Dopasowanie siodła

Sankaritarina Miałam winteca,koń chodził pod nim chętnie,rozluźniony. Aleee miałam go krótko,bo wtedy biały łęk był za wąski więc je sprzedałam. I prawda jest taka,że było to bite 3lata temu,gdzie Oberek był grubszy i bardziej płaski też na pewno.

budyń No właśnie tez mnie to trochę martwi...

Można tutaj wrzucić jakoś filmik z telefonu? Nagrałam króciutki ze stępa w ręce w tym przymierzonym wintecu. Choć siodło jest kilometr za duże i koń osiodłany od szyi po zad...

Ogólnie,nie upieram się przy wintecu,pomyślałam o nim z racji tego,że ta chwilę jak go miałam poza byciem za wąskim leżał całkiem fajnie i kon szedł pod nim bardzo przyjemniej. Ale też trzeba brać poprawkę na to właśnie,że koń się zmienił. Prawdę mówiąc,nie bardzo już wiem w co celować. Właściwie mogłabym już patrzeć tylko jak radośnie skubie trawę,bo najbardziej zależy mi na tym,żeby miał się zwyczajnie dobrze. Ale z drugiej strony to zdrowy koń i póki może sobie potuptać pod tym siodłem jeszcze,to myślę,że wychodzi mu to tylko na plus. I szkoda by było myślę odpuścić z braku siodła...

edit.
Filmiku brak,ale jakieś tam fotki z wrzucenia na moment tego witeca,żeby zobaczyć łęk. Oczywiście siodło jest kilometr za duże, ale myślę,że jakby mniejsze przesunąć w tył,to właśnie wypadłoby o łęk węższe niż to na zdjęciu. Panele przylegały w stępie również, ale przesunięcie w tył i zwężenie łęku zapewne spowoduje,że poleci na tył.







To nie jest siodło na te plecy jak dla mnie.  Lepsze byłyby takie bananowe poduszki. Wygląda dla mnie na za małe.
anil22 Mogłabyś napisać co rozumiesz przez "za małe"?
Ono jest na pewno za długie panelami/za duże rozmiarem i za szerokie rozstawem łęku. Było wrzucone dla sprawdzenia mniej więcej w jakiej rozmiarówce łęku obecnie kucyk się mieści.

A taki prestige lucky? Czy to jeszcze nie takie panele? I jak się ma rozmiarówka łęków prestige do winteca,ktoś się orientuje 😉 ?
budyń, znalazłam jeden , ale jakiś taki oczywisty :-)




Dzień dobry, wpadł mi w ręce stary katalog Loesdau, a w nim taka rozmiarówka łęków Wintec, wrzucam foto może komuś się przyda.

A teraz moje pytanie, czy wie ktoś może jak wypada rozmiarówka łęków do siodeł Norton? https://www.gnl.pl/lek-wymienny-norton-i-eric-thomas.html
Czy szeroki koń w rozmiarze 34 ( biały łęk wintec) zmieści się w żółty łęk norton, czy lepiej brać inny? Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie, będę wdzięczna za każdą wskazówkę.
dziewczyny, ile czekałyście na siodło od p. Sebastiana z Equipe?
Czy wytarte miejsca na plecach pod szwem czapraka z tyłu (siodło tam nie sięga) to będzie wina dopasowania siodła?
Puma ja mam to samo tej zimy i też się zastanawiam czy to wina czapraków czy siodła.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
22 lutego 2019 11:00
Mi się tak działo od niektórych padów :/
Puma, pod szwem na grzbiecie czy pod szwem lamówki? Jeśli to pierwsze, to może być wina nierobienia dziubka albo uklepanych paneli, jesli to drugie - moze czaprak za duzy i siega tam, gdzie grzbiet jest juz bardziej ruchomy. Moze tez po prostu kwestia wiosny - u mnie niektóre zanim zaczna liniec zaczynaja sie wycierac od wszystkiego, co ma kontakt z sierścią
Przepraszam,że znów ja  😁 :kwiatek:

Czy te panele mają większą szansę racji bytu na grzbiecie mojego konia?
https://epetdiscount.com/products/daslo-synthetic-saddle-with-exchangeable-gullet
+powiedzmy podkładka winderen dla dodatkowej ochrony grzbietu.

