ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
09 lutego 2019 10:49
anai Serio? Ja tez wysylalam i nic nie chcieli🙂 U mnie kazdy ubezpiecza sie przez strone z pzj .
Pomóżcie proszę-czy do oczka na drugą klasę liczy się przejazd z dwoma punktami za czas? Znalazłam zapis, że ma być bez błędów z parkuru, a informacje dostałam, że właśnie do dwóch punktów za czas można mieć. Ktoś wie?
equi.dream, poniosło Cię  😀 Przejazd ma być 0 pkt karnych  😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
03 marca 2019 18:52
Jaki wniosek należy złożyć do PZJ o przyznanie ZOJ w ramach tego, że zdobyłam uprawnienia Instruktora Szkolenia Podstawowego PZJ? Będę wysyłać wniosek o przyznanie licencji szkoleniowca więc załatwiłabym dwie rzeczy od razu.
Napisz do nich niech ci jeszcze wpiszą z 1 licencję sportową .  😁
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
03 marca 2019 22:37
Smok10- Nie żartuj sobie. W przepisach jest, że można ją dostać, bo zdaniu egzaminu na Instruktora Szkolenia Podstawowego, ale nie jest podane, jakie pismo należy złożyć. Po co mam wywalać ponad 300zł na egzamin na ZOJ, jak mogę ją mieć w ramach uprawnień szkoleniowca.

A licencji sportowej nie chcę, bo nie startuję w zawodach PZJ, tylko PTTK.
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
04 marca 2019 11:04
Wydaje mi się, że gdyby byla taka możliwość, to 10 osób z mojego kursu ISP 2 tygodnie temu nie płaciło by oraz nie zdawało oficjalnie złota  🏇
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
04 marca 2019 11:36
Bo nie wszyscy czytają regulamin. Egzamin końcowy praktyczny jest na poziomie złotej odznaki jeździeckiej i po
wniesieniu opłaty do PZJ uprawnia do jej otrzymania.

Demetek, ISP nie zwalnia cie z egzaminu na ZOJ, ale zdana ZOJ zwalnia cie z egzaminu praktycznego na ISP. Tak jakos to bylo.

EDIT: napisałam już do PZJtu, myślę, że od nich odpowiedź będzie wiążąca. Ciekawe, czy będzie to też dotyczyło osób, które uprawnienia isp zdobyły we wcześniejszych latach. Ja otrzymałam kiedyś taką odpowiedź jak napisałam wyżej, a teraz faktycznie odnalazłam ten zapis w zasadach szkolenia kadry.  🤔
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 marca 2019 23:25
Jeśli się nie uda, płakać nie będę. Ta odznaka to i tak tylko po to, by leżała w szufladzie z pozostałymi pamiątkami  😂
W oficjalnych zawodach i tak startować nie będę, bo konia brak i kasy na zabawę w sport.
mam odpowiedź z PZJtu:

Przepis, o którym mowa obowiązuje od 2017r i dotyczy osób, które uzyskały stopnie instruktorskie w czasie obowiązywania tej wersji regulaminu.

niestety osoby, które uzyskały stopień instruktorski wcześniej muszą normalnie zdawać egzamin na ZOJ.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 marca 2019 16:11
Wysłałam im papiery o przyznanie licencji i wspomniałam o ZOJ. Jak dadzą, to fajnie, a jak nie, to trudno.

Edit: dowiedziałam się, że nie dostanę nawet licencji szkoleniowca, bo organizator nie podpisał umowy z PZJ na organizację egzaminu...
Gillian   four letter word
11 marca 2019 11:36
O losie... Nieźle!


Edit: dowiedziałam się, że nie dostanę nawet licencji szkoleniowca, bo organizator nie podpisał umowy z PZJ na organizację egzaminu...


o matko i córko, kłóciłabym się z organizatorem o zwrot pieniędzy! no co za tłuczki!  😵
Wysłałam im papiery o przyznanie licencji i wspomniałam o ZOJ. Jak dadzą, to fajnie, a jak nie, to trudno.

Edit: dowiedziałam się, że nie dostanę nawet licencji szkoleniowca, bo organizator nie podpisał umowy z PZJ na organizację egzaminu...



