Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Perlica

Klopsik jakie schorzenia masz na myśli?
Wiele koni napięłoby brzuch przy popręgu zapiętym w tym miejscu...


Może od popręgu, a może od zaawansowanego copd. Może jest tak fatalnie zbudowana, a może zwyrodnienia w kręgosłupie i/lub w tylnych kończynach. Imo nie wygląda zdrowo. Cała wygląda na obolałą.
lillid, zgadzam się z tym co piszesz.
Do utrzymania na poziomie 4 koła trza dodać jeszcze koszt zawodów jakby co :-)

Edit: Dokładnie - finalnie i tak trafia na hak, takie szkapki biedne w większości niestety.
dea   primum non nocere
20 lutego 2019 05:44
AFAIK zdrowa nie jest a sprzedający to handlarz. Szkoda szkapy, bo charakter wygląda fajnie...
vissenna   Turecki niewolnik
20 lutego 2019 15:27
Przez przypadek trafiłam na takie cudo:
https://seaverhorse.com/en/shop/

Popręg mierzący w czasie rzeczywistym parametry organizmu konia...  😜
W sumie do rajdów i wkkw to może być ciekawe rozwiązanie...
Przez przypadek trafiłam na takie cudo:
https://seaverhorse.com/en/shop/

Popręg mierzący w czasie rzeczywistym parametry organizmu konia...  😜
W sumie do rajdów i wkkw to może być ciekawe rozwiązanie...


W Polsce jest już od dawna. Występuje też jako nakładka na własny popręg. To się super sprawdza, nie tylko w WKKW czy rajdach. Super jest to, że mierzy regularność (w kłusie na prostej) kroków, jeżeli odbiega o trochę to pojawia się alert, żeby skontaktować się z wetem. Mierzy ile się jeździ w jakim chodzi na którą stronę, mierzy obszerność wykroku (widać duże różnice jak jeżdżę sama a jak mam trening  :hihi🙂 itd.
PumCass   zachowaj zimną krew!
21 lutego 2019 09:08
Super jest to, że mierzy regularność (w kłusie na prostej) kroków, jeżeli odbiega o trochę to pojawia się alert, żeby skontaktować się z wetem.

Za parę lat pewnie z automatu będzie rezerwować od razu miejsce w klinice  😁
[quote author=avee link=topic=190.msg2847088#msg2847088 date=1550734052]Super jest to, że mierzy regularność (w kłusie na prostej) kroków, jeżeli odbiega o trochę to pojawia się alert, żeby skontaktować się z wetem.

Za parę lat pewnie z automatu będzie rezerwować od razu miejsce w klinice  😁
[/quote]

Znalazłam jeden minus tego sprzętu: że nie wysyła alertu "kobieto, daj spokój z tą jazdą"  😁
PumCass   zachowaj zimną krew!
21 lutego 2019 13:47
coming soon  🤣
Orzeszkowa tez to widziałam, jak skacze na takim poziomie i robi tak dobrze te konie, to czemu az tak tanio sie ceni? właściwie w baborówku szukaja breitra to czemu sie tam nie zatrudni?
Mam ogłoszenie konia na sprzedaż i ona mi napisała w ogłoszeniu wysyłajac link do swojego ogłoszenia (może slepa jest i nie widzi ze kon jest w treningu na miejscu pod okiem właściciela)
Nie zauważyliście że jest teraz coraz więcej takich ogłoszeń "profesjonalistów"? Ja to czasem czytam z otwartą buzia.
Co 2 mistrz a zdjęcia mówią zupełnie coś innego. Że o filmach nie wspomne, bo jak o to zapytasz to część z tych ludzi twierdzi że nie ma filmów wcale  😉
O matko i córko! Rzucam pracę w korpo i idę trenować konie 😵 jeżdżąc 4 razy dłużej, niż ta pani, mogę wziąć od konia 4 razy więcej 🤣
A tak serio to to jest coraz powszechniejsze zjawisko, że ludzie, którzy nie są nawet zawodnikami i nie mają żadnych potwierdzonych kwalifikacji, biorą się za trenowanie koni i ludzi biorąc za to całkiem bezczelne pieniądze.
Skala jest porażająca.
takich kwiatów jest od zarąbania,a znaleźć kogoś sensownego do pracy to graniczy z cudem.Albo właśnie takie oszołomy jak z tego ogłoszenia,albo pogięci w drugą stronę,to tego stopnia że np lonżowanie na patentach, np wypinaczach ,kłóci się z ich sumieniem 😵
"Nie startuje w zawodach, ponieważ nie mam własnych koni oraz nie stać mnie na starty (właściciele pozwalają mi na startowanie pod swoimi końmi)."
Czyli konie na niej startują? 🤣
desire   Druhu nieoceniony...
22 lutego 2019 08:35
Osobiscie poznalam juniorke, ktora w niecaly rok od zera doszla do N (w skokach i ujezdzeniu), procz talentu, rodziców sponsorów, dobrych koni, miala jeszcze szczescie do dobrego trenera. Dziewczyna naprawde fajnie jezdzila, jej bym dala swojego konia pojezdzic, o. 😉 Ale czy robic? Nieletni + nieujezdzony kon do roboty = problem.
Jeźdźców dobrych koni jest cała masa. Co to za problem przyjechać parkur jak koń odstawia całą robotę i wystarczy mu nie przeszkadzać? A jak zaczną się  problemy  to wymienić
konia na  innego nie  zepsutego. Znaleźć kogoś kto skoryguje problem jest trudno.
mindgame dotykamy właśnie dość ciekawego problemu. Sama kiedyś byłam w sytuacji, gdzie miałam dość poważny problem z koniem i profesjonaliści byli skłonni pomóc, ale z ziemi - nikt nie zgodził się na niego wsiąść.
I w sumie to dosyć częste, że trenerzy odmawiają wsiadania na trudne konie - najpewniej nie dlatego, że by nie podołali, tylko nie chcieli ryzykować zdrowia i wypracowanego dotychczas warsztatu.
Brzydka prawda o popsutych koniach jest taka, że psują jeźdźców - pomijając sytuacje oczywiste, jak wypadki, długookresowa korekta popsutego konia psuje dosiad, reakcje itd.
Niestety umiejętności raz zdobyte nie zostają w głowie (i w D.) na zawsze 🙁
Jak ktoś dziennie jeździ 5 normalnych koni i jednego do korekty, to się nie popsuje, ale wtedy tym bardziej nie będzie ryzykował wypadku, jeśli z jazdy się utrzymuje.
https://www.equishop.com/pl/czapraki/13925-czaprak-wasiri.html?fbclid=IwAR3FXcA-K1G3Lp8x844XVMvGLMGNGPRukDmypMu6lhiElDdGavPfjjzesTo
Fajna cena za kawałek szmatki ale kto bogatemu zabroni?  😁


