Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

O, super, dzięki  :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 lutego 2019 06:24
Czy da się działkę budowlaną przekształcić ponownie na rolną? I czy to jakieś bardzo skomplikowane/kosztowne?
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
15 lutego 2019 06:34
zembria, to zależy od miliona rzeczy. Jeżeli dookoła są w większości lub już same budowlane - zapomnij. Najlepiej pogadać z geodetą w gminie i zapytać jakie są szanse na przekształcenie względem planu zagospodarowania i statusu sąsiednich działek.
Teoretycznie da się, ale wszystko zależy od okoliczności.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 lutego 2019 07:04
To może być kiepsko, bo działka przy drodze i po obu stronach już zabudowana :/
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
15 lutego 2019 18:05
zembria, nie trać nadziei. Jeszcze. Naprawdę, to zależy w dużej mierze od ludzi - wpadnij do urzędu gminy, włącz uśmiech nr 5 i pytaj, pytaj, pytaj. Jeżeli to wieś, która szybko traci wiejski klimat na rzecz typowego przedmieścia, a geodeta lub starosta są "folkofilami" 😉 to sprawa może być wygrana prawie od ręki, jeżeli przedstawisz sensowny plan zagospodarowania tego obszaru i nikogo tym nie wystraszysz. Można zrobić prawie wszystko, jeżeli nie planujesz totalnego dziwactwa, plan zagospodarowania nie jest obwarowany interesami wpływowych sąsiadów, a do urzędu wchodzisz uśmiechnięta. Ja sama byłam sprawach gminnych ciemna jak tabaka w rowie, a cuda "wydeptałam" w kilku wizytach. W tym kilka wbrew przyjętym założeniom planu zagospodarowania.
Czy New Balancy bardzo przemiękają ?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
16 lutego 2019 10:54
Po co jest wątek "podziękowania " skoro pisze w nim tylko 1 osoba? 🤔
Sonika, - co masz na myśli, bo nie rozumiem? 😉
Po co jest wątek "podziękowania " skoro pisze w nim tylko 1 osoba? 🤔


Ten wątek ma długą historię i z uwagi na tę jedną osobę, która w nim się udziela jest taki, jaki jest  🙂
Nie znalazłam wątku typowego dla Łodzi ale może mamy tu kogoś z Łodzi? Będę na weekend, gdzie warto jechać, co zobaczyć?
ChemiK, manufakturę i piotrkowską... no i to by było na tyle 😁
Szukam bardzo, bardzo, ale to bardzo jasnego kremu BB, w ostateczności podkładu. Normalnie się nie maluje, ale raz na jakiś czas zrobi mi się mały armagedon na paszczy, a akurat muszę być wyjściowa. I problem jest taki, że wszystko jest za ciemne dla mnie, wszystkie te niby jasne 🙁 Mam pół szafki nietrafionych zakupów, użytych raz czy dwa. Gdzie mogę szukać na prawdę jasnego tynku na twarz?
efeemeryda   no fate but what we make.
21 lutego 2019 09:48
a te super jasne z este lauder?
efeemeryda, - przyznam szczerze, że na moje raz na dwa miesiące nie chciałabym wydawać prawie 200zl. Większość i to wyrzucę, bo się przeterminuje, poza tym wolałabym jednak BB niż podkład. Nie mam problemów z cerą, czasem mi wywali kilka czerwonych kropek i tyle - chciałabym je zneutralizować lekko tylko
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 lutego 2019 10:12
[quote author=budyń link=topic=20.msg2847101#msg2847101 date=1550737882]
ChemiK, manufakturę i piotrkowską... no i to by było na tyle 😁
[/quote]