Obiś,  dasła nie widziałam ale taką typowo "bananową" terlicę z dostępnych siodeł mają daw magi, tylko nie wiem czy też mają siodła wystarczająco krótkie. Ja zawsze szukałam siodeł na bardzo proste plecy, i wiem, które nie pasowały. Co do winteca, ogólnie są bardzo proste (co do długości paneli można zapytać producenta, odpisują zazwyczaj drugiego dnia), ale miałam do przymiarki Batesa, niby ten sam model co Wintec, ten sam producent, ale terlica była całkiem inna - bardziej "bananowa". Krótkie siodła można też znaleźć między Thorowgood, ale nie widziałam na żywo i nie wiem jaka jest terlica.
unity O daw magach słyszałam więcej złego niż dobrego w kwestii dopasowywania do konia więc sobie odpuszczę no i też u nich nie znajdę potrzebnego rozmiaru bo 16 będzie dla mnie za mała a 17 za duża i dla konia też za długa na pewno. Wintec na proste plecy,to fakt,teraz jak to wszystko przeanalizowałam to doskonale to widzę. Thorowgood był moim ostatnim terlicowym siodłem, też na proste plecy. Do pewnego czasu fajnie leżało te siodło ale potem już było coraz gorzej i siodło z czasem faktycznie większość ciężaru rozkładało na tył i przód  😵. Bates też średnio leżeł,ale tylko jednego przymierzałam. Daslo miałam kilka lat temu i uwielbiałam te siodło,sprzedałam natomiast bo tyłem nam nieco lewitowało ale koń miał wtedy właśnie prosty grzbiet stąd pomyślałam,że teraz miałoby szansę te siodło się sprawdzić.
Obiś, używałam Daslo na hucule, co prawda to było z 8 lat temu i o dopasowaniu nie miałam jakiegoś powalającego pojęcia, ale na pewno było bananowe i na plecach tego konkretnego konia nie bujało się i nie odstawało tyłem, na konia o prostych plecach z kolei się kompletnie nie nadawało (tak jak u Cebie tył leciał w kosmos).


edit: zrozumiałam, że używałaś Dasla na innym koniu dlatego nie jesteś pewna, czy Daslo bedzie pasować. Teraz przeczytałam jeszcze raz i chyba źle zrozumiałam :P
Orzeszkowa, po obu bokach kręgosłupa mniej więcej w tym miejscu. Panele siodła tam nie sięgają na pewno, pasuje idealnie na lamówkę czapraka. Fakt Winderen nie pozwala na zrobienie dzióbka z tyłu za bardzo, bo i tak się rozjeżdża na płasko, ale w tym miejscu dzióbek i tak nic nie da raczej.
Czyli nie panikować, że siodło?  👀
azzawa Miałam te siodło dla swojego konia pewien czas, mam fotki sprzed 8 lat (to był chyba taki bum i pół koni chodziło w daslo  :hihi🙂,to był czas,gdzie koń był prosty jak stół i widać, jak siodło tyłem lewituje. Stąd pomyślałam właśnie,że teraz przy jego obecnych plecach mogłoby się ono sprawdzić.
Tutaj widać, jak tył unosił się w górę podczas ruchu.



