pensjonaty w okolicach trójmiasta



Osobiście polecam goszyn, tam stajnia się rozwija i jest w dwóch miejscach, jest hala w jednym miejscu namiotowa, a w drugim murowana, puszczaja codziennie na padoki. Dopiero się ta druga stajnia w goszynie rozwija.


Karaka, chodzi Ci o Goszyn między bielkowkiem a straszynem?
PumCass   zachowaj zimną krew!
07 lutego 2019 01:48
Raczej ten drugi, w okolicy Tczewa (?). W Goszynie k. Straszyna nie ma już koni. Chyba że coś się zmieniło
Ni ma tam już, nawet nie wiem czy tych budynków stajennych nie przekształcili na potrzeby browaru. Ale stajnia miała swój klimat
[quote author=Madzik_kos link=topic=87.msg2843721#msg2843721 date=1549484110]
[/quote]3

Karaka, chodzi Ci o Goszyn między bielkowkiem a straszynem?


Chodzi o ten Goszyn, między Starogardem Gd(ok. 15km),a Tczewem(ok.10km), w Swarożynie skręca się w bok i jadąc ok 4km, zaczyna się pierwsza stajnia.
Blisko wyjazdu z płatnej autostrady(wyjazd Swarożyn) , z Gdańska przez obwodnicę ok 20 min jazdy.

Tam jest przynajmniej hala, bo do tej w stadzie ogierów w Starogardzie, to już strach wejść.

Z tymi badaniami to szkoda, to lekarz w Kwidzynie juz duzo przed nowymi wymogami wystawiał krótkie orzeczenia :/, jak wszędzie liczy sie tylko by wydawać więcej kasy :/
Poszukuję na już jakiejś stajni w okolicach Szadółek, która ma wolne jedno miejsce. Niekoniecznie z halą, bo tylko przejściowa sprawa póki nie znajdziemy innego miejsca.
Docelowo poszukuję również w tych okolicach stajni z halą. Sprawa bardzo pilna, może jakieś przydomówki, cokolwiek, proszę?
PumCass   zachowaj zimną krew!
14 lutego 2019 21:59
Tabun (hala), Swojak - Otomin, w Sulminie Stajnia u Richerta. Te najbliżej Szadółek. Nie wiem tylko jak z miejscem i ceną.
W Sulminie jest jeszcze stajnia u Henia. W Niestępowie końAK, teraz to zmieniło nazwę na Urok czy coś takiego. W Niestępowie są jeszcze dwie małe stajnie. Pierwsza gdzie dzierwczyna hucuły hoduje, była na revolcie gdzieś ostatnio oferta pensjoinatu. Nazywa się Paradiso. I jeszcze kawałaeczek dalej w stonę Lnisk, tylko to jak się nazywa nie wiem. Obie te stajni widać z drogi.
W Niestepowie jak jedzie się w stronę Sulmina jest jeszcze przydomowa stajnia po lewej stronie. W Sulminie też widziałam ostatnio jakieś konie po lewej jeszcze przed stajnia u Rychertow, chyba przy sklepie trzeba skręcić w lewo żeby tam dojechać. Ogólnie od Niestepowa do Otomina jest sporo stajni, najlepiej pojeździć i samemu zobaczyć  😉
U Richerta niestety brak miejsc, jak było jedno wolne to się wtedy koń miał zostać sprzedany..
końAK ze względu na swoją politykę trenerów z zewnątrz odpada nawet jako przejściowa sprawa. Friso nie ma wolnych boksów.
Dzięki dziewczyny, będę jeździć i szukać, masakara, takie szukanie na już to jakieś nieporozumienie. Jeszcze Borcz ma wolny boks, ale oni są niestety za daleko, jednak w ostateczności już nie będę na to patrzeć.
Stajn8e Paradiso to bym omijała szerokim łukiem.
Kiedyś jeździłam do Lublewa, pamiętam, że była tam piękna stajnia, hala, na hali organizowali również drę w paintball. Było to już dosyć dawno, wtedy pamiętam, że właściciel sprzedawał tę stajnię. Nie wierzę, że takie miejsce się zmarnowało, może ktoś wie czy coś tam stoi? Nazywało się to kiedyś Agrotur Lublewo, aktualnie wszystkie numery nie istnieją.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
15 lutego 2019 21:45
Niestety, stajni i klubu w Lublewie dawno już nie ma 🙁
Jeżeli chodzi o prywatną stajnię w Niestępowie na granicy z Sulminem, to stałam tam rok czasu - zapytam właścicieli czy jest jeszcze miejsce i dam znać na PW.
Szkoda, pamiętam, że Pan Darek zbankrutował i sprzedał wszystko, ale liczyłam, że przejął to ktoś kto wykorzysta potencjał tego miejsca.

