preparaty na stawy

Stosował ktoś kiedyś Sizarol Complex horse?
Jakie opinie?
Stosował ktoś Brandon Plus Arthrogard ? Jakie opinie ?
https://sklep.hippovet.pl/produkty/brandon-plus-arthrogard-3-kg/
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 lutego 2019 10:02
Zdrowykoń, dobra, sorry ale komus innemu te kity wciskaj 😉
Kurczak, jak podajesz same msm Cortaflexu, to musisz dodac wit C, bo bez niej to msm b. slabo sie wchłania, a w tym Cortaflexie to jest siarki tylko 37%. Msm podaje sie dlugo - nawet 5-6 m-cy, bo powoli odbudowuje chrząstke. Lepiej dodać kolagen i chondroityne do tego. A i tak moim zdaniem 3 miesiace to minimum.
Stosował ktoś kiedyś Sizarol Complex horse?
Jakie opinie?



Ja. Bez efektów.
Wiem o co chodzi, nabijam się z Ciebie. Nie zauważyłeś, nic nie szkodzi.

Jak wiesz to napisz Kurczakowi, co trzeba zrobić.

Zdrowykoń, dobra, sorry ale komus innemu te kity wciskaj 😉

Pisałem o koniu z zwyrodnieniami w kwietniu, maju, którego nie podjęły się leczenia dwie kliniki. Jeden wet leczył go (znany bardzo) przez dwa lata, dostał wszystko łącznie z komórkami i przestał chodzić, wet powiedział że" to już nie humanitarne co kolwiek podawać" i zakończył współpracę. Koń od kwietnia ani razu nie zakulał chodzi cały czas galopuje. Zaraz będzie rok. A miał być na łąkach. Chcesz podać Ci nr do właścicielki i do weta.  😉
Szarlatanie, idź sobie mędrkuj gdzie indziej, skoro masz takie grono wyznawców.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 lutego 2019 12:14
Grace, dziękuję! Niedługo będę rozmawiać z wetem, wiec dopytam o szczegóły i zaraz poszukam kolagenu i chondroityny. Możesz polecić jakiś konkretny preparat? Na rynku jest tego masa :/ Okres podawania tak mi się właśnie wydawało, że wskazany jest raczej dłuższy ale celowalam w conajmniej pół roku i dopiero jakaś przerwa 😉
Zdrowykoń, wiesz, ja przede wszystkim nie wierze w WYLECZENIE zwyrodnien. Zahamowanie, złagodzenie skutków - jak najbardziej, ale wyleczenie? Poproszę nr. na priv. Jeżeli nie jest to wet odpowiednik Zięby, to może będzie potrafił podpowiedzieć, choc tajemniczość metody, o której piszesz wzbudza podejrzliwosc. Jeśli się mylę, publicznie przeprosze.
Szarlatanie, idź sobie mędrkuj gdzie indziej, skoro masz takie grono wyznawców.

Widzisz są choroby których lekarze nie zawsze potrafią leczyć, co nie znaczy że się nie da. Ale Ty powinnaś to wiedzieć, nie zamykaj się na jedyna słuszną 😉 drogę leczenia bo jak sama wiesz wyników niema. Wiesz o czym mówię.
Kurczak, ja kupuje msm i wit c czystą w aptece, do tego magnez i robie mieszanke.Kolagen  biore Dromy. Jeśli chodzi o chondroitynę to daje ludzką , silną , wysypuję z kapsułki i dobieram ilość jaka powinna byc. Napisz na priv to podam Ci nazwy.
Co do zwyrodnień , a szczególnie ostefitów, to masz częsciową racje, ale warto dawać zioła które wypłukuja kwas moczanowy.  Myślałaś nad zastrzykiem z kwasu hialuronowego?
[quote author=Zdrowykoń link=topic=28369.msg2843183#msg2843183 date=1549368947]
Szarlatanie, idź sobie mędrkuj gdzie indziej, skoro masz takie grono wyznawców.

