Cavaliada Tour 2018/2019

W piątek jest WKKW i Venus vs. Mars, mojemu niekońskiemu się to bardzo podoba 😉
mils   ig: milen.ju
28 lutego 2019 14:38
UnicornWitch wiesz, takie zawody dla luzaka to generalnie jak każde zawody. Jak wygląda Cavaliada od kuchni to wg mnie pytanie do organizatorów. 😉 Luzakowanie generalnie wszędzie opiera się na tym samym - zajmujesz się końmi zawodnika i czasem trochę zawodnikiem. 😉
fin jest po prostu trochę zamieszania jeśli chodzi o obsługę, kilka dziwnych „zasad”, które są mało wygodne. Luzakuję Weronice Minkiewicz.
witam. Czy ktoś pamięta jaka firma budowlana (hale, stajnie) wystawiała się na Cavaliadzie w Lublinie?
vissenna   Turecki niewolnik
28 lutego 2019 15:46
Ja kiedyś luzakowałam na Calaviadzie.
Mieszkałam wtedy w Danii. Droga z północnej Jutlandii do Warszawy długa, większość przespałam. Obudziłam się w Polsce, jak się asfalt zmienił z niemieckiego i zaczął wyć pod kołami 😀 Duńczycy zdziwieni wysokimi cenami autostrady. Później zatrzymała nas na Trasie Łazienkowskiej policja. Bystrzaki ani słowa po angielsku a zatrzymują potężną ciężarówkę z przyczepą na duńskich blachach  🙄 Się zdziwili jak wyszła do nich Polka mówiąc, że mają się sprężyć bo mi się chce do toalety 😀
Na miejscu udało się znaleźć miejsce do parkowania, podpiąć koniowóz pod prąd i rozładować konie. Wolontariusze fajnie pomogli, też się zdziwili, że Polka z Danii przyjechała. Powiem szczerze, że byli to chyba jedyni wolontariusze na jakichkolwiek zawodach (łącznie z GCT), którzy faktycznie chcieli pomóc i coś wiedzieli. Stajnie wizytowane częściej niż niekiedy na Zachodzie, ochrony brak. Musiałam pilnować sprzętu jak oka w głowie. Szefostwo sporo usłyszało, że w PL sprzęt ginie i zamykali wszystko w pakach a na noc paki pakowali do ciężarówki. Przykre, bo w Norwegii siodła stały w stajni na stojakach całe godziny w ciągu dnia...
Stajnie spoko, jeden wielki minus to brak myjki. Później wyłożyli jeden wąż (!) na całe zawody przy stajniach na trawie. Błoto wkoło było nieziemskie.  😵
Obok nas byli zawodnicy z Włoch z których mieliśmy ubaw. Ich konie miały na sobie po 5! derek. Ponieważ staliśmy obok Felixa Hassmanna, to było sporo śmiechu, swoją drogą uwielbiam jego grooma, człowieka legendę w tej branży, gdziekolwiek w Europie się spotykaliśmy, ja zaplatałam jego konie a on w zamian nosił mi wodę 😀
Rozprężalnia malutka, pierwszego dnia podłoże było marne, ale starali się i z dnia na dzień lepiej. Pamiętam, że sędziowie i stewardzi super robotę robili i mimo zmęczenia zachowali uśmiech. Od strony grooma na pewno mogę pochwalić jedzenie, pracę biura zawodów. Wielki minus za toalety, bo dość daleko. Prysznice ze złotą fugą, fuj. Co prawda miałam łazienkę w ciężarówce, ale bieganie tam, otwieranie, włączanie i wyłączanie alarmu zajmuje więcej czasu.
Pamiętam też straszny przeciąg w korytarzu pomiędzy rozprężalnią a areną...  No i obsuwy godzin konkursów...
Do tego nie ma miejsca, gdzie można by z koniem pochodzić bezpiecznie. I coś, co mnie w Polsce MEGA denerwuje na zawodach. Przyjeżdżanie z psami przez (najczęściej tam zbędne) dziewczyny zawodników. Biegające samopas, małe, szczekające, nieułożone maskotki... No zabiłabym. Ale lans musi być :/
Ogólnie Cavaliadę wspominam miło, choć organizacyjnie (myjki, obsuwy, brak miejsca na stępowanie i te cholerne psy) nadal trochę to odstaje od podobnych imprez na Zachodzie...
Jest szansa gdzieś obejrzeć relację, poza płatną na stronie cavaliady? 😉
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
28 lutego 2019 20:05
Czy jeśli chciałbym przyjechać w pt tylko na ujezdzenie na 8.30 muszę kupować bilet na cały dzien? Wiem,ze bilet jest całodniowy, ale jak to w praktyce wyglada?

