Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

http://ogloszenia.re-volta.pl/wydzierzawie-sympatycznego-walacha/o/130826/?lokalizacja=16&sortowanie=0

Zastanawiam się, czy to nie za dużo elementów, jak na 3-latka? 👀
dea   primum non nocere
10 lutego 2019 21:25
Lewe przednie kopyto "trochę" straszy. W ogóle na ostatnim zdjęciu wygląda jak inny koń niż na pierwszych.
Halter i takie ogrodzenie? (zdjęcie, gdzie koń leży). To się aż prosi o jakiś wypadek.
http://ogloszenia.re-volta.pl/wydzierzawie-sympatycznego-walacha/o/130826/?lokalizacja=16&sortowanie=0

Zastanawiam się, czy to nie za dużo elementów, jak na 3-latka? 👀

4-latka.
Co ma być za dużo 😉
Mnie przy sprzedaży 2-latka proszą o filmiki w skoku  🏇
Oj chciałabym zobaczyć te lotne, kontrgalopy i skrócenia/dodania w każdym chodzie 😁 Jakoś łatwiej mi jest uwierzyć z buziaki i kładzenie się :P
Quanta, podejrzewam ze daje sie zwolnic i przyspieszyc, jak zmienisz kierunek to przeskoczy noge ale niezawsze od razu wiec najpierw jest kontrgalop  🤣
karolina_, haha no idealnie ujęty trening, poczułam się, jakbym tak była :P
Kurka wodna, a ja dopiero u pięciolatków zaczynam mieć konkretne panowanie nad tempem, takie, żeby były początki wycofania na zad w skróceniu i koń starał się to sam trzymać, w dodaniach się otwierał i niósł/dźwigał, a nie spadał. Lotne też mi się ogarniają przy 5/6-latkach, tak żeby były w równowadze i symetryczne to już w ogóle. A tu 3,5 latek na haczydle jeżdżony wszystko robi, wstyd mi normalnie 😉
No i ten wstęp do ustępowań mnie zaciekawił 😀 To lotne robi, a od łydki się nie odsunie?  👀
Ja nie chce się czepiać, ale wiele młodzieży skokowej robi lotne w tym wieku. Może nie super jakościowe, ale robi, nogi zmienia. Mój koń też nie słyszał jeszcze o porządnym ujeżdżeniu jak je robił 😉 Tak samo dla wielu laików, czy rekreantow skrócenia i dodania oznaczają przyspieszył-zwolnił. I kurka, tu tez sama to robilam kilka lat temu, a teraz uważam, że ciągle brakuje :P
Nie potępiam, nie popieram. Ot kwestia tego co kto rozumie przez lotną i zmiany tempa.
Mlodziezy skokowej tak, ale one nie musza zmieniac na sygnal tylko kiedy im wygodnie przy zmianie kierunku i nie muszą nie spozniac, jak zad doskoczy 2 fule pozniej to nie gra to roli. To jednak trochę inna bajka
karolina_, - ale robią? No robią 😉 Nie można powiedzieć, że nie robią. I wierz mi, ciągle wielu ludzi uznaje to za totalnie wystarczające. Btw. mój ślązak złapał lotne bez spóźniania zadem w jeden trening, na drągu, tydzień później śmigał już bez jego pomocy - a jeździłam go tylko ja, będąc na poziomie, ekhm, mocno rekreacyjnym 🤣 Więc tak, tamten koń może robić te elementy, w takim rozumieniu "rekreacyjnym" i stylu "jako-tako". Na sygnały, mniej-więcej w czasie. Jakość to zupełnie osobny temat.
Ja też bym te 8 lat temu powiedziała, że mój koń to robi. Gdzie dziś uważam, że ma problemy ze skracaniem, chciałabym go znacznie dłużej zostającego na zadzie, a lotne to temat mocno zakurzony i nieruszany 😉 Chyba, że mi ktoś zajedzie drogę i wychodzi spontanicznie 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 lutego 2019 14:34
pewnie zaraz zostanę zjedzona, ale reiningowe 3latki robią lotne, ładne i w punkcie a nie kiedy im wygodnie :P
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 lutego 2019 17:24
rox   ogony trzy
11 lutego 2019 17:39
zembria, naczółek też ekskluzywny http://ogloszenia.re-volta.pl/nowy-zielono-czerowno-bialy-naczolek/o/153171/  😁 😁 😁
vissenna   Turecki niewolnik
11 lutego 2019 18:30
o i ten wstęp do ustępowań mnie zaciekawił 😀 To lotne robi, a od łydki się nie odsunie?  👀