Widzisz są choroby których lekarze nie zawsze potrafią leczyć, co nie znaczy że się nie da. Ale Ty powinnaś to wiedzieć, nie zamykaj się na jedyna słuszną 😉 drogę leczenia bo jak sama wiesz wyników niema. Wiesz o czym mówię.
[/quote]
Oświeć mnie zatem. Nie zamknęłam się na jedyną słuszną drogę podając mojemu koniowi komórki macierzyste, które zrobiły nic. Mało tego - mój weterynarz jest bardzo otwarty na alternatywne leczenia, ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz. To jest biologia, chemia i fizyka - żadnych filozofii. 2 + 2 zawsze jest 4, choćby się chciało, żeby było inaczej.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
05 lutego 2019 15:02
Z takich kompleksowych preparatów to Aptoflex. Drogi, ale z najbogatszym składem: kwas hialuronowy, chondroityna, glukozamina, MSM, kolagen. I działa. I koń na tym jedzie 2 razy do roku po 3 butelki i kot na stałe.
Witam, czy ktoś miał styczność lub testował preparaty HorseLine Pokusa? Muszę wspomóc przy zwyrodnieniach seniora czarcim pazurem i msm, zastanawiam się czy po tych produktach widać jakieś efekty, czy lepiej wybrać dromy lub NAF?  :kwiatek:
https://sklep.pokusa.org/pl/p/HorseLine-Czarci-Pazur-700g/312
Używam pokusy msm, algea i używałam boswellia ale szczerze mówiąc trudno mi powiedzieć czy są jakieś efekty.
espana możesz coś więcej napisać? Jak długo to stosowałaś i na co konkretnie?
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
12 lutego 2019 22:24
Witam, czy ktoś miał styczność lub testował preparaty HorseLine Pokusa? Muszę wspomóc przy zwyrodnieniach seniora czarcim pazurem i msm, zastanawiam się czy po tych produktach widać jakieś efekty, czy lepiej wybrać dromy lub NAF?  :kwiatek:
https://sklep.pokusa.org/pl/p/HorseLine-Czarci-Pazur-700g/312

Ja mam i bardzo sobie chwalę. Nigdy po żadnym czarcim do tej pory nie miałam takiego efektu u konia, moim zdaniem warto.
tylko ze czarci pazur przy zwyrodnieniach nie wspomaga, czarci działa przeciwbolowo i przeciwzapalnie, czyli po prostu kon nie czuje bólu, do wspomagania sa inne preparaty, ja np stosuje systematycznie to https://www.dromy.pl/DROMY-ARTRO-750g,p,12, czyli kompleksowy skład który wspomaga a nie tylko maskuje ból.
blucha, działa toto?
Wetka mi ostatnio uświadomiła, że mój "młody" kończy wbtym roku 15 lat i ma prawo się trochę sypać (a to plecy bolą, a to jedną nóżkę ma bardziej, a to mu porazi nerw promieniowy i go sparaliżuje :ke🙂. Aktualnie dostaje MSM + czarci z Dromy (po tym paraliżu), ale zestaw mi się kończy. Szukam czegoś wspomagającego na możliwe zwyrodnienia. Próby zginaniowe wyszły nam ostatnio lekko dodatnie :/
espana możesz coś więcej napisać? Jak długo to stosowałaś i na co konkretnie?


