Bryczesy

Gillian, Przymierz sobie te z wyższym stanem. Może akurat Ci podpasują 🙂
Gillian przymierz Spooksy, ja jestem w nich bezgranicznie zakochana, też jeździłam długo w Covaliero, ale odkąd raz kupiłam Spooksy to już nie chcę żadnych innych.  😍 to są najwygodniejsze bryczesy jakie miałam kiedykolwiek, serio 😉
Gillian, - przymierz legginsy Pikeura, na moją dziwną budowę pasują, a to jest coś 😉 Szczególnie jak się spasłam teraz i mam brzuch, dalej zero bioder, szerokie uda i ciągle bardzo wąskie kolana i łydki. Mają wyższy stan, szeroką gumę, która nie ciśnie w sadło i są totalnie elastyczne - bardzo mi poprawiły humor tym, że weszłam w 36 😁 Gdzie niestety, jestem już raczej bliżej 38/40 😉 W udach są ok i przylegają dołem, zaczepiście się w nich jeździ. Jak nienawidzę leginsow, tak te oficjalnie kocham i czekam niecierpliwie na wiosenną kolekcję, bo widziałam białe i szare, jestem gotowa sprzedać wszystkie inne gacie i lewą nerkę żeby je kupić 😀
keirashara, które masz? 😀
kotbury, - jak wypadają rozmiarowo i szerokością nogawek? Bo póki co pikeury wygrywają u mnie tym, że mi nie wiszą w kolanach i łydkach od nowości, ale spooks puścił takie w pudrowym różu i jestem głęboko zakochana 😁


Chyba ci nie pomogę bo ja nigdy nie miałam takiego problemu, żeby mi coś wisiało- tzw. bardzo kobieca figura 😂

Mam rozmiar 39 (mój własny buta i tyłka) i spooksy kupuję L czyli 40 i muszę mieć pasek. Nic mi nie wisi ale bez paska byłoby nie na miejscu sporo. W M czyli 38 to aż nadto mi nic nie odstaje 🤣.

A ten róż jest cudowny!!! Już do niego widze jasnoszare polóweczki🙂
Miała któraś w łapkach bryczesy Equestrian Queen? Jakieś wrażenia? Wyglądają fajnie na zdjęciach, ciekawi mnie czy nadają się do użytkowania  🙂
Puma, - gwen grip 🙂
kotbury, - cóż, zostaje zaryzykować i odesłać jak coś 😉
Miała któraś w łapkach bryczesy Equestrian Queen? Jakieś wrażenia? Wyglądają fajnie na zdjęciach, ciekawi mnie czy nadają się do użytkowania  🙂



Miałam w rękach i mierzyłam. Bardzo elastyczne, przylegające. Dobrze się w nich czułam. Jedynie co mnie odrzuciło to to że są tak cienkie że przebijają się kieszenie z przodu i średnio estetycznie to wygląda. Poza tym super.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
19 lutego 2019 18:55
Miała któraś w łapkach bryczesy Equestrian Queen? Jakieś wrażenia? Wyglądają fajnie na zdjęciach, ciekawi mnie czy nadają się do użytkowania  🙂


Mam 2 modele:
z pełnym lejem normalnym te:
http://www.equileader.pl/damskie/969-bryczesy-equestrian-queen-crawleyfull-damskie.html

i silikonowym takie:
https://www.horse-trade.pl/pl/p/Bryczesy-EQ.QUEEN-ChesterfieldFullGrip-damskie/4062

