Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 marca 2019 14:27
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=74.msg2850526#msg2850526 date=1551968321]
Dziewczyny paracetamol juz nie jest zalecany w ciazy. Wiem, ze te zalecenia nie doszły jeszcze do wszystkich ale należy sie wstrzymać z nawet najmniejsza dawka paracetamolu w ciazy.
Jestem na bierząco bo w mojej migrenowej grupie z kliniki bólu w Kiel sa kobiety w ciazy i zalecenia mówią juz inaczej i nie wolno juz brać.
[/quote]

Doraźnie wolno, dzisiaj pytałam ginekologa genetyka. Nie wolno stosować dłużej jak miesiąc ciągle.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 marca 2019 14:29
No wlasnie, ze nie 😉 mozna poszukać, teraz nie mam jak wysłać linków.
Lotnaa, No niestety. Ale embryotox jeszcze nie zmienił zaleceń, wiem ze tam sie o to troche biją. No cóż. Ja czytałam jakiś czas temu te badania i do mnie na tyle przemówiły, ze juz bym nie brała. A brałam  jakos z piec razy w ciazy w kroplowce. Zaufałam szpitalowi, ale chyba wtedy jeszcze tak głośno o tym bie było i nie wiem czy juz były te badania. 

Dziewczyny, tu można porównywać:
https://www.babyland.pl/pl/product/comparison/view/
Przykład różnic
Rozważam Valco Snap 4 sport lub Joie Mytrax, Joie ładniejszy, ale Valco lżejszy...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 marca 2019 14:52
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=74.msg2850531#msg2850531 date=1551968991]
No wlasnie, ze nie 😉 mozna poszukać, teraz nie mam jak wysłać linków.
Lotnaa, No niestety. Ale embryotox jeszcze nie zmienił zaleceń, wiem ze tam sie o to troche biją. No cóż. Ja czytałam jakiś czas temu te badania i do mnie na tyle przemówiły, ze juz bym nie brała. A brałam  jakos z piec razy w ciazy w kroplowce. Zaufałam szpitalowi, ale chyba wtedy jeszcze tak głośno o tym bie było i nie wiem czy juz były te badania. 
[/quote]

Jak będziesz mogła wyślij proszę link, chcę poczytać, chętnie skonsultuję temat na następnej wizycie. :kwiatek:
Dzisiaj usłyszałam że po 3 tabletkach jakie wzięłam w przypadku przeziębienia nic nie ma prawa się stać.
To ze Paracetamol był zakazany ok 7-8 lat temu to fakt, ale dzisiaj to jedyna przeciwzapalna dozwolona 1 trymestrze pomoc ( nie mam tu an myśli antybiotyków)
Usłyszałam też że nadużywana powoduje autyzm oraz ADHD, ale nie jako środek  doraźny.
Podobnie było kiedyś z Acardem, który dzisiaj pacjentki łykają jak tik taki.
Scottie   Cicha obserwatorka
07 marca 2019 14:56
Laski, ma któraś z Was jeszcze chustę na sprzedaż? Dziś byłam na pierwszych warsztatach z motania, dobrze mi szło i chyba się wciągnęłam. Z zakupem chce się jeszcze wstrzymać do końca marca, ale już chcę wiedzieć, do kogo ewentualnie uderzać 🙂
Scottie, ja mam, lovebabywearing splot serduszkowy, fiolet gradacja.
W temacie wozkowym, mogę polecić EasyGo Minima. Kupiliśmy go pod kątem wyjazdowym, a wyszło na to ze normalnej spacerówki nie używałam od...wakacji. Jest leciusieńki, składa się prosto i rozkłada jeszcze prościej. Bardzo skrętny, znopcją rozkładania na płasko. To tego założony zajmuje bardzo mało miejsca. Jest jego test na domowa.tv

