żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

nasturcja, rakietki zdecydowanie odpuść, bo one robią "schodek" pod siodłem - najpierw długo nie ma nic, a potem 4 cm wysokości podkładki pod poduchami siodła na końskim grzbiecie.
Jedyna profilowana (ścieniana na końcu) podkładka to właśnie Wintec Half Pad:
http://quantanamera.com/podkladka-wintec-half-comfort-pad/
Ok, okazuje się że potrzebuje niemal "na gwałt" jakiejś podkładki, która wypełni przestrzeń z tylu siodł a  nie zabierze jej z przodu. Czy sądzicie, że memory foam spełni taką rolę??
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
07 lutego 2019 20:24
a.kaminska podkładkę memory musisz wsadzić pod całe siodło, więc nie załatwi to sprawy tak jak chcesz, Podkładka o której pisała Quantanamera jest dostępna od ręki na animalii. Mam taką tylko na przód siodła i żadna inna nie rozwiązywała mi problemu.
Istnieje jakaś podkładka typu memory która nie jest tak okropnie gruba jak większość?  Poza winderen na którego mnie nie stać aktualnie
Poza winderen na którego mnie nie stać aktualnie


Winderen nie ma nic wspólnego z podkładką memory , to zupełnie inna technologia i nie ta bajka  😉
Evson, acavallo ma źel warstwowy z pianką memory.

Smok10, to w winderen nie ma memory na spodzie? Wydawałoby się, że ta pianka ma tam zastosowanie.
Winderen ma piankę reagującą na ciepłotę ciała i dopasowującą się do niego, w tym sensie działa, jak podkładka memory.
W ujemnych temperaturach jest sztywny jak decha.
Owszem, ma też inne warstwy, co czyni go bardziej zaawansowanym sprzętem, ale piankę memory też ma.
Sama pianka memory po przygnieceniu siodłem jest zgniatana i traci większość własciwości do absorbowania uderzeń . Pianka memory jest stosowana jako dodatek do wypełniania nierówności i bez dodatków absorbujących uderzenia jej przydatność jako podkładka pod siodło jest znikoma.  😉 Weź sobie piankę memory i zgnieć ją pod palcami to zrozumiesz o co chodzi , za absorbowanie wsytrząsów są odpowiedzialne inne warstwy 😉 Dlatego w testach wychodzą takie kosmiczne róznice  😀
Smok10 dlatego mówię, że w Winderenie to tylko jedna z warstw 😉 nie zmienia to faktu, że ona TEŻ tam jest.
Smok10, Winderen to niejedyna warstwowa podkładka pod siodło. Jak pisałam Acavallo też ma rozwiązania warstwowe z pianką memory i warstwą absorbującą wstrząsy. Sama mam Hexa Free gel & memory i rzeczywiście podkładka jest kosmiczna 😍 przy koszcie połowy Winderena
Najważniejsze że jesteś zadowolona. 😉
Dlatego w testach wychodzą takie kosmiczne róznice  😀


To ja poproszę o link do opisów i wyników testów! Z chęcią się zapoznam.
To ja poproszę o link do opisów i wyników testów! Z chęcią się zapoznam.


Bardzo proszę  😉

https://www.facebook.com/winderencom/videos/2168944270100085/
Smok, muszę przyznać, że dość interesujący materiał reklamowy. Czy są opinie o produkcie i ambasadorzy marki (oprocz naszego rodzimego podwórka) wśród znanych jeźdźców jeżdżących te najwyższe klasy?
Wejdź na ich fb i wszystkiego się dowiesz. 😉

Ja tam nie wiem , ale co do użytkowników to znalazłem jakiegoś  bloga  🙄

http://quantanamera.com/winderen-przebudzenie-mocy/
Czeggra1, oni daja podkladki na testy jesli nie masz od kogo pozyczyc na probe. I warto na taki test wziac bo ja np przy 3.5 letnim szogunie nie widziałam roznicy w tym jak pracuje, aczkolwiek odczulam roznice w tym jak mi sie siedzi. I pewnie zrobie jeszcze jedno podejscie do niej jak szkap zacznie ambitniej pracować.
Jedyne co to nie zastąpi treningu ( ale wspomaga ). Może w następnej wersji ???  🙄  😁
A jaki materiał lepiej absorbuje i działa pod siodłem niż pianka memory? Szczerze miałam zamiar taka kupić
Szukam typowo czegoś dla poprawy komfortu grzbietu konia.
My po dłuższym zastanowieniu zamówiliśmy podkładkę Tech Grip Pro z PE - https://www.premierequine.co.uk/shockproof-correction-saddle-pad-c2x21435920 czekam na dostawę i jak tylko dojdzie to zdam relację  😀
Oglądałam sobie tego winderena na żywo w sklepie, wyglądał świetnie. 🙂 Oprócz tego przekonuje mnie podejście do klienta (bardzo rzeczowe i miłe odpowiedzi na moje pytania, czasem "głupie" 😉). Jest to mój pierwszy punkt w zakupie poważnego sprzętu, zobaczymy czy będzie różnica. 🙂
anil22, pianka memory nie amortyzuje... amortyzują żele, futra, pianki elastyczne ale nie memory foam.
[quote author=_Gaga link=topic=77.msg2845047#msg2845047 date=1549967161]
anil22, pianka memory nie amortyzuje... amortyzują żele, futra, pianki elastyczne ale nie memory foam.
[/quote]

