ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

halo, jest zapis że uprawnienia II stopnia daje zdobycie w karierze II klasy sportowej.


1 i 2 klasa sportowa daje dożywotnie uprawnienia sportowe 1 i 2 stopnia czyli  1 i 2 licencję . Klasa sportowa jest nadawana w roku zdobycia i na rok następny  , potem trzeba ją odnawiać . Za to licencje wynikające ze zdobycia danej klasy sportowej nadawane są już dozywotnio  😉

W konkursie 2 fazowym liczy się tylko wynik 1 fazy http://pzj.pl/sites/default/files/plikoteka/normy_B_skoki_aktualizacja.pdf 😉

Do klasyfikacji mogą być zaliczane wyniki następujących rodzajów konkursów:
 dokładności;
 zwykły;
 dwunawrotowy (każdy nawrót zaliczany jest oddzielnie);
dwufazowy (zaliczany jest wynik I-szej fazy);
 wzrastający stopień trudności – (w wynikach musi być zaznaczony
bezbłędny przebieg);
 szeregów;
 szybkości – (w wynikach musi być zaznaczony bezbłędny przebieg
Smok10, No od 1 stycznia już tak nie jest wg strony pzj.
[b]Smok10,[/b] No od 1 stycznia już tak nie jest wg strony pzj.



To podaj link , bo ja to mam ze strony PZJ  😉
[[a]]http://www.pzj.pl/przepisy-i-regulacje?kategoria=125&podkategoria%5B%5D=62[[a]]

Dzwoniłam też do pzj  i wszystko mi wytłumaczone.
Klasy  rozeszły się od uprawnień, więc masz rację i  nie masz jednocześnie.
Faktycznie . Czyli zmieniły się kwalifikacje dla WKKW - istów ( podwyższono normy w stosunku do skoków )  i zmiana w konkursach 2 fazowych .  😉

Ale tego to nigdy nie zrozumiem . Co ma piernik do wiatraka ???  😤

Wszystkie osoby posiadające licencje Instruktora Szkolenia Podstawowego PZJ mogą wystąpić o wydanie uprawnień
III stopnia w dyscyplinie ujeżdżenia, skoków i rajdów długodystansowych. Instruktorzy Sportu i Trenerzy z licencją PZJ
mogą wystąpić o wydanie uprawnień II stopnia w dyscyplinie ujeżdżenia, skoków i rajdów długodystansowych.

Co mają uprawnienia sportowe do licencji szkolenioych PZJ  🙄 Na siłę robi się z ludzi sportowców . Czy to nie jest poświadczenie nieprawdy ???  😤
Podsumowując jeśli ja chce raz przejechać te 8 x na 0pkt 120 cm i  mieć spokój to muszę zdobyć uprawnienia , bo klasę sportową musiałabym odnawiać co roku. Więc nie mam się co zapisywać do 2 fazowych, bo to już nie ma znaczenia.
Żeby sfobyć uprawnienia musisz najpierw zdobyć klasę . Uprawnieina zapisują na podstawie zdobytej klasy sportowej . Przejedziesz 8 x N na 0 to dostajesz 2 klasę i na jej podstawie dostajesz 2 licencję ( dożywotnio )  😀
Smok10, Ale teraz klasa  nie równa się uprawnieniom , do klasy nadal starczy wyniki I fazy tylko , a do dożywotnich uprawnień już nie starcza przecież, więc sama klasa nic mi nie daje , bo trzeba ją odnawiać.
Perlica, poczekajmy chwilę, zapewne te przepisy dotyczące klas także się zmienią, zobacz że nie ma jeszcze przepisów na rok 2019.
Przecież jest jasno napisane że posiadanie w KARIERZE  danej klasy sportowej oznacza uprawnieia danej klasy. Kiedykolwiek zrobiłaś 2 kę to masz licencję 2 kę ( dozywotnio )  🙄

UPRAWNIENIA II STOPNIA
warunki uzyskiwania: uprawnienia:
Spełnienie jednego z poniższych punktów:
1. Posiadanie w karierze II klasy sportowej w skokach.
2. Przejechanie w kolejnych 12 miesiącach 8x konkursu
kl. N zawierającego min. jeden szereg podwójny z
wynikiem 0pkt karnych (w konkursach dwufazowych
liczy się wynik obu faz)**.
3. Posiadanie w karierze I klasy sportowej w WKKW.
1. Prawo startu w zawodach do CSIO 3* włącznie.
UPRAWNIEN
anai, Ale jadę w niedzielę zawody i przykładowo zrobię 1 oczko jadąc 1 fazę  na czysto to się potem może okazać że mi nie zaliczą? Bo zmienią normy dla klas ?
Dla bezpieczeństwa pojadę zwykły, trudno.

