Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Cześć wszystkim 🙂 po pół roku mieszkania w Poznaniu planuje przywieźć swojego konia. Interesują mnie stajnie głównie na północy Poznania. Znalazłam Łopuchowo, stajnia u Suszka(?), Biedrusko i Kicin. Czy ktoś tam kiedyś stał lub stoi nadal? Chętnie się dowiem o Waszych opiniach. Może być na priv, byłabym wdzięczna 🙂
w historii tego watku masz sporo opinii.
Cześć wszystkim 🙂 po pół roku mieszkania w Poznaniu planuje przywieźć swojego konia. Interesują mnie stajnie głównie na północy Poznania. Znalazłam Łopuchowo, stajnia u Suszka(?), Biedrusko i Kicin. Czy ktoś tam kiedyś stał lub stoi nadal? Chętnie się dowiem o Waszych opiniach. Może być na priv, byłabym wdzięczna 🙂


każda stajnia się zmienia więc opinie powinny być ŚWIEŻE

1) Łopuchowo - byłam oglądać, zaraz zlecą sie Entuzjastki Łopuchowa ale też Krytykantki. Plusy - napiszą. Minusy= DALEKO, to stajnia do której jedziesz z granicy Poznania około 40 minut (proszę nie ściemniać, że mniej!!), jest dojazd szynobusem/pociągiem, ale trzeba iść z buta. Stajnia jest zrobiona z wielkiego gospodarstwa, wiec zależy co kto lubi. Mi podobał się SOCJAL, duże i solidne boxy w dużych i solidnych budynkach. Do lasu ok 1/2h stępem przez pola - zależy kto co lubi.

2) Biedrusko - stałam było OK, teraz się dużo zmieniło - więc nie polecę bo nie wiem jak jest obecnie

3)Suszek na Miętowej - niech się dziewczyny wypowiedzą

4) w KICIN chyba są z 3 stajnie?
W Kicinie 2: Kicinland i stajnia B. Czaprańskiego dawna Dominanta/ Eden..
Obie stajnie posiadają strony na Facebooku z kontaktem i zdjęciami 😉
ja stoje u suszka  😉
w historii tego watku masz sporo opinii.


Czytałam poprzednie opinie ale są one z przed kilku miesięcy, a z doświadczenia wiem, ze szybko może się zmienić w stajni.
Poza tym większość i tak nie pisze negatywnie tylko pozytywnie, a chodzi mi o realne opinie które ktoś na pewno chętniej udzieli na priv niż na forum.
jesteś w Poznaniu, to wsiadaj w auto w weekend i OBJEDZ stajnie
Dodofon, myślę, że toundi chodzi o opinie pensjonariuszy. Często inaczej wszystko wygląda jak przyjedziesz na chwilę i rzucisz okiem, a zupełnie inaczej z perspektywy pensjonariuszy. Serio nie może nikt z Was dziewczynie pomóc i napisać parę słów? W innych wątkach dot pensjonatów ludzie chętnie się dzielą opiniami i nikt nie robi jak8chs dziwnych tajemnic.
Dodofon, myślę, że toundi chodzi o opinie pensjonariuszy. Często inaczej wszystko wygląda jak przyjedziesz na chwilę i rzucisz okiem, a zupełnie inaczej z perspektywy pensjonariuszy. Serio nie może nikt z Was dziewczynie pomóc i napisać parę słów? W innych wątkach dot pensjonatów ludzie chętnie się dzielą opiniami i nikt nie robi jak8chs dziwnych tajemnic.


ale to nie tajemnice - napisałam co wiem,

sama jednak przyznasz mi rację - że dla jednego stajnia X będzie super, bo będzie miał karuzelę, halę i konia 24h w boxie na wiórach, a inny powie, ze to syf bo konie nie wychodzą
Zanim człowiek nie zobaczy - to nie wyda opinii.
Czy ktoś może wie ile kosztuje pensjonat na ul. Miętowej w Poznaniu??
BASZNIA   mleczna i deserowa
10 stycznia 2019 21:14
Stoi ktoś w stajni Toffel, za Gnieznem bodajże?
Jakieś opinie?

Edit.
To powyżej już nieaktualne.
Opinie o stajni Otorowo?

Forumowa lov ma zdaje sie ciągle tam konie. Ona się nie udziela, ale mozesz spróbować do niej uderzyć z pytaniem. Hala jest, padoki są, porządek jest, właścicieli znam i lubię, ale nic konkretnego o funkcjonowaniu stajni niestety nie wiem.
Dzięki.
Dostałam już opinie od osób z grup na FB zatem rozeznanie już mam.

Korzystając z podpicia postu.

Szukam:

Witam.
Szukam miejsca dla dwóch koni.

Preferencje:
- siano do woli , ew. podawane w "rozsądny" sposób
- pastwiska; aczkolwiek nie muszą to być hektary (jeżeli nie ma pastwisk to też przeżyje, o ile będzie siano)
- dobra opieka
- porządek w boksach! (wybierane min. raz w tygodniu)
- im dłużej na dworze, tym lepiej

Rozważę wszystkie opcje, dlatego nie podaje cennika oraz odległości.

