siodło ujeżdżeniowe

vissenna   Turecki niewolnik
19 lutego 2019 15:52
belier ja mam 180 cm i w Stubben Maestoso jeździło mi się świetnie. Możesz też celować w kieffery bo ich ujeżdżeniówki są na prawdę długie w tybinach. Dużo zalezy też od tego czy cenisz sobie siodła trzymające, z bananami czy raczej takie nienarzucające dosiadu.
Dzięki za odpowiedź!
Do tej pory jeździłam tylko w Passierze GG
I poza tym że było dla mnie troszkę za małe podobała mi się jazda w nim

Trenuje skoki, ale z racji tego że wysiadają mi kolana na treningi nieskokowe czy w teren wolę brać ujeżdżeniówkę teraz szukam czegoś lepiej dopasowanego do mojej budowy  😉
Belier - ja mam 178 cm i długie nogi -polecam kieffera lusitano kur . Wcześniej jezdzilam w passierze gg pożyczanym od koleżanki i bylo ok chociaż dość płytkie , na przymiarkę miałam stubbena aramisa i było super tylko małe na mnie.  Kieffer jest bardzo wygodny , ma głębokie miękkie siedzisko i długa tybinkę .W ujeżdżeniówkę musiałam sie przesiąść z takich samych powodów co Ty
Hej mam pytanie, które pewnie się tutaj kilka razy przewinęło

Jakie siodło byście poleciły dla bardzo długonożnej szczupłej osoby (180cm wzrostu)?

Myślałam o Stubbenie Maestoso ale nie wiem czy nie jestem na nie za duża lub Prestige Top Dressage

Z góry dziękuje za pomoc  😀


Ha! wstawione kilka postów wyżej przez ElaPe Amerigo Pinerolo.
Śiwtne miękkie siodło -... dla długonożnych
A w wersji mniejszy budzet na wysoka i dlugonozna osobe jest tez euroriding diamant
Passier GG na długie odnóża jest super!

Miałam kiedyś GG Extra (pogłębione siedzisko) i jeździło mi się super, chociaż za tybinkę wystawały mi tylko stópki i kawałek kostki (pomimo 168 wzrostu i nie najkrótszych nóżek)
dziękuje Wam za pomoc  :kwiatek:
Belier - ja mam 178 cm i długie nogi -polecam kieffera lusitano kur . Wcześniej jezdzilam w passierze gg pożyczanym od koleżanki i bylo ok chociaż dość płytkie , na przymiarkę miałam stubbena aramisa i było super tylko małe na mnie.  Kieffer jest bardzo wygodny , ma głębokie miękkie siedzisko i długa tybinkę .W ujeżdżeniówkę musiałam sie przesiąść z takich samych powodów co Ty


też patrzyłam na Aramisa, ale w takim razie sobie odpuszczę 😉

Belier - on był rozmiarowo za mały , gg 17,5 był lekko za duży a aramis 17,5 był za mały jeśli chodzi o siedzisko. Natomiast ustawienie klocka miał optymalne dla mnie- niestety szukałam w używkach bo nowy poza zasięgiem finansowym
Ivet- to tak jak i u mnie 😉

ja docelowo szukam czego 17,5, ale tak jak mówisz w używkach ciężko znaleźć

Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 lutego 2019 15:29
Mam pytanie, może ktoś w Was mi odpowie  :kwiatek:

Jaki twist ma siodło ujeżdżeniowe  Isabell Werth Winteca ? Chodzi mi o ten nowy model.
Wąski czy szeroki taki jak np model Wintec 2000 pro all purpose.
Będę wdzięczna za informacje.

edit: już wiem, sorki za nie użycie lupki  :kwiatek:
Zna ktoś może siodła www.utopiasaddlemakers.com i może coś o nich powiedzieć...?
vissenna   Turecki niewolnik
27 lutego 2019 12:31
Zna ktoś może siodła www.utopiasaddlemakers.com i może coś o nich powiedzieć...?


Patrząc po zdjęciach na plus szerokie kanały, ale miałabym wątpliwości czy twisty nie za szerokie. Przynajmniej dla mnie, bo ja w szerokim twiście nie umiem się posadzić...
Jakie siodło polecicie dla płaskich pleców? Potrzebny szeroki kanał - minimum 4 palce. Przymierzalam juz sporo siodeł i najlepiej leżał Bates Inova contourblock. Niestety nie mój budżet + troszkę zbyt szeroki twist. Celować w winteca? Budżet do 2000zl, może z małą górką. 🤔
Cerise szerokość kanału raczej nie jest cechą marki ani modelu, a wieku - kiedyś kanały były wąskie, bo stan wiedzy oraz możliwości technologiczne były inne.
Obecnie właściwie wszystkie siodła mają kanał na 4 palce minimum.
Stary Wintec też będzie wąski (w 2009 roku kupowałam nowego IW i miał kanał na 3 palce).
Myślę, że w tych pieniądzach znalazłby się jakiś Passier spełniający powyższe warunki (kanał i twist).
u mnie wintec bardzo dobrze się sprawdził na płaskich plecach
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
28 lutego 2019 20:23
miał ktoś styczność z siodłami Epona? cena bardzo zachęca