Edi 🤔mok10 Pan z Pzj powiedział, że klasy odnawia się co roku przecież.
Przecież już sama sobie napisałaś .  😲 Podałaś aktualnie obowiązujące przepisy od 01-01-2019r . Teraz już musisz przejechać obie fazy na czysto żeby zaliczyli ci oczko  🤣
Choć wg tego co pisze Smok10 to normy na klasy sportowe się nie zmieniły, więc powinna obowiązywać ta 1 faza....
To ja już sama nie wiem...
Jak to się nie zminiły.  😲 Przecież sama wstawiłaś aktualizację z dniem 01-01-2019 [[a]]http://www.pzj.pl/sites/default/files/przepisy/warunki%20uzyskiwan.pdf[[a]] 😲 Z tego wynika że wg: nowych obowiązujących od 01 stycznia tego roku przepisów musisz przejechać obie fazy na czysto  😵 Nie powiem , jest to utrudnienie ale 2 ka już zobowiązuje , zwłaszcza przy takiej konkurencji jaka jest od niedawna  😉
Smok10, norma na 2 klasę  jest nadal taka jak Ty wstawileś, nie zmieniona od kilku lat.
Ja wstawiłam uprawnienia, które są teraz różne od klasy.
W teorii nadal mogę zrobić 2 klasę na podstawie 1 fazy , ale nie da mi to uprawnienia, a tylko 2 klasę, które będę musiała co roku odnowić.
Nie . Zrobisz normy czyli 8 X 0 , idziesz do OZJ tu , tam wypisują klasę i na jej podstawie wystawiają licencję czyli Uprawnienia sportowe 2 stopnia 😉 Ciekawe jak by miało być inaczej ??? Przeciej jasno ci napisałem że Uprawnienia wydaje się na podstawie posiadanej klasy sportowej .

UPRAWNIENIA II STOPNIA
warunki uzyskiwania: uprawnienia:
Spełnienie jednego z poniższych punktów:
1. Posiadanie w karierze II klasy sportowej w skokach.
2. Przejechanie w kolejnych 12 miesiącach 8x konkursu
kl. N zawierającego min. jeden szereg podwójny z
wynikiem 0pkt karnych (w konkursach dwufazowych
liczy się wynik obu faz)**.
3. Posiadanie w karierze I klasy sportowej w WKKW.
1. Prawo startu w zawodach do CSIO 3* włącznie.
UPRAWNIEN

Nie wypełnisz norm na klasę sportową jak będziesz jeździć konkursy nie ujęte w tabeli  😉 Jeżeli przejedziesz jakiś jeden z 8 konkursów który nie spełnia warunków to nie będziesz miała 8 oczek tylko np : 7  😎
Smok10, Nie rozumiesz mnie.
Norma na klasę się nie zmieniła wcale tylko na uprawnienia.
Smok10, Nie rozumiesz mnie.
Norma na klasę się nie zmieniła wcale tylko na uprawnienia.



To po cholerę robić klasę która nic nie daje ???  😲 Jak już robić to normę na klasę  która daje uprawnienia .  😀
Smok10, i tu się zgadzamy  😂
Spokojnie.
Perlica, jeśli zaczynasz zbieranie oczek teraz (początek roku), to możesz jechać szwajcara, bo masz dwie szanse: że przejedziesz II fazy czysto (do uprawnień)
i że przejedziesz I fazę (do klasy, której zdobycie Też daje uprawnienia - to się nie zmieniło).
Jeśli już masz kilka oczek jesienią, to jechać szwajcara ci się nie opłaca.
Pewnie PZJ będzie chciał zmienić także normy na klasy, ale to nie takie proste, bo normy na klasy zatwierdza Ministerstwo Sportu.

