Kącik Rekreanta (część XII) 2019

UnicornWitch, nooo, szybkie w reakcjach i ogółem 😁 Ale ogarniają się też szybko.
Windziakowa, o jaaacie, ale przypał! Niestety zdarza się. Dobrze mieć wałka :P

My się zgodnie z zaleceniami delikatnie kulamy na lonży, jeszcze kilka dni zostało. Choć mówią mi, że koń na pastwisku się nie oszczędza i fika i bryka, mimo że nóżką ciągnie :P
Windziakowa, zajączka będziesz miała 😉 a tak na serio, jakim cudem?? Chyba by mnie coś trafiło, wiesz chociaż po czym będzie źrebak?
budyń, słaba historia, trzymam kciuki, żeby się w końcu wykulał !
Hermes, zdjęcia zdjęciami, ale skoro są screeny z filmu, to ja się pytam gdzie FILM ? 😉 😉
Ostatnio dużo na głowie, więc na chwilę zniknęłam, ale starałam się śledzić wpisy co jakiś czas  👀
Tatanka Piękny koń! Się zakochałam  💘
budyń cały czas trzymam kciuki, jak po wizycie chiropraktyka?
UnicornWitch Gratulacje i powodzenia  😅
Hermes Was cały czas śledzę na insta! Rudy wygląda BOSKO! Jestem za pokazaniem filmików  😀
Windziakowa Moja znajoma też kiedyś miała taką niespodziankę  😁 Piękny źrebaczek wyszedł  😀

A tu zdjęcie Mańka z nowym kolegą!  😁 😍
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
11 marca 2019 08:02
UnicornWitch, bardzo dziękuję :kwiatek: fajne to Twoje konisko, powodzenia w robocie 🙂
AtlantykowaPanna, nie wiem czy wytrzymasz z jego pomysłami psychicznie 😁 ale nadal zapraszam 😀
Sankaritarina, dziękuję :kwiatek: z Rudymi nigdy nie jest nudno, oj nie jest 😁
budyń, kolejną furą własnie nie pogardziłabym jakby była kara 😎 i jak tam, coś wiadomo?
Windziakowa, dzieciak na pewno będzie przyjęty w grono rekreantów :kwiatek: powodzenia przy rozwiązaniu mamuśki!
Libella, o gdzie teraz stoicie?
anai, wrzucałam nawet filmik z galopad, ale już dodaje resztę 😀  Jak tam Twoja Kruszynka? 🙂
charlieeee, dzięki :kwiatek: ja za to nie mogę się napatrzeć jaki Maniek to piękny pączek! Jakie macie teraz plany na starty?

Wrzucam zatem filmiki z ostatniego bujania się za stodołą 😁 I proszę o kciuki, dzisiaj jedziemy na trzy dni treningów 😍
galop
kłusy

Mam nadzieję, ze uda mi się kogoś skombinować na środę, żeby mieć filmiki z treningu 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
11 marca 2019 08:08
Hermes, ależ on fajnie macha łapami!  😲 😍
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
11 marca 2019 08:12
Moon, a najzabawniejsze jest to, ze własnie na tej jeździe tak fajnie dopiero puścił i ogarną, że można nimi pomachać 😁 jednak może być z niego niezły pingwin 😎
Hermes Plan jest, żeby kiedyś wystartować  😁 Tak serio to nie wiem do końca, może w kwietniu, bo są w domu, ale tylko jeżeli będą na dworze  😉 (jak będą na hali to Maniek prawdopodobnie i tak wystartuje, żeby pomóc mojej koleżance zrobić szybciej oczka :hihi🙂 A tak to muszę ustalić z trenerką, a będę się z nią widziała dopiero po HPP  👀 Pączek od ostatnich 2 tygodni chodzi naprawdę super (tfu tfu), więc liczę że będzie z nas zadowolona  😜
Ale mi się naprawdę ten Twój koń podoba  💘 zawsze chciałam kasztanka (albo karego  :emoty327🙂 Kiedy Wy się na zawody wybieracie?  😀
Libella, śliczny kucyk. 🙂 Jak adaptacja przebiega?

budyń, to ptawda, fajnie reaguje na pomoce, na łydkę, poczytuję to jako plusik. 😀 A Twoje słonko już zdrowieje, okulało?

charlieeee, piękne zdjęcie! 😀 Trzymam kciuki za starty, skaczecie, ujeżdżacie się?

