jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

Dziękuję, za te wszystkie podpowiedzi 🙂 a czy jest różnica czy się skacze czy nie, jeśli chodzi o dobór wędzidła?
Puma, jak się takie łączniki używa?
mindgame, tak jak łączniki no..  😁
Tutaj zapięte przy pelhamie, ale musisz te sznureczki przepleść jak na zdjęciu, a na drugim końcu masz zapięcie więc zapinasz o drugie kółko, do tego sznureczka wodze i masz 🙂

Są też takie na zwykłą sprzączkę z dwóch stron.
Ok to i ja zadam pytanie apropo łączników... Na pelhamie lepiej z łącznikami czy bez? Bez teoretycznie mogę nie używać "dolnej" wodzy, ale z kolei z łącznikami może jednak delikatniej będzie?
Czy ktoś próbował wędzidło novabett ? Zastanawiam się pomiędzy własnie novabett a beris z portem.
Help
Szukam wędzidełka munsztukowego 13,5cm 12mm pojedynczo łamane  😵
Ktoś coś?
Ja mam novabett. Kupiłam dla mojego konia, który jest bardzo delikatny w pysku. Jestem zadowolona. Jest elastyczne, dosyć cienkie, koń przestał chować się za wędziłem, a zaczął opierać się na kontakcie.
Ja mam novabett. Kupiłam dla mojego konia, który jest bardzo delikatny w pysku. Jestem zadowolona. Jest elastyczne, dosyć cienkie, koń przestał chować się za wędziłem, a zaczął opierać się na kontakcie.
Czy ktoś próbował wędzidło novabett ? Zastanawiam się pomiędzy własnie novabett a beris z portem.


ja też używam, jestem mega zadowolona, konie też, i cena przystena, i nic się z nimi nie dzieje , z czystym sumieniem mogę je polecić 🙂
Epikea, z Harry,s Horse powinno coś być.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
26 stycznia 2019 22:23
Evson, pisalam o nim w tym wątku juz ze dwa razy, ogólnie - polecam ;-)
Hej, mam takie dość laickie pytanie, a mianowicie, czy wędzidła się zużywają? Konkretnie chodzi mi o sprengera z auriganu, nowe są dość drogie, a używane można dostać w dobrych cenach.
Czy ktoś posiadał od nowości i widział jakąś zmianę z biegiem czasu w wędzidle nie licząc oczywiście jakiś zadrapań itp?  :kwiatek:
olga raczej się nie zużywają, mamy kilka w stajni od wielu lat i są ciągle takie same
Oczywiście że się zużywają. Trzeba zwracać uwagę na miejsca typu laczenia części sciegierza, zawiasy w oliwce czy miejsca gdzie przechodzą pierścienie, bo tam metal sie z czasem wyciera i moze kaleczyc pysk lub przyszczypywac kaciki.
Kimblewick VS WIelokrążek  🤔 🤔 Jakie jest Wasze zdanie? Jakie spostrzeżenia? Plusy i minusy ?
somebody Orzeszkowa dziękuje za odpowiedzi  :kwiatek:
Halo Constantia
Dzięki  :kwiatek: kupione
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
30 stycznia 2019 22:50
Ok to i ja zadam pytanie apropo łączników... Na pelhamie lepiej z łącznikami czy bez? Bez teoretycznie mogę nie używać "dolnej" wodzy, ale z kolei z łącznikami może jednak delikatniej będzie?


Ja już nie jeżdżę z łącznikami. Zapięcie od jednego z nich pękło podczas skoków. Na szczęście sytuację ogarnęłam zanim koń ogarnął, że jest wolny.  😁 Od tego momentu używam dwóch wodzy, nie jeżdżę też z wodzami z zapięciem na karabińczyk.
Dużo ostatnio tego widzę i się zastanawiam dla jakich koni jest baucher? Coś tam czytałam, że leży wyżej, a nie na języku i jest stabilniejsze.
Baucher najlepiej się sprawdza przy koniach szybko i lekko podrywających nos, takim krótkim rzutem.
Wtedy ręka jeźdźca, nawet gdy umiejętna, może nie nadążać.
A bezwładność i podwieszenie bauchera sprawia że koń napotyka dyskomfort od razu w chwili swojej akcji,
czyli sporo koni uspokaja nos.
Dodatkowo, jak piszesz, bywa, że dobrze je przyjmują konie, które nie przepadają za naciskiem na język.
budyń słyszałam też opinie, że baucher jest fajny jako wstęp do munsztuka, a od zeszłego roku (jeśli się nie mylę :głupi_łeb🙂 można w nim jeździć ujeżdżenie  😉 także nic, tylko korzystać  😂
Jakoś tak częściej go widzę u znajomych i "znajomych" i mnie zastanowiło :P Zwłaszcza, że sama muszę kupić wędzidło i zastanawiam się jakie, ale że się nie znam, to cudować nie będę 🤣
halo, dzięki za dokładną odpowiedź :kwiatek:
Poszukuje wędzidła dla konia uciekającego od niego. Aktualnie od zajeżdżania (4 miesiące) jeżdzę na smakowej plastikowej oliwce podwójnie łamanej z plastikowym łącznikiem. Przy każdej próbie złapania kontaktu z pyskiem ucieka z glowa do góry, otwiera pysk i potrząsa głową na boki. Boje się, że przez moją niepewną i silną rękę (niestety) mogę jej zrobic krzywdę dlatego cześciej jeżdzę na luźnej wodzy ale chciałabym wreszcie zacząć z nią ambitniej pracowac.
Zastanawiam się nad zakupieniem prostego wędzidła sprenger carbon 16mm, ktos ma? Poleca?
Innez, a co robi na lonży na wypięciu? Zęby sprawdzone tak porządnie (przez dobrego dentystę)?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
03 lutego 2019 18:21
Innez zdecydowanie sprawdź zęby, często reagują tak konie z wilczakami, które należy usunąć. Do tego czasu lepiej używać bardziej miękkiego wędzidła: gumowe proste niezbyt grube lub Nathe.
Plik z przepisami ujeżdżeniowymi mi nie wchodzi  🤔
Czy ktoś wie czy na zawodach ujeżdżeniowych dozwolone jest wędzidło proste z wygięciem na język? Dodatkowo jest określona stal z jakiej ma być zrobione (może by czarna stal, "rainbow", błękitna?)
Paaffallo Tak  😉 Cytując: "Wędzidło proste. Dozwolone także ze „swobodą języka” i oliwkowymi
pierścieniami"
marlin1990 Dziękuję  :kwiatek:
Dentysta był u nas dopiero w listopadzie bo nie chciał przyjechać do jednego konia i musiałam zbierać chętnych. Na początku tez podejrzewałam wilczaki ale kobyła ich nie miala tylko za to ostre krawędzie, a pracowała na wedzidle od września i mysle że przez te dwa miesiące wyrobił się uraz do wędzidła który nadal siedzi w psychice. Chciałabym spróbować wprowadzić jakies przyjemniejsze wędzidełko które tez wygłuszy moją rękę.. teraz mysle o zwykłym gumowym lub sweet Iron z rolkami. Błagam pomóżcie bo zadręczam się juz szukaniem problemów w sobie  😕
Ja mam novabett. Kupiłam dla mojego konia, który jest bardzo delikatny w pysku. Jestem zadowolona. Jest elastyczne, dosyć cienkie, koń przestał chować się za wędziłem, a zaczął opierać się na kontakcie.


spróbuj tego, cena nie z kosmosu,a moje wrażliwce tez na tym świetnie pracują 🙂
http://www.horseway.pl/novabett-wedzidlo-syntetyczne-24h
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się