dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

seczuanowa przy szpacie ważne jest przede wszystkim wygaszenie stanu zapalnego i zapobieganie jemu. Zwykle lekarz działa w tym temacie, ale można też wspierać organizm naturalnymi substancjami. Kwasy omega 3 mają działanie przeciwzapalne – źródło to siemię lniane, algi i ryby (ja akurat nei jestem zwolenniczką tranu / oleju rybiego ale to się czasem podaje). Ponadto rosliny – cynamon, boswelia serrata, czarci pazur i wiele ziół. Z „chemii” MSM, a w zasadzie siarka (ale nei polecam stosowania samego msm). Pożądane sa też wszystkie antyutleniacze: beta-karoten, flawonoidy, selen oraz witaminy C i E.
Mikro stany zapalne tworzą się w organizmie, szczególnie takim w treningu, cały czas,. Problem następuje, gdy organizm nie ma mocy, a raczej środków, by je efektywnie wygasić. Mikroelementy – cynk, miedz, selen, mangan i witaminy odgrywają tutaj dużą rolę, i ich niedobór będzie działał na niekorzyść stawów. Warto zrobić badanie kri pod kątem tych mikroelementów – jeśli wyjdą niedobory wiadome jest, ze czeka długa i dość obfita suplementacja by uzupełnić niedobór plus uzuepłnić rezerwy w organizmie.
Wspomagająco chrząstkę stawową i w zasadzie cały staw stosuje się oczywiście zestaw chondroityna+ glukozamina, ewentualnie kwas hiliauronowy, choć tutaj zdania są podzieone czy to działa i czy nie lepiej zrobić „dostawe” iniekcyjnie.
Odnośnie skuteczności preparatów można przeczytać cały wątek. Problem jest taki, że trudno określić obiektywnie działanie preparatów na ludziach, a co dopiero na koniach… W zasadzie jedynie działanie przeciwzapalne jest jako tako zauważalne. Ponieważ suplementacja nie cofnie zmian a ma je jedynie zatrzymać, a częściej wyhamować to jest to b trudne do zweryfikowania co działa. Wg mnie warto wybrać suplementy z naturalnymi składnikami ( małże nowozelandzikie, algi) i kompletem składników odżywczych (np. nei stosować samej chondriony bez glukozaminy, lub nie sypać na ślepo samej wit C, jeśli w preparacie obok msm występuje z miedż – to już jest wysoka półka świadomości producenta 😉 ).

jj1991 jeśli nie masz suplementacji bazowej jeszcze wprowadzonej to zrób to jak najszybciej plus zastosuj coś sticte na skórę z kompletem składników odżywczych. Do tego siemię lniane / mesz plus zioła i powinno być ok, jeśli to nie żadna schorzenie. Łupież, świąd, generalnie to co się dzieje ze skórą to nie tyko kwestia cynku i miedzi. Może być to kwestia witaminy A,E,B lub niedoboru kwasów tłuszczowych i wielu innych, dlatego lepiej stosować suple o złożonym składzie.

Edit: w obu powyższych przypadkach istotne sa też aminokwasy. Siemie lniane dostarcza dobrej jakości białka, ale zawartość w suplementach minimum lizyny,a najlepiej też metioniny będzie jak najbardziej na plus.
k2arola  :kwiatek:
k2arola dziękuje bardzo za rzeczowa odpowiedz! :kwiatek: mesz dajemy 3 razy w tygodniu, witaminy wprowadziłam Marstalla Force, a czy na skore stricte jesteś coś w stanie polecić? Teraz już nic nie wyciera co prawda, to były może dosłownie 3 dni, ale lepiej dmuchać na zimne
k2arola dziękuje bardzo za rzeczowa odpowiedz! :kwiatek: mesz dajemy 3 razy w tygodniu, witaminy wprowadziłam Marstalla Force, a czy na skore stricte jesteś coś w stanie polecić? Teraz już nic nie wyciera co prawda, to były może dosłownie 3 dni, ale lepiej dmuchać na zimne


