ciąża, wyźrebienie, źrebak

Akatash ale piekny  😍
Cudo!! 💘 💘
Gratulacje ! Sezon w pełni, wczoraj u znajomego urodziła się klaczka, trzeba było łożysko odklejać niestety.

Nam ta noc trzynastego przyniosła też ogierka 🙂
Ciąża zaledwie 324 dni ( termin był na 25.02. )

[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/51868998_2263290350367988_7710925356839993344_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_eui2=AeHHh2Mpvb-Nr99lIPHewMiztx51vamW41NWWroG6F_fgFwYw_C_FlwEPB_lKpdXQwFbWn52L77TFHP3ZJdjRCr4U7BwSCjX6lfaquczrMR83g&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=ba7ac268295d06940f64d31d72548fda&oe=5CE17A70[/img]
To podobnie, termin na 23.02 a to już wczoraj na świat wylazło 😉


Ramirezowa   Ania i Urania !
13 lutego 2019 14:22
No nie  😍 😍 😍
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 lutego 2019 14:30
haha jakie rozkoszne naleśniki  😍
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
13 lutego 2019 19:48
Ale slicznoty🙂
A to nasze cyce dokladnie miesiąc przed.
Gratuluję!!  😍 Wszystkie brzydale, bez wyjątku  😍

Z jednej strony Wam zazdroszczę a z drugiej nie. Najgorsze wyczekiwanie w życiu!
Pursat   Абсолют чистой крови
14 lutego 2019 12:26
Nam ta noc trzynastego przyniosła też ogierka 🙂

Od razu po ryjku widać, że mały mężczyzna. 😀
Ależ piękne Wasze maluchy!  😍

Moja skończyła 9 miesiecy. Wygląda jak mały ślązak  😎



Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
15 lutego 2019 20:26
Szukam ekonomicznych witamin/supli na ostatnie 3 miesiące ciąży. Klacz dostaje jęczmień, owies, lucerne, łuskę sojową. makuch lniany, susz z porzeczki i drożdzę.
Ja zawsze polecam Reformin Plus 😉
Przychodzę do was bardziej z prośbą o rady dotyczące karmienia/postepowania z klacza po porodzie. Jest to mój pierwszy zrebol i poród, klacz 14 lat, miała już zrebaki. Termin na marzec, brzuszek coraz bardziej rośnie. Czytałam ze przed i po porodzie powinno się odstawić pasze tresciwe i podać pójło, prawda to czy nie ? Na co jeszcze zwrócić uwagę ? Jakieś rady ?
Siwa ja nie jestem praktycznie doświadczona w tym temacie ale zawsze u innych chodowców obserwowałam, że odstawiali pasze treściwe typu owies, muesli, granulaty zaraz po porodzie na 2-3 doby na rzecz lekkostrawnych, podawanych na ciepło otrąb z siemieniem lnianym czy gotowych meszy. Sam poród jest dużym obciążeniem dla organizmu, który produkuje dużo hormonów wywołujących poród, produkcję siary, rozpoczęcie laktacji i wydalenie łożyska do tego dochodzi stres i ból.


A to moja księżniczka w 276 dniu ciąży. Zostały niecałe 2 miesiące
Draskaeb twoja klacz wygląda super!!! Na kiedy dokładny termin?
Beatti bardzo dziękujemy, klacz 17 lat i pierwsza ciąża dodatkowo przeszła ciężką kolkę w 6 miesiącu ciąży i lewo uszła z życiem.
Termin na 15 kwietnia
mojej też zostało niecałe 2 miesiace 🙂



szyja wyszła nieicekawie, ale tak sie wiercila że to było najlepsze ujęcie 🙂
blucha Na zdjęciu wyglada jakby było z niej kawał kobyły.
Te czeka nas podobny czas oczekiwania, ekscytujące strasznie.
Siwa 239 -tuz przed porodem obcina sie pasze treściwe. W czasie skurczy porodowych  może dojść do kolki , jak klacz świeżo nakarmiona. U mnie tak odeszla klacz, bo stajenny (mimo mojego zakazu!) dał jej przed porodem wiadro owsa "żeby byla silna" 😤
Mam nadzieję, że nie zaśmiecę wątku.
Wytłumaczy mi ktoś, dlaczego krycie ciężarnej klaczy (nawet jeśli pokazuje ruję i bez problemu przyjmuje ogiera, pomijam sytuacje krycia na siłę) skutkuje poronieniem?
U nas zostało 2 miesiące i jedna dziś poroniła.  Nie wiem co z drugą będzie, bo w ostatnich dwóch dniach poroniły 2 sztuki (w okolicy), jedna klacz walczy o życie w klinice.
Niby wirus.  Co najlepsze Ja jestem od tygodnia na 4 antybiotykach dziennie, ogólnie biorę 11 tabletek dziennie   🤔wirek: 
U znajomego dwa tygodnie temu też poronienie, więc radzę obserwować klacze. 
rox   ogony trzy
17 lutego 2019 21:07
Czyżby herpes się pojawił?  🙁
Czyżby herpes się pojawił?  🙁


Tak u nas jest masakra jakaś, chcieliśmy robić wycinki do potwierdzenia ale weci stwierdzili, że nie ma co badać bo to Herpes.  Wet do tygodnia ma mi ogarnąć szczepienia bo ciężko o szczepionkę teraz. U mnie zero oznak, nic się nie działo, dosłownie nic a tu poronienie.  Postanowiłam, że szczepię wszystko łącznie z wałachami. 
Ja na szczęście szczepilam swoją na Herpesa 4 razy, w 4,5,7 i niedawno w 9 miesiącu ciąży.
Licho nie śpi. ;(
To w 9 miesiącu można szczepić bo mój wet mówił, że już za późno dla jeden mojej co jest w 9 miesiącu. 

edit. Jutro podzwonię po klinikach i się dowiem co z tym szczepieniem.
Może jedna dawka w 9 miesiącu nic nie da.
Normalnie się szczepi w 5, 7 i 9.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
17 lutego 2019 21:33
U nas weci zalecała 5, 7 i 9
ja tez dawałam w 9
Standardowe szczepienie przeciw Zakaźnemu ronieniu klaczy wykonuje sie w 5,7 i 9 miesiącu. Moja kobyla wracała do Polski z UK i nocowała w Germani a tam akurat była epidemia i musiałam zrobic dodatkowa bazę i zaczepić jeszcze czwarty raz w 4 miesiącu ciąży. Najnowsze badania wykazały jednak, że ta dodatkowa porcja szczepienia daje dużo większą ochronę.
Nam  niecały miesiąc został
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się