Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.

Biala   z wieku geriavit z rozumu szczypior
17 marca 2009 14:55
Lotna: W domu wstawione okna, dach zabezpieczony, czeka na pokrycie. Skończyły się fundusze, perspektyw na więcej brak. Ale nie sprzedajemy. Zawsze to jakaś lokata kapitału, a ziemie i domy nie tanieją, więc sprzedać będzie można zawsze. Choć może za parę lat uda się wykończyć. Na razie mama zajmie się uporządkowaniem terenu.

Dziękuję za pochwały, córcia nam się faktycznie udała. To chyba takie angielskie powietrze dobrze robi, zwłaszcza w pięknym Yorkshire.
Yorkshire? A możesz coś więcej opowiedziec? 🙂
Biala   z wieku geriavit z rozumu szczypior
17 marca 2009 16:04
Ale co, jak tu jest pięknie? Krajobrazy, pagórki, rzeczki, morze niedaleko. No i perełka: samo miasto York. Stare, pełne małych, ciasnych uliczek. Czas jakby stanął w miejscu. Cudnie.


Codziennie z córcią spacerujemy w takich klimatach. Pogoda iście wiosenna, po kilkanaście stopni, zielono:










No ale to jest Anglia, północna Anglia, czyli deszcz, wiatr i zimnica na porządku dziennym. Ale można się przyzwyczaić.

A nasz miasteczko - Malton - brzydkie, trudno. Ale to jest zagłębie wyścigowe, więc pracy w bród, jak ktoś chce. Warunki niezłe, zarobki lepsze niż w innych dyscyplinach. Może warto spróbować?
Biala, świetnie, zdjęcia jak na mój gust mają fajny klimacik 🙂
pytanie do tych co w Niemcarnii siedza🙂 jaki net na karte pre paid najlepsiejszy?
jade na 2 miesiace i nie moge bez volty😉
Karla-ja mam tylko normalny Flatrate. nie wiedzialam,ze jest net na pre paid nawet ;D generalnie całkiem fajne ceny w Niemczech za mega prędkości są 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
25 czerwca 2009 10:28
Karla, ja nie uzywam ale wydaje mi sie, ze bedzie na wszystkich porownywalnie szybko i cenowo rowniez.

bedziesz na CHIO??  😎
emigruje, emigruje  💃  💃

Dostalam roczne stypendium na nauke w Niemczech  😅

niemieccy voltowicze, strzezcie sie, bede zadawac duzo pytan 🙂😉)
Ponia   Szefowa forever.
25 czerwca 2009 19:32
emigruje, emigruje  💃  💃

Dostalam roczne stypendium na nauke w Niemczech  😅

niemieccy voltowicze, strzezcie sie, bede zadawac duzo pytan 🙂😉)


Super!
Zdawaj relacje jak Ci tam!😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
25 czerwca 2009 19:37
Gratuluję Karolass!  😀
Karolas gratulacje,

a ciekawe, czy ameryka juz niemodna  👀 bo nikogo ni ma...  🙁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
25 czerwca 2009 20:12
Ameryka mniej modna, bo do UE łatwiej, szybciej, bez wiz, bliżej do domu, no i kultura dla nas normalniejsza.
Pigwa moze bede..bede na Derbach Hamburga..bo mam w miare blisko 😉 a jak cos zapraszam do siebie
Karolass to widze, ze kolejna Karolina Niemcarskie klacze naukowo podbija😉 gratuluja
Karla na Hamburg to sie spoznilas niestety 🙂  Derby w skokach bylo juz kilka tygodni temu 🙂 No chyba, ze o wyscigach mowisz no to nie wiem kiedy sa 😉

