M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

ja sie czaję na monstere  😲 ale droga jest a moje uniejętności ogrodnicze dość ograniczone. Choć pięknie wyglądała by w  DodoMod edit: "SPAM, MUŁ i WODOROSTY = czyli reklama "  to obawiam się, że i ta hodowla nie ma szans na powodzenie 😡
 powinien być BAN, ale mam dobry dzień. PROSZĘ naprawdę zrezygnować z tego typu działań! Zofia = znaczy SOFIA... czyli madrość = proszę więc prowadzić mądrze dyskusję BEZ marketingowych wrzut!!
Zośka Zochna Zochusieńka już skończ proszę....

Zastanawiam się nad powieszeniem kilku paproci na krótkiej ścianie. Nigdzie nie mogę znaleźć inspiracji jak to może wyglądać. O dziwo paprocie to jedyne rośliny, które przeżywają u mnie dłużej niż miesiąc (uśmierciłam już nawet aloesa). Jakieś pomysły w co włożyć takie paprocie by je powiesić i gdzie coś takiego znaleźć?
Bravo Ty Behemotowa  😍 widze, że mamy taki sam talent do ogrodnictwa
emptyline   Big Milk Straciatella
13 lutego 2019 14:49
Boże zocha, jaka ty słaba jesteś w tym marketingu...
Czy właśnie dostałam gratulacje za to, że praktycznie wszystkie rośliny u mnie umierają? Marketing na 5+
emptyline   Big Milk Straciatella
13 lutego 2019 19:37
Behemotowa, masakra. 🤣 Pocieszę cię, że ja też aloesa zabiłam. Polecam Ci za to, jeśli będziesz chciała coś oprócz paproci, wężowce (sansewierie). My naszą jedną mamy już ponad dwa lata i ma się fantastycznie!
Behemotowa, aloes jest trudny! Tzn bywa i ja go nie kupuję do swojego mieszkania, bo wiem, że się nie nadaje na moje warunki. Paprocie tak samo.
A może jakieś epipremnum albo hoje? Ja właśnie teraz zakupiłam filodendrona brasil na ścianę, hoję carnosa tricolor na sufit, cerpiegię woodi na ścianę i epipremnum marble queen na ścianę też 🙂 I czekam na makramy od Libelli!

A sansewiery sa baaardo łatwe w opiece, właściwie najlepiej o nich zapomnieć. W dodatku mają bardzo różne ciekawe odmiany. Ja swoją nadgorliwością zabiłam zamioculkosa, który jest banalny, nic nie trzeba z nim robić, a ja go chyba przelałam.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
15 lutego 2019 05:56
Ma ktoś może baterie z Ikei? Konkretnie zastanawiam się nad modelem ÄLMAREN https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80341646/ - ma jedną wadę, tylko jeden rodzaj strumienia wody.

Od 6 lat mam poprzednią wersję tej baterii: https://m2.ikea.com/pl/pl/p/vimmern-bateria-kuchenna-sprysk-stalowy-90305290/ (dwa rodzaje strumienia - super sprawa w codziennym użytkowaniu). Żadnych przecieków czy kłopotów, w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy odkamieniałam siteczko.
Zawsze mnie ciekawiły sprzęt Ikea (agd, baterie itp). Czy serio jakość idzie w parze z ceną? Bo w sumie nie są to niskie ceny....
Zawsze mnie ciekawiły sprzęt Ikea (agd, baterie itp). Czy serio jakość idzie w parze z ceną? Bo w sumie nie są to niskie ceny....


