wypieki i słodkości domowej roboty

Moje drogie myślę,że to najwyższy czas ruszyć z tym watkiem!jak tam Wasze pierniczki?
galopada chwal się co tam działasz w tym roku 🙂
Ja już zrobiłam 4 blachy, ale nic nie lukrowałam, toteż się nie chwalę :P Może coś bliżej świąt podziałam z kolejnymi partiami.
Dziewczyny ratunku zgubiłam przepis na pierniczki którym posiłkowałam się od lat bo był idealny! I był z revolty, a raczej jeszcze z volty....za nic nie pamietam CZYJ!!!!
Sznurki? Baszni? Kto tu kiedyś wrzucał? 🙁 jeszcze jeden nick mi uciekl, dziewczyny spod Warszawy (Pruszków?) miała córkę Pole i młodszego synka... 😀  edit: dempsey! :kwiatek:
Ratunkuuuu!!!!!! 😉
https://www.mojewypieki.com/przepis/szybkie-pierniczki
Rok temu dziewczyny polecily mi ten przepis,robiłam i w tym roku też z tego będą
ash   Sukces jest koloru blond....
09 grudnia 2018 13:34
Ka robię z tego przepisy już kilka lat i bardzo polecam. Są pyszne
BASZNIA   mleczna i deserowa
09 grudnia 2018 14:15
sienka, wywołałas same stare duchy 😀.
Jakby był potrzebny, to mam taki szybki i przyjazny, nie są to jakieś prawdziwe wielce pierniki, rosną, ale bardzo nadaja się na przyklad na rodzinne wycinanie z dzieciakami.
Bo może cos kiedys wstawialam, ale nie mam zadnego ukochanego, wiec nie wiem co to moglo byc...
Nie robiłam w tym roku pierniczków, ale wracam z tortem czekoladowym z wiśniami i mascarpone 😉



Dementek   ,,On zmienił mnie..."
11 stycznia 2019 23:03
galopada_- Cudowny! Jakbym się do takiego dorwała  😜
Mam problem z czekoladowymi polewami/masami. Latami robiłam do różnych rzeczy i było super. Przepisy zbliżone: tłuszcz (masło lub margaryna) + cukier + kakao - rozpuszczane, mieszane, nie zagotowane i jak cukier się rozpuścił i zaczęło gęstnieć polewało się co tam było trzeba.
Od kilku lat jest totalna katastrofa - jeśli się nie wytrąci glut w garnku to rozwarstwi się w momencie polania chłodnego ciasta. Co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić? Nie jest to kakao, bo masa mazurkowa mająca w składzie mleko w proszku zamiast kakao zachowuje się tak samo. Wszelkie sugestie i porady chętnie przyjmę, bo już mi ręce opadają.  :kwiatek:
Ja uwielbiam tę polewę na maśle, często mi się rozwarstwia (prawie za każdym razem  :hihi🙂  i wtedy dodaję troszkę mleka, podgrzewam, mieszam i wraca do właściwej formy. Sprawdzone i zawsze działa, czasami trzeba dodać mleka troszkę więcej, czasami wystarczy łyżka 😉 Kremówka też działa.

Dobra polewa jest też ze śmietanki i czekolady. Około 50-70 ml kremówki 30-36%, 100g dobrej mlecznej czekolady. Śmietankę trzeba podgrzać, dodać posiekaną czekoladę, wymieszać po 2 minutach, jak są nierozpuszczone kawałki to lekko podgrzać 🙂

edit: a co jest tego przyczyną to nie mam pojęcia, mojej mamie nigdy się nie zważyła a mi za każdym razem  👀
Graba.   je ne sais pas
12 lutego 2019 18:15
Szukam przepisu na jakieś oryginalne ciasteczka, zeby zaniesc do pracy, które zawsze wychodzą, bo jestem trochę antytalencie. Ktoś coś? :kwiatek:
https://www.mojewypieki.com/przepis/miekkie-ciasteczka-amaretti
Tak pierwsze z głowy. Są bardzo proste, a przy tym bardzo dobre.
Szukam przepisu na babeczki, które utrzymają kształt po wyjęciu z form sylikonowych. Kupiłam wczoraj w Lidlu  małe farmy z jednorozcami i kompletnie nie wiem, co tam wlać żeby jednorożce po upieczeniu były wyraźne :/)
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 kwietnia 2019 09:51
a zwykłe babeczki piaskowe?
Chyba lepiej coś co nie rośnie, np jakieś brownie, bo zwykłe muffiny Ci urosną z górką i może wyjść dromader zamiast jednorożca  😉
Ja prawie na każdą okazję piekę ciasto drożdżowe. Mam dopracowany patent na ciasto bez wyrabiania. Wychodzi mięciutkie i puszyste.  🤣
Pochwalcie się wielkanocnymi ciastami  😀
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
21 kwietnia 2019 16:13
Już zjedzone.  🤣 Pierwszy raz piekłam babkę dyniową i oprócz mojego męża, który nie lubi cynamonu, reszta zachwycona.
Moja rodzinka i ja uwielbiamy coś z serem i makiem. Najlepiej więc sernik i makowiec. Parę lat temu nad morzem mieliśmy okazję kupować i jeść w cukiernik ciasto zwane tam "makomarcuś". Było fantastyczne, ser, mak, marcepan i bita śmietana. Niestety nigdzie nie mogę trafić na to ciasto. Przepisu też nie znam.
Gillian   four letter word
22 kwietnia 2019 06:52
marcionka, spróbuj to, jest rewelacyjne i szybko się robi
przepis
U mnie od kilku lat ten sam zestaw:
Mazurek kajmakowy z bakaliami

Mazurek pomarańczowo-marcepanowy

Mazurek migdałowy z sosem karmelowym

Dwie baby drożdżowe


I oczywiście pascha

Smacznego  😁
Pascha  😍 od 2 lat jestem najwieksza fanka swiata 😉
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
22 kwietnia 2019 19:12
U nas pascha wjeżdża dwa razy, bo za tydzień są święta prawosławne. 🙂
Potrzebuję szybkie i proste ciasto albo ciastka... Ktoś coś?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 kwietnia 2019 20:15
espana, matulu, jak to obłędnie wygląda, mazurski bym żarła.

W życiu nie jadłam Paschy, właśnie zdałam sobie sprawę!
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
22 kwietnia 2019 20:25
Potrzebuję szybkie i proste ciasto albo ciastka... Ktoś coś?


Tiramisu?

1 kg mascarpone
4 zółtka
100 g cukru
3 łyżki kawy rozpuszczalnej
biszkopty typu ladyfingers
advocat
kakao

Kawę zalewasz wrzątkiem i zostawiasz do wystygnięcia.

Żółtka miksujesz z cukrem.

Dolewasz advocata wedle uznania.

Układasz biszkopty w formie.

Nasączasz kawą.

Wykładasz połowę masy.

Układasz kolejną warstwę biszkoptów.

Znów dodajesz kawę.

Wykładasz resztę masy.

Oprószasz kakako.

Wstawiasz do lodówki.

Koniec. Pół godziny roboty. Godzina chłodzenia.
magda, murzynek niezawodny i prosty :P
Lanka_Cathar, dzięki za przepis, nie napisałam w sumie ale jestem bezmleczna więc wszelki mascarpone i inne serniki odpadają.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 kwietnia 2019 07:53
magda, ratunkowe ciasto czekoladowe z jadłonomii, albo
http://www.jadlonomia.com/przepisy/ekspresowe-weganskie-ciasto-czekoladowe/
Dzięki właśnie pomyślałam o czymś bananowo-czekoladowym 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się