ciąża, wyźrebienie, źrebak

Kochani pierwszy raz będę miała u siebie źrebaka (potwierdzone USG po 40dniu od skoku).. Czy spotkaliście się z tym że klacz ma mały brzuch?? Termin mamy na koniec marca. Mniej więcej tydzień po świętach zauważyłam że Zocha ma mniejszy brzuch. Dzwoniłam do weta powiedział by się nie przejmować bo możliwe że źrebak się obrócił. Bardzo niepokoi mnie fakt że brzuch jak dla mnie jest za mały jak na 9mc...do tej pory nie zauważyłam niczego niepokojącego, klacz jest codziennie padokowana na dość dużym obszarze. Stoi sama gdyż źrebak miał byc dodatkowym kompanem. Boje się że bidulka poroniła. Wet przyjechać nie chciał bo stwierdził żeby spokojnie czekać na termin. O innego w miejscu mojego zamieszkania b.trudno...
 
Beatti, raczej byś zauważyła, gdyby klacz poroniła
Dla pewności możesz przecież zrobić USG aktualnie.
Czy spotkaliście się z tym że klacz ma mały brzuch?? Termin mamy na koniec marca.


Tak, zwłaszcza jeśli pierwiastka.
Gaga właśnie ten mój Wet stwierdził że USG nie będzie robił, bo badałby ja perrektum co mogłoby według niego sprowokować do poronienia. Chciał wam wstawić zdjęcia jak wygląda, niestety nie chcą się załadować. Wygląda jakby była utuczona. Co prawda ma większy tyłek i bardziej proste plecy niz zwykle. To byłby jej 2 źrebak. Ale po 12latach przerwy. Brzuch czasem się jej rusza ale bardziej powiedziałabym że bardzo subtelnie. Jest jeszcze jakaś inna możliwość aby sprawdzić czy aby na pewno nadal jest źrebna?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
03 lutego 2019 18:38
Beatti, badanie hormonów w krwi?
Tak wygląda
[quote author=Na_biegunach link=topic=57.msg2842694#msg2842694 date=1549219135]
Beatti, badanie hormonów w krwi?
[/quote]
Tylko to znów jest równoznaczne z wetem.
Chyba będę musiała jeszcze raz do niego zadzwonić i wyprosić by przyjechał.
przy tak wysokiej ciąży , jeśli jest się cierpliwym można wypatrzeć ruchy płodu, szczególnie w dole brzucha, a szczególnie po napojeniu(się) klaczy zimna woda- skaczą jak pchły 😉
Beatti wygląda na źrebną. Mieliśmy kiedyś taką kobyłę która zawsze była gruba i w 9/10 miesiącu już myśleliśmy że poroniła i nic z tego nie będzie.
Dopiero ze 2 tygodnie przed wyźrebieniem brzuch się zrobił typowo ciążowy.
przy tak wysokiej ciąży , jeśli jest się cierpliwym można wypatrzeć ruchy płodu, szczególnie w dole brzucha, a szczególnie po napojeniu(się) klaczy zimna woda- skaczą jak pchły 😉

Próbowałam...jeśli coś się dzieje jest to bardzo subtelne. Czasem widać jakby falowanie, ale delikatne, jakby brała kolejny oddech ale jeden po drugim w nierównych odstępach (nie wiem jak to inaczej opisać)...jest mi strasznie wstyd bo porwalam się z motyka na słońce. Nigdy nie miałam do czynienia z ciężarnymi klaczami  😡
[flash=200,200]http://Somebody[/flash] pocieszylas mnie
https://www.facebook.com/katarzyna.kurys/videos/vb.100000061607729/1969597036385664/?type=3
coś takiego  😉
absolutnie nic takiego nie zauważyłam  🙁
Pozostaje cierpliwie poczekać 2 mce, ewentualnie obserwować czy nie pokazuje rui.
Badania hormonów z krwi nikt nam nigdy nie zaproponował, nie korzystaliśmy.
Per rectum w takiej wysokiej ciąży zdarzyło się u nas, nie trzeba już USG wkładać, ręka wystarczy.
może po prostu zbyt krótko obserwowałaś  😉 Trudno po Twojej fotce stwierdzić czy faktycznie źrebna, tłuściutka to na bank, ale może jednak coś tam jest, czego Ci bardzo życzę. Ja badam klacze ok 21 dnia i w trzecim miesiącu, żeby mieć pewność że nie zresorbowały, a po piątym już ruchy gołym okiem widać.
Gaga właśnie ten mój Wet stwierdził że USG nie będzie robił, bo badałby ja perrektum co mogłoby według niego sprowokować do poronienia. Chciał wam wstawić zdjęcia jak wygląda, niestety nie chcą się załadować. Wygląda jakby była utuczona. Co prawda ma większy tyłek i bardziej proste plecy niz zwykle. To byłby jej 2 źrebak. Ale po 12latach przerwy. Brzuch czasem się jej rusza ale bardziej powiedziałabym że bardzo subtelnie. Jest jeszcze jakaś inna możliwość aby sprawdzić czy aby na pewno nadal jest źrebna?


