dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

nie wiem czy to dobry wątek ale chyba tak...może ktoś skorzysta kto podaje Dromy, bo ceny bardzo atrakcyjne.
https://www.equivet.cz/cs/?page=hledej&hledat=dromy
płatność w  ero, lub koronach na konto, wysyłka do Polski 6,5 euro do 30kg, zamówienia można składać mailem, ja pisałam po polsku 😉
  Przy zamówieniu na ponad 900zł zaoszczędziłam 250, łącznie z wysyłką.
Paczka już w drodze, a że mam nr do śledzenia przesyłki, to obstawiam, że jutro, pojutrze powinna być 🙂
somebody, aminoral jest przepyszny i słodko pachnący
Katarzyna K z revolutem to chyba jeszcze taniej, ciekawe sprawdze, dzięki za tip 🙂
Ja kiedyś jak znajomi byli w czechac to ich poprosiłam o zakupy w dromy, tez fajnie zaoszczędzone
anetakajper   Dolata i spółka
08 lutego 2019 08:16
Jakiś dobry magnez?
Equina Repax - na prawde działa. Oprócz dobrze przyswajalnego magnezu masz też tryptofan i wit B.
Chyba, ze potrzebujecie samego magnezu do zbilansowania dawki....
anetakajper   Dolata i spółka
08 lutego 2019 09:20
Samego magnezu bo niby w wynikach jest na zielono, ale jednak trochę spadł i wolałabym dorzucić 🙂
W badaniach krwi magnez nei jest w 100% wymierny (tak jak i Ca i P). Jego poziom jest silnie regulowany przez organizm, więc wahnięcia mogą występować, magnez pokazuje się w normie a dieta mimo wszysrko moze byc niedoborowa.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
08 lutego 2019 15:52
Anetakajper, polecana tu już Hesta Plus. Działa i ma suple z pojedynczymi pierwiastkami.
Ktoś poleci coś sprawdzonego wyciszającego na zawody?
Koń nie jest szaleńcem tylko się stresuje i spina  😕
Puma jako pierwszy wypróbuje właśnie, tylko zastanawiam się czy jeszcze jest coś sprawdzonego  👀
Np. Equina się nie sprawdziła niestety  😕 a szkoda, bo z innych suplementów tej firmy byłam bardzo zadowolona  👀
charlieeee,  to też jest ciekawe
https://hayloft.pl/produkt/equanimity
Stosował ktoś?
Equanimity się u nas nie sprawdziło, pasty Foran Nutricalm też nie.
Za to bardzo dobrze działa pasta Cortaflex so calm.
Zaczęłabym od uzupełnienia tryptofanu.
... gdy ciekawośc cię pcha do różnych głupich rzeczy jak np. oblizanie palca i wsadzenie do msm i ponowne oblizanie aby sprawdzić, dlaczego koń wybrzydza.

A potem nic nie pamiętasz i tylko oglądasz pawia na butach...

Jezuniu- ja nie wiem czy coś paskudniejszego kiedykolwiek miałam w ustach!!!
Czym ten smak zabić o ile się da? Lać melasy,miodu?
msm i wit C rozpuść w wodzie i wlej do paszy. możesz z miodem i bez . Wszystkie zwierzaki i ludzie piją bez problemu
flygirl Puma somebody dzięki  :kwiatek: popróbuje co się sprawdzi u nas  👀
Halo equina jest z tryptofanem, ale akurat się nie sprawdziła  🙁 każdy koń inny, wiec zobaczę co da radę u nas  👀
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
18 lutego 2019 09:33
kotbury, spróbuj sobie chelat miedzi - msm to przysmak 😉

Rozglądam się za suplementem dla klaczy w zaawansowanej ciąży. Wszystkie mają wysoko w składzie drożdże i len, które i tak dostaje. Zastanawiam się czy nie lepiej kupić kredę pastewną czy najzwyklejszy dolfos, żeby uzupełnić wapno i zioła. Czy te suple mają jeszcze coś ekstra czego nie ma w składzie?