Scottie ja mam...zabierz je odemnie bo już mi z szafy wypadają :p
Scottie   Cicha obserwatorka
07 marca 2019 15:07
Dobra, to może napiszę, czego szukam: 100% bawełna, splot skośno- krzyżowy, długość 4,6 metra, gramatura 240-260. Chętnie mieciusia i z krawędziami w różnych kolorach (chętnie dziewczęcych, bo Kingę wszyscy za chłopca biorą 😉 ).
zabeczka to się zagrałyśmy 😀 Cieszę się że USG wyszło dobrze🙂 Ja nie mogłam uwierzyć w to co widzę na monitorze, bo brzucha praktycznie nie mialam 😀 Dopiero teraz muszę niektóre spodnie zapinać na gumkę.
Od mojej lekarki wiem że paracetamol doraźnie jest bezpieczny. Zdarzyło mu się wziąć do tej pory dwa razy. Raz jak przy zatruciu doszedł mi taki ból głowy, że myślałam że umieram i drugi raz dziś rano. Generalnie jest nieco lepiej ze mną. Najgorzej z zatkanym nosem...a właściwie jedną dziurka. Dreszcze minęły, leżę teraz cały czas pod kocem i co chwilę piję coś ciepłego.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 marca 2019 15:50
Działanie przeciwzapalne paracetamoku jest tak minimalne, ze żadne. To nie jest lek przeciwzapalny i w przeziębieniu nie pomoże.

Chodziło tu o astmę i problemy z płodnością u chłopców. Ale nie Pamietam a na komórce mi ciezko szukać.

A to ze lekarz mówi to naprawdę nie znaczy ze tak jest. Lekarz to nie jest Bóg w białym.
Scottie ja mam...zabierz je odemnie bo już mi z szafy wypadają :p


Nie wiem, czy mój portfel chciał o tym wiedzieć. 😁

Scottie, uważaj, to wciąga! 😎
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 marca 2019 15:59
Na szybko ale po niemiecku: http://www.schmerzklinik.de/2016/10/30/paracetamol-in-der-schwangerschaft-zeit-umzudenken/

Na dole tez jest duzo literatury.

Po polsku nic nie szukałam, wiec nie wiem.
Gienia-Pigwa, o kurcze ale artykuł dałaś. Ciekawe czy jak się dzidziuś urodzi, to już na pewno nie szkodzi, czy znowu "się okaże" za 10 lat.

zabeczka17, super wieści 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 marca 2019 16:40
Tez wychodzę z założenia że lekarz to człowiek i u mnie autorytet białego kołnierzyk wg nie wchodzi w grę. Natomiast zanim wzięłam tabletke to obdzwoniłam  dwóch ginow, dzisiejszy jest 3 podczas badań, dwie położne plus znajoma rodzinna. Wszyscy mówili że nic nie ma prawa się stać.
Spróbuję przetłumaczyć artykuł i zabrać ze sobą do Wrocławia podczas wizyty z genetykiem. Jestem mega zaniepokojona aczkolwiek domyślam się że ryzyko jest małe.
Dzięki dziewczyny za kciuki ale nie puszczajcie jeszcze. Pomijając fakt że w szpitalu zostajemy jeszcze pewnie 4 dni i jest to trochę frustrujace to nie jest źle. Mamy salę tylko dla siebie, moje dziecko jest chyba dzielniejsze ode mnie, cały oddział ja uwielbia, zaczepia wszystkich słodkim uśmiechem i wogole nie płacze mimo miliona badań. Leczenie idzie w dobrym kierunku, malutki organizm przyjął leki naprawdę dobrze, teraz tylko czekać na efekty. Ale to co ja tu się naogladam to jeszcze bardziej dziękuję Bogu że mam zdrowe dziecko
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 marca 2019 17:06
Scottie, ja mam przynajmniej dwie, przypomnij mi na pw swoje nazwisko, to Ci podeślę foty na fb.

Z tym wózkiem to faktycznie gorzej niż z autem. Jutro spróbuję pójść o sklepu. Ja już celowałam w Moon, ale przedłużana budka jednak ważna jest.