to jest wskazanie do szukania innego weterynarza... Jak wet umie dobrze badać rektalnie to nie doprowadza do poronienia. Bywało u nas badanie klaczy w różnych etapach ciąży (np z powodu kolki) i jakoś nie poroniła żadna od tego.
Masz tam jakiegoś weta specjalizującego się w rozrodzie koni?
Pozostaje cierpliwie poczekać 2 mce, ewentualnie obserwować czy nie pokazuje rui.
widzisz to jest taka klacz która nie pokazuje rui. Przed kryciem wzywałam weta by sprawdzić kiedy może mieć ruję, śmiechu było co nie miara bo wsadzil sondę i okazało się że właśnie w tym dniu miała jajeczkowanie. Na gwałt sprowadzalam koniowoz aby do ogiera pojechać
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
03 lutego 2019 22:18
przy tak wysokiej ciąży , jeśli jest się cierpliwym można wypatrzeć ruchy płodu, szczególnie w dole brzucha, a szczególnie po napojeniu(się) klaczy zimna woda- skaczą jak pchły 😉


Dokladnie🙂 U nas dodatkowo jak klacz sobie przysypia to potrafi byc tak:


Beatti bedzie dobrze🙂 moja tez miala fazy na byl brzuch , nie ma brzucha i byl brzuch 😀
przy wysokiej ciąży to łatwo wywnioskować źrebność po asymetryczności brzucha
tfu tfu tfu brzydal  😍
no tfu, tfu, ale ma latarnię skubana 😍
Fuj fuj!!  💘

Dziś siedziałam koło godziny w jej boksie i mam wrażenie że na wysokości słabizna było widać ruchy. A Zośka patrzyła się na mnie jak na nienormalną  🤣 ruchy jak na drugim linku tylko delikatniejsze
Beatti następnym razem nagraj 🙂
Nie dałam rady nagrać, jednak dziś przy czyszczeniu znów było widać "chyba" ruchy na pewno bardziej wyraźne i co najważniejsze nie tylko ja je widziałam  🙂 może jednak jest mały szkrab... Czekam spokojnie do rozwiązania...
Beatti - ja kiedyś miałam źrebną z malutkim brzuchem - nikt mi nie wierzył ze źrebna 😀
Ramirezowa   Ania i Urania !
06 lutego 2019 09:37
Moja też miała mały brzuch, nawet padły pytania na forum czy na pewno źrebna  😉 no i  też po bardzo długiej przerwie źrebak chyba 10 lat róźnicy.
Cieszę że wątek już zaczyna rozkwitać  😍
Ramirezowa i Asian pocieszylyscie mnie..

czy któraś z was była na szkoleniu z imprintingu? Organizowane jest teraz w sobotę i myślę by pojechać... Może nabralabym więcej pewności
Beatti ja byłam. Bardzo fajna sprawa 🙂
rox   ogony trzy
06 lutego 2019 20:37
Beatti, a przez kogo szkolenie organizowane?
Ja jeśli bym miała iść to bym wybrała tylko Viki Pietkiewicz. Wszechwiedzące JNBT bym sobie odpuściła.
No właśnie JNBT...o Viki nie słyszałam... Ale chyba zaryzykuję...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się