Odkupie 2 bilety na sobotę do Warszawy plisss :kwiatek: :kwiatek:
breakwyy będzie telacja na stronie tvp ale tylko, z tych konkursów z których będzie transmisja czyli jutro wkkw, venus mars i w niedziele grand prix jeśli dobrze pamiętam
Magdzior dziękuję  :kwiatek:
Gdzie mogę obejrzeć powtórkę z ujeżdżenia z dzisiaj??
Ewentualnie gdzie teraz mogę relację ze skoków obejrzeć??
Poszukuję biletów na dowolny dzień w Warszawie  :kwiatek:
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
01 marca 2019 16:35
breakwyy będzie telacja na stronie tvp ale tylko, z tych konkursów z których będzie transmisja czyli jutro wkkw, venus mars i w niedziele grand prix jeśli dobrze pamiętam


A na którym TVP tramsmisje? Bo na sport nie ma w zajawkach na dziś 
Na stronie tvp sa jakieś transmisje
vissenna   Turecki niewolnik
01 marca 2019 16:57
Ma ktoś linka do transmisji?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
01 marca 2019 18:08
Podbijam pytanie o transmisje TVP😉

Edit
Uwaga mam 😀
https://sport.tvp.pl/41415795/jezdziectwo-cavaliada-krakow-big-round
vissenna, haha a mnie jeden, jedyny raz coś na zawodach zginęło w... Norwegii właśnie. Sponsorska polarowa derka, żaden tam wypas 😁
W Niemczech jest blokada 🙁 nie obejrzę  😵
vissenna   Turecki niewolnik
01 marca 2019 19:33
W Niemczech jest blokada 🙁 nie obejrzę  😵


Ja oglądałam. Ściągnij sobie na chrome Hola VPN i włącz opcje z polską flagą 🙂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
01 marca 2019 19:43
Czy na TVP będzie też venus czy tylko wkkw było?
mils   ig: milen.ju
03 marca 2019 14:12
I jak wrażenia na Krakowie? 🙂 Wśród zawodników chodzi trochę głosów powątpiewania czy będzie druga edycja.
Moje całkiem ok. Nie różnią się od tych z Warszawy czy Lubina. Mam nadzieję, że to jednak nie ostatnia Cavaliada w Krakowie.
Mnie się bardzo podoba. Jest to moja pierwsza Cavaliada i mam nadzieję, że zagości w Krakowie na dłużej.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 marca 2019 19:02
Pojawiła się wzmianka o Kołobrzegu w 2021  😉
Gillian   four letter word
03 marca 2019 19:05
Ooooo... To by było cudownie 🙂
Martita   Martita & Orestes Company
03 marca 2019 19:58
A czy ktoś widział przejazd Danuty Koseckiej w Inter I? Albo czy gdzieś można obejrzeć? Różnice w ocenach ponad 10% u dwóch sędziów (Izabela Popławska Szostak 62% a Łukasz Wituchowski 73%).-Dressage24 napisalo na swoim instastory, że to skandal. Wiem, że w regionalnych L i nie takie rzeczy się zdarzały ale na takiej dużej imprezie jestem trochę zaskoczona.
Mi się w Krakowie bardzo podobało i zawodnicy z którymi rozmawiałam mówili to samo. Czy będzie powtórka za rok, nie wiem, liczę na to że tak 🙂
Przejazdy na ujeżdżeniu oglądałam wszystkie, ale niestety 4 ostatnie na telebimie, bo mój pies nie współpracował na trybunach, więc za dużo nie zobaczyłam żeby wyłapać skąd rozbieżności.
Natomiast w E siedział Ł. Wituchowski 62%, a w M B. Zygmunt 73%.

Edit. Literówka
Przylazłam dziś, miałam być tylko na ujeżdżeniu, a zostałam do końca.
Jak weszłam, to się popłakałam ze wzruszenia. Chyba muszę wrócić do koni.

Ale chyba wypadłam bardzo, bo to, co te konie dziś wieczorem na skokach miały w pyskach, to "za moich czasów" jeszcze nie istniało  😲
vissenna   Turecki niewolnik
03 marca 2019 20:52
Hmmm... no dość oszczędny w ekspresji ten przejazd, ale bez większych błędów. Ciekawe co więcej widział ten jeden sędzia...
Ja też mocno się zdziwiłam patrząc na to żelastwo i te wszystkie długie czanki w skokach. Jednak dobił mnie mocno rolkurujący chłopak - na przejeździe skokowym i dodatkowo po 2 zrzutkach jeszcze zajmujący 4 miejsce.   😲
Chyba jeszcze bardziej niż tej konkretnej różnicy czepiałabym się całościowej klasyfikacji według sędziego M. Podczas gdy sędziowie C i E są z grubsza zgodni (w przypadku pierwszej trójki - idealnie zgodni), to sędzia M ma własną wizję tego, kto był najlepszy i Danutę Kosecką sklasyfikował na czele, Ilonę Janas jako przedostatnią itd.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się