Kącik Rekreanta (część XII) 2019

Tatanka Przepiękny jest. Mignął mi kilka razy na fb i insta. 100% mój typ konia. Owocnej współpracy i pokazuje się często 🙂
Tatanka tez kojarze z fejsa i insta, przepiekny kon 🙂😉))
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: chętnie będziemy się z Wami dzielić naszymi postepami  🏇
Zeszkapiały kulas pozdrawia, we wtorek kolejny weterynarz 😎 Bardzo liczyłam, że przed wyjazdem coś na tym moim koniu pojeżdżę, ale widzę, że marne szanse.

Budyń jak on sie miewa? cos zdiagnozowaliscie?
Była poprawa po przeciwzapalnych, po ruchu nic się nie pogarszało, więc jeszcze chwilę pokiblował i dałam z powrotem na pastwisko, ale nic się nie poprawia, ciągle tę nogę sztywno stawia, skraca i idzie od palca. RTG się nie zrobi w tym miejscu, jedynie usg albo per rectum. Przyjeżdża teraz wet-chiropraktyk, może on na coś wpadnie, jak nie, to lecimy z resztą badań...
Dodatkowo ma tak mięśnie spięte przy kłębie, że masakra, więc liczę, że i na to coś poradzi, bo po fizjo to może poprawa na chwilę i tyle.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
04 marca 2019 05:43
budyń, a z kim konsultowałaś już? Może być na priv. Znam Twój ból niestety, bo ja z rudym bujalam się rok czasu z ta jego noga, najgorsze było to, ze on nawet nie kulał.


A ja wykorzystałam to, ze na weekend zjechałam do domu i wzięłam swojego sierścia. W sobotę szybka lonżą, a wczoraj wsiadłam i stwierdzam, ze ten koń jest jednak bardzo fajny 😁 cieszy mnie jak zaczynaja mu sprawiać frajdę jakieś elementy jazdy, a nie gotuje się jak wcześniej. Wyciągnęłam chłopa to mam nawet zdjęcia i filmiki 😎



I filmik z galopu
Tatanka, śliczny konik, udanej współpracy. 🙂

budyń, piękny konik, ale biedactwo, że coś się z nóżką stało. Trzymam kciuki żeby szybko się problem rozwiązał. 🙂

Hermes, bardzo ładnie wyglądacie razem i w pracy. 🙂

To ja też się przedstawię,  bo myślę, że w tym wątku niż w dzierżawie. 🙂 Od marca jestem szczęśliwym dzierżawcą takiej oto arabskiej księżniczki zwanej Whisky, konik ideał, bardzo fajnie zajeżdżony, spokojna głowa, do przodu ale nie elektryczny. Młoda, ale nie młodziutka bo 9 letnia, no i przez całe życie staja w jednej stajni, gdzie była naprawdę dobrze traktowana (i dalej jest oczywiście), bardzo się cieszę, że udało się ją wydzierżawić. 😀 Trenujemy pod okiem fajnych trenerów w stajni, w której stoi, 4 razy w tygodniu przygotowując się do brązowej odznaki i jeżdżąc rekreacje/ambitną rekreacje. Pierwsze zdjęcie z weekendu, reszta z filmiku z jesieni, kiedy jeszcze jej nie dzierżawiłam. 🙂






AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
04 marca 2019 11:19
Hermes jadę i go kradnę  😁
UnicornWitch nie widzę zdjęć, ale gratuluję 🙂
AtlantykowaPanna, chwilę mi zajęło zanim sobie przypomniałam jak się wrzuca zdjęcia samodzielnie (człowiek przez te wszystkie apki został upośledziony trochę 😉).
budyń, Oj, biedni! Trzymam kciuki. Będzie dobrze 🙂
Tatanka, Piękny koń. Powodzenia! 😀
Hermes, Ależ ten Twój Rudy się prezentuje 😍 😀
UnicornWitch, To jednak nie koń policyjny? 😉 Gratulacje dzierżawy!