I stajnie jednorożców!
efeemeryda   no fate but what we make.
21 lutego 2019 10:30
rozumiem  :kwiatek:
z tańszych to może revlon ? on ma fajne bb i dość jasne, używam w lato, w internecie za 30zł go kupisz spokojnie  😉
efeemeryda, - w lecie daje radę, w zimie za ciemny 🙁 Budżet mam tak do 100zł, ale jak trzeba dam więcej.
efeemeryda   no fate but what we make.
21 lutego 2019 10:40
jak możesz dać trochę ponad 100zł to ja bym poszukała jednak estee laudera light w aptece internetowej klik ja jestem blada, a używam odcienia SAND, myślę, że porceline powinnen być dla Ciebie dobry, ale wiadomo lepiej podejść po próbke, te produkty się wtapiają w skóre i wcale nie trzeba z nich robić tapety.
efeemeryda, - szczerze powiem, że wolałabym mieć próbkę, bo nie raz rano nakładałam i było ok, a jak zobaczyłam się w ciągu dnia to byłam pomarańczowa 😵 Chyba spróbuje, w sumie lepiej raz wydać to 100zl, niż 5 razy 30.
keirashara, może catrice liquid coverage? Płynny i lekki, nie robi maski. Tylko nie wiem czy odpowiednio jasny będzie. Może sprawdź też sobie mineralne, mają całą masę odcieni i definitywnie nie robią szpachli, tylko ładnie wyrównują koloryt.
budyń, - ja potrzebuje odcienia dla królewny śnieżki 😉 Puder mam biały i to jest jedyny słuszny...
efeemeryda   no fate but what we make.
21 lutego 2019 10:57
budyń ja próbowałam mineralne i totalnie mi się nie sprawdziły, nie wiem jakim cudem ale po paru godzinach mi się rolowały na skórze  😵
keirashara, a wapno? 😁
efeemeryda, uuu, to kicha. Ale nie wszystko jest dla każdego. Najgorsze to testowanie i wywalanie kasy, żeby znaleźć coś pasującego :P
efeemeryda   no fate but what we make.
21 lutego 2019 11:15
budyń
na szczęscie kupowałam anbelle minerals i na ich stronie można zamówić próbki, także dużo nie wtopiłam, a przekonałam się na 100%, że to nie to, bo próbka wystarczyła na kilka użyć  😀
majek   zwykle sobie żartuję
21 lutego 2019 11:47
keirashara, to juz nie daja probek w perfumeriach?

Ja uzywam catrice, tez jestem bledziochem, ale dla mnie to jednak mocno kryje, a nie tylko troszeczke.

Poszlabym do sephory i poprosila o probki, ew. np do apteki, kiedys w aptekach byly takie fajne kremy z podkladem Vichy.
Probka straczyla mi na kilka razy, potem kupilam.
majek, - mieszkam w pseudo mieście i tu jest co najwyżej Rossmann i douglas bieda edyszyn, w którym nigdy nic nie ma 😉 Totalnie brzydzą mnie testery z rosmanna. A, jest jeszcze inglot, ale ich najjaśnienszy był ciemniejszy niż moja ręka 🙄
Vishy mnie uczula. Uwielbiam la roche posay, ale miałam szczerą nadzieję na coś tańszego, bo nam wspomniałam, ja tego używam bardzo rzadko i jak ma większość wywalić do śmieci to trochę boli.
budyń, - jest myśl 😂

Problemem z moja cerą jest też to, że ja jestem bardziej żółta niż różowa i dużo szpachli, nawet tych jasnych, po jakimś czasie od nałożenia robi się na mnie pomarańczowa 🙁
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
21 lutego 2019 13:54
1. Czy tylko ja mam problem z zalogowaniem na ten durny e-pit? Ciągle wyskakuje "masz niekompatybilną przeglądarkę" ściągam od nich nową wersję i dalej to samo  😵

Pyt. nr 2 Czy mogę się rozliczyć tradycyjnie jeśli nie uda mi się na te e-pity zalogować? Mam program e-deklaracje i zawsze bez problemu się tak rozliczałam.
TRATATA, możesz rozliczyć się tradycyjnie.
Spróbuj wejść prze eksplorera - i to zainstaluj go sobie oddzielnie (nie z ich strony). Większość aplikacji MF chodzi tylko pod IE.
Ja się właśnie rozliczyłam na Firefoxie. Zawsze mam obawy, że coś źle i się okaże, że nie poszło 😁 no i super, bo wklepałam numer konta, rok temu robiłam przez e-deklaracje właśnie i nie miałam takiej możliwości. Zastanawiałam się nad odliczeniem internetu, ale najwyżej za rok to zrobię. 😁
keirashara, Catrice Liquid Coverage nie ma odcienia dla totalnych bladziochów, więc w ogóle bym nie celowała w niego 😉 Mam najjaśniejszy, a super blada nie jestem.
BTW, pytaj lepiej tu: w temacie makijażu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się