Smok10, nie śledziłam dokładnie, ale nie sądzę, aby zmieniono proporcje skoki/WKKW.
Natomiast w WKKW nastąpił "downgrading" i obecnie * to dawne P, a zawody w WKKW kończą się na ***** a nie na ****.
Jeśli chodzi o uprawnienia na podstawie licencji szkoleniowca PZJ to tak jest bodaj od 8 lat - więc żadna nowość i żaden koniec świata.
A chyba jedyny powód, aby płacić za licencję szkoleniowca.
Nie jest to takie głupie. Dzięki temu trener, który nie specjalizuje się w danej dyscyplinie, może wziąć konia podopiecznego i przejechać w wyższej klasie.
Albo taniej(!) "uplasować" jeżdżonego konia wg jego predyspozycji.
W Licencjach było tak że 1 ka w WKKW przekładała się ma 1 kę w Skokach , obecnie trzeba mieć klasę Mistrzowską w WKKW  żeby dostać 1 kę w Skokach i to samo jest z 2 ką w skokach , trzeba mieć 1 kę w WKKW.

Druga sprawa , to fakt że tak jest od wielu lat że uprawnienia szkoleniowca przekładają się na uprawnienia sportowe , ale to jest chore. Znaczy że pan Wacek powinien mieć uprawnienia Mistrzowskie Międzynarodowe i prawo staru na najwyższych imprezach sportowych  na świecie . Tyle że uprawnienia ma czysto teoretyczne . Jak to się ma jedno do drugiego  😤 To wchodzenie w obszar sportu który zawłaszcza sobie PZJ  dla swoich kolegów trenerów teoretyków żeby ich dowartościować na rynku pracy   😤 😤 😤

Nie jest to takie głupie. Dzięki temu trener, który nie specjalizuje się w danej dyscyplinie, może wziąć konia podopiecznego i przejechać w wyższej klasie.
Albo taniej(!) "uplasować" jeżdżonego konia wg jego predyspozycji.



Przepraszam ale jest to głupie to co piszesz , bo to jest rola trenerów sportowców  ( rzadko z licencją PZJ ) . Teoretyków to się nie tyczy a uprawnienia sportowe od PZJ -tu dostają .  😤 Podobno na wszystko w życiu trzeba zapracować , ale niektórzy ten fakt pomijają poprzez rózne układy w  instytucjach które firmują ich bylejakość, dlatego dalej twierdzę że deregulacja zawodu Instruktora i trenera była najwięszym zbawieniem dla sportu i czas pokazuje że dokładnie tak jest 😤 😤 😤
halo, nic nie rozumiem z tego co piszesz.
Jak to dwie szanse ?
A do czego mi się mogą przydać uprawnienia ?
Czy ktoś wie jaka jest różnica między klasą, uprawnieniami oraz licencją?
Perlica, przecież ci pisałam co jest co.
Uprawnienia (II) są do tego, żebyś mogła pojechać C.
Czego nie rozumiesz?
Uprawnienia do startu w C możesz uzyskać albo uzyskując II klasę sportową (w ciągu roku kalendarzowego, od 1.01 do 1.01)
albo, od tego roku, jadąc 8 N na czysto w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Np. od lutego do lutego.

Smok10, co ci przeszkadza, żeby teoretyk pojechał C?  Powinno ci być na rękę - zabiłby się.
"Teoretyk" nie da sobie rady także z N-ką.
Myślę jednak, że twoje wyobrażenia o "teoretykach" są z gruntu mylne.
I że nie msza racji, pisząc, że trenerzy sportowcy rzadko mają licencję PZJ.
Rzadko mają licencję PZJ to lenie, nieuki i małoletni (ale jacy zaje-fajni - we własnym, i rodziców, mniemaniu).
Sory, skrajni pragmatycy też rzadko kiedy, nawet utalentowani i pracowici.

A sport drogi kolego, bez PZJ - Nie Istnieje. Taki układ, takie prawo.
Ma być kontrolowany przez Federacje Dyscyplin Sportowych i szlus.
Zatem PZJ niczego sobie nie zawłaszcza (oprócz kasy, rzecz jasna).

A "dowartościowanie na rynku pracy", jak dobrze wiesz, najmocniej zależy od dobrego bajeru.
Nie licząc wyjątkowych Dobrych trenerów. Przy czym trener dobry a popularny to zazwyczaj różne osoby.
No, ale z tym masz rację, że do pewnego pułapu ilość przekłada się w jakość. Nawet ślepej kurze trafiają się ziarna, jeśli tych ziaren dużo.