gunia92, ojej, przegapiłam, że wy w szpitalu. Trzymajcie się!!!
ash   Sukces jest koloru blond....
07 marca 2019 17:14
Nospa przyjmowana w ciąży tez podobno wpływa na obniżone napięcie mięśniowe u dziecka. Ciagle coś... polowe ciąży byłam na nospie i magnezie w końskich dawkach, moja koleżanka tak samo. Nasze dzieci nie miały i nie maja problemów z ONM
Oczywiście że lekarz też może nie mieć racji, pomylić się itp. Ale jednak wolę ufać lekarzowi niż temu co wyczytam na forum czy innej stronie, jeśli chodzi o stosowanie leków. Wszystko tak naprawdę jest szkodliwe w nadmiarze, w ciąży jest gorzej bo nikt nie ryzykuje badań na ciężarnych, więc nie do końca wiadomo co i jak działa na dziecko. Ale jeśli mam do wyboru mordowanie się  z gorączką, która nie mija po domowych sposobach i ryzykować za chwilę zapalenie płuc czy coś podobnego, to jeśli.lekarz przepisze, dlaczego nie wziąć przykładowo tego paracetamolu? Może i wybieram tym samym mniejsze zło, jest to moja decyzja i każdy postąpi w takiej sytuacji jak uważa. Nie dajmy się jednak zwariować.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
07 marca 2019 17:25
Ja na gorączkę (rosła w zastraszającym tempie)ostatnio zażywałam paracetamol i aspirin C.Wszystko z zalecenia weta. Farmaceutki wielkie oczy robiły, że aspirin w ciąży.... Nie mam zamiaru się przejmować,  wierzę, że gin wie co robi. Nie mam zamiaru z resztą słuchać farmaceutek, nastraszyły mnie ostatnio odnośnie opryszczki- gin stwierdził, że nie ma się czym martwić.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 marca 2019 17:30
Ja na gorączkę (rosła w zastraszającym tempie)ostatnio zażywałam paracetamol i aspirin C.Wszystko z zalecenia weta.


😲 wet Cię prowadzi? 😉

Edit: do 10 tygodnia mówiłam wszystkim ze,, mój weterynarz,, zamiast ginekolog. Nie było osoby która nie wybuchelaby śmiechem. A ja twardo uparcie  - weterynarz mówi, że to normalne- haha 😵 😁
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
07 marca 2019 17:32
Hehehe. No ładnie.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 marca 2019 17:54
Oczywiscie, ze trzeba rozważyć co jest niebezpieczniejsze i wyrazie czego przJac leki. Ale z paracetamolem niestety jest tak, ze kazdy mówi: mozna, bierz! Przeciez nie zaszkodzi. A jednak moze. No np. przy migrenie działanie paracetamolu jest praktycznie zerowe i naprawdę nie warto go przyjmować, bo i tak sobie nie pomogę a moge ( nie znaczy ze musze) zrobic krzywdę dziecku.

Oczywiscie, kazdy nich robi jak chce. Ja tylko zwróciłam uwagę, ze cos naukowo sie w temacie dzieje. Przeciez mozna to olać 😉 ale fakt, mam mała misje i jak widze, ze a nóż ktoś skorzysta to wole napisać niz zamykać sie i olać. Bo sprawa jest dość ważna. To nie sa kryształki do nachrapnika i ich wpływ na zadowolenie wierzchowca 😉

I tak, trzeba umieć przesiewać fałszywe informace ii wiedzieć gdzie i jak szukać. To nie jest łatwe wbrew pozorom.
mundialowa wciąga? Ja przestałam robić zdjęcia zbiorcze stosu żeby się nie demotywować ile kasy mam w szmatach zamrożone  🤦
ash, ja też dostałam no-spe w najwiekszej dawce ale nie na podtrzymanie ciąży tylko na zwykłe skurcze, zaczęłam brać ale przemyślałam sprawę i odstawiłam. Jagódka zaczęłA się uśmiechać do nas bardzo późno, a później jak się zanosiła śmiechem to nie miała normalnej mimiki tylko taką nieruchomą maskę, co wyglądało dość upiornie 😉 Ma osłabione mięśnie języka i trudną do skorygowania wadę wymowy. Kiedy miała 6 miesiecy, to neurolog uświadomił mnie z tą nospą, że to może być przyczyna (są doniesienia o ONM w obrębie jamy ustnej) i że ginekolodzy zapisują to "jakby to były cukierki". Potem kobitki tutaj, które prowadziły ciąże w Niemczech pisały, że tam nie dają nospy tylko sam Mg. W drugiej ciąży też mi ginka chciała wcisnąć nospę na skurcze przepowiadające, wywiązała się dyskusja. Ona stwierdziła, że udowdniono ze nospa jest całkowicie bezpieczna ale mogę jej w sumie nie brać skoro czuje się dobrze. I to chyba w tym rzecz, kiedy jest brak zdrowia to branie nawet potencjalnie szkodliwych leków może mieć sens ale lekarze przepisują niekiedy na wszelki wypadek osobom zdrowym. W naszym wypadku może to zbieg okoliczności, a może za jakiś czas wyjdzie jak teraz z tym paracetamolem, że jednak jest coś na rzeczy z tą nospą i ONM w obrębie głowy.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 marca 2019 19:01
Nospa nie jest w de w ogole zarejstrowana. Ogolnie z tego co pamietam w zachodniej Europie sie jej „nie zna”. Ale we wschodniej jak najbardziej.

