w co się pakuję, jego kupno to bardzo przemyślana decyzja. Nawiasem mówiąc, ogierem oczywiście nie zostanie na zawsze. Narazie idzie nam dobrze, pomoc mamy, więc myślę że damy sobie radę  🙂
kasztankaija   Love you more and more and more.
28 grudnia 2018 08:14
Sosenka ale wyrósł. Piękny będzie z niego rumak  😉

My sieprzypominamy, jeszcze z października.

Doczytałam, że też tegoroczny nabytek?  🙂  Pięknie się prezentuje, zwłaszcza podobają mi się mięśnie na zadku.
Temat już archiwalny, ale gdyby ktoś chciał pooglądać / poprzypominać sobie ogiery z kwalifikacji do ZT to zapraszam - http://www.peckiel.pl/slazaki/ksiaz-16-17-sierpnia-2018/
[hr]
Ogier BRAVO śl. (Eter – Boska po Burgund), ród Edelman/Eidam, ur. 2016-04-15, bonitacja: 14-4-14-6-7-7-7-8-14=81 pkt., wymiary: 164-196-23,0, typ nowy
kasztankaija   Love you more and more and more.
04 stycznia 2019 23:32
precel7 piękny  😍

Sosenka
dokładnie, kupiony w maju, w Dzień Matki  🙂
Sosenka dokładnie, kupiony w maju, w Dzień Matki  🙂


O, ale zbieg okoliczności, mój urodził się w Dzień Matki  😀

Po wczorajszych zdjęciach widzę już zdecydowanie, że młody wchodzi w fazę brzydkiego kaczątka. Nie pomaga wcale to, że sierść ma mokrą od śniegu (z własnej woli nie wchodzi pod wiatę). Jeszcze gdy stoi w miejscu to wygląda przyzwoicie, ale na zdjęciu w ruchu wygląda jakby był zbudowany z co najmniej pięciu innych koni.
Od razu zaznaczam, że pobiegał kłusem dosłownie minutę tylko dla kilku zdjęć w ruchu. Nie lonżuję źrebaków itd, chyba nie trzeba szykować wideł i pochodni  🙂  Zdjęcie robione na pastwisku, pod śniegiem jest równa trawa, nadawało się na kłus. Najchętniej puściłabym go luzem na ujeżdżalni, ale tam akurat podłoże w tym momencie nie nadaje się nawet na stęp.
Sosenka fajny chłopak 🙂
Sosenka ,Kasztankaija po czym te wasze karuski, jakie mają rodowody?
borkowa cieszę się, że się podoba! Widziałam Twoje klacze na wcześniejszych stronach wątku - wyrastają na piękne, mocne dziewczyny 🙂

Katrzyna K Anubis jest po Lego, a tu jest jego cały rodowód: KLIK
kasztankaija   Love you more and more and more.
06 stycznia 2019 16:49
Katrzyna K  a tutaj nasz rodowód https://www.bazakoni.pl/b-prestige-prom-brina
Czy ktoś zna 2 wałachy śląskie Eskadrona i Luisa, które są wystawione na olx, z Gdańska, Lipce ?
wczoraj pogoda była piękna, więc żal było nie skorzystać z jej uroków 🙂



Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
27 stycznia 2019 15:18
Uwielbiam takie widoki 🙂 U nas dzisiaj wszystko stopniało.

A teraz pytanie- czy ktoś z tego wątku oczekuje na źrebaka po Scyris xx?
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
30 stycznia 2019 21:12
Chciałam pokazać się z moją źrebicą po Elvito. Moje pierwsze źrebię i drugie w 15-letnim życiu klaczy 😉
3 dni

1 miesiąc

7 miesięcy

Ja planuję pokryć nim swoją klacz. Bardzo ładny maluch i pewnie fajnie się rusza 🙂  Jaki ma charakter ?


iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
31 stycznia 2019 16:49
Charakter ma po prostu rewelacyjny. Lepszy niż matka. Dawno nie widziałam źrebaka z takim charakterem. Bardzo spokojna, uważa na człowieka, nie zdarzyło się, żeby ugryzła czy próbowała kopnąć. Nie panikuje, bez problemu zostaje od małego z innymi końmi ma łące/padoku. No i uwielbia człowieka, łazi jak pies. Uwielbia kiedy coś przy niej się robi, czyści cokolwiek-stoi wtedy jak zamurowana 😉
Rusza się też bardzo przyzwoicie  🙂
Ja zachęcam do oferty stanówki ogierami z Książa, które aktualnie stacjonują na Mazowszu, m.in. Sonet, Bazyli, itd. 🙂
A gdzie stacjonuje Sonet?
Potwierdzone info, ze Bazyli stoi w SO Łąck na czas treningu do marca ?
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
01 lutego 2019 17:45
W Łącku można skorzystać że stanówki Renesansem, Rodosem, Rubensem, Romansem, Fromborkiem, Lucyfrem i Diego. Dostępna jest też mrożonka Soneta. Info od p.Studzińskiej.
Cudny źrebol! 💘
iwona9208 Piękna klaczka, bardzo mi się podoba! Super kondycja na tym zimowym zdjęciu, aż zazdroszczę bo mój dzieciak jest w tym samym wieku a wygląda jakoś gorzej  😡
bardzo fajne źrebiątko 💘 i przy okazji sprawdziłam ojca i baaaardzo przyzwoity koń z niego 😉
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
01 lutego 2019 21:17
Dziękuję za miłe słowa :kwiatek:
Sosenka nie przejmuj się, źle nie wygląda. Tak w ogóle czapki z głów, że podjęłaś się tego źrebaka, gdzie większość położyłaby na nim krzyżyk. Na pewno odwdzięczy Ci się za okazane serce 😍
Wszystkie ogiery z Książa, które trenuje Bartek Kwiatek stroją do marca w Łącku, na FB Stada Ogierów Łąck możecie zobaczyć ofertę
Przypominamy się z Reganem . Dzisiaj ma 6lat, zmierzony i zważony ostatnio. Rekord stajni w wadze należy do nas  😁 169cm i skromne 700kg  😎
Wow! Śliczny
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się