Tak jak te pierwsze uwielbiam, tak z tymi drugimi mam mieszane uczucia ale ja chyba po prostu nie lubię silikonów.
Orientuje się ktoś może, jakie to modele bryczesów? Brązowe Euro-star, granatowe Horze. Kupiłam je za bezcen i ciekawość mnie zżera, ile kosztują nowe.
Nie wiem, czy pytać tu, czy w siodłach, ale zacznę tu. Pytanie do osób jeżdżących w bryczesach z lejem silikonowym w siodłach ErrePlus. Wy też się tak przyklejacie do tych siodeł? 👀 Zastanawiam się, czy to kwestia połączenia silikon i to siodło, czy może np. mydła używanego do czyszczenia? W żadnym innym siodle nie tracę aż tak swobody ruchu, okropne uczucie. 🤔wirek:
flygirl hahahaha myślę, że to zależy głównie od leja, ale ostatnio obtarłam se dupkę, bo bryczki sklejone na amen z siodłem, a dupa z bryczkami nie  😂
flygirl, - jeździłam tylko dwa razy w erre, ale nic mi się nie skleiło i przyjaciółka też nie donosi takich rewelacji. Chyba kwestia konkretnych bryczesow lub właśnie konserwacji skóry.
Mam Erre i dwie pary bryczków z silikonem - w żadnej nie przyklejam się na amen 😉
Dzięki za odpowiedzi. 🙂 Dzisiaj jeździłam w tych samych bryczkach, co ostatnio i nie było problemu. Wydaje mi się, że to będzie kwestia czyszczenia, ale nie środka samego w sobie, tylko czasu jaki minął od czyszczenia do wsiądnięcia. Ale będę dalej obserwować to dziwne zjawisko. 🤣 W ogóle chyba powinnam się cieszyć, że coś mnie trzyma w siodle. 😂
Szukam sobie bryczesów do ciurania w stajni, aktualnie nie mam prawie żadnych 😉 Tak do 300zł max. Przeglądam sobie sklepy i widzę, że HKM ma bardzo dużo tańszych bądź poprzecenianych, a wyglądają na fotkach całkiem, całkiem. Jak z ich jakością jakąkolwiek za tą cenę? Oraz czy jeśli ktoś miał to jak rozmiary? Zwykle noszę 36 ale czasami lepiej jak są przedłużane a w niektórych modelach 38 jest idealne a w 36 się nie zmieszczę swobodnie, dlatego może ktoś miał coś z HKM z bryczesów i doradzi?

Tak jako off top: da się w wyszukiwarce wyszukać "HKM"? Pisze, że za mało specyficzne hasło a jak dodam inne słowo to mi wyszukuje wszystko z tym innym słowem a z HKM nic i nie wiem czy już ktoś coś pisał na ten temat 😉
BlueHorse, mam , tfu miałam 2 pary HKM. Jedna zimowa nadal działa, bo jest tak ciepła , że mega rzadko jej używam
Druga umarła po 2 latach z hakiem użytkowania, dodam że bryczków mam sporo więc te konkretne nie były jakoś mega ciurane
Z plusów: te które miałam (nie sprawdzę już modelu, bo ze 2 tygodnie temu wylądowały w śmieciach) były dobrze uszyte, trzymały rozmiar (noszę 42 w Pikeurze i taki sam rozmiar miałam w HKM), materłał miły w dotyku, rzepy od nogawek trzymały. Ale po 2-3 praniach lej był skulkowany. Wszystko się no nich czepiało, zatem opcja siedzenia na beli siana odpadała 😉 no i leje przetarły się na kolanach - chyba pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło - centralnie dziury się zrobiły... zatem bryczki poszły do śmietnika
Pamiętam, że nie były najtańsze, więc dziś zastanowiłabym się 2 razy czy chcę takie spodnie
Z drugiej strony mam sporo starych, niemodnych, spranych Pikeurów, których nie wyrzucę bo są całe 😉 więc chyba lepiej jak się rozpadną jednak 😁
_Gaga, - mam to samo, wstyd nosić, szkoda wyrzucić 😂
BlueHorse, - mam milion letnie hkm, jeszcze z podmarki global i są super. Jedne z moich pierwszych bryczesow, trochę rozciągnięte i powoli się na kolanach rozchodzą, ale mają 10 lat 😉 Moja mamcia ma hkm i to jedne z jej ulubionych, mimo, że fakt, lej się szybko skulkował, miękkie i wygodne. Mam też jeansy hkm, kupione za szalone 40zł rok temu i są bardzo ok, choć trochę sztywne. Wiadomo, nie umywają się do pikeura, cavallo czy es-ów, ale jak się je kupuje w promołszyn to moim zdaniem dobry stosunek jakości do ceny, tak do 200zł bym kupiła, gdyby mi wpadły w oko.
Dzięki 😉 Jeszcze muszę przemyśleć... Modeli ten HKM ma milion :P Więc mam co przekopywać ale może po prostu przejadę się do stacjonarnego i poprzymierzam po prostu 😉