Nie przejmował bym się tym za bardzo bo licencja szkoleniowca z podpisaną umową i bez niej jest warta dokładnie tyle samo . 😁 😁 😁
Smok10 mówimy o licencji szkoleniowca PZJ, która jednak ma trochę większe znaczenie chociażby dla ośrodka, w którym taki szkoleniowiec pracuje.
Wszelkiego rodzaju certyfikacje ośrodka i możliwość organizacji szkoleń bazują na papierach kadry tam pracującej.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
11 marca 2019 21:13
Kahlan- i tylko dlatego podeszłam do tego egzaminu.
Mam skontaktować się z jeszcze jedną osobą z PZJ. Jeśli wyjdzie, że wywaliłam kasę na darmo, podejdę do biura organizatora z wydrukiem korespondencji z PZJ i zażądam zwrotu kosztów egzaminu i wypożyczenia konia. Bo nawet nie poinformowali o tym, że z ich winy są jakieś problemy.
[b]Kahlan[/b]- i tylko dlatego podeszłam do tego egzaminu.
Mam skontaktować się z jeszcze jedną osobą z PZJ. Jeśli wyjdzie, że wywaliłam kasę na darmo, podejdę do biura organizatora z wydrukiem korespondencji z PZJ i zażądam zwrotu kosztów egzaminu i wypożyczenia konia. Bo nawet nie poinformowali o tym, że z ich winy są jakieś problemy.



Nie mają obowiązuj informować . W ofercie było napisane że kurs pod patronatem PZJ ???  Przyszłaś na kurs i on się  odbył a to że nie pod patronatem PZJ to trzeba  było czytać ofertę .  😉 Mogę cię tylko zapewnić że zgodnie z prawem nie dostaniesz ani złotówki . 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
11 marca 2019 21:56
Smok10- Był pod patronatem PZJ przy kursie IRR, a to był egzamin na instruktora ISP. Pisałam i do PZJ, i do organizatora, czy mogę ze swoimi uprawnieniami do niego podejść. W ofercie było napisane, że jest organizowany egzamin na instruktora PZJ i po jego zdaniu należy wysłać zaświadczenie do PZJ w celu przyznania licencji. Na egzaminie przypomnieli o konieczności wysłania tego zaświadczenia i o tym, że będzie trzeba opłacić licencję.
Smok10- Był pod patronatem PZJ przy kursie IRR, a to był egzamin na instruktora ISP. Pisałam i do PZJ, i do organizatora, czy mogę ze swoimi uprawnieniami do niego podejść. W ofercie było napisane, że jest organizowany egzamin na instruktora PZJ i po jego zdaniu należy wysłać zaświadczenie do PZJ w celu przyznania licencji. Na egzaminie przypomnieli o konieczności wysłania tego zaświadczenia i o tym, że będzie trzeba opłacić licencję.


To wbij link do oferty  😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
12 marca 2019 15:12
Nie chcę publicznie umieszczać korespondencji. Podesłałam ją na pw.
No to będziesz zgodnie z prawem ( jak ci przekazano w PZJ ) Instruktorem ale nie należącym do Elyty  😁 Ale nie ma tego złego , przynajmniej zaoszczędzisz trochę kasy  😉
Czy ktoś wie, jak zawrzeć umowę ubezpieczenia uzupełniającą do końca roku?
Bo teraz chyba trzeba do końca roku, prawda?
Chodzi mi o przedłużenie Ergo Hestia.
Czy tam się zaznacza, że ma się licencję, mimo, że na ten rok jeszcze licencji nie ma?
halo, tak, zaznacza się , że się ma, bo żeby dostać lickę trza mieć ubezpieczenie, więc na logikę nikt nie miałby nigdy licki :-)
halo, ja dokupilam kilka dni grudnia online przez stronę pzj, tam podajesz początek ubezpieczenia i opcja ubezpiecz do końca roku kalendarzowego.
Dziękuje, faktycznie to proste.
Tylko co roku głupieję z tą licencją.
Ale kiedyś było gorzej, bo trzeba tam było podać nr tej licencji 🙂
Czy jest jasno ustalone , ze badania są ważne tylko 6 miesięcy ? W lipcu dostałam od lekarza zaświadczenie na 12 miesięcy. W artemorze pomimo tego wpisali mi jedynie ważność 6 miesięcy. W tym roku jeszcze nie wykupowywalam licencji a za dwa tygodnie mam zawody i zastanawiam się czy przejdą te z lipca czy muszę zrobić nowe ?
Sonkowa,  w zeszłym roku obowiązywała Ustawa o sporcie, z której jasno wynikało, że ważność badań to max 6 miesięcy. Badania robiłaś w okresie obowiązywania tamtej Ustawy, zatem Twoje badania nie są już ważne i musisz zrobić nowe.
Dziękuje bardzo  :kwiatek:
no i znowu zmiany w badaniach  http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190000395/O/D20190395.pdf  ciekawe czy będzie to honorowane przez sędziów na zawodach jeździeckich,... badania od lekarza rodzinnego plus możliwość wydawania ich na rok.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się