Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

Hej, słuchajcie - mam opłacony międzynarodowy lot dla dwóch osób z bagażem i rezerwacją miejsc, czy przesunięcie terminu lotu jest szalenie kosztowne?

edit: Znalazłam tabele opłat, ale jest dużo "to zależy", a zaczęłam teraz szukać informacji na wariata i trochę panikuję
majek   zwykle sobie żartuję
24 lipca 2018 11:30
napisz do nich na czacie, ja kiedys pomylilam kierunki  (debil) i mi zmienili rezerwacje za chyba 30 funtow
Zdaje się, że da się wykupić ubezpieczenie lotu, właśnie na poczet takich zdarzeń.
Ostatnio miałam ten sam problem i zmiana terminu lotu/zmiana nazwisk na bilecie kosztowała ciutek mniej niż nowy bilet 🙁
Dzieki, napisze 🙂 Najgorzej, ze ja chce tylko moj lot przesunac, a druga osobe wyslac w terminie :/
Teraz na szybkości zerknęłam, że zmiany terminów lotów nie są jeszcze cenowo takie dramatyczne (choć super tanio nie jest). Zmiana nazwiska to już przedrogość.
honey, w wiekszosci linii kojarze jakies doplaty rzedu 50 euro za zmiane + doplate roznicy ceny biletow (jesli nowy termin jest drozszy). Jakimi liniami lecisz? 🙂
Dla biedaków  🤣, lecę właśnie rajanem, tylko destynacja taka, że boję się o aktualne ceny biletów. W domu sobie nad tym siądę i pokalkuluję. 50 euro to na ten moment duże pieniądze, bo miałam za to pić drinki na plaży  🤣
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 lipca 2018 18:21
Od dzis czy jutra ma byc strajk pilotow ryanaira 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
24 lipca 2018 19:37
Pilotów i nie tylko. Ja im ogromnie kibicuję, mam znajomych tam pracujących i to jest jakiś dramat.
majek   zwykle sobie żartuję
07 września 2018 13:57
czas oczekiwania na chat z konsultantem ponad  godzina. Moze re volta bedzie szybsza.

Czy na poklad mozna wniesc wiertarke? Taka na kabel, bez baterii. Wiertel tez nie musze brac. Lot ze Stansted.

