PSY

madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 lutego 2019 15:59
Wojenka, ulala, zazdroszczę! Użytkowy ON też mi się marzy w przyszłości.


A tak swoją drogą, to jestem całkiem dumna ze Szkodnika, bo miałam bardzo zajęty tydzień, więc nie miała żadnych ambitnych zajęć, ale przeżyła w miarę grzecznie. Czyżby się ogarniał szczeniaczek?
Wojenka, a dlaczego wydawało mi się, że będziesz mieć malinois?  👀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
04 lutego 2019 17:01
Ascaia, nie , malinois nie odpowiada mi z wielu względów.
Ascaia pewnie dlatego, że ktoś to sugerował kiedy próbowaliśmy zgadnąć co 😉
RaDag, nawet chyba ja 😉. Tak mi pasował do tych cattli 😉.
Wojenka, a napiszesz co TOBIE w malinach nie odpowiada?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
04 lutego 2019 21:25
epk, przede wszystkim nie odpowiada mi ich nadmierna emocjonalność,takie rozdygotanie. To,że łatwo w nich "przekręcić śrubę" i wtedy jest już bardzo źle.
Ja lubię takie twardogłowe psy 😉 .
edit: ojciec dzidzi:
Powiedzcie mi (bo ja jestem kompletny laik), dlaczego ten pies jest tak mocno wpatrzony w tego faceta i idąc koło niego praktycznie w niego wchodzi? To musi tak być? Czy szkoląc tak psa na spacerach też tak chodzi?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 lutego 2019 08:39
ten element to skupianie uwagi na przewodniku. Pies powinien być cały czas skupiony na człowieku i zaangażowany. To podstawowy wymóg obedience, które wchodzi w skład IPO (na filmiku).

I nie, pies nie chodzi tak na spacerach. Jest komenda na takie chodzenie, na luźnym spacerze pies idzie normalnie 😉 Mój ma tak, że czasem sam oferuje kawałek takiego chodzenia, to nagradzam, ale potem odsyłam, żeby sobie normalnie szła i niuchała 😉 Hasa, przychodzi, melduje się czasem, obczaja wszystkie ciekawe rzeczy, a jak chcę poćwiczyć, to też to zaznaczam - jest "chodź, porobimy coś" i "koniec".

edit: chyba że coś pokręciłam, na IPO się nie znam, poprawcie jak coś 😉
obedience (jako dyscyplina) nie wchodzi w skład IPO, posłuszeństwo jest jedną z konkurencji IPO, ale zakres ćwiczeń IPOwskiego obedience jest inny niż zakres ćwiczeń obedience jako dyscypliny 🙂

edit: i samo ćwiczenie chodzenia przy nodze to jest właśnie trzymanie pozycji + skupienie na przewodniku (+kontakt wzrokowy). Czyli to co widzisz na filmie 😉 To nie "normalne" chodzenie dla tego psa 🙂

madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 lutego 2019 09:19
chodziło mi o posłuszeństwo, a nie dyscyplinę samą w sobie, czyli tak jak mówisz 🙂
Zakres ćwiczeń jest inny, sposób ich wykonywania też? Inne element podlegają ocenie/są inaczej oceniane niż w obi?
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
05 lutego 2019 09:21
Wojenka, PEŁEN ZACHWYT.
Już zazdroszczę szczuna.
Prawda, że chodzenie sportowe (ćwiczenie) jest elementem szkoleniowym i inna historia niż reszta życia.
Niestety te top psy często są "przegięte" i zdarza się, że nie potrafią wyluzować i nawet na spacerach tak wymuszają. Bardzo przykry to widok...
Wojenka   on the desert you can't remember your name
05 lutego 2019 09:37
madmaddie, są inne tendencje w ocenianiu. Są to również zupełnie inne obciążenia nakładane na psa. Na poziomie zawodów IPO 3 (najwyższy poziom) są to obciążenia ekstremalne.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 lutego 2019 10:04
obejrzałam sobie IPO 1 i IPO 3, faktycznie różnica spora.

eh, szkoda, że białe się do tego nie nadają.