Dwie butle. Stosowałam po operacji stawu skokowego.
Nigdzie nie napisałam, że chce wspomóc stawy tylko seniora przy zwyrodnieniach, przepraszam może nie jasno się wyrazilam, chodziło dokładnie o działanie przeciwzapalno - bólowe  🙂 Koń jest po kuracji dozylnej kwasem, dostaje glukozamine, kontynuacja Cortaflexem HA Vet,, zmiana duża na plus jednak przy jakichś zmianach temperatur, to deszcz to mróz i tak ogólnie zdarzają się dni, że jest bardziej sztywny. Wyniki badań krwi wyszły w normie, dlatego wet zaproponował czarci pazur, mam lub bosswelia serrata. Dziękuję za opinie, chyba spróbuję tej Pokusy  😉
Gaga działa 🙂 napisałam PW
Arny to lepiej weż Bosfelie, delikatniejsza dla układu pokarmowego
blucha A masz porównanie dromów tego artro do bosfelli? Ten artro bogatszy składem,ja zasze dawałam orlinga w okresie zimowym, tej zimy bosfellie właśnie wypróbowuję ale ten artro mnie zaciekawił,nie wiem czemu go nie widziałam jak przeglądałam produkty dromów przed zakupem  🙄
U nas  przy  zwyrodnieniach w 3  stawach jednej nogi  jakaś poprawa  po zastrzykach  z Pentosanu (  wymieniane  dopaszczowe  suple podawane  z  żadnym rezultatem , kwas dostawowo tez  bez szału  )
Gillian   four letter word
13 lutego 2019 16:14
Daję od 2 tygodni Boswellię z Dromów. Koń jest zdrowy, nie ma zwyrodnień póki co ale ma 16 lat i chodzi konkursy 140 więc najwyższa pora trochę go wspomóc. Miał wrzody więc inne preparaty odpadają. Nie wiem na ile to kwestia autosugestii a na ile faktyczne działanie, ale mam wrażenie, że jest bardziej elastyczny i chętniej się rusza. To duży koń, długo rozgrzewający się - od pierwszego kłusa jest bardziej dziarski. Zobaczymy co dalej 🙂
rox   ogony trzy
13 lutego 2019 16:29
Ja z Dromy stosowałam Czarci, Boswellie, Artro i 3 butelki Flex. Myślę, że dla koni, które potrzebują tylko jakiegoś wspomagacza raz na jakiś czas, to jest to fajna opcja.
Jak potrzebowałam konkretnie coś zadziałać to nic nie dawało mi nigdy takiego efektu jak suplementy z Audevarda. Drogie, ale warte swojej ceny.  👀
Ja u swojej 23 letniej kobyłki ze zwyrodnieniami stawów w tylnej nodze stosuje właśnie Dromy Artro, u nas sprawdza się idealnie, dużo mniejsza sztywność w stawach i zmniejszona opuchlizna. Kupuję też od czasu do czasu  Boswelię i MSM dla wałacha i tak samo pomoga 🙂 Ja jestem bardzo zadowolona z tej firmy. Swoją drogą dla psów też mają fajne produkty- dla swojego dziadzia 14 letniego z problemami ze wstawaniem kupowałam flex veta i była widoczna poprawa, wiadomo całkowicie nie pomogło, ale zdecydowanie polepszyło jego koordynację.
A mogłabyś podać link do produktu?
anyann jest link podany kilka postów wyżej  🙂
Ja chciałam spytać o poradę  🙂 Dzisiaj u mojej kobyły zdiagnozowano uszkodzenie w obrębie głowy dodatkowej ścięgna zginacza powierzchownego (ponoć stary uraz niegdyś niedoleczony). Obecnie mamy zalecane grzanie (stan zapalny już za nami) i spacerki stępem przez kilka najbliższych tygodni. Zdaję sobie sprawę, że najlepszy jest tu dr czas, jednak chciałabym tą regenerację jakoś dodatkowo ‚od środka’ wspomóc. Myślałam nad preparatem Collagen z Dromów, ale wiem że rynek preparatów na aparat ruchu jest dość duży i dlatego chciałabym się popytać o Wasze doświadczenia. Może znacie jakieś inne produkty które nadawałyby się jako pomoc przy regeneracji ścięgna? Byłabym niesamowicie wdzięczna  🙂
Na podobny uraz stosuję:
collagen dromy, MSM z vit C i ziemię okrzemkową
plus witaminy )ogólne) do żrcia - bo aktualnie w celu zmnijszenia enerii żarcie ubogie.
Efektów jeszcze nie znam bo sprawa dość świeża.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się