bateria do kuchni wtyrrzymała u mnie 2 lata
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
20 lutego 2019 17:00
Moja bateria trzyma ósmy rok, tak samo zmywarka i piekarnik.
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 lutego 2019 17:02
remind3, jeśli dobrze pamiętam, to AGD jest produkowane przez któregoś znanego producenta (Whirpool? Nie pamiętam który konkretnie ale 'ta półka'😉 także to nie jest jakaś chińszczyzna niewiadomego pochodzenia 🙂
mils   ig: milen.ju
21 lutego 2019 08:43
Czy ktoś ma przepierzenia na zewnątrz budynku, która nie są z drewna?
Poszukuję inspiracji jak umeblować sypialnię które znajduje się na pięterku w starym budownictwie. Problem jest taki że jest bardzo nisko. Sufit na wysokości 196 cm a do tego drewniane belki na suficie- te są trochę nieregularne, w niektórym miejscach mogę przejść bez schylania się ale ogólnie to sięgają ok 173-175 cm
Upierdliwe ale śliczne i przytulne 😉
Zamówiłam dość proste łóżko drewniane w stylu rustykalnym i zastanawiam się teraz nad szafą i komodą. Czy jest sens wstawiać szafę czy optycznie jeszcze zmniejszy pokój?
Mam dużą i ciężka szafę po poprzednim wynajmującym i pasuje na styk pod sufit ale jest obrzydliwa, ciężka, czarna i zasłania najładniejszą ścianę w mieszkaniu (prawdziwa stara cegła + belki
Trzymam tam wszystkie ciuchy zimowe, zapasowe kołdry itd i tak na oko sądzę że wszystko mi się zmieści upchnięte w pudła pod łóżkiem.  Teraz jeszcze śpię na materacach na podłodze 😉
Jakieś pomysły? Doświadczenia?
emptyline   Big Milk Straciatella
27 lutego 2019 19:20
kajpo, pokaż zdjęcia i plan. 🙂
kajpo, - brzmi pięknie! Ja bym wywaliła tą czarną szafę i poszła w drewno i jasne dodatki, optycznie powiększą pomieszczenie i zwiększa spójność wystroju.
A może spore lustro w ciekawej ramie?
Jutro zmierzę i porobię fotki podglądowe. Jestem na pełnych obrotach od rana do wieczora i już nie mam dziś sił.
Lustro chciałam stojące w ramie tak czy siak, ale nie ma potrzeby żeby powiększać optycznie przestrzeń - Miejsca jest sporo ale jest po prostu nisko
Dodam tylko podgląd jak to wygląda na dole. Pokój dzienny z aneksem kuchennym.