Dziękuję :kwiatek:
Behemotowa, ale w Koniaku mozna jeździć z kimś innym. Przynajmniej z tego co ostatnio słyszałam od osoby która tam jeździ.
xxagaxx, Kiedy ja byłam i się pytałam właścicielki to nie wyraziła na to zgody. Warunki do jazdy fajne, blisko jest, ale różne "pakiety" jak drożej o ileś tam jeśli koń ma wychodzić na dwór, dodatkowo jeśli chce się używać z hali i plus jeśli z karuzeli, do tego z góry powiedziane, że bez możliwości trenowania z kimś innym i za każdym razem kiedy tam byłam to były prowadzone jazdy szkółki.. No to zdecydowanie nie tego szukam, już wolę stajnie bez hali 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 lutego 2019 16:59
A Bielkówko? Chyba mają wolne miejsca teraz.
zembria, jestem tam na jutro umówiona na oglądanie, jutro okolice Kolbud, we wtorek pojeżdżę w okolicach Otomina.
Dziękuję wszystkim, coś tam mam na liście, trzymajcie kciuki, do piątku chciałabym już stać w nowej stajni 🙂
Hej 🙂
Czy ma ktos informacje co do opieki, warunków w stajni kopytko, Morina i u Jana?
Zależy mi by koń miał dobrze i był zaoopiekowany oraz siano dobrej jakości do oporu a nie z oporem. Ważne tez by jak najdluzej stały na dworze. Jak coś to na priv też proszę o informację.
Z góry dziękuję  :kwiatek:
Behemotowa kiedy pytałaś w Koń-Aku aka Ośrodku Jeździectwa i Rekreacji Urok w Niestępowie?
Owszem, kiedyś trenowanie z kimś z zewnątrz nie było akceptowane ale teraz jak najbardziej jest taka możliwość.

Z mojej strony polecę jeszcze stajnię w Łapinie (bynajmniej nie Sakowcówka - jak jedzie się dalej to jest mniejsza stajnia ale warunki na prawdę dobre).
michelle1992, gdzie w Lapinie?

Behemotowa, dokładnie. Swój trener to nie problem już. Ale no szkółka jest. To jest właśnie ogromny plus Borcza. Wielka hala i brak rekreacji.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
18 lutego 2019 11:30
xxagaxx, zakładam, że to drugie Łapino = u Wojtka.
Ta stajnia w Łapinie za Sakocówką nazywa się Animals center i prowadzi ją kobieta.
Prowadzi ją bodaj Ania Cieplinska, ale faktycznie też nie raz się spotkałam z tym, że ludzie mówią "u Wojtka" 😉
U Wojtka właśnie 🙂
aaaa to wiem. widziałam to ostatnio, bo znajoma ma swoa przydomówkę za płotem 🙂
Ponawiam pytanie ale  bardziej je sprecyzuje 😉  :kwiatek:

Szukam stajni w okolicach Gdyni, Rumi by koń miał sporo ruchu, trawa w lato miłe widziana ale przede wszystkim dobre siano, opieka i warunki dla kaszlaka czyli najlepiej boks angielski.
Hali, kwarcow i innych takich mi nie trzeba. Moze byc nawet przydomowa stajnia.
michelle1992, pod koniec zeszłego roku z tego co pamiętam.

Dziekuje wszystkim za pomoc :kwiatek:

Jednak dzisiaj udało mi się znaleźć stajnie, do której się przeprowadzamy. No właśnie, tani i cierpliwy transport z Przyjaźni do Kolbud? Do kogo uderzać najlepiej? Na prawdę musi być tam osoba cierpliwa, koń nie wejdzie na nic oprócz prosto ze stajni, a to i tak czasami bywa wyzwaniem.
słyszałem że w Kopytku są angielskie boksy, warunki przyzwoite i siana do oporu
Dzek dzięki za informację  🙂 
behemotowa polecam Equi Novo Transport od Zuzy, mają super koniowóz i pakują bezproblemowo 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się