W ogóle, mój pies ma jakiś dziwny fetysz, bo o ile dorosłych nauczyła się mijać spokojnie, tak jak zobaczy dziecko to próbuje pruć, żeby się przywitać  🤔wirek: ja nie wiem skąd, u mnie w ogóle nie miała kontaktu z dziećmi.  🤔wirek: Ale jak już zapląta się w okolice jakiegoś bejbika to jest nadzwyczaj delikatna. Może ona chce być psem terapeutą?
madmaddie, nie wiem, nie siedzę w IPO 🙂

W Obi kładzie się ogromny nacisk na prędkości, precyzję i pewność wykonania ćwiczenia, wyraz też, ale raczej bez przegięcia. W chodzeniu na prawidłową pozycję i jej trzymanie, kontakt, pies nie może też dotykać przewodnika.
Mój też ma fiksację na punkcie dzieci.Godzinami patrzy czasem na dzieci sąsiadów za ogrodzeniem.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
05 lutego 2019 11:44
Trenować można z każdym psem, mamy w grupie bulla mini, border collie(z IPO3!), malamuta,kundelka.
Ten sport super buduje psa. Świetnie sprawdza się przy psach lękowych jako terapia. Problemy zaczynają się na poziomie zawodniczym i tam już potrzeba psa z wybitnymi popędami.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 lutego 2019 12:26
ja z młodą spróbuję w swoim czasie, zobaczymy co z tym będzie, ale to nie teraz, za rok dam znać 😉
W PL są dwie hodowle w których BOSy trenują IPO, ta moja do nich nie należy. Poza tym, jak ktoś trenuje z nimi ten sport, to raczej pojedyncze przypadki. Ale może to efekt tego, że sporo białych trafia do ludzi, którzy chcą psa rodzinnego. A spróbować i tak chciałam, właśnie ze względu na to podbudowanie pewności siebie.
W obi za to się sprawdzają super 🙂
ja w ogóle muszę się pochwalić, że miałam kolejny indywidualny obitrening w Niedzielę i jestem taka dumna z Młodej że szok 😀 niegłupia mi się trafiła ona, oj niegłupia 😍

muszę jak będę miała chwilę w weekend iść na trening na zewnątrz z jakimś videorejestratorem 😀
Ja muszę poczukać czegoś w Łodzi. I to od strony Pabianic. Młody za chwilę będzie miał rok, energia go rozpiera i wypadałoby coś z nim robić. Póki co go socjalizowałam i przyuczałam do życia w domu, do współpracy z wetem i groomerem.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 lutego 2019 10:36
Czy jakaś firma robi porządne obroże półzaciskowe, do których na rzep można przymocować jakiej hafty z napisem np numerem telefonu ?
JARA, , a może
https://furkidz.eu/pl/p/Obroza-z-imieniem-Basic/6098
??? 
Do wyboru różne typu obroży, również półzacisk.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 lutego 2019 11:02
Jara, kup adresówkę haueverów, przyczep do czego chcesz.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 lutego 2019 11:42
O! Właśnie hauever ma to czego bym chciała. Mam ich obroże i są super, więc zamówię od nich nową plus adresatkę z napisem. Dziękuję!


Furkidz akurat robi koszmarkowe jakościowo obroże.
JARA, hafty na rzep robi Hauever na pewno. Natomiast modna koza robi hafrowane obroże z imieniem i numerem telefonu - są świetne! 🙂

edit: tiaaaa, grunt to nie czytać komentarzy 😀

ps. foto modnej kozy
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 lutego 2019 12:20
O, modna koza wygląda zacnie. Pisalam chyba kiedys do nich, ale nie dostalam odpowiedzi, sprobuje znow.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 lutego 2019 12:21
Hundo też naszywa numer, Weehee też. W Weehee chodzi mój pieseł i polecam.  🙂

btw. jakie sklepy polecacie, żeby było szybko, oferta była dość bogata, a i żeby nikt nie pomylił się wysyłając 13kg karmy?  😵
Do tej pory kupowałam u Śledzi, u Johna Doga i toys4dogs, więc szukam czegoś co będzie miało TTOW i nie zafunduje mi przygód  👀
Dalej szukamy karmy dobrej dla Tysona. Pomyślałam by może zamiast suchej zacząć podawać tylko mokrą karmę?? Co o tym myślicie?  np ta https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/herrmanns/herrmanns_biomenue/522844


No i jeszcze o tym gotowym barfie myślałam https://www.zooplus.pl/shop/psy/barf/dziczyzna/622161

Drogo wychodzi, ale jestem zdesperowana...
A GranCarno?Też chyba bez zbóż
madmaddie, zooplus?

JARA, ja z nimi gadałam przez fb kilka dni temu, zero problemów z kontaktem 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się