Skład preparatu za 130 zł na miesiąc 😀rożdże Yarrowia lipolytica, węglan wapnia, fosforan dwuwapniowy, węglan magnezu,
otręby pszenne, olej lniany, pokrzywa, kocanka, pietruszka, liście malin
msm i wit C rozpuść w wodzie i wlej do paszy. możesz z miodem i bez . Wszystkie zwierzaki i ludzie piją bez problemu


To moja gwiazda najwyraźniej nie jest "wszystkie"...
To się nieststy nie rozpuszcza idealnie lub po jakimś czasie ponownie wytrąca i mój koń potrafi tak się modlić do żarcia, że woda z witaminkami zostaje na dnie a żarcia nie ma🙂

Co lepiej kupić dla 5 latka w lekkim treningu Witaminy Eggersman Horse Vital czy Algi morskie? Chodzi o wsparcie mięśni i ścięgien, regenerację. Pewnie napiszecie co ma piernik do wiatraka, ale nie chcę podawać mu za dużo suplementów.
Koń dostaje też skoncentrowaną paszę 1:1 z owsem, więc z tego jakiś mikro i makro powinien mieć
Stosował ktoś gamma oryzanol z pokusy? Jakie opinie?
To może i ja :P
Coś dla dwulatki? Kobyła jest wielka i raczej nic jej nie brakuje, ale zmieniamy jej stajnie i teraz zamiast stać większość dnia w boksie, będzie stała większość dnia na pastwisku. Jakaś dodatkowa suplementacja? Może jestem przerważliwiona, ale ostatni koń zaczął częstsze wizyty na pastwisku od przeziębienia..
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
18 marca 2019 09:18
To może i ja :P
Coś dla dwulatki? Kobyła jest wielka i raczej nic jej nie brakuje, ale zmieniamy jej stajnie i teraz zamiast stać większość dnia w boksie, będzie stała większość dnia na pastwisku. Jakaś dodatkowa suplementacja? Może jestem przerważliwiona, ale ostatni koń zaczął częstsze wizyty na pastwisku od przeziębienia..


Witamina Pa czyli padok jest najlepszym suplementem dla konia - od najwcześniejszych miesięcy. A tak serio-= dawałbym cokolwiek dopiero po zrobieniu morfologii.
dea   primum non nocere
19 marca 2019 06:08
Co może wyjść w morfologii u młodego konia pod kątem suplementacji?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
19 marca 2019 06:38
Dea, choćby niedobór selenu. To chyba najczęściej.
dea   primum non nocere
19 marca 2019 21:19
W morfologii to widać? A co się wtedy dzieje? Kojarzę, że widać witaminę B12, po objętości krwinek. Jakby selen wychodził z morfo, to by się chyba nie robiło osobnego biochemicznego testu, drogiego jak piorun i dłuższego od innych (tzn z dłuższym oczekiwaniem na wynik, jeśli dobrze pamiętam)?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
19 marca 2019 21:28
Z biochemii. Nie wiem, czy te 80 zł to drogo jak piorun, ale wolę je wydać niż zdziwić się mięśniochwatem lub zataczającym się koniem (przypadek znajomej). U 4 letniej kobyły wyszedł selen na poziomie 12 jednostek przy dolnej normie 70 jeśli dobrze pamiętam. Zastrzyki, suplementacja i koń stanął na nogi. Ogólnie wyglądał na zdrowego. Problem zaczął się z dnia na dzień.
dea   primum non nocere
19 marca 2019 21:57
Biochemia, tak. To inna bajka. Oczywiście warto zbadać na minerały, z krwi, z włosa. Ale morfologia średnio coś powie akurat w tym zakresie. Nie mówię, że nie warto robić tamtych badań (sama je robiłam swoim futrom), tylko że morfologia tańsza zdecydowanie, ale moim zdaniem pod suplementy kompletnie nieużyteczna. Chyba że czegoś jeszcze nie wiem.

Lepiej uściślić, bo ktoś powie, że chce morfologię, to wet albo lab zrobi. Morfologię. I wyjdzie, że koń nie ma anemii. Albo że ma - dostanie żelazo, a to z braku miedzi... I takie tam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się