No przecież jest na przecenie!  😁 😁 😁
Jeśli go nawet przecenią o 50% to nie wart jest 550zł.
Żartowałam oczywiście, ten Animo to chyba jakieś prima aprilis! Dla mnie żaden czaprak, czyt. piękna szmatka do wchłaniania potu, nie jest warta połowę tego co piszesz 😉
Łooo... Niezła cena. 😉 Ciekawe dlaczego taka? Jestem w stanie zrozumieć inwestycje w sprzęt niezależnie od tego czy ma poprawić komfort konia czy popieścić nasze poczucie estetyki, ale 750 zł za czaprak to jest dużo i jestem ciekawa jak firma motywuje tę cenę. 🙂 Za niecałe 5 stów jest śliczny, magnetyczny czaprak w Torpolu (inna sprawa, że nie do końca wierzę, że ten magnes coś pomaga, ale przynajmniej jest ładny design i technologiczne wytłumaczenie ceny 🙂😉.
UnicornWitch cena z kosmosu z tego samego powodu co brzydkie jak kupa torebki Louis Vitton.
Bo marka...
No przecież - ma kryształki i błyszczące logo. No i jest turbo anatomiczny, leży pod siodłem lepiej, niż "zwykłe" czapraki 😁 wszystko się zgadza 😎

Takich wielokrotnie przecenionych rzeczy jest sporo na rynku. Smutek jest wtedy, gdy są przydatne, jak np. Equiband
http://ogloszenia.re-volta.pl/ukladanie-mlodych-koni-oraz-z-trudnymi-charakter-nie-boje-sie-wyzwani/o/155558/

Z podobnej bajki jak wcześniejsze. Nie boję się żadnego wyzwania oprócz tych stawianych przez język polski. W ofercie zjeżdżalnia.
vissenna   Turecki niewolnik
22 lutego 2019 18:55
http://ogloszenia.re-volta.pl/ukladanie-mlodych-koni-oraz-z-trudnymi-charakter-nie-boje-sie-wyzwani/o/155558/

Z podobnej bajki jak wcześniejsze. Nie boję się żadnego wyzwania oprócz tych stawianych przez język polski. W ofercie zjeżdżalnia.

Taki syndrom "wiem wszystko i jestem nieśmiertelny" to przechodziłam w wieku lat 12  🙄
To jest raczej oblatywanie niż "trening"....  😵
po obejrzeniu tego kszmarku, to nawet za dopłatą bym mu konia do roboty nie dała...
PumCass   zachowaj zimną krew!
22 lutego 2019 21:49
Rozwalił mnie tekst "właściciel chciał by koń skakał więc skacze" - mówisz, masz  😁
desire   Druhu nieoceniony...
22 lutego 2019 22:32
mindgame, nie zrozumialas, ale sory nie chce mi sie teraz tlumaczyc.. 😉


Btw. Pamiętacie dwulatka- łaciatka z przykurczami itp? Było wrzucane tu ogłoszenie. Wykupiła go jakaś fundacja.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się