- hala mile widziana
- ew. jakaś przystępna infrastruktura

Jeżeli przydomówka to wiadomo, że hali nie oczekuje itd.
Chętnie propozycje na PW. Albo stajnie warte odwiedzenia. W paru już byłam, może coś nowego się trafi.
Hej, czy ktoś posiada aktualne informację o Harmony Farm?

Widziałam gdzieś ogłoszenie na fejsie, a 5h pastwisk kusi..

Proszę o szczerą opinię - plusy i minusy  :kwiatek:
Stajnia boksowa/ wolnowybiegowa/ moze być przydomowa obojetnie, ale z mozliwoscia pastwiskowania i sianem w normalnej ilosci zima, Poznań zachód/ południe - ktos cos?

Nie potrzebuje nie wiadomo jakiego socjalu, hali, oświetlenia placu itp
Ma ktoś z was, drodzy re-voltowicze, pomysł gdzie w okolicach Poznania (najlepiej nie dalej niż 30km od) można pojeździć ambitniej? Zależało by mi bardziej na treningach indywidualnych, na pewno nie skokowych. Przychodzi komuś do głowy jakaś stajnia? Albo może jest w okolicach Poznania jakiś trener dający treningi na swoich koniach?
Mnie udało się wyszukać szkołę jeździecką Katarzyny Małeckiej, ale według cennika na stronie trening indywidualny nieco przekracza moje możliwości finansowe 😉
I przychodzi mi do głowy jeszcze Niwka, ale nie wiem nawet czy dają tam treningi indywidualne jeszcze. I ceny też się obawiam 😉
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
17 lutego 2019 20:44
stajnia 3 konie 🙂
Ma ktoś z was, drodzy re-voltowicze, pomysł gdzie w okolicach Poznania (najlepiej nie dalej niż 30km od) można pojeździć ambitniej? Zależało by mi bardziej na treningach indywidualnych, na pewno nie skokowych. Przychodzi komuś do głowy jakaś stajnia? Albo może jest w okolicach Poznania jakiś trener dający treningi na swoich koniach?
Mnie udało się wyszukać szkołę jeździecką Katarzyny Małeckiej, ale według cennika na stronie trening indywidualny nieco przekracza moje możliwości finansowe 😉
I przychodzi mi do głowy jeszcze Niwka, ale nie wiem nawet czy dają tam treningi indywidualne jeszcze. I ceny też się obawiam 😉


a Ty nie Gliwice??
Dodofon jeszcze nie i nie wiadomo czy w ogóle. Ciężko mi opuścić rodzinny Poznań. Ale to temat na wątek sprawy sercowe, albo nic mi nie wychodzi 😉

Pati2012 dzięki, o tej stajni nie słyszałam jeszcze 🙂 Będę miała na uwadze na przyszłość, bo póki co, bez samochodu to ciężko się tam dostać z tego co widzę 😉
pamirowa na Miętowej w Poznaniu Adrianna Marciniak - polecam. Znajdziesz ją na fb jako Adrianna Marciniak trener jeździectwa.
belle kojarzę Adriannę Marciniak, a ona prowadzi treningi na swoich koniach? Bo właśnie nigdzie takiej informacji nie znalazłam i myślałam, że daje treningi tylko na koniach klientów.
Ma na pewno jedną swoją kobyłę na której prowadzi jazdy, a nie wiem czy obecnie tych koni nie jest więcej.
Nojec   dom na skraju niczego
26 lutego 2019 09:42
Kojarzycie które pensjonaty przyjmują ogiery, tak żeby też miały możliwość wyjścia na padok? Najlepiej na zachód od Poznania.
BASZNIA   mleczna i deserowa
26 lutego 2019 12:18
Nojec, Wadera?
Kojarzycie które pensjonaty przyjmują ogiery, tak żeby też miały możliwość wyjścia na padok? Najlepiej na zachód od Poznania.


W mojej stajni ogiery wychodzą na padok.  Jak chcesz info to PW
Hej, wie ktoś jak się obecnie przedstawia sprawa z Łopuchowem pod względem cen?
priv

Hej, wie ktoś jak się obecnie przedstawia sprawa z Łopuchowem pod względem cen?
BASZNIA   mleczna i deserowa
17 marca 2019 22:23
Zamyka się Kicinland.
Ojej, wiadomo dlaczego?
Wydawało mi się, że tam mega fajna infrasturktura...
Zamyka się Kicinland.

Kicinland się nie zamyka tylko nie będzie już pensjonatu  a jedynie  prywatne konie właścicielki.
[quote author=Obiś link=topic=208.msg2829942#msg2829942 date=1544558449]
Czy w okolicy Poznania (do 40km)znajduje się jakaś stajnia posiadająca dwa wolne boksy (dla klaczy)?
Koleżanki mają niewygórowane wymagania. Chciałyby aby konie miały zapewniony taki podstawowy dobrostan. Czyli siano bez ograniczeń, łąki względnie wybiegi i wypuszczanie możliwie na jak najdłużej, informację od właściciela stajni,gdy z koniem coś się dzieje. Dla nich minimalne zaplecze socjalne, plac do jazdy. Do 700zł z tym,że w grę wchodzą również przydomówki  🙂

Obrzycko 🙂
40 km i w zasadzie wszystko o czym piszesz + hala i karuzela

edit: literówka
[/quote]
Merlotowa przykro mi, ale w Obrzycku nie ma nic o czym Obiś pisze, no chyba, że plac do jazdy. To jest.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się