Ja jadłam duzo magnezu w ciazy, miałam naprawdę konkretne skurcze, w 32 tc na Ktg skurcze jak tra la la. Ale nic nie dali mi, kazali odpoczywać i brać dalej magnez. Moja gin i wszyscy szpitalni.  Mysle, ze w Polsce jest tez inne nastawienie kobiet i czesto troche wręcz wymagają leków bo one oznaczają jakby ta pomoc. A jak lekarz nic nie da to takie troche olanie z jego strony. Ciąża w pl jest bardziej zmedykalizowana i porody tez. Pamietam fora niemieckie i polskie które czytałam w czasie ciazy. Jest spora roznica a dodam ze Niemcy maja naprawdę dobra opiekę w ciazy. Znaczy, nie taka jak np. Na wyspach. Tam to jest zlewka konkretna 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 marca 2019 19:31
zabeczka to się zagrałyśmy 😀 Cieszę się że USG wyszło dobrze🙂 Ja nie mogłam uwierzyć w to co widzę na monitorze, bo brzucha praktycznie nie mialam 😀 Dopiero teraz muszę niektóre spodnie zapinać na gumkę.
Od mojej lekarki wiem że paracetamol doraźnie jest bezpieczny. Zdarzyło mu się wziąć do tej pory dwa razy. Raz jak przy zatruciu doszedł mi taki ból głowy, że myślałam że umieram i drugi raz dziś rano. Generalnie jest nieco lepiej ze mną. Najgorzej z zatkanym nosem...a właściwie jedną dziurka. Dreszcze minęły, leżę teraz cały czas pod kocem i co chwilę piję coś ciepłego.


Zdrowiej i pij dużo wody. :kwiatek:
Ja panikowałam dwa dni temu, ale gorączki miałam niewiele 37,2 C. Natomiast na katar pomaga mi mega spray z solą morską. Pryskam co chwila i odkażam. Mam też swój sprawdzony sposób - czyli urządzenie Webber  z filtrem HEPA. Wietrzy mi cały pokój, zabija wirusy i bakterie + roztocza, naskórek w powietrzu. O wiele lepiej się przy tym zasypia i ogólnie lżej oddycha. Pomijam, że przy kocie rasy MCO i psach w domu- rzecz wręcz dla mnie niezbędna.Mi już ból gardła przeszedł został tylko zatkany nos i lekkie otumanienie.
Jutro mam wizytę u zwykłego gina. Już widzę jego minę, że dzieciak przeskoczył tydzień do przodu.
Zaczynam 14 tydzień- czuję się jakbym dostała gratis od losu 😡.  😅 Jeszcze tylko te mdłosci.. 🙄
zabeczka17, kobieta w ciąży normalną temp. ma 37-37,5. To nie jest gorączka, ani nawet stan podgorączkowy.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 marca 2019 20:05
ale jak dochodzą drgawki,pocenie sie, okropny ból głowy  i gardła plus zakatarzony nos to chyba znaczy że coś się dzieje 😉
zabeczka17, chyba dreszcze. Jak masz drgawki, to do szpitala lepiej jedź.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 marca 2019 05:46
zabeczka17, chyba dreszcze. Jak masz drgawki, to do szpitala lepiej jedź.


Dreszcze, dreszcze  😉
Dzisiaj mam apogeum kataru, zaraz mi nos rozsadzi.  😫
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się