A propos Piekur'ów to rozumiem, że też co model to może być różna rozmiarówka? Kiedyś miałam 38 przedłużane i były super, z tym że było to naprawdę bardzo dawno :P
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
04 marca 2019 11:31
Kupiłam bryczesy Horze Victoria Denim. Pierwszy model tej firmy, który mi z tyłka nie zjeżdża, chociaż mogłyby być rozmiar węższe chociaż w pasie. Ale fajnie leżą, są wygodne i mam nadzieję, że na koniu również będą wygodne.
https://www.ea-st.com/de/products/reggings/
Ktoś ma? Jak w użytkowaniu?
Zasadzam się do zakupu czegoś z silikonem. Ale nie chce kropek silikonowych. Chcę grube paski tak jak mam w Kyronach.  Te wpadły mi w oko w sklepie. No ale to są... GETRY!  Boje się trochę że zcioram to w miesiąc, biorąc pod uwagę to że wsiodle spędzam prawie cały dzień.
Jeśli nie takie legginsy, to co? Chcę coś co hardcorowo trzyma ( bo lubię ). Polecacie coś? Tylko serio nie kropki, bo to mi się po roku zetrze i robi się zwyczajnie śliskie. Paski póki co objeżdżam chyba 3 rok i nadal tak samo trzymają.
KaNie, Takie paski mają Animo jeszcze. No i są przewygodne i przedrogie  😁
Puma
Animo też w większości na zadku ma silikonowe kropki.  To się opłaca jak sobie jeździsz jednego konia dziennie niestety.
Kyrony mają tak:
https://www.reitsport-klawunde.de/marke/kyron-damen-reithose-silikon-vollkontakt-mit-vollbesatz-in-navy/a-1177/
Ale ja za tymi Kyronami nie przepadam. Tylko ten silikon kocham.
KaNie, a może zrób sobie gripy? Kup bryczesy jakie lubisz, kup silikon w butelce (patrz DIY), oklej lej paskami papierowej taśmy malarskiej,
nanieś silikon choć by starą kartą płatniczą...
Halo
Zamówiłam już ten silikon , no chcę to zrobić na bryczesach z Pikieta z lejem kolanowym skórzanym. Jak będzie ok to super. Ale i tak chcę coś kupić na już 😉 Bardziej dlatego że chce kupić, niż że muszę mieć 😉
Animo ma takie wyższe te paski też





I Euro Star jeszcze! Model Miley




Miał ktoś styczność z Aztec Diamond? Bardzo mi się podobają te jeansowe od nich, ale nie wiem w ogóle co to za firma.
mils   ig: milen.ju
06 marca 2019 10:59
Puma te nowsze modele Animo mają faktycznie lej „wykropkowany”. Aztec Dimond w Polsce nie ma chyba w ogóle, na Instagramie się trochę promują. Trochę osób jeżdżących coś wyżej ma od nich bryczesy, ale nie wiem czy to nie kwestia współpracy.
Wam też slikonowe leje zostawiają ślady na siodle ?? To normalne zjawisko jest ?
Klami, tak, mi zostawiają.
Gillian   four letter word
10 marca 2019 19:06
Tak.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się