PSY

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
06 lutego 2019 19:10
madmaddie ja zawsze w zooplus brałam lub w telekarma

Przeszliśmy całkiem niedawno na purizona, zobaczymy jak Profesor przyjmie się na nowej karmie 🙂



odkąd WF zamknął działalność jakoś przeszło mi kupowanie obroży, kupiłam ukochane szele hurrty i jestem zadowolona 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 lutego 2019 19:18
kurde, ja jakoś nie lubię zooplusa. Telekarmę obczaję. Na razie to mój pies je wersję TTOW dla papików z bizonem, nie z rybą, bo sklep się pomylił, a ja nie mam czasu bujać się z kurierem. Tyle przynajmniej, że jej smakuje 😵

derby
, Orrie zjawiskowy na tym zdjęciu 🙂 od czego skrót WF? 😡
Ja w tamtym tygodniu robiłam swoje pierwsze zamowienie z telekarmy. Jestem zadowolona, mieli najlepszą cenę i szybką dostawę 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
06 lutego 2019 19:49
Madmaddie white fox  😀

I chyba jeszcze krakvet z tego co pamiętam był ok
Pączki już zaczynają być socjalne <3

madmaddie szczerze? Ceneo 🙂 nigdy nie pamiętam skąd brałam poprzednim razem. Konta mam już chyba w pięciu czy sześciu sklepach. Nigdy nie miałam żadnych nieprzyjemności pt. długie oczekiwanie czy pomyłka. Ostatnio braliśmy z czegoś co ma takie kolorowe łapki w logo...

Edit, pupilexpert!
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 lutego 2019 23:08
Cierp1enie, ten skład 'gotowego barfa' nijak się do barfa niestety... albo prawdziwy barf (samodzielnie przygotowywane posilki z prawdziwego miesa w odpowiednich proporcjach i z odpowiednimi suplementami) albo gotowe karmy

madmaddie, ładne kilka lat korzystalismy z telekarmy, bez żadnego zgrzytu 😉 kurier wnosil nam 60kg karmy na teren 😉

RaDag, słodkości!!!
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 lutego 2019 07:22
RaDag, cudowne są  💘

FurryMouse, też tak robiłam, ale ostatnie trzy przesyłki (z różnych sklepów) to dramat :/
Cierp1enie, ten skład 'gotowego barfa' nijak się do barfa niestety... albo prawdziwy barf (samodzielnie przygotowywane posilki z prawdziwego miesa w odpowiednich proporcjach i z odpowiednimi suplementami) albo gotowe karmy


Właśnie moja znajoma robi barfa, na mały hurt. Ciekawa opcja, kostki masłówki bardzo wygodne w użyciu, kurier może być do domu. Tylko nie umiem ocenić tego składu.
Będę musiała jakiemuś barfiarzowi podrzucić...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 lutego 2019 09:50
Można gotowego barfa spokojnie podawać jak się ma sprawdzone źródło. Teraz można na tym dobry biznes wykręcić i coraz więcej powstaje firmy, które robią gotowce dobrej jakości.

Ja tego w prawdzie nie podaje, ja mam świeżą koninę i wieprza prosto z rzeźni. 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 lutego 2019 10:14
a masz do polecenia jakieś firmy z dobrym, gotowym barfem?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
07 lutego 2019 11:47
Orientujecie się może, która sucha karma, jest przyzwoita/dobra jakościowo, nie zabije mnie ceną, sprzedawana jest w nie za wielkich opakowaniach i nie ma w składzie groszku? Siedzę, szukam i muszę przyznać, że się dość mocno już pogubiłam.  😡

Do tej pory skarmiałam Applawsa, ale chyba trzeba się przerzucić na coś innego.
Brit Care nie ma groszku
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 lutego 2019 11:58
to zależy co znaczy nie zabije ceną.
Z bezzbożowych masz Simpons, Nature i chyba Iron dog
Ze zbożówek polecana jest Petkult. Lukullus jest spoko.
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 lutego 2019 17:28
No póki co jeszcze nie ma dobrego 'gotowego barfa' na rynku :P albo mixy o blizej nieznanych proporcjach co odpada z oczywistych wzgledow, albo takie kwiatki jak wczesniej podlinkoany (ziemniaki i groch to nie element barfa ttakże tego :P)
Dzięki, kurcze niby chciałabym zacząć sama karmić barfem, ale jakoś tak przeraża mnie to. Czytam na fejsie grupę od dawna, ale nie mogę się przemóc.


