Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

gunia super, pogratuluj siostrze 🙂

Lotnaa trzymam sie jeszcze 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 lutego 2019 10:02
gunia92, super!

nerechta, imię się wyklarowało, czy nadal nic? 😉
Powiedzmy ze Radek podjal juz decyzje, z ktora zgadzam sie tak sobie 😉 Nie wiem szczerze mowiac co z tym zrobic, bo jemu zalezy a ja nie chce zeby czul ze jego zdanie jest niewazne. Dlatego narazie puszczam temat, mala sie urodzi to zobaczymy czy podpasuje 🙂
nerechta Ja ci mowie,nie robcie dziecku siary...nie daj sie Radkowi i wybierzcie imie,ktorego mloda nie bedzie sie wstydzic najpierw w szkole a potem w zyciu zawodowym .. 🙁 Juz jakas Samanta czy inna Celine bylyby lepsze 🙁
myślę że przesadzasz... z resztą...
maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 lutego 2019 13:38
nerechta, kurczę, co tu doradzić... Domyślam się, że to imię ma dla Twojego męża jakieś znaczenie sentymentalne, może jest po babci itp... Wydaje mi się, że możesz się czuć niekomfortowo, wołając dziecko imieniem, które Ci się nie do końca podoba że to może powodować jakieś tam drobne zgrzyty. A może mąż się zgodzi, aby to było drugie imię, a na pierwsze znajdziecie takie, które podoba się obojgu?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 lutego 2019 13:41
A co to za imię? O Dobrawie chyba wspominałaś?
Pandurska, a jakie to imię takie straszne? Osobiście myślę, że niewiele jest imion, które są naprawdę słabe ale mój mąż dał radę wymyśleć takie: Waleria (po jakiejś Valerii z Conana :O )

Może mogłabym się nawet przekonać do niego gdyby ktokolowiek ze znajomych powiedział, że jest ok ale wszyscy pytani co do jednego stwierdzili, że jest niefajne. Więc to było jedyne imię z listy z kategorycznym moim "nie".


edit: Dobrawę też braliśmy pod uwagę. Bardzo ładne imię jak dla mnie.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 lutego 2019 14:07
bobek, mój mąż miał fazę na imię Kira. I jak dla dorosłej baby mi się podoba, tak dla dziecka... Ała. Jak dzieci nie mówią r, byłaby Kilą, Kiją lub, co gorsza, Kiłą 😀
Jest pochodzenia slowianskiego (a wiadomo co to sa w wiekszosci za imiona...), nie ma wartosci sentymentalnej jako takiej, ale i on i jego mama maja slowianskie imiona wiec chcialby dac takie corce, jako dumny slowianin 😉 Drugie wybralismy i podoba sie nam obojgu, pierwsze mialoby byc Miłochna/Miłka - to nie jest jakies imie z kosmosu raczej, ze siara, wstyd i w ogole... Ale nie jestem do niego przekonana, jakos nie moge sie przemoc zeby tak do brzucha mowic.. no i nie ulatwia tez sprawy masa pomyj jaka splywa za kazdym razem jak wychodzi to imie. Tym bardziej jest mi zle i przykro...
maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 lutego 2019 14:19
nerechta, no niestety, nie ma co ukrywać, rzadkie, "dziwne" imiona zawsze ciągną za sobą takie reakcje. Potem się ludzie przyzwyczajają. Moja przyjaciółka ma syna imieniem Gwido, na początku trochę szokowało, a teraz już jest zupełnie normalnie.
nerechta, znam Miłkę ale Miłosławę i nawet rozmawiałam z nią czy jej to imię kiedykolwiek przeszkadzało, czy rówieśnicy jej dokuczali itp. Powiedziała, że nie i że to czy dzieci się czepiają czy nie, zależy od tego jakie jest dziecko, a nie imię. Fajne w tym imieniu jest to, że ludzie z zagranicy naturalnie upraszczają je sobie do MILKA 🙂
Zanim jeszcze poznałam męża, wiedziałam że ewentualnego syna nazwę Jakub. W międzyczasie imię stało się bardzo popylarne, czego chciałam uniknąć. Wybraliśmy więc imię Bartosz. No i nijak nie mogłam zacząć mówić do brzucha Bartek. Więc został Kubą i tyle.
nerechta, w pracy miałam koleżankę Miłkę (od Ludmiły) śliczna, orginalna i przebojowa dziewczyna. Do niej to imię pasowało, własnie dlatego że sama osobowością wyróżniała się w tłumie.
Wg mnie trzeba być pewnym wybieranego imienia nawet jeśli jest to np. Xavier czy Kewin. No no jak zwracać się do dziecka imieniem z którym nie czujemy się dobrze?
gunia, gratulacje! Jak siostra i siostrzenica się czują? Ile mała waży?
Miłka kojarzy się bardzo pozytywnie.
Ale ma też swoją inną, bardziej popularną odmianę czyli Milena. Może tak?