Nadal się nie zgadzamy co do diagnozy stanu sportu jeździeckiego w Polsce.
Zmienię zdanie jeśli jakakolwiek polska ekipa się zakwalifikuje na IO.
Bo nawet jeśli Skrzyczyńskiemu uda się zakwalifikować - i uzyska miejsce 15-, to jest to Wyjątek.
To nie wyjątek tylko efekt pracowitości i konsekwencji. Długo na to wszystko pracował , zarzucano mu że jest handlarzem pomimo że nikt  w niczym mu nie pomagał i do wszystkiego doszedł sam.
Co do trenerów którym z automatu nadaje się uprawnienia sportowe to tak nie podoba mi się to bo na nie nie zasłużyli. Sport to jedno a trenowanie to coś całkiem innego. I to przecież było twoje stanowisko.Nadaje się Trenerom uprawnienia sportowe a sportowcom odmawia się tytułów trenerskich. Co not a bene jest niezgodne z aktualną ustawą o sporcie art 41wcześniej opisanym w ustawie deregulacyjnej i dokładnemu wyjaśnieniu tegoż art przez ministerstwo sportu. A co do reszrty , jak będziemy mieli takich zawodników jak Czesi gdzie pan Kelner zakupił dla swojej córki zawodniczki konia na którego nie było stać Bila Gatesa to będzuemy mogli wymagać i krytykować że ktoś nie zagrał się na IO. PZJ  za takie konie nie zapłaci choćby zbierał na konia 20 lat i przekazywał na to całą swoją dotację.
halo, teraz rozumiem.
Dziękuję bardzo  😅
Szukam przepisu, gdzie jest napisane o tym, ze przy zdobywaniu II klasy w ujezdzeniu, jest mozliwe laczenie klas. Nie moge znalezc...
Mam 1xC, 2xN, 2xP.
Szukam przepisu, gdzie jest napisane o tym, ze przy zdobywaniu II klasy w ujezdzeniu, jest mozliwe laczenie klas. Nie moge znalezc...
Mam 1xC, 2xN, 2xP.


To wynika z tabeli, mnie nie robili problemu a też miałam różne klasy,  po prostu musisz mieć minimum , a jak masz np 2 N powyżej 62% i 2 P powyżej 62% to bez problemu. 😉
A ja mam pytanie odnośnie ubezpieczeń. Jest taki sobie art. 38

"Art.38.
1. Zawodnik uczestniczący  we  współzawodnictwie  sportowym organizowanym przez polski związek sportowy oraz zawodnik kadry narodowej podlegają  obowiązkowemu  ubezpieczeniu  od  następstw  nieszczęśliwych wypadków w uprawianym sporcie.

2. Obowiązek,o którym  mowa  w ust.1, spoczywa  na  klubie  sportowym będącym  członkiem  polskiego  związku  sportowego,  a w przypadku  zawodnika kadry narodowej na polskim związku sportowym"

Dz. U. 2010 Nr 127 poz. 857
USTAWA z dnia 25 czerwca 2010r. o sporcie

To jak to jest? Dlaczego każdy jeździec zrzeszony czy nie ma obowiązek wykupować ubezpieczenie i mieć je przy wykupowaniu licencji. Skoro to leży w zakresie obowiązków klubu?
Nie mówię o BPK, to logiczne.
Bo prezesi klubów często są "z łapanki", pracują za free, a i bez tego mają co robić
"Bez tego" czyli bez zawierania grupowych umów ubezpieczenia.
Do których mieliby prawo tylko członkowie klubów z opłaconymi składkami, z czym jest Duży kłopot, w praktyce.
Mowa o klubach jeździeckich w formie stowarzyszeń.
Zatem zarząd klubu ustala niską składkę członkowską, a obowiązek zawarcia ubezpieczenia i opłacenia NNW ceduje na członków.
Ale oczywiście można zmienić zarząd klubu - i podjąć uchwałę o ubezpieczeniach grupowych.
Tylko układ jest taki, że Najpierw klub musi opłacić składki w WZJ i PZJ - i Najpierw musiałby opłacić polisę - a opłaty od zawodników spływają Potem -
gdy trzeba podbić wniosek o licencję.
Czyli w sumie dlatego, że kluby z zasady nie dysponują "kancelariami adwokackimi" specjalizującymi się w dochodzeniu wierzytelności.
Swoją drogą to jest pomysł: żeby członkostwo w klubie było możliwe po ustanowieniu polecenia zapłaty 😉
Puma, w tym roku klub przy składaniu wniosku o licencję ogólnopolską musiał wysłać skan potwierdzający zawarcie ubezpieczenia grupowego do końca roku 2019 za zawodników.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się