U nas ostatnio Rudy pokazuje talenty.... m.in. talent do wytarzania się w derce polarowej bez pasów pod brzuchem tak, że derka jest na swoim miejscu.... talent do jedzenia jest rozwijany regularnie.... no i talent do zaczepek jak najbardziej.... Uhhh, nie miała baba kłopotu, to se młodzika sprawiła.
Ostatnio przychodzę zabierać towarzystwo do pracy - a tu co? Cała stajnia w spokoju przeżuwa, tu ktoś ogonem machnie, tam ktoś prychnie, no samo życie..... a moje leżą. Poobiednia sjesta trwa w najlepsze. Ekler chrapie....  😜
Sankaritarina, tak wyszło, że zamiast księcia mam księżniczkę. 🙂 Zależało mi na tym koniku, a i stajnie mam rzut beretem od domu i pracy, więc zdecydowałam się zostać, zwłaszcza jak się okazało, że księżniczkę można wydzierżawić. 😀
A Twój młodzik ile ma lat? Z takim młodziakiem to chyba dużo roboty ale też dużo miłości, nie? 😉
Sankaritarina głupie pomysły masz na jezdzenie, to takie skutki  😎 się zjadło, się spi!

UnicornWitch gratulacje 🙂 jako ex-dzierzawca arabki przez 3 lata - powodzenia 😉
faith, dzięki. 🙂 Jej rasa to koń małopolski, tylko tatuś arabem był, a matka przekazała naprawdę dobrą głowę dziewczynie więc myślę, że będzie ok, ale zawsze życzenia powodzenia się przydadzą. 😀
Hermes, z lokalnymi wetami, dzisiaj był chiropraktyk i go ponastawiał. Twój rudy super, jakby był kary 😁 to bym kradła!
UnicornWitch, fajna, choć większość? młp jakie znam to takie perszingi 😁

Zobaczymy czy to nastawianie coś dało, ja akurat w takie praktyki wierzę tak 50/50, ale różnicę widziałam o dziwo od razu. Odciążał ciągle tę kulawą nogę, a po tym czary mary zaczął na niej stawać i odciążać prawą, dał się złapać za ucho (wcześniej miał jakieś wąty). Dużo luźniejszy stoi. Jutro lonżing, ciekawa jestem czy kulas cokolwiek mniejszy. Za tydzień może wsiadam :O
Kciuki chyba podziałały!
Uwaga bo po zabiegach moze byc w pierwszym momencie gorzej.
Generalnie bez paniki jakby sie pogorszyl nagle 🙂

Ja tam uwazam, ze dobry osteopata jest na wage zlota 🙂
faith, o dzięki za info, przynajmniej nie będę umierać ze strachu w razie wu :P Na mnie pan generalnie wywarł fajne wrażenie, bo widać, że wie co robi, w dodatku przyjechał z własnymi marchewkami do rozciągania koni i cukieraskami 😁 Jeszcze nam siodło sprawdził, także fajnie.
[quote author=budyń link=topic=102498.msg2849875#msg2849875 date=1551807162]
(...)
UnicornWitch, fajna, choć większość? młp jakie znam to takie perszingi 😁
(...)
[/quote]
No co Ty nie powiesz..... 😂 😁
Dwa razy nie trzeba powtarzać, żeby przyspieszył. Wrażliwy. I jeszcze mniej więcej tak: "OOBOSZE, bojesiebojesiebojesie.....!!! - no przecież się nie boję. Ja? Nie.".
Chociaż, nie no - mimo wszystko, charakter to on ma wspaniały  😍 Zobaczymy co będzie dalej.