Wstęp do stępowań to pewnie zgina szyję jak się pociągnie za wodzę.
W lotne jestem w stanie uwierzyć , bo w sumie większość skokowych koni pod koniec 3 roku życia już to powinno umieć. Mi nawet tłumaczyli (po tym jak zrobiłam piękną, okrągłą wysoką lotną na skokowym ogierze), że u skoczków lotna "ujeżdżeniowa" jest niepożądana bo zabiera cenne setne sekundy na parkurze. Dlatego młodziaki uczy się jej jak najszybciej, gdy tylko opanują galop w jako-takiej równowadze. Płaska lotna jest wręcz w skokach pożądana...
pewnie zaraz zostanę zjedzona, ale reiningowe 3latki robią lotne, ładne i w punkcie a nie kiedy im wygodnie :P


Zaciekawilas mnie. Jak tego uczycie? Wykorzystując brak rownowagi na poczatku? I czy w reiningu jest kontrgalop?
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 lutego 2019 00:10
karolina_, kontrgalopu w samym przejezdzie nie ma ale jest istotnym narzedziem treningowym 🙂 przeważnie najpierw uczy się młodego konia galopu w rownowadze na dobrą nogę, potem w kontrgalopie (wiadomo, zaczyna sie od krotkich odcinkow w miare mozliwosci konia) i rownolegle jest duzo pracy nad gimnastyka i ustepowaniem zadem (w podstawowym tego slowa znaczeniu, czyli przykladam lydke za popregiem - kon schodzi z niej zadem, potem jest duzo trawersow i rewersow na kole i wolcie). Potem sklada sie jedno z drugim i w kontrgalopie na kole prosi sie o 'ustapienie zadem' 😉 wiadomo, jak to nie dziala to sa inne metody wytlumaczenia koniowi o co nam chodzi i wiadomo, preferowana niska, niewidoczna lotna rowniez tutaj pomaga 😉

Kontrgalop natomiast może pojawić się w Western Horsemanship i nie jestem pewna czy w Trailu i w Ranch Ridding też nie jest dopuszczony w schematach 🙂
w wieku trzech lat zajeździć i zrobić to wszystko o czym mówisz to ogrom pracy i fizycznej i psychicznej dla konia, w dodatku nie wskazany dla tak młodego organizmu-bierzecie to pod uwagę?
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 lutego 2019 09:58
Katrzyna K, 3yo Futurity to jedne z ważniejszych zawodów w życiu top konia reiningowego, tak było, jest i raczej będzie także nie widzę sensu dyskusji tutaj na ten temat 😉 ale mają dobre życie, spokojnie 😉
No właśnie mnie tez zaskakuja te renwersy na kole u 3-latka. Te elementy sa wykonywane tak jak w klasycznym ujezdzeniu, na kontakcie i w zgieciu? Bo np. skoczkowie czesto mowiac trawers robia ustepowanie (kon patrzy na zewnatrz a nie do przodu i/lub slad przednich nog jest pod katem do sciany a nie na wprost)
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 lutego 2019 11:49
U nas trawers działa tak, że przód konia idzie tak, jak iść powinien (czy to na prostej czy na kole) a zad wchodzi w wewnątrz. Tylko u trzylatka to są pojedyncze kroczki w celu 'uplastycznienia' konia. Przesuwa się tak zad i łopatki bo bez tego ani nie wprowadzi się lotnych ani spinów. Potraktujcie to jako ciekawostkę 🙂 Cel jest inny niż w ujeżdżeniu i wszelkie ustępowania, rewersy, kontrgalopy itp to nie element przejazdu a narzędzie treningowe, nie ma więc wyglądać a działać w oczekiwany sposób 😉
widziałam wiele aqh zaczynanych wcześnie w ten sposób, widziałam takie zaczynane w wieku 5ciu lat i tym pierwszym szło to wszystko znacznie lepiej 😉
desire   Druhu nieoceniony...
13 lutego 2019 13:22
bh, patologia.. :/
https://www.olx.pl/oferta/arabski-siwy-ogier-damgraf-CID103-IDyC3Ej.html#4893f389a2

wiecie gdzie się zgłasza takie rzeczy? myślałam, że cena dotyczy ogiera sądząc po jego stanie a nie nasienia  😲
O masakra. Ja wczoraj próbowałam zgłosić znęcanie z zaglodzeniem to Tara mi powiedziała ze sa zawaleni po uszy i mam dzwonic do powiatowego... plus ze jako jedyni odebrali telefon. Reszta fundacji nawet nie odbierala.
lardia, nie dzwoń do fundacji tylko do PIW, na policję, do straży miejskiej, do odpowiedniego UG/UM... Prywatne fundacje i tak same z siebie niczego nie zdziałają.
ale dziecko bez kasku !  😂
"Przygarnę konia do towarzystwa"... oferuję takie warunki Widły, taczka  🤔wirek: bezpieczeństwo jak się patrzy  😵
SzalonaBibi, , to już chyba czepianie się, myślę że te taczki i widły to nie stała  ekspozycja tego terenu. Pewnie dziewczyna sprzątała i cyknęła zdjęcie.  To chyba nowa stajnia, widać czysta i konie zadbane.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się