edit: juz sie dowiedzialam, moze komus sie przyda ta informacja: W podrecznym moge o dziwo przewiezc akumulator do wiertarki. Wiertarka, a takze pilarka i inne narzedzie mozna przewozic w rejestrowanym.
emptyline   Big Milk Straciatella
07 września 2018 14:22
majek, żadnych tego typu narzędzi, które mają metalowe elementy nie można przewozić w bagażu podręcznym. Wszelkie baterie zawsze można było brać, więc to akurat nic dziwnego. :kwiatek:
majek   zwykle sobie żartuję
07 września 2018 14:28
emptyline, nie wszystkie baterie mozna przewozic w podrecznym. Np zapasowej do segwaya nie mozna bylo.
Ej, mam pytanie  😉
Wiadomo, że nie można przewozić płynów większych niż 100 ml. A co z pustymi butelkami, np. takimi z filtrem? Mogę, czy mi ją wyrzucą?  👀
Puste butelki można, chodzi tylko o to żeby płynów żadnych nie było
Super, dziękuję!  🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
04 stycznia 2019 12:55
infantil, można. W Szwecji w ogóle się taką butelkę bierze, żeby sobie potem nalać wody z kranu na lotnisku, zamiast bulić bóg wie ile za mineralkę. 🙂
Właśnie ostatnio widziałam takie kraniki na Okęciu i mnie natchnęło do tego pytania  😀
emptyline   Big Milk Straciatella
04 stycznia 2019 13:09
infantil, oo, na Okęciu nie widziałam, ale to super! W Gothenburgu są z mega zimną, pyszną wodą, aż żałuję, że tak rzadko tam latamy. 🤣
Planuję podróż do Lizbony między świętami a majówką. Z Wrocławia bezpośrednio lata Ryanair. Znajduję loty w interesującym mnie przedziale czasowym, jednak co zajrzę, żeby sprawdzić to cena rośnie  😁 Nie wiem czy to kwestia ciasteczek i zapamiętywania moich wyborów, ale czy jest szansa, że te ceny spadną? 23 - 30.04.
Jest szansa, że spadną, ceny lotów tanich linii to zawsze jedna wielka niewiadoma. Tylko musisz je śledzić dosłownie codziennie  🙂 Bardzo często sama polowałam na loty, czy to w Wizz czy w Ryanair, których cena najpierw rosła, potem trochę spadała, znowu rosła aż nagle potrafiła być dostępna za mniej niż połowę wyjściowej.
I jak jest ten komunikat "ostatnie 2 miejsca w tej cenie!", to czasami jak się sprzedadzą te dwa miejsca to cena robi się niższa.
Niestety, może być też tak, że ze względu na dobry okres - święta, ceny będą rosły jak szalone i już nie spadną niżej.
majek   zwykle sobie żartuję
19 lutego 2019 12:04
espana, do przegladania cen lotow zawsze wlaczam tryb incognito w chrome 😉
majek ja w pracy też mam incognito na chromie i jak rezerwowałam wczasy w Grecji to franca tak pamiętała wszystko, że wszystkie oferty last minute mi rosły w oczach, a jak zdecydowałam się na kupno to dosłownie zaraz po puszczeniu przelewu moja wycieczka spadła o 1000 zł  🤔
Te loty też szukam w ten sposób.
Dzięki w każdym razie za info, będę obserwować  😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
19 lutego 2019 13:27
Ja w piątek oglądałam loty i były po 600 zł, teraz już 1200 - mówicie żeby spróbować incognito z innego adresu IP?  👀 nie spodziewałam się tak dużego wzrostu!
Ja też nigdy nie oglądam normalnie w przeglądarce bo z każdym wejściem cena jest wyższa. Tylko incognito. Kiedyś w ogóle czytałam artykuł na temat cen różnych rzeczy i wiecie, że niektóre strony 'wyczuwają' na jakim sprzęcie pracujecie i np. jak sprawdza się ceny z urządzeń apple, np iPhona to są one wyższe? A potem jak się przejdzie na laptop lenovo albo telefon Xiaomi to nagle kilkanaście % tańsze? 😀 W ten sposób firmy próbują odgadnąć jaką kto ma zasobność portfela i ile jest gotów dac za dany przedmiot
Ale czad z tym incognito, musze wyprobowac. Chociaz mam akurat i lenovo i xiaomi  🤣
To taka uwaga na marginesie ;D A co do incognito to tylko tak sprawdzać, inaczej każda wizyta na stronie to coraz większa presja, wnerw i frustracja ;D
Polecam też wejść przez zagraniczne proxy. Kiedyś na jakąś trasę kupowałam chyba z ukraińskiego, była niższa o tyle, że jeszcze po przewalutowaniu przez bank byłam sporo do przodu.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lutego 2019 17:05
A jak znajdziecie lot to możecie też bezpośrednio na stronie linii lotniczych sprawdzić cenę. Mi skyscanner pokazywał cenę wyższą o 100zł niż bezpośredni zakup na Ryanairze 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
19 lutego 2019 17:48
My jak lecieliśmy na Kubę to z kolei sami znaleźliśmy dużo korzystniejsze ceny lotów i przesiadki niż nam wyszukiwarki wymyślały. Teraz kupowałam bilety do Polski to Skyscanner nie był łaskaw mi pokazać Ryanaira - dobrze, że sprawdziłam sama bo nabyłam bilety za 60zł w dwie strony. 🙂
Czy jest jakaś rozpiska co można a czego nie można wziąć do samolotu jako bagaż podręczny?
Jadę w tym roku na ASR i chciałabym wrócić samolotem. Ale muszę zabrać namiot i inne niezbędne rzeczy... słyszałam , ze namiot bez śledzi mogę wziąć. Chciałabym pokombinować z resztą bagażu.
Ewentualnie rozważam wysyłkę kurierem mojego bagażu. Orientujecie się jaki jest koszt wysyłki 10 kg paczki z Grecji do Polski ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się