Hermes, ja się nie znam, ale bardzo mi się podoba jak Rudy chodzi, zwłaszcza ten kłus ma taki dystyngowany, super. 🙂


My się uczymy teraz półparady (bardziej ja się uczę niż koń 😉) i energicznego, ale nie szybkiego chodu od zadu i powiem Wam, że jak już zrobię dobrze to Whiksy bardzo ładnie reaguje. 🙂 I ostatnio mi się pierwszy raz spłoszyła biedactwo, jak były te wichury (a jest to koń prawie nie płoszący się), ale to jest spłoszenie polegało na lekkim odskoczeniu i szybszym kłusie więc jest nieźle. 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
11 marca 2019 09:50
charlieeee, plan u nas jest na regionalne P w majówkę w Aromerze, a później już ciśniemy na AMPy 😀
UnicornWitch, ja odkąd porzuciłam skoki na rzecz pingwinowstwa też się nie niczym nie znam, ale ten kłus jest cholernie niewygodny 😁
UnicornWitch  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:  ujeżdżeniujemy się  🙂
Hermes to trzymam mocno kciuki, koniecznie się potem pochwal  😀
Hermes my w Mokrym aktualnie 😉 Fajne macie galopy!!! Śliczny jest, zawsze miałam słabość do kasztanów 😉
UnicornWitch dzięki! Adaptacja dobrze, Kucyk w końcu dostał padoczek, na którym może spacerować, więc jest zdecydowanie zadowolony ze zmiany  😍
Hermes, zazdraszczam cichaczem, mój koń się nijak nie rusza, a mi się tak marzy jakiś showman 🤣 I najlepiej jeszcze, żeby sam wszystko robił!
charlieeee, was to na insta regularnie oglądam 😀
Moon, ciebie też i khem khem, gdzie foty z zawodów? Rzuciłaś jakieś ochłapy i myślisz, że to wystarczy fanom? 😁

Odpowiem tak zbiorczo - kulawizna zdecydowanie mniejsza, nie mogłam dziś koniem zbyt żużlować, bo ślisko, ale jak dla mnie to prawie jej nie ma już, porównując do tego co było 😍 Plecy też dużo lepiej, także powoli zaczynamy coś robić. Niestety jest tak gruby, że siodło mi leci do przodu :P Grubson średnio na jeża przejęty tym siodłem, coś tam pospinał dupę czasem, ale ogólem luzik. Czekam aż czworobok wyschnie (żeby było miękko) i podejmuję próbę wsiadania, możecie się za mnie przeżegnać 😂

Hermes, fajny rudy! Elegancki ma galop 🙂
budyń, fajnie czytać, że jest lepiej, teraz już chyba z górki będzie, za co trzymam kciuki.

My pracujemy, chłopak chodzi super dobrze, zarówno skoki jak i ujeżdżenie na plus. Strasznie rozrabia na padoku, przez co ostanio dwa razy wrócił stamtąd bez podkowy, co akurat nie jest za fajne.
Radość na padoku

Stacjonatka
Sankaritarina Windziakowa UnicornWitch dziękuję dziewczyny za miłe słowa, Imadło 🏇 bo taką mój koń ma ksywę stajenną również :kwiatek:
charlieeee fajna z Was para, podgladam Was na insta  👍
Hermes bardzo fajny rudzielec  😍
budyń dużo zdrowia życzę Twojemu konisku :kwiatek:
Jako, że kibluję od kliku dni w pracy i na konia wsiade dopiero w czwartek to wrzucę parę zdjęć Imadła z ostatnich jazd. Chłopak się stara jak może  😍 Jakość oczywiście kiepska bo to kadry z filmów  😤
ech kiedy to ciepło w końcu przyjdzie 🙄, ale nie narzekamy bo mamy świetne zaplecze w postaci ciepłej hali, tymczasem jeszcze kolorowe wspomnienia Księciunia z lata  😍
budyń, przypał jak przypał, ale ja nie jestem gotowa! No ale trzeba żyć :P
anai, napiszę na priv, bo wolę nie ujawniać zbyt wiele na forum publicznym - bo parę osób jednak mnie namiętnie obserwuje 😀
charlieeee, też liczę, że to będzie chociaż ładne 🤣 Na szczęście mieszkają obok lasu, więc najwyżej znajdę gdzieś drzewo i przywiążę, jak się patrzeć nie będzie dało 😀
Hermes, dziękujemy!  :kwiatek:
Tatanka, zakochałam się! Twój koń jest totalnie w moim typie.