Ja mam jednego konia lapiacego wszystko, co skorne ( teraz juz znam przyczyne).
Ale nie znajac jej jeszcze  po wielu kombinacjach kupilam heste mix musli z hippolyta dedykowana dla koni o bujnym owlosieniu i wszelkie otarcia, zmiany grzybiczne, grudy i inne podejrzane twory zniknely.
Ktoś podawał equjna haemoxil???
Koń w rekonwalescencji  7 dni po 20 ml??
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 stycznia 2019 20:12
Ja podawałam bardzo polecam preparat, szybko poprawił wyniki u kucyka.
lusia722 ale podawałaś 7 dni po 20 ml?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
27 stycznia 2019 08:46
Tak pierwsze 7 dni 20ml codziennie, potem 20ml raz w tygodniu
lusia722 dziękuję  :kwiatek: I rzeczywiście widać poprawę?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
27 stycznia 2019 14:03
Karina7 tak, mój kucyk miał anemię i w trakcie drugiego opakowania robiliśmy morfologię i parametry wróciły do normy.
Czy ktoś mądrzejszy powie mi które witaminy lepsze: Eggersmann Horse Vital Plus A Hoveler Reformin?
O Horse Vital Plus dużo słyszałam tak jak i widziałam efekty, a o tych drugich mało co.
Podobno to praktycznie te same witaminy? Tak poinformowała mnie znajoma  😉
Hoveler tez sprawdzony, bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
Szukam sprawdzonego preparatu dla konia na wyciszenie. Bardzo dużo rzeczy podczas pracy go rozprasza i emocjonuje się z byle powodu. Myślałam o kropelkach easy ride, ale dawkowanie dwa razy dziennie dopaszczowo nie wchodzi w grę niestety. Czy jest coś równie skutecznego ? Bo wiadomo, że magnez magnezowi nierówny. Najlepiej coś co można zmieszać z paszą  :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 stycznia 2019 15:37
Egonowa dawkowanie 2x dzienne masz tylko przez pierwsze dni, a potem 1x na dzień. Ja daję normalnie do paszy, albo polewam kawałeczek suchego chleba tym. Zero upierdliwości w podawaniu, a efekty są 🙂
to ja mam pytanie do tematu - czy (i jeśli tak) to po jakim czasie można zauważyć efekty działania magnezu sukces? opinie są bardzo różne, więc chciałabym się dowiedzieć więcej 😉
vissenna   Turecki niewolnik
28 stycznia 2019 19:35
Można, pod warunkiem, że problemem nerwowości konia był brak magnezu. Lepiej zbadać krew niż suplementować bez potrzeby...
Szukam sprawdzonego preparatu dla konia na wyciszenie. Bardzo dużo rzeczy podczas pracy go rozprasza i emocjonuje się z byle powodu. Myślałam o kropelkach easy ride, ale dawkowanie dwa razy dziennie dopaszczowo nie wchodzi w grę niestety. Czy jest coś równie skutecznego ? Bo wiadomo, że magnez magnezowi nierówny. Najlepiej coś co można zmieszać z paszą  :kwiatek:


Pomogła mi zmiana paszy na Easy Shine z Magic Horse
Egonowa tak jak pisze fabapi - zmiana paszy  / analiza i dostosowanie diety to podstawa. Potem suplementacja.
Equina Repax - bardzo skuteczny. Skład ma bardzo dobry (magnez w postaci 5 związków, spora dawka tryptofanu, wit z grupy B), jakość też. Mam zwykle odzew po tym suplemencie, ze koń nie do poznania.  😀
Easy Ride też przebił 😉
fabapi k2arola dziękuję za radę  :kwiatek:  w jego żywieniu zaszły zmiany już wcześniej, bo brałam je za główną przyczynę, ale niestety nie przyniosły spektakularnego efektu. Wypróbujemy w takim razie Equinę, bo wygląda zachęcająco  😀
Stosował ktoś Brandon Plus Arthrogard ? Jakie opinie ?
https://sklep.hippovet.pl/produkty/brandon-plus-arthrogard-3-kg/
Jak z jedzeniem Aminoralu przez niejadki?
Moja większości proszków nie tyka, nawet z sieczki czy z owsa jak jest pył to zawsze zostawia, jak poczuła Chevinal to się obraziła na jedzenie całkiem.
Ale np. witaminy w proszku z Overhorsa je, zastanawiam się czy jest szansa że Aminoral będzie jadła.
pachnie jablkiem wiec jest szansa 🙂
Hej 🙂
Co możecie polecić na kopyta dla młodego 2,5letniego konia? Przy obecnych mrozach i twardym podłożu na padokach kopyta zaczęły się łamać. Koń na codzień dostaje witaminy ogólne st. hippolyt. Zostało mi polecone FROMULA 4 FEET. Co polecacie?
olga96, czegokolwiek byś nie podała, zadziała dopiero jak skończy się zima. Puszka zrasta od 4 do 6 miesięcy, a to, co podasz zasili przede wszystkim nowo narastający róg (osobiście polecam biotynę Over Horse). Powierzchownie można smarować kopyta olejem - na pewno pomoże je trochę uelastycznić. I proponuję przyjrzeć się pracy kowala...
Kowalowi ufam, robił mi poprzednie konie i zawsze byłam zadowolona, to najlepszy wybór w mojej okolicy  😉
Zdaje sobie sprawę, że zadziała to od góry jak kopyto będzie zrastać, ale skoro się odłamuje to wolę czymś wspomóc
Dziękuje za odpowiedz  :kwiatek:
Co byście polecili na niedobory zelaza i selenu a takze dodatkowo niski cynk oraz magnez?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 lutego 2019 10:33
Hesta plus z Hippolyta + Equina Haemoxil
whisperer13, - microvital hippolyta
lusia722 heamoxil , szał.Druga młodość  Gandzi 🏇
whisperer13, - microvital hippolyta


Wlasnie to  zamowilam, ciewe czy wystarczy. Po jakim czasie robić  morfologie ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się