pensjonaty w okolicach trójmiasta

Tylko w Kopytku konie są na padokach do około 14😲0, do końskiego obiadu. Potem hotelowicze sięjakoś organizują i sobie nawzajem puszczają bo obsługa tego nie robi.
behemotowa polecam Equi Novo Transport od Zuzy, mają super koniowóz i pakują bezproblemowo 😉

Dziękuję :kwiatek: 
Rudzielc_23 tak racja i to jest dla mnie dużo minus, że trzeba samemu kombinować by koń dłużej chodził. Również nie bardzo chętny jest właściciel na jakąś inną sciolke niż słoma.

A co powiecie o Wicherku i też myślę coś dalej jak stajnia liderów, bo tam łąk ogrom i konie 24h.
Behemotowa, również polecam z czystym sumieniem Equi Novo. 😉

A co powiecie o Wicherku i też myślę coś dalej jak stajnia liderów, bo tam łąk ogrom i konie 24h.

Coś niedawno rozmawiałam ze znajomą o tej stajni, która mówiła, że stajnia wywarła na niej dobre wrażenie. Nie wiem jak wygląda teraz tam ogrodzenie pastwisk, ale coś się tam znajomej nie podobało. Stajnia jednak przez ostatni czas wygląda na taką co się mocno rozwijała, więc może kwestia ogrodzenia została również naprawiona.

Klami dziękuję :kwiatek: już dzwoniłam i jeszcze dzisiaj mam się dowiedzieć czy się uda terminowo 🙂
Behemetova ale mówisz o Wicherku czy stajni liderów że wywarła dobre wrazenie?  😉
Wicherek 🙂
Ponawiam pytanie ale  bardziej je sprecyzuje 😉  :kwiatek:

Szukam stajni w okolicach Gdyni, Rumi by koń miał sporo ruchu, trawa w lato miłe widziana ale przede wszystkim dobre siano, opieka i warunki dla kaszlaka czyli najlepiej boks angielski.
Hali, kwarcow i innych takich mi nie trzeba. Moze byc nawet przydomowa stajnia.

Zapraszamy do Stajni Wiczlino Niemotowo. Latem konie są trzymane całą dobę na dworze. 🙂
Hej 🙂 szukam stajni, najlepiej z hala, ale przede wszystkim musi być bardzo dobra opieka, czysto w boksach, słoma dobrej jakości i pościelone normalnie a nie tylko przykryte gowna, siano do oporu, na padokach zima tez, długie padokowanie, latem pastwiska, jest w ogóle realne połączenie tych dwóch rzeczy , hala + bardzo dobra opieka? 
Ramirezowa   Ania i Urania !
26 lutego 2019 11:40
Prius, zerknij na stajnię w Borczu, mają dużą halę i pastwiska w sezonie letnim. Konie padokowane w zimę, nie pamiętam oszczędności na sianie czy słomie jak tam stałam z koniem  😉 widziałam jeszcze nie dawno, że wisi ogłoszenie z wolnym boksem. Dla mnie tam ogromny plus, że nie ma rekreacji i las pod nosem

edit:
Zapraszamy do Stajni Wiczlino Niemotowo. Latem konie są trzymane całą dobę na dworze. 🙂

Na tych niebezpiecznych zagraconych padokach?
Remirezowa, hm, zagraconych pastwiskach? W którym miejscu? Ludzie wrzucają nam przez płot różne niespodzianki, ale pastwiska są sprzątane. Nikt nie ryzykowałby zdrowiem koni. 🙂
Macie może telefon do stajni w Kwiekach, bo nie mogę znaleźć nigdzie  👀
Gillian   four letter word
02 marca 2019 01:59
Wysyłam na pw.
Stajnia Dzygit, ktoś słyszał, był, widział ? 😉
Stajnia Dzygit, ktoś słyszał, był, widział ? 😉