U Nas cisza, ale kobyła ewidentnie ma dość 🤣 Nie mogę się doczekać, aż w końcu się rozsypie i żeby te wszystkie nerwy związane z porodem minęły 🙁
Meldunek z matką polką jeszcze-nie-karmiącą. Porównanie na przestrzeni tygodnia, na zdjęciach może nie ma dużej różnicy, ale co ją odwiedzam to ma niżej ten bebzon i jest coraz większy 😵 Ja nie jestem pewna, czy nie ma małego słonika tam w środku.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
13 marca 2019 05:41
Libella, to nie chce nic mówić, ale stoję 10 minut od Was, może wspólny spacero-terenik? 😀
budyń, mój jak go kupiłam to tez chodził jak kłoda, później w ogóle chodził sztywno, wyglądał jak kupa przez kontuzje. Mam wrażenie, ze te lonze go tak odblokowały, ze pod siodłem zrobił się fajny. 🙂
anai, padoki to zgroza, Rudy od jakiegoś tygodnia nie daje się złapać na łące, biega jak opętany, a później w boksie świruje, ze stado zostało.. 🤔 Dzięki! A Twój Mały już widzę, ze się odbija, a nie tylko przegalopowywuje 😎 on jest nieziemski!
Tatanka, bosz, nie mogę się napatrzeć na to Twoje cudo 😍
Windziakowa, dla mnie ciąża końska to jest większy stres niż ludzka 😁 może jak brzuch tak schodzi w dół to zrobi Ci jeszcze wcześniejsza niespodzianke 😎

A ja melduje, ze transport w poniedziałek mimo ogromnych zawirowań przebiegł super, wczoraj trening miała dzierzawczyni, Rudy trochę ja robi w kulki jeszcze, ale jestem z nich bardzo dumna, bo Rudy nie bal się niczego, nic nie robił nieporzadanego i w sumie fajnie pracowali 🙂 ja zaraz jadę na trening, wiec zobaczymy czy ledwo zejdę z konia czy nie 😁
Windziakowa od przybytku głowa nie boli  🤣 to ci kobyla psikusa zrobiła  😉
U nas na stajni też swego czasu była panika jak kupiłam mojego (wałacha) a on zaczął kobyły obskakiwac po parenascie razy dziennie 🤔wirek: dziewczyny panikowaly że wneter i że będą dzieciaki  🤣 na szczęście minęły prawie 3 lata i dzieciaków żadnych nie ma a on skacze dalej  🤣
Dwa tygodnie temu zmieniliśmy siodło i koń jakby dostał turbo doładowanie  🤔wirek: wychodzi z niego szatan  😀iabeł: wspoldzierzawczyni która jest drobna osóbka zaczyna mieć problemy żeby w kontroli go utrzymać... Jak zacznie galopowac to ciężko ma skończyć..muszę wsiadac i go "ustawiać", ale jedno jest pewne że otworzył się pod nowym siodłem i jest mega różnica.
Foto z filmiku więc jakość umarła
Tatanka jeeezusie, jaki piękny, zazdroszczę takiej maszyny  😍 😍 😍
Hermes bardzo chętnie! Planuję rozpocząć spacero-tereny niedługo, więc jak przetestujemy jak nam idzie, to chętnie umówię się na wspólny spacer  😀
Budyń super, że przechodzi!
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
14 marca 2019 06:09
A ja powiem jedno, jeśli kiedykolwiek będę narzekać na mojego konia to kopnijcie mnie w  tyłek 😁
On jest fenomenalny! Dostałam tyle miłych słów odnośnie tego konia, że serduszko mi spuchło z dumy i szczęścia. To był najlepszy trening ever 😜 mój koń zza stodoły umie bardzo dużo rzeczy i jest cholernie mądry i uważny przy tym. Nie bał się luster, brykających koni na hali, tłoku, no niczego, był skupiony tylko na robocie 😍 jeśli tylko zdrowie będzie nam sprzyjało to można z nim sporo zrobić 😍 Żałuje strasznie, że nikt nie mógł ze mną pojechać i porobić zdjęć/filmików, ale lustro na hali jest git 😁 no i dorwałam też wczoraj Estampa 😀