Dla mnie ze słowiańskich ładne jest także wspomniane imię Dobrawa oraz Bogusia (Bogna / Bogumiła / Bogusława ) oraz Nawojka.

[quote author=maleństwo link=topic=74.msg2843222#msg2843222 date=1549375672]
bobek, mój mąż miał fazę na imię Kira. I jak dla dorosłej baby mi się podoba, tak dla dziecka... Ała. Jak dzieci nie mówią r, byłaby Kilą, Kiją lub, co gorsza, Kiłą 😀
[/quote]

😍 jak Kira Gałczyńska, też miałam na liście 😀 ale ostatecznie zaczęłam się skłaniać ku bardziej popularnym i Kalinka została Kalinką.
Siostrzenica to Marcelina 3610kg i 55 cm ,dzidzia czuje się świetnie jest mała bułeczka jak mówią w szpitalu położne. Siostra niestety musiala mieć przetaczana krew, jest jeszcze słaba, wynikło parę nie fajnych i niebezpiecznycha sytuacji około porodowych. Ale mąż z nią zostaje na noc ,ja właśnie od niej wracam ... zawiozlam regenerujący rosół. Teraz już bedzie tylko pięknie  💘
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
05 lutego 2019 18:24
gratulacje dla siostry  😅 szybkiego powrotu do zdrówka  :kwiatek:
gunia no to uff, szybkiego powrotu do siebie dla siostry!

Dzieki dziewczyny. Dlatego tez czekam az ja zobaczymy i czy to bedzie to czy nie. Ludmiła to byl pierwszy pomysl Radka ale dla mnie bylo zdecydowanie na nie. Nawojka byla moja alternatywa dla Miłki, ale nie ma fajnego skrotu.. choc zdecydowanie bardziej mi pasuje. No nic, zobaczymy.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
05 lutego 2019 19:10
Gratulacje dla siostry🙂 Fajnie, że ma to za sobą. Co do imienia nam się podoba ,,Saskia" , ale chyba nie mamy jaj, żeby tak dziecku dać na imię. Więc jeśli będzie dziewczynka to pewnie  Natalia lub Joanna....
maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 lutego 2019 19:17
bobek, u nas Kalina od razu była Kaliną, ta Kira to dla nru dwa :p

nerechta, Nawojka czad <3
Nawojka - Nawcia, Najka, Ojka, Ajka 😉
A od Mileny vel Miłki - Milcia, Lenka.
Milena fajne, zapomniałam o tym imieniu.
A Nawojka piękne 🙂
A ja sie wylamie jesli chodzino udziwnione imiona,bo...sama mialam miec takie,ale dziadkowie i przyjaciolka mamy staneli okoniem  i....ufff.Jestem tylko i az Karolina 😵