Pytanko, czy są gdzieś szelki easy walk, ale takie by nie obcierały pod pachami?? Mój już mocno wytarty, zwłaszcza że i tak mocno gubi sierść, to jeszcze od szelek. Na krótkie spacery nosimy obrożę, ale jak idę z nim do lasu na lince 5m to wolę szelki, bo na obroży już kilka razy poleciałam na twarz.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 lutego 2019 18:54
Jeśli mięso jakie oferuja barfiaki jest takie jak mowia kupujacy to bylambym daleka od mowienia, ze nie ma.
Ja sie nie znam, ale nasiejsze compleety i w ogole wszelakiego barfowe premiksy maja bardzo normalnie rozpisane sklady, procentowe proporcje miesa kazdego gatunku/podrobow/kosci/warzyw/dodanego tluszczu etc. i zrodla pochodzenia zywca, analizy mikro i makro. Oczywiscie dalej trzeba miec ze dwie szare komorki zeby trzymac w miare schemat jesli chodzi o rozne rodzaje zarcia w diecie :P ale IMO zadna kosmiczna technologia, pewnie i w PL ktos takie robi 😉

Gorzej z tymi szarymi komorkami bywa, dzisiaj bylam w pracy w barfnym sklepie (mega kosmiczne cuda mamy na stanie 😜 ) i pojecie niektorych ludzi o zywieniu psow nie przestaje mnie zadziwiac 🤔wirek: A juz najlepsi sa szurysci przylazacy po diete ustawiona pod wyniki biorezonansu i koralikowe obroze o antykleszczowych wibracjach 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 lutego 2019 19:14
JARA, ale barfiaki nie robią gotowych mieszanek. Mają kilka mixow o trochę dziwnych proporcjach ktore nie są kompleksowym posilkiem. I tak trzeba sobie policzyc, przeanalizowac, dodac suple. Sama zamawiam barfiaki ale wszystko oddzielnie, raz na miesiac robie swoje mixy 😉

Z tego co wiem, to wlasnie u was wyglada to duzo lepiej. W pl póki co takie mixy to raczej sciema z watpliwej jakosci miesa. Barfiaki sa chyba faktycznie najblizej alr nadal to nie jest w pelni gotowy posilek ktory tylko odpakujesz i rzucisz dodo miskki.

Pojawil sie ostatnio jakis costamfeed ale z tego co zerkalam na sklady, to sa jakies dziwne wypelniacze i niepotrzebne suple. Może oni zrobia 'czyste' mixy z pelnym skladem i odpowiiednimi proporcjami 🙂
Wlasnie spojrzalam na sklady, co dziwnego w tych proporcjach? Ja teraz podaje 80% miesa, 10% kosci I 10% podrobow I jest bardzo dobrze.

edit: kokosnuss, ja w uk mam sporo firm robiacy te porcje kompetne, ale wiele z nich ma serio glupio skomponowany sklad, pt 50% zwaczy I 30% miesa, albo 60% miesa + 30% serc + podroby + kosci, tj miesien sercowy traktuja jak mieso. Ja wybieram tylko czyste mieso, ale przez to mam ograniczone mozliwosci, dlatego po prostu zamawiam z 3 - 4 zrodel na zmiane. No I ja moge dawac swinie z czystym sumieniem, bo w UK nie ma asf.
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 lutego 2019 20:16
Barfne proporcje to 20% podrobow (w czym okolo 5% to watroba), 15%kosci (czyli okolo 30% miesnych), reszta uzulepniona miesem. Jesli ktos daje rosliny, to max 10% warzyw i max 5% owocow. Do tego suple.

No ja jeszcze nie znalazlam zadnego mixu, który mialby na tyle odpowiednie proporcje i roznorodnosc, że bym kupila 😉 duzo lepiej mi samodzielnie kontrolowac ile czego pies dostaje.

Ale co kto woli 😉

Natomiast to, co bylo podlinkowane jako gotowy barf gotowym barfem nie jest z uwagi na ziemniaki i groch :P
No u nas na przykład takie:

Gotowce o proporcjach mięsa, kości mięsnych i podrobów naśladujących te naturalnie występujące w tuszy.