Pianka memory po zgnieceniu przez siodło prektycznie całkowicie traci zdolność do amortyxacji a jak wynika z testów , żel ma 6 krotnie mniejszą zdolność do amortyzacji jak warstwowy Winderen. Już trochę lepiej od żelu wypada Mates , ale tylko trochę  🙄


Szkoda że tylko Winderen opublikował wyniki testów . Uważam że każdy producent powinien udostępniać testy zdolności swoich produktów do pochłaniania energii.  😤

https://www.facebook.com/winderencom/videos/2168944270100085/
Smok10, który żel, bo rodzajów żelu jest "milion pinćset". Konkretnie materiałów, z którego żel jest wykonany.
Co więcej, jak już pisałam - nie tylko Winderen ma warstwowe podkładki pod siodło...
[quote author=_Gaga link=topic=77.msg2845055#msg2845055 date=1549967840]
Smok10, który żel, bo rodzajów żelu jest "milion pinćset". Konkretnie materiałów, z którego żel jest wykonany.
Co więcej, jak już pisałam - nie tylko Winderen ma warstwowe podkładki pod siodło...

[/quote]

To poproś ich o wyniki testów na pochłanianie energii uderzeń , to chyba jest najważniejsze !!!. Bo dopóki ich nie ma to tak naprawdę nie wiesz czy to co kupiłaś spełnia twoje oczekiwania w długofalowym użytkowaniu konia i jaki ma wplyw na jego plecy .  🙄 Uważam że to powinna być norma załączona do każdego produktu !!! ( Zwłaszcza podkładki absorbującej energię . Jakiej wartości ??? )  🙄

Gruby Mates ma 90 Mj a Winderen 323 Mj tj 3 razy większą od Matesa  o żelu nie wspomnę bo różnica jest 6 krotna . Zel tylko 60 Mj  🙄
Jedyne co to nie zastąpi treningu ( ale wspomaga ). Może w następnej wersji ???  🙄  😁


Za taka co zastepuje trening to zaplace i 10 tys.  😉 tak przynajmniej do N poprosze bo na takich koniach juz mozna w miare przyjemnie podróżować  🤣

A tak powaznie, po prostu u tak młodego konia (2.5 miesiąca pod siodlem) bylo zero różnicy w tym jak chodzil, natomiast ja mialam wrazenie ze mi siodlo podmienili, wygoda niesamowita. Na pewno podkladka warta uwagi jak kon sie ujezdzi i zacznie doceniac to ze mu przyjemniej z podkladka.
Ale który żel? Skoro nie są to badania producenta żelu to pewnie badania Winderena, nie przetestowali chyba wszystkich żelów tylko jeden konkretny, więc który? Acavallo przykładowo ma żele chyba w 3 czy 4 grubościach (mówię o jednowarstwowych żelach, bez podszycia) i o innej strukturze, na bank mają kompletnie inny stopień pochłaniania energii uderzeń.
Ale który żel? Skoro nie są to badania producenta żelu to pewnie badania Winderena, nie przetestowali chyba wszystkich żelów tylko jeden konkretny, więc który? Acavallo przykładowo ma żele chyba w 3 czy 4 grubościach (mówię o jednowarstwowych żelach, bez podszycia), na bank mają kompletnie inny stopień pochłaniania energii uderzeń.


To niech na bank pokażą jaką one mają zdolnośc do pochłaniania energii. Z czysto fizycznego punktu widzenia , niech napiszą ILE Mj energii pochłaniają ????

Bo ile ma Winderen i ile Mates czy zwykły żel już wiemy . Może jak się weźmie 6 żelów to będzie to samo ??? Ale wcale nie powiedziane czy to się sumuje  🤣 Pozatym , wyszła by z tego niezła kanapka  😁

Jak widać , jedni robią badania i nie boją się je załączyć do swojego produktu i upublicznić   a inni sprzedają kota w worku  😉
Z faktami można dyskutować tylko za pomocą faktów  😉
Smok10, na razie to Winderen wziął jakiś żel (nie wiemy jaki, nie wiemy jaki gruby) i opublikował, że żel ma tyle i tyle.
A mattes tyle i tyle (choć też nie wiemy czy to jest mattes z krótkim czy długim futrem) a ty na tej podstawie oświecasz wszystkich, że żele są gorsze 😉.
A tak, żeby było z praktyki - jeździłam na winderenie, jeździłam na acavallo hexagonal (sam żel, bez podszycia). Grubość podobna (różnica 2mm, winderen grubszy). Koń zdecydowanie lepiej pracuje grzbietem pod acavallo.
Mnie to jakoś niezbyt przekonują "badania", które sam sobie wykonał producent. Nawet nie ma podanej nazwy tego "laboratorium", tylko zapewnienie, że certyfikowany i z atestem :P Niech zrobią rzetelne (zawierające więcej konkurentów) i bezstronne badania podparte realnym instytutem.
_Gaga Mamy teraz żel i powiem szczerze, że ja nie odczuwam żadnej różnicy jeżdząc z nim lub bez. Te Acavallo memory wyglądają tak solidnie. A tu masz Ci..
Smok10 Masz rację. Biorąc pod uwagę, że najzwyklejsza podkładka memory czy wełniana kosztuje często koło 400-500zł. Na dłuższą metę jest to mało opłacalna inwestycja.
Chciałam kupić podkładkę tymczasowo zanim nie zakupie siodła pasowanaego na miarę.  Chciałam jakąś futrzaną. Ale teraz tak się zastanawiam czy jest sens  🙄
Bardzo fajnie, że Winderen dodał taką analizę do wglądu dla każdego klienta.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się