praca

Pytanie mam: pracuje tu ktoś w 100% zdalnie z domu? Jak się rozliczacie? Albo inaczej - jaka forma rozliczenia jest "na miejscu" i akceptowalna? Szukam po prostu konkretniejszych informacji, żeby przypadkiem nie wpaść w jakieś G....

rosallie, No właśnie.... Jak to się dzieje? Może na fali takiego "Ochh, kocham to co robię!" płynie od razu nieświadome "biorę za dużo na siebie" i później z rozpędu zderzamy się ze ścianą....

fin I co tam u Ciebie? 🙂
Sankaritarina, ja, ale nie bardzo rozumiem pytanie. Może lepiej na PW 😉
bera7, Jak zwykle - moje myśli wyprzedzają słowa 😁 Drepczę na pw :kwiatek:
fin I co tam u Ciebie? 🙂

Dzięki, że pytasz! 😀 pomału im idzie ta rekrutacja, ale w tym tygodniu mam drugą rozmowę, więc jestem nadal w grze 🤣
Sankaritarina, dokładnie tak jest - że bierzemy za dużo na siebie.
I oprócz tego co już pisałam - z pracą w tym, co kochamy idą też różne "dodatki". Prowadzisz firmę w tym co kochasz, ale nagle okazuje się, że jesteś marketingowcem, księgową, kierowcą, call- center, a tego co kochasz jest może 5%.

fin, to nadal trzymamy  😅

Nie wiem czy to dobry wątek, ale orientujecie się może jak jest z pracą w IT po tych słynnych bootcampach? Ktoś robił? Coś wie? Mam parę pytań  :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 lutego 2019 10:40
rossallie a o co konkretnie pytasz? 🙂
Siedzę w IT, na priv mogę pomóc 😉
Dzięki dziewczyny za odzew, już idą prv  :kwiatek:
Prowadziłam kilka takich bootcampów jako "wykładowca", parę osób po takich kursach też rekrutowałam (od strony technicznej), więc może coś będę wiedziała. Ale nie musi być priv, to nie są tajne informacje :-)
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 lutego 2019 14:41
rosallie, jeśli taka osoba po bootcampie jest aktywna, ma swoje projekty, ogarnia, to jak najbardziej ma szanse. Zależy też czy bootcamp jest sensowny 😉 U nas jest tak, że osobom bez doświadczenia wysyłamy test - jak go dobrze rozwiąże, mówi po angielsku, dobrze wypadnie na rozmowie, to zapraszamy do firmy przeważnie 🙂
rosallie, ja też siedzę w IT, jeżeli chcesz, zapraszam na priv 🙂
ooo, opowiedzcie coś więcej o tych bootcampach i pracy później. Myślałam, żeby coś porzeźbić z programowaniem (zaczynałabym od zera), ale dziewczyna z branży zgasiła mnie, że bez doświadczenia po samym kursie nie znajdę płatnej pracy. A w sumie na początek chciałam tylko coś tam dorobić. Da się tak? A jak tak to jakich kursów szukać, co jest w cenie na rynku pracy?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 lutego 2019 11:12
no na pewno na początek po takim bootcampie staż - ale ja się nie spotkałam z bezpłatnym stażem w IT, na pewno nie w 2019 😉 ja bym wybierała bootcampy, które prowadzą trenerzy jednocześnie pracujący w branży, żeby się orientowali jak rynek wygląda (ostatnio przepytywałam ludzi z takiego, gdzie ci trenerzy są z kosmosu chyba, porażka). Celowałabym w technologie webowe, back end zdecydowanie. Java jest very hot, dlatego raczej celowałabym w inne języki (C# teraz jest w cenie 😉 ). Solidna znajomość podstaw języka, jednego, dwóch frameworków, Gita i baz danych powinna być na początek wystarczająca.
ja rekrutując takie osoby bardzo bardzo zwracam uwagę na ich aktywności poza kursem. Jak ktoś samodzielnie realizuje projekty poza nim, to to jest dobry znak.
fin, to nadal trzymamy  😅

Kciuki pomogły! Nie mam jeszcze oficjalnie potwierdzenia na papierze, ale wszystko wskazuje na to, że od 1 czerwca zaczynam 😀
ekhem - tak jak pisze madmaddie, różni ludzie przychodzą na kurs, niektórzy myślą, że jak tylko skończą to rekruterzy będą się o nich bić, ale większość osób, które uczyłam robiły jednak coś dodatkowego. No i to jest ważne na początku. Wszyscy moi kursanci, którzy zdali kurs ( ok pół roku ) znaleźli pracę w IT, może nie od razu, ale udało się. Niektórzy jeszcze musieli poświęcić czas na doszkalanie się.

Firmy, która organizowała te bootcampy nie polecę, bo moim zdaniem była najgorzej zorganizowaną firmą, z jaką miałam styczność. Od braku wypłat na czas, wiecznego zwalania odpowiedzialności na "inny dział", braku informacji na każdy temat do awantury o PITa, którego zapomnieli wysłać... A jak wysłali to z błędami. Ale to z perspektywy ich pracownika, kursanci byli zadowoleni z tego co mówili :-)

A jeśli chodzi o moje rejony - to w cenie najbardziej jest chmura (AWS, Azure), ale nie rzuciły mi się w oczy jeszcze bootcampy o tej tematyce (w typie od zera do bohatera :-) )
fin gratulacje!! Trzymam kciuki  😅
Pytanie mam: pracuje tu ktoś w 100% zdalnie z domu? Jak się rozliczacie? Albo inaczej - jaka forma rozliczenia jest "na miejscu" i akceptowalna? Szukam po prostu konkretniejszych informacji, żeby przypadkiem nie wpaść w jakieś G....