MIX 3
mięso mięśniowe: WOŁ
mięsne kości: szyje KACZ
podroby: WOŁ (żwacz nieczyszczony, serca, nerka), KACZ (wątroba)
DODATKI: jajka przepiórcze (3szt/kg)

Mix4
Mięso mięśniowe: DANiel
mięsne kości: porcja z KRÓL
podroby: KRÓL (płucoserce, wątroba, nerka, śledziona)
DODATKI: jajka PRZEP (3szt/kg), tłuszcz KRÓL

MIX 5
mięso mięśniowe: WOŁ
mięsne kości: porcja z KRÓL
podroby: WOŁ (żwacz nieczyszczony, wątroba, nerka), KRÓL (płucoserce, śledziona)
DODATKI: mączka z KRYLA (4,2g/kg)

Mix6
mięso mięśniowe: woł, sarna
mięsne kości: porcja KRÓL
podroby: KRÓL (płucoserce, śledziona), KACZ (wątroba), WOŁ (nieczyszczony żwacz, serce)
DODATKI: tłuszcz gęsi, jajeczka przepiórcze
RaDag, a znasz proporcje?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 lutego 2019 21:12
Najwyraźniej ja mam inną definicje gotowców, ale ja swoich psów nie suplementuje i w ogóle nie trzymam się proporcji.
smartini, jak dla mnie to z definicji nie istnieje idealny gotowy posilek, ktory mialby stanowic 100% psiej diety. I kazda szanujaca sie firma robiaca KVV/gotowy BARF informuje o koniecznosci mieszania x rodzajow mies i produktow.

Sprawa jest zagmatwana, bo tych topowych marek jest kilkadziesiat i sporo z nich rownolegle robi premiksy do uzupelnienia (miesnie szkieletowe + kosci), KVV (z reguly 70% miesni szkieletowych/15% podrobow/15% kosci albo 55% szkieletowych/15% podrobow/15% kosci/15% miksu warzywnego) jak i gole barfowe polprodukty (czyli wszystko od kosci miesnych po krolicze tusze, ryby, miksy warzywne, jednodniowe kurczaki jak i jelita z trescia).

honey, serio od nas takich kwiatkow nie kojarze, a jestem bardzo w temacie ostatnio 😉 Serce zawsze jest liczone z podrobami, i to raczej 7-8% procent skladu a nie kilkadziesiat. Sa ofkors miksy zwaczowe czy warzywne, ale juz sprzedawane jako uzupelniajace.

W praktyce mam kilka ogarnietych marek i sporo mieszam. I podobnie jak JARA ani nie suplementuje, ani nie trzymam sie proporcji. Efekty praktyczne sa na 1559 stronie watku 😉 Daleko mi do ortodoksow, raczej whatever works :P
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 lutego 2019 22:11
Mi do ortodoksa też daleko, po prostu wychodze z zalozenia, ze na ten moment to jest dla mnie jedyny sposob by byc w stanie kontrolowac stan zdrowia psa. Bo jesli wiem co dokladnie jest w (moich) mixach to jestem w stanie korygowac, jeśli cos nie tak wyjdzie w morfologii. Ale jak napisalam - co kto woli, jak komu wygodniej i takie tam 😉 suplementuje podstawowymi suplami, wagi jubilerskiej nie mam, pies ma swietnw wyniki, jest w dobrej formie - i tego planuję się trzymac 😉
smartini, z ciekawości - jak jesteś w stanie korygować jedzeniem wyniki morfologii?
RaDag, a znasz proporcje?


W każdym mixie autorka może podać na życzenie.
Ale jest to taki standard 60-20-20.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 lutego 2019 09:03
Moje psy bez drożdży, spiruliny, alg, małży, dzikiej róży, skorupek jaj, krylu, hemoglobiny, osocza, tauryny, cytrynianu wapnia, soli himalajskiej, jaj przepiórki, oleju zimnotłoczonego z potoków alaski, od ponad 6 lat karmienia surowizną mają książkowe wyniki krwi, które sprawdzam co 6 miesięcy. Jeśli coś w temacie się zacznie zmieniać to pójdę do weta, który specjalizuje się w dietetyce psów z jakimiś tam chorobami/obciążeniami.

Tak jak rozumiem parcie na suplementacje tauryną kotów, to u psów ta moda na suple wzięła się stąd, że "guru" polskiego barfa cisnęła ludzi na suplementację, a po cichu firma robiąca suple płaciła hajsy za szeptany marketing. 😉

Ja po raz kolejny powiem: każdy ma swojego psa, za którego odpowiada i prowadzi/żywi/szkoli go według własnego rozumu. 😉
ushia   It's a kind o'magic
08 lutego 2019 10:52

moje juz ponad siedem lat bez supli i na dosc swobodnie dopieranych proporcjach

swoja droga wspomniany producent supli teraz wchodzi na rynek konski - marketing jest rownie nachalny i irytujacy  🙄
troche jak sekta dzialaja  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się