A propos Ludmily,to jest to bardzo popularne w DE imie,a wlasciwie jego skrot Mila.Widzialam,ze jest w top 10 imion zenskich.
Miłochna bardzo fajne imię, te inne słowiańskie też- mam fajne skojarzenia bo w mojej rodzinnej miejscowości była taka rodzina gdzie wszystkie dzieciaki miały takie- była Dobrosława, Nawojka, Gniewko, Mieszko, Bożydar- nie pamiętam wszystkich, dużo ich było bo chyba dziesięcioro  🙂, strasznie fajna rodzina i dzieci, bardzo radosne i wesołe towarzystwo, zżyte ze sobą ale zaangażowane w społeczność lokalną także. Także jak dla mnie zupełnie normalne takie imiona, wcale nie udziwnione i do polskiej rzeczywistości pasujące jednak bardziej niż Jessica czy Brayan. Bliskiej koleżance urodził się synek i otrzymał po pradziadku imię Marian. Początkowo wszyscy wokół mówili, że to obciach, krzywda i w ogóle masakra. Teraz Maniek ma roczek i nikt nie wyobraża sobie aby mógł mieć inaczej na imię.Na szczęście to sprawa rodziców jak nazwą swe dzieci i o ile imię nie jest obraźliwe nic do tego osobom postronnym.
ash   Sukces jest koloru blond....
05 lutego 2019 21:58
Pierwszy moment jak przeczytałam post to pomyślałam „ Milochna?! Dziwne” ale im więcej sobie to imię powtarzam to coraz bardziej mi się podoba. Serio, brzmi ładnie, dostojnie i elegancko a dziecięcy skrót Miłka jest cudny.
Nawojka tez bardzo ładne. Ja zdecydowanie jestem fanką takich tradycyjnych imion polskich, niż tych wszystkich wymyślnych.
nerechta zdrobnienie "Misia", moja Ciocia ma 60lat a i tak wszyscy na nią tam mówią 🙂

gunia bardzo pogratuluj siostrze  😉
emptyline   Big Milk Straciatella
05 lutego 2019 23:00
nerechta, ja tak tu podczytuję czasem mimo, że dzieci nie mam, ale aż się muszę wypowiedzieć! Oba te klasyczne, słowiańskie imiona: Miłochna i Nawojka są piękne i bez przesady z tym wstydzeniem się, przecież to są tradycyjne imiona a nie jakieś dziwolągi jak Brajan... Ja tam bym była zachwycona takim imieniem, za to Samantę bym zmieniła od razu po 18 urodzinach.
Podpisuję się pod tym co napisała emptyline! Oba imiona są piękne.

U nas również temat imion na tapecie i też spotykam się z falą krytyki ze strony rodziny i znajomych. Dla spokoju temat odpuściłam, ale zdania z Mężem nie zmieniliśmy. 😉
A przy okazji się pochwalę- u nas na 90% będzie drugi chłopczyk. 🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
06 lutego 2019 08:37
wiadb super, gratki!

Wracając do imion to u nas w pierwszej wersji miała być Natalia ale mężowi się nie podobało i on chciał Joannę więc wspólnie wybraliśmy Zuzę, ostatnio w lokalnym radio mówili, że w 2018 roku było to najczęściej nadawane imię w naszym mieście  😵    Ponadto mówili, że 200 par zawarło związek małżeński a 99 się rozwiodło  😂
Po milionokroc dzieki wam dziewczyny! Lzej na duchu mi sie zrobilo 🙂
mac super fajnie, maja cos wspolnego z odtworstwem historii?

Tez zdecydowanie wole rodzime czy skandynawskie imiona niz zangielszczone. Zauwazylam, ze ludzie z nietypowymi imionami to silne osobowosci - i te imiona ich wspieraja i dopelniaja. Mocno wierze w moc imion i w to, ze ich znaczenie ma duzy wplyw na osobowosc. Fajnie wiec nadawac imiona, ktore cos znacza, a jesli cos dobrego to juz w ogole 🙂

Pandurska a moze bylabys zupelnie inna osoba gdybys jednak dostala tamto imie i widzialabys wszystko inaczej..? Nigdy nie wiadomo.

Tez podobala mi sie Zuza ale faktycznie jest na 1 miejscu chyba w calej Polsce nawet 🙂 Potem Julia (Iga by chciala Julie), Hania tez wysoko.

wiadb super, odpadnie Ci duzo spraw materialnych (ciuchy, zabawki itd..) do ogarniecia 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się