UnicornWitch, Ta. Tylko miłość go ratuje.... 😂
Rocznikowo 4-latek, ale to też nie pierwszy mój koń, więc spoko. Roboty jak z każdym koniem - natomiast dużo cierpliwości i stanowczości.... cierpliwej stanowczości 😁

faith, Masz całkowitą rację 😎
Mam nadzieję, że uda mi się w końcu wykombinować siodło na młodego, bo to jest wręcz mission impossible
Daj pani spokoj z tymi siodłami.

Rozwazam jezdzenie na skorze owcy 😀😀😀
faith, padłam 😀
Tu się nie ma co śmiać, ja ostatnio dużo jezdze w cwiczebnym a przypominam, że to są delikatne strefy styku z siodłem  😎

Naprawdę mam dość 😉
faith, nie wiem o czym do mnie rozmawiasz a też dużo jeżdżę ćwiczebnym 😀
faith, z własnego doświadczenia: bardzo dużo zależy od tego czy w kłusie siedzi się dokładnie góra-dół czy też pozwala się swojemu ciała na delikatne przesuwanie się przód-tył względem siodła. Druga opcja zawsze będzie skutkować otarciami.
Bardzo dużo zależy też od równowagi siodła. Jeśli choć trochę pcha nas w przód będzie to samo.
Alez ja jestem pewna ze jakos koslawo siedze i to dlatego 😀 w dodatku mam kieffera z wysokim przednim lekiem i waskim twistem... Takze tak, powoli do skutku, ciezka praca poplaca i takie tam  😎

Burza i obys nigdy nie wiedziala, naprawde!  😜

Ale za rady dziekuje, przeanalizuje!
Tatanka, cudowny koń! Witamy w kąciku.
budyń, trzymam kciukasy nadal!
UnicornWitch, powodzenia w pracy! Bardzo ładna kobyłka.

A u Nas oficjalnie... Na wiosnę będzie Nas trójka 😵 Cela jest na końcówce ciąży, o której ja się dowiedziałam wczoraj. Więcej nie mogę zdradzić na chwilę obecną, ale liczę, że przyjmiecie kolejnego dzieciaka w grono "rekreantów" 😀
Pozdrawiamy razem z "Mamuśką".

PS. I bardzo pozdrawiam pewną osóbkę, o której wiem, że namiętnie śledzi moje posty na rv i rozsiewa plotki :kwiatek: Nieładnie tak żyć życiem innych, ale jeśli chcesz coś wiedzieć to wystarczy napisać 🙂
budyń, perszingi? Rozwiniesz tę myśl? 😉 Jeśli chodzi o charakter to konik jest naprawdę cudowny jak na razie, była taka super wichura we wtorek z gradem, który obijał się przez ściany ujeżdżalni, tak, że w pewnym momencie i ja i trenerka się zaczęliśmy bać, a koń? Nawet mięśnia nie spiął do spłoszenia się i jeszcze się ładnie skupiła żeby podwyższone drągi ładnie przeskoczyć jakbyśmy co najmniej parkur nie wiadomo jaki skakały. 😉


Sankaritarina, na pewno będzie dobrze, jeśli zastosujesz jak to ślicznie napisałaś stanowczej cierpliwości. Powodzenia Wam życzę i dobrze, że to nie Twój pierwszy konik, bo to podobno najgorszy zestaw jaki może być żeby pierwszy koń był młodziutki. 🙂

Windziakowa, gratulacje (?) dwupaku. 🙂 Mamusi dużo zdrowia, a Wam dobrego źrebaka. 🙂
faith, mejbi ajm fat 😍 😀 w końcu to pokonasz!
Windziakowa czyli że "kinderniespodzianka"?  😁
Nam się na stare lata przeprowadzek zachciało, więc pozdrawiamy z Kucykiem z nowej stajni. Na razie się oswajamy, ale już zacieram ręce na pierwsze tereny  🏇

UnicornWitch, nie-dziękuję 😀
Libella, taak, niespodzianka 😀 Akurat na wielkanoc już powinien być, więc taki mały surprise.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się