Trochę późno, ale ja też pracuję tylko zdalnie. O jakie rozliczenie chodzi? Z US?  👀
Jeżeli chodzi o IT to trzeba też mieć na uwadze, że ostatnio bardzo dużo ludzi się przebranżowiło, bo zarobki kuszą. I osobom zaczynającym przygodę, szukającym pierwszej pracy, nie jest już tak łatwo ją znaleźć. Tak jak dziewczyny pisały wcześniej, często sam kurs to już za mało i trzeba wykazać coś ponad to, żeby się wyróżnić. W znalezienie pierwszego zatrudnienia, trzeba włożyć po prostu nieco więcej czasu i pracy własnej.
Jeżeli chce się iść w kierunku programowania, to na pewno warto, oprócz kursu, mieć swoje repozytorium z projektami, choćby jakimiś prostymi programami czy stronami.
Sama teraz szukam kolejnej pracy w tej branży, jako junior z 1,5 rocznym doświadczeniem i łatwo nie jest. Z tym, że ja poszłam w kierunku testowania, bo start jest szybszy i nieco łatwiejszy. Wybrałam jednak podyplomówkę z Testowania Oprogramowania. W poprzedniej firmie testowałam manualnie, możliwości rozwoju były niewielkie, więc mam w planach przysiąść do nauki testów automatycznych i pisania skryptów.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 marca 2019 12:02
ja uwielbiam, jak rozmawiam z człowiekiem, który się przebranżawia i pytam dlaczego wybrał programowanie (chociaż dobrze wiem, że chodzi o hajs) i on mi mówi: to moja pasja! A potem się okazuje, że poza tym boot campem to nawet własnej strony nie zrobił  🤣

I w sumie czasem się sama nad tym zastanawiam, u nas osoby z rekrutacji przechodzą czasem do biznesu, nawet dostałam propozycję praktyk, ale u nas nie za bardzo są technologie, które stoją blisko moich linuksowych miłości  😁

I tak dorzucę do tego co mówi KonieAMI - że tak, chmury, AWS, narzędzia DevOps to teraz porządane skille, ale zaś nie aż tak powszechne (zwłaszcza AWS)
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
01 marca 2019 12:04
pamirowa skąd jesteś? 🙂
smarcik jestem z Poznania 🙂
Na facebooku jestem w kilku grupach branży IT i codziennie przeglądając fejsa, miga mi dosyć sporo ogłoszeń, na które mogła bym wysłać CV, gdybym... mieszkała w Warszawie albo we Wrocławiu  🤣 A w Poznaniu chwilowo bieda.
Oczywiście, jak jeszcze pracowałam w poprzedniej firmie, to tych ogłoszeń było więcej. Jak szukam, nagle mniej 😉
Tak tak, pasja :-) Na kursie ludzie byli szczerzy i mówili, że szukają po prostu sposobu na godne zarobki, ale już na rekrutacji, to nie pytam o to i chyba nasz HR też nie... w sumie jak ktoś jest dobry i robi swoje to niech sobie ma pasje jakie chce :-) Nawet jazdę konną.

Jeśli chodzi o AWS to jest jeszcze mało specjalistów i dlatego opłaca się iść w tym kierunku. W "moich rejonach" to chyba najbardziej poszukiwani ludzie i najprężniej rozwijająca się gałąź IT.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 marca 2019 12:34
była też laska, która powiedziała, że ona ma drogie hobby, jazdę konną i musi dużo zarabiać. Ja tam uważam, że to świetna motywacja  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 marca 2019 14:28
madmaddie, motywacja brzmi znajomo xD mnie w sumie pasjonuje co robię ale ja trochę z innej strony IT ;P z ciekawości, co w tym IT robicie? 😀 kobiet w branży nadal znacznie mniej, fajnie widzieć że jest tu Was całkiem sporo 😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
01 marca 2019 14:43
smartini co robimy hmm.. no my na przykład pracujemy w tej samej firmie  😂  😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 marca 2019 14:48
smarcik, o, serio? 😀 świat to mały jednak :P tylko w której, bo ja jestem kontraktorem więc w sumie dwie wchodzą w grę
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
01 marca 2019 14:50
W tej macierzystej, z którą masz umowę 🙂 ale pewnie na co dzień jesteś u klienta, w tej drugiej? 🙂

Świat jest mały  😁
vissenna   Turecki niewolnik
01 marca 2019 15:06
Hmmm... ja po części też w IT a właściwie w ścisłej współpracy.
W Polsce jako student robiłam za account menagera. To, co akonci i graficy przeżywają nadaje się na książkę.
Obecnie zimą przyjmuję zlecenia na copywriting i tłumaczenia. Niektóre maile z poprawkami powinnam publikować ku uciesze gawiedzi  😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 marca 2019 15:16
smarcik, tak tak, ja u klienta non stop 😉
vissenna, ja się bardzo cieszę że już nie przeżywam tego, co graficy. Wczesniej wprawdzie siedziałam w wewnętrznym marketingu a nie agencji ale ten jeden 'klient' robił za 10 najgorszego sortu 😁 a teraz to praca miodem płynąca 😉
majek   zwykle sobie żartuję
06 marca 2019 15:10
Czy ktos moze mi polecic jakis soft do zarzadzania projektami? Ten co mamy w firmie kompletnie sie nie sprawdza (JIRA), nie dla nas. Mam zaproponowac alternatywe i przegladam, testuje, ale szlag mnie trafia.  Jezeli sie ktos zna, to chetnie podesle na priv, co mi jest potrzebne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się