Daslo to jest dokładnie to samo co Fair Play Pro Light ;-)
Puma nic nie widzę na tym foto 🤔

Edit: dobra, teraz widzę - u mnie w tym miejscu wycieraly sie kucyki w za duzych czaprakach i mała klacz w eskadronach dl ;-)
Orzeszkowa Tak,wiem  😉. Mi to nie przeszkadza, bo naprawdę potrzebuje siodła,żeby sobie potuptać. Podłoże na ujeżdżalni wyłączyło nas zupełnie z pracy pod siodłem na niej,więc nie mam parcia na super siodło dla siebie. Byleby na koniu poprawnie leżało a dla mnie było w miarę wygodne i tyle. A pisałam o daslo jako daslo też dlatego,że po prostu znalazłam je akurat bardzo tanio,więc nie widzę sensu płacić więcej za fair play,gdybym się na to zdecydowała 🙂




Obiś- pokazuję euroridinga.
marysia Całkiem fanie to u Was wygląda (bez podogonia nie daje rady?)i zdaje się,że ona wcale nie jest aż taka krótka.
A ja czekam jak na razie na testowe...daslo  😁. Nakręciłam się ikonicem ujeżdżeniowym 16,5 ale po zdjęciach jestem pewna,że te siodło byłoby za duże/długie,już pomijając,że nie wiem na ile panele udałoby się skorygować pod konia.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 lutego 2019 15:26
Mam pytanie, może ktoś w Was mi odpowie  :kwiatek:

Jaki twist ma siodło ujeżdżeniowe  Isabell Werth Winteca ?
Wąski czy szeroki taki jak np model Wintec 2000 pro all purpose. Chodzi o ten nowy model.
Będę wdzięczna za informacje.

edit: wrzuciłam też w wątek SIODŁA, ale tutaj tyle siodeł się przewija do przymiarek, że może prędzej uzyskam odpowiedź jeśli akurat któraś z Was zwróciła uwagę.
Nie mam co rawda porowania do winteca 2000, ale porownując do innych siodeł in general, Izabelka ma baaaardzo szeroki twist.
Aleks W wątku o siodłach ujeżdżeniowych kilka razy dziewczyny pisały,że Isabelka ma właśnie mega szeroki twist  🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 lutego 2019 15:46
Dzięki tego się obawiałam, i przepraszam w takim razie za kurka lenistwo, przyznam, że nie sprawdzałam i przed chwilą odkryłam ten watek o uj.
:kwiatek:
Obiś, troszke siodlo się przemieszcza, nie zawsze i nie dużo. Ono jest malutkie, bo ma krotkie panele, tak jak wiekszosc euroridingow. Super przylega do grzbietu. To jest 17, ale ja się umieszczę bez problemu.
marysia550 Rozumiem, ale i tak fajnie,że udało Ci się znaleźć siodło,które ogólnie leży ok. Ja się zastanawiam kiedy polegnę  😁
Przymierzałam te daslo,właściwie finalnie FP iii...prawdę mówiąc wątpię,żeby istniał koń na którym to naprawdę dobrze leży. W stój i stępie całkiem fajnie. Ale jak pan Kucynek zakłusował, to z wrażenia nawet zdjęć nie zrobiłam bo musiałam pędzić biedaka rozsiodłać z tej katapulty  😁
Poleci ktoś dobrego saddle fittera z woj podlaskiego ew warm-mazurskiego?
Obis - znajdz w okolicy jakiegokolwiek euroridinga do zmierzenia. Ja przed zakupem tego mierzylam diamanta ujezdzeniowego i tez fajnie lezalo. Spróbuj.
Dołączam do szukających siodło. Izabelka 16,5 jest za długa inaczej pasuje dobrze. Jakie siodło z prostą terlicą jest mega krótkie i wejdzie do niego dorosły tyłek? Ja już nie mam pomysłu. Koń chodził prawie rok na oklep i zapowiada się następny  😵.
ja mam euroridinga opala ujezdzeniowego 16,5 na proste plecy - wg mnie panele ma krociutkie patrząc po ilości wystającego czapraka.
(zdjecie z przed jakichś 8 miesięcy, podklaka korekcyjna bo to młodziak wdrażany do pracy - teraz jezdze z cienkim dopchaniem tyłu)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się