Byłam, widziałam i żałuję, że tak daleko, stanęłabym tam gdyby byli bliżej. Mogę coś więcej napisać na pw, jeśli masz jakieś pytania.
fanelia   Never give up
05 marca 2019 05:15
Napisz publicznie, może komus się przyda, po zdjęciach wygląda fajnie! 🙂
Czekałam aż chłopak mi coś więcej o tym miejscu powie, bo zna stajnie od podszewki.
Właściciel stajni jest bardzo otwarty, stajenni to młode małżeństwo, bardzo sumienni i pracowici. Siano i słoma jest pod halą namiotową, siano do oporu. Dbają o czystość, siodlarnia jest zamykana, duże pastwiska. Dbają o to by jak najdłużej były konie na pastwiskach. Świetne miejsce dla osób terenowych, zaraz obok lasy, jezioro, rzeczka. Jedyny problem dla mnie był ta szranka po środku ujeżdżalni 😁 , no i na ten moment nie mają jeszcze przeszkód. Dbają za to o podłoże na ujeżdżalni. Na pewno konie mają tam bardzo dobrze, fajna atmosfera, Mateusz jest bardzo otwarty na sugestie i zależy mu by wszystkim było jak najlepiej 🙂
Czy zna ktoś stajnie w rybnie koło Wejherowa i może udzielić informacji o tym miejscu?
Znam osoby, które stoją w Rybnie i są zadowolone. Stajnia wydaje się być na dobrym poziomie, jedyne co mnie odstraszało jak tam byłam gościnnie to podłoże na placu (trawa z dziurami), ale może to już się zmieniło. Są padoki z trawa, wiaty, hala niczego sobie i bardzo ładna, czysta stajnia. No i las pod nosem.  🙂
Właśnie na zdjęciach wygląda fajnie tylko 40min drogi ode mnie to chyba za dużo 🙁
Dojazdy to "fajna" sprawa. Obecnie mam z pracy pawie 50 km do stajni, a z domu trochę ponad 50. Nie jest to fajne, ale co zrobić. :/
Odnośnie rybna -> wiele koni tam mają i niestety część  padokow jest podmokłych, bo to teren torfowisk.
Plac zewnętrzny od lat taki sam i z tego co wiem jak narazie bez zmian. Dużo treningów skokowych na hali robią i bywa ciasno z tego co słyszałam ale okolice, lasy, tereny piękne i faktycznie poziom stajni jest dobry  🙂
Nie raz warto dojeżdżać dalej i mieć bdb warunki, a nie się ciągle martwić czy koń ma siano ile trzeba, czy stajenny ogarnął czy nie..itd
Nie raz warto dojeżdżać dalej i mieć bdb warunki, a nie się ciągle martwić czy koń ma siano ile trzeba, czy stajenny ogarnął czy nie..itd


Zdecydowanie. Mam obecnie do stajni kawał drogi, jak wspominałam powyżej, ale absolutnie nie żałuję. Komfort fizyczny i psychiczny to rzecz nie do przecenienia.
Klami Piona! ja to się nawet nie przyznaję jaki kawał drogi mam do stajni... Kwestia przyzwyczajenia te dojazdy...do dobrych warunków się człowiek szybko przyzwyczaja...
jaskierkowa, haha, dokładnie.
Zgadzam się że warunki najważniejsze ale przy dwójce dzieci dobrze jest mieć trochę bliżej do stajni 😀 narazie znalazłam m stajnię bliżej która spełnia oczekiwania i osobę której można zaufać 😉
narazie znalazłam m stajnię bliżej która spełnia oczekiwania i osobę której można zaufać 😉


No to co innego. 😉


Btw, naprawię gdzieś derki ? W jednej przednie zapięcie do wymiany, w drugiej jest oderwany wraz z kawałkiem derki pas krzyżowy. ?
Klami ja wysyłama do jarpolu. Szybko i sprawnie to zrobili. Ale cenowo nie mam porównania i nie bardzo pamiętam ile zapłaciłam. Przerabiali mi pasy pod brzuchem na odpinanae z obu stron i wymieniali sprzączkę.
Mieć blisko do stajni przy dzieciach to naprawdę fajna sprawa ale też nie raz trudna by coś znaleźć. Zależy też kto co chce, bo dla jednego przede wszystkim warunki do treningu a komu innemu jak np. mi to ważne by koń dużo ruchu na dworze miał i trawkę  😉

Arwena a gdzie znalazłaś taka opcje dla siebie?
PumCass   zachowaj zimną krew!
13 marca 2019 16:13
Napisz do Pionier Horse na Facebooku, na pewno pomogą z naprawą derki  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się