budyń przyznaję spamauje trochę  😁 dobrzę, że lepiej jest! Dwaj znać po wsiadaniu  👀
anai mój też miał moment, że namiętnie sobie ściągał podkówki  😜 Chwilowo zaniechał, ale zawsze jak idę na padok serce mi wali przy oglądaniu nóg  😁
Tatanka Ja Was też  💘 Naprawdę piękny ten Twój koń  💘 Jakieś zawody w planach macie?  🙂
Hermes Wszyscy Ci tu mówimy, że konia masz super  😎 nie ma się co dziwić!  💘 💘 💘 btw co ja bym dała za lustra!  👀
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
14 marca 2019 08:12
charlieeee, ale teraz dopiero do mnie dotarło, że ten koń coś potrafi 😁 nie jest to już zwykły szary tuptuś tylko fajne, elastyczne konisko potrafiące dużo fajnych elementów 😀 Za lustra? Ile ja bym dała za tą halę samą w sobie 😁
charlieeee, o super, lubię oglądać skoki ale ujeżdżenie jest jak taki taniec z koniem. 🙂

Libella, to dobrze, najważniejsze żeby konik miał gdzie wyjść, dużo dobrego dla kucyka, bo piękny jest i ma takie bardzo dobre spojrzenie. 🙂

budyń, no to do przodu! 😀 Kiedy będziecie próbować wsiadać?

anai, radość urocza, ale ta stacjonata robi wrażenie, ile tam było? 😉

Tatanka, piękny kawał konia! 😀 Ja też nie mogę się doczekać wiosny, mam dość ubierania 40 warstw na siebie i na konia. :P

Windziakowa, wygląda jakby młodziak (albo młodziakowa) była już gotowa do wyjścia, oby rozwiązanie było szybkie i bezproblemowe. 🙂

Agnieszka K., wygląda super, ma moc konik. 😉

Hermes, koń z dobrą głową to skarb! Super, że trening Wam dobrze poszedł, konik jest prześliczny i ma taką fajną zadziorną grzywkę. 😉










Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
16 marca 2019 17:17
UnicornWitch, dziękuję :kwiatek:

Rudy dalej chodzi jak złoto 😍 dzisiaj pomęczyłam głównie dzierżawczynię, bo znów wyjeżdżam i jestem z nim mega dumna, fajnie patrzeć jak się docierają 😁
Co prawda wczoraj mój koń wpadł na świetny pomysł ucieczki w przyczepę i lekką ranę sobie zafunodował, ale liczę, ze już nic nie będzie wymyślał..
Dzisiaj po świetnym treningu wpadł na genialny pomysł wybiegnięcia po dzierżawczyni z boksu w całym sprzęcie na łąkę.. zabije go kiedyś przysięgam 😁
Wzięłam aparat do stajni z okazji 10tych urodzin mojego stworka (są jutro, ale ja mnie nie będzie 🙁 )


Moon   #kulistyzajebisty
16 marca 2019 19:15
Wywołana do tablicy przez budyń... :P

Tatanka, to żeś tu zapodała maszinę  😲 Piękny pan koń!  😍

budyń, teraz oby do przodu i niech się już gamoń nie wygłupia i nie pauzuje, bo niedługo mu bebech pęknie :P

Hermes, najlepszości dla jubilata! No pomysłowy jest chłopak, wybitnie Ci powiem :P Niech mu się z wiekiem pod berecikiem poukłada, hehe  💘

Windziakowa,  O! A to ci njus! Z jednej strony lipa i total zaskok, ale z drugiej, jak tatuś nie głupi, to a nóż ładny potomek wyjdzie? 😉 Trzymam kciuki za młodego i mamcię 😉

anai, to jak się młody ogarnął przez ostatnie miesiące to jest naprawdę niesamowite! 😲 Jak go zajeździłaś to pomyślałam że teraz to będzie orka z ogarnianiem takiego słonia długości tramwaja... A on obecnie tak skumulowany i usiądnięty na doopce, że aż miło. I jak macha łapami! 😅 😍

Szczerze napiszę, że nie pamiętam kiedy ostatnio relacjonowałam nasze poczynania, chyba coś w okolicach zimowego dołka i mojej twórczej niemocy, gdzie metrowy okser mnie przerastał...  🤔wirek: 😵
No więc, wczoraj trenerka stwierdziła, że chyba mnie ktoś podmienił  🤣 😜 bo już ostatnie dwa starty w lutym były całkiem spoko - parkury w rytmie, bez wtop czy jakiś niedolotów, tupnięć. Na treningach zaczęło wychodzić, mam wrażenie, że w końcu klikło mi pod beretem o co kaman z tą ręką w skoku i w parkurze (po 3 latach kulania Kula... cóż, lepiej późno niż wcale 😁 No i tfu, tfu nie zapeszam, żeby mi się nie odklikło :P) Kulisty zaufał ręce (która go już nie dziubie i nie ciągnie...) i obecnie - na placu już  😍 - ma wiosennego pierdolca, super-extra turbo, skacze mi się i jeździ przeeeee-obłędnie. W międzyczasie wypadł też trening na hali (awwwgrrr) ale okazało się, że galopując zakręt i nie ciągnąc ręką, Kulisty nawet na hali atakuje płotki, nie zacina się i generalnie sam chce! 😲 🤔 Tak naprawdę to wydaje mi się, że musiałam się po prostu odbić od swojego własnego dna i wyciągnąć wnioski. Oby tak pozostało :P