A "czio" zaczyna sie w ten weekend i 3-ci rok z rzedu mnie nie bedzie grrrrr 🤬
Pigwa bedziesz relacje zdawac 🙂
dziekuuuje  :kwiatek:

a jak z imprezami w Baden-Wurttemberg? Dzieje sie tak cos ciekawego, konskiego?
Karolass, gratki!!! zdawaj koniecznie systematyczne relacje😉 a koninka zostaje?
cholera..mowili mi, ze w  Hamburgu maja byc jakies duze zawody w sierpniu myslalam ze to  te derby 😁
jak sie wezme za siebie i wyjade jutro to bede na czio😀
co wogole z duzych imprez w okolicy mamy - interesuje mnie trasa berlin hamburg, kwalify mlodziakow itp. to wiem, bo mam to odgornie zapisane 😀
a chcialabym sie poszwendac  po zawodach🙂
mam nadzieje że uda mi się dopisać do tego wątku😉
wszystko okaże się na dniach...
Karla nie martw sie - tam zawodow jest od groma i jeszcze troche 🙂
Zajedziesz na miejsce pojdziesz do biura niech ci dadza magazyn "Pferd + Sport" - regionalny magazyn i tam masz wypisane wszytskie terminy - a i w biurze pewnie wiedza co i jak i gdzie i kiedy 🙂
dzieki Breva 🙂

Moja Quincy zabieram... Ona ma juz macierzynskie i czeka na zrebaka... Zippo, drugi konik, zostaje u wlascicielki. Zdobylam juz na nim pierwsze kwalifikacje do MP, w sierpniu mam nadzieje zdobyc drugie i zerwac sie ze szkoly, by na pazdziernik byc z nim na MP. A to jest zakonczenie sezonu i mam luz do maja. A co potem? Marza mi sie ME APHA i otwarte MS w przyszlym roku... Ale czas pokaze - u mnie wszystko sie zmienia w ciagu jednej chwili, wiec nie wybiegam az tak daleko w przyszlosc 🙂

Mam nadzieje, ze wyjazd rozwinie mnie nie tylko jezykowo, ale rowniez pod katem jezdzieckim. W lipcu jade na rozeznanie i trzeba poszukac jakiegos trenera...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
25 czerwca 2009 22:11
afhata, uchyl rąbka tajemnicy  😀
no właśnie nie chcę zapeszać bo ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, okaże się do końca tygodnia😉

powiem tylko tyle że praca w stajni skokowej- czyli tak jak mi się marzyło 😅 bo ostatnio to już na wszystko byłabym się w stanie zdecydować 🙄
No to jak juz bedzie pewno to powiesz  tez gdzie i do kogo jedziesz 🙂
ok 😉
a najbardziej boję się bariery językowej 😂 choć wszyscy mówią że świruje 😁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
25 czerwca 2009 22:33
Chociaż krajem rzuć 😉
Trzymamy kciuki  😅
Dania

jak to nie wypali to nie szukam już nic innego i zostaje w kraju 😉
Karolass, o, no to zapowiada się świetna przygoda!🙂 w takim razie trzymam kciuki żebyś znalazła fajnego trenera i się tam rozwinęła we wszystkich możłiwych kierunkach😉
Karolass to tu chyba sie najlepiej zorientowac mozesz:

http://www.ewu-badenwuerttemberg.de/


Karla jak juz Smerfi pisala, zawodow jest tam duzo, wiec nie bedziesz sie nudzic.  😁
Witam emigrantów!!!
Klikam z Dublina.
Jestem tu juz po raz piąty.
Tym razem kupiłam one - way - ticket 🙂
Wczesniej latałam do pracy, za każdym razem na jakieś 3-4 tygodnie,  w trakcie studiów.
Pracowałam w pubie.
Jednak kiedy zdecydowałam sie przyjechać tu na dłużej okazało się, że pub stał się ofiara kryzysu i nie mają dla mnie pracy...
Mimo wszystko przyleciałam i szukałam na własna rękę.
Znalazłam pracę po tygodniu 🙂🙂🙂🙂🙂🙂
Czyli od 2 tygodni pracuję :P

Hiacynta trzeba by się spotkac siakoś 🙂🙂🙂🙂



rainbow, powodzenia!  😅

Trzymaj się i oby nostalgia za szybko nie dopadła 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się