http://horse-station.pl/home/1111-siodlo-ujezdzeniowe-epona.html
Brzask To jest ta tańsza wersja ikonica? Nie widziałam,ale czytałam,że porażka. Te siodła w ogóle są chyba tylko częściowo wykonane ze skóry naturalnej.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
28 lutego 2019 20:40
Chyba tak, z jednej strony nie szukam czegoś super, bo nie ma być to moje podstawowe siodło. A opcja wymiennych łęków i dopasowania bardzo mi dopowiada (mamy już Ikonica skokowego i jestem zadowolona)

Z drugiej moje 4litery mają niestety spore wymagania, oczywiście zadzwonię i zapytam czy są testówki, ciekwa jestem czy ktoś może już miał styczność
desire   Druhu nieoceniony...
03 marca 2019 23:17
Stubben Maestoso lub Centurion, ktoś coś moze o nich powiedzieć? ? :kwiatek:
Jakie siodło polecicie dla płaskich pleców? Potrzebny szeroki kanał - minimum 4 palce. Przymierzalam juz sporo siodeł i najlepiej leżał Bates Inova contourblock. Niestety nie mój budżet + troszkę zbyt szeroki twist. Celować w winteca? Budżet do 2000zl, może z małą górką. 🤔


Zobacz sobie Schumachery 🙂
desire ja jeździłam przez jakiś czas w Maestoso, ale nie wiem, co byś chciała wiedzieć. 😉
Które siodło ma szerszy twist: Isabelka czy Pro Dressage?
ushia   It's a kind o'magic
04 marca 2019 16:50
desire - ja jezdze aktualnie w maestoso, a o co pytasz? 😉

Cerise - popieram, schumacher ma szanse Ci podpasowac

nefferet- jak dla mnie wintec ma taki sam twist w kazdym modelu 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
04 marca 2019 18:57
flygirl, ushia, ogółem wszystko chce wiedzieć 😀
jak z dopasowaniem do konia (czy przedstawiciele sklepu mają o tym wiedze/dobrego saddle fittera? są w stanie doradzić, co byłoby lepszego dla kompaktowego konia i jednocześnie jeźdźca?), jak wrażenia, czy siedzisko rzeczywiście takie głębokie, a panele (w miare) krótkie?  😜

Bardzo mnie zajarał model Centurion, czy ktoś widział na żywo/macał/jeździł?  👀 
ushia   It's a kind o'magic
06 marca 2019 09:16
siedzisko nie jest jakies mega glebokie
ogolnie maestoso jest malo trzymajacym siodlem, bardzo ladnie podpowiada dosiad, ale nie narzuca - za to zreszta je lubie

przedstawiciel jest bardzo w porzadku, w sumie ja swoje mam tylko dlatego, ze uczciwie odradzil poprzedniej wlascicielce zwezanie siodla (za duza korekta by byla i posypalaby sie geometria siodla ogolnie)

panele owszem - w miare krotkie - ja mam 17, moje koniszcze dosc malo miejsca na siodlo i mamy jeszcze troche zapasu, a przy tym ta 17 jest dosc obszerna

wbrew obiegowej opinii ze stubbeny to deski jest wygodne i od strony siedziska i od strony paneli
nie jest taka mieciuchna podusią jak equipe albo prestige, ale tez nie wyciera sie od patrzenia 😉

centuriona nie znam

Maestoso fajne, tylko faktycznie dużo swobody.

Fajne panele, kształt taki ala prestige meredith, plaskie od strony plecow, super fajny szeroki kanal.
Kon się bardzo dobrze ruszal, dla mnie trochę za mało pomocy 🙂
keirashara ile płaciłaś za nowego Albiona? I jak go kupiłaś? Przyjechał ktoś Ci zdjąć miarę z konia?
Rudzielc_23, - miałam farta i kupiłam nowe od kogoś, kto nie wiedział co ma 😉 Ponieważ jeździłam już w pożyczonym, to wiedziałam, że powinien pasować, była tylko kwestia łęku, na szczęście pasował. Siodło sprawdzała potem fizjo.
Po roku skojarzylam się, że to odrzut z lini, byłby problem z wpięciem napierśnika. Ja nie używam, tylko mi coś nie zagrało przy czyszczeniu.
Z tego co się orientowałam, to Albion nie ma przedstawiciela w Polsce. Był krótki czas i się zmył 🙁
No własnie ja też słyszałam że się zmył i dlatego byłam ciekawa. Ja poprzedniego kupiłam jako 3 letnie siodło. Niestety dowiedziałam się o tym dopiero jak chiałam go sprzedać i ktoś pytał o wiek siodła. NO szkoda że przedstawiciela nie ma, ale widzę że te siodła zyskują na popularności to może za jakiś czas się ktoś znów pojawi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się