Wczoraj pojechaliśmy dwa razy parkur, taki 110-115, trenerka stwierdziła, że nie ma słów ani pytań i że nie ma co poprawiać, jak Kulisty jest taki zajebisty 😍  😍  😍 Ja się modlę by mu taki stan pozostał (wg trenerki jest na to szansa, skoro ja się ogarnęłam :P) i nawet ambitnie na finały JumpOff zapisałam się na Ptki  😎 tak więc zawczasu proszę o kciuki  😜

Dla tych, co dobrnęli do końca tego piania i paplania - foteczki z ostatnich zawodów 😉








Martita   Martita & Orestes Company
16 marca 2019 22:29
Moon Wyglądacie super! Trzymam kciuki za P i żeby się nic nie odklikiwało :p
Moon UnicornWitch Libella Hermes dziękuję bardzo za miłe słowa dziewczyny :kwiatek:, ja i Imadło. Nie spodziewałam się, że się aż tak konisko spodoba 🙂
charlieeee dzięki  :kwiatek: u mnie słabo z rywalizacja sportowa, priorytetem dla mnie jest nauczyć się dobrze jeździć, więc zobaczymy z tymi zawodami
Ostatni trening dzięki niezastąpionej quancie był bardzo udany  😅 mimo moich i konia ograczen, powoli, do przodu  🤣


Moon Super! Trzymam (jak zawsze zresztą) za Was mocno, mocno kciuki  😅
Tatanka Jasne, rozumiem  😀 Najważniejsze to się w tym wszystkim dobrze czuć  😀 Wyglądacie super  🙂
Hermes Jeszcze raz STO LAT dla Rudzielca  😅 :kwiatek: 😍

Rudy dzisiaj, a mój wczoraj  😀 świętowaliśmy, dwunożni też dostali ciacha!  😅
Tatanka no jest bardzo łapiący za oko ten twój zwierz 🙂😉) powodzenia!

Hermes omamo! a czemu mi sie ubzduralo, ze ten twoj rudy to mlodziak? a tu widze 10 na torcie, ale zdziwko 😀 tez mam Ptkowy plan na ten sezon, ale jeszcze poczekam troche, moze gdzies bardziej na lato 🙂

Charlieee no najlepszego dla pączusia! <3

Moon ależ kulisty  😍 no wykulaliście i jest molto bene  😜

Moj tez marcowy, skonczyl 11 lat  😍
I dalej jest bezsprzecznie najfantastyczniejsza głupotą jaką w życiu popełniłam 🙂😉))
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
17 marca 2019 11:26
Moon, :kwiatek: bardzo fajnie się na Was patrzy, trzymam kciuki i koniecznie muszę wpaść w odwiedziny jak będę w okolicach 😎
charlieeee, :kwiatek: i również raz jeszcze 100 lat i zdrówka dla Mańka 😅
faith, bo on mentalny gówniarz jest 😁 no i on w zasadzie za dużo w życiu się nie napracował raczej, więc może dlatego wygląda na młodziaka 🙂

Jeszcze wczorajszy dzieciak:
Witam, ja chciałam się przestawić 😀
Przygoda moja i Nike, bo tak moje dziecko się zwie, zaczęła się rok temu, kiedy po 21 latach w końcu spełniłam moje marzenie i kupiłam własnego konia. Dziś moje dziecko ma prawie 3 lata i za miesiąc zaczynamy zajeżdżanie. Miała już zakładane siodło i 0 reakcji, więc nie sądze żeby ze wsiadaniem były większe problemy 😀 Tutaj ja i moja dziewczyna w swoim nowym ogłowiu, które wręcz ubóstwiam 😀 Skośnik ma zapięty baaaardzo luźno, bo nie chciałam jej blokować żucia. No i nachrapnik nieco za wielki, mam nadzieje, że do niego dorośnie, bo ogłowie ściągane z USA i nie mam jak wymienić D:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się