Edycja
Tak wygląda surowa sypialnia na ten moment  😜 Zaznaczam że wszystkie meble uzbierałam od dobrych ludzi po tym jak się przeniosłam w zupełnie nowe miejsce mając w kieszeni 500€ kieszonkowego na start i przeżycie do pierwszej pensji w nowej pracy. Oficjalnie rok za mną, stanęłam na nogi finansowo, czuje się tu wspaniale i chce sobie jednak urządzić kącik po swojemu a nie tylko tak ciułać byle co prowizorycznie.
Wymiary to 5,5m na 3m z czego zamiast drzwi mam lukę w ścianie na szerokość 2m
Za ścianą jest pokój przechodni pomniejszony o schody. Na to pomieszczenie też nie mam pomysłu. Stoi tam fotel i stolik na książki oraz moja toaletka z kosmetykami ale jest trochę za ciemno żebym się tam malowała i zazwyczaj znoszę cały ten mandżur na dół do łazienki...
Mam nadzieję że macie teraz jakies ogolne wyobrażenie jak to wygląda.
Wymiary rozrysowalam na kartce i wrzucam tu fotkę bo nie mogę zmniejszyć na tablecid: https://www.fotosik.pl/zdjecie/73f864261d3bde28
Zwariuję ze stolarzem... Od razu mówię że nie sądzę by zmiana była dobrym rozwiązaniem, bo żaden mi szybciej nie zrobi mebli.
Pan stolarz miał mi zrobić meble raz dwa - mówił że tydzień na wykrojenie tydzień na poskładanie. Wydawało mi się szybko, ale ok. Tyle że zanim dał do wykrojenia to siedział nad projektami i siedział i siedział... Potem musiałam wybrać okleiny... Wybrałam ponoć 2 razy droższą niż inne (okazało się że nawet nie o połowę droższą w ostatecznej wycenie  :zemdlal🙂, drugą taką co nie robią z tego, trzecią i czwartą niedostępną itd itp... W końcu się udało, ale pan stolarz wyjeżdżał za granicę robić meble na parę dni, więc mówił że jak zdążymy z poprawkami i odda projekty przed wyjazdem to po powrocie może montować zaraz. Ja zdążyłam, on nie.  😵 Wrócił, dziś doprecyzowałam strukturę jednej okleiny (żeby było ciekawiej na stronie www jest kompletnie co innego niż w ponoć najnowszych wzornikach), ale dziś mi oświadczył że na urlop jedzie, bo go żona z domu wyrzuci. A co mnie to obchodzi!  👿 😵 Nie mógł wcześniej o tym pomyśleć, zaplanować urlopu później, jak skończy?!  👿
Z tego co ze znajomymi rozmawiam to generalnie nikt nie miał w 100% dobrej współpracy ze stolarzem. Serio nie da się?  😵 Jeden pan niby był polecony jako rzetelny i terminowy, ale skreśliłam go po spotkaniu, bo okazał się totalnym burakiem  🤔wirek:
magda, Niestety się nie da. Moi wspaniali stolarze najpierw przez miesiąc nie mogli do mnie dojechać, jak dojechali to spóźnili się cztery godziny i nie zdążyli wszystkiego złożyć. Godzina 21 dowiaduje się, że będą jutro o 8 rano...  🤔 rozumiem, że ja nie pracuje i mogę w każdej chwili sobie wolne wziąć?
Zamówiłam przegródkę do szuflady, mieli ją jako pierwszą zamówić, bo jest ciężko dostępna i trzeba ją z zagranicy sprowadzić. Od października słyszę, że ją już zamówili. Dzisiaj dostaje informacje, że wczoraj została zamówiona i za tydzień ją przywiozą. Duża zabudowa składa się z trzech przesuwanych drzwi. Po środku lustro, logicznie pan mi ustawił lustro na pierwszej szynie, a pozostałe ściany na drugiej szynie. Po dwóch miesiącach przyjechali panowie wyregulować mi szafę, zostawiłam ich w mieszkaniu, wracam, a Ci już spakowani i wychodzą. Patrzę, a lustro jest na drugiej szynie, więc żebym się widziała w lustrze to muszę mieć zamkniętą całą szafę. Wyjaśnienie: a to Pani tak nie chciała?   🤔wirek:
Wycinają mi jedną ścianę szafy i im coś pękło. Nic nie powiedzą, tylko postawią i udają, że nie zauważę. Jak wymienią to półki już powieszą w dowolnej konfiguracji, obojętnie jaka wysokość  😵
Nie wspomnę, że szyny z wieszakami się nie wysuwają z szafy, bo złe zawiasy wstawili. Blat do kuchni to robią mi od października, a małą półkę pod dekoder od grudnia (półka rozmiarów zeszytu A5).
Wszystko mam już zrobione, a z głupimi szafami, walczę od września. Podobno za tydzień mają już wszystko skończyć.
Moi stolarze to podobno tacy świetni, profesjonalni, no i drodzy... bym sobie cztery szafy z komandora postawiła za cenę tych dwóch od nich, no ale miało być idealnie. Wyszło nerwowo i wcale nie tak idealnie i pięknie.
Nic tylko stolarzem zostać. Serio. Mój stolarz 'zobaczy co da się zrobić' (zapytałam z sugestią że inaczej nie będę zadowolona, czy zrobi cokolwiek w tym tygodniu). Szczerze to wątpię by się udało  🙄
Behemotowa Komandor wcale nie jest lepszy, tylko podobne przeboje miałam w tym co zamawiałam...
Ja miałam akurat bardzo terminowego gościa. Powiedziałam czego chcę, za tydzień miałam projekt, 3 dni później wybrałam blat i zawiozlam sprzęt który miał iść do zabudowy. Miesiąc później montaż, który im zajął 2 dni w sumie. Szafkę do łazienki ogarnął w sumie w tydzień. Robi też na pewno łóżka, szafy itd. Projekty są na pewno bardzo funkcjonalne i jeśli uważa że nie podoła pomysłowi klienta to od razu o tym mówi. Także są jeszcze fachowcy na tym świecie.
Akcja drzwi prawie zakończona i prawie z sukcesem. Okazało się że ościeżnice są nieco niższe niż deweloper zrobił otwory na drzwi  🙄 trzeba będzie szpachlować i malować by to zakryć. Na dniach przeprowadzka  👀

Woow,Magda!Jakie piekne drzwi!!! Co.to za cudo? Az mam ochote wymienic wszystkie u.mnie w domu  😂
Nie masz ochoty, chyba że chcesz się bawić w malowanie, szlifowanie, malowanie itd przez kilka dni 😉 drzwi marki Radex z serii loft, pomalowane (nierówno  :wysmiewa🙂 drewnochronem i kilkukrotnie lakierem bezbarwnym
Dziwuszki czy któraś z was ma prysznic bez brodzika w małej łazience? Czy to się praktycznie sprawdza? Woda nie jest rozchlapana po całej łazience?
mils   ig: milen.ju
09 marca 2019 15:31
Klopsik mam w domu rodzinnym, jest jak najbardziej okej. Trzeba pilnować, żeby dobrze był zrobiony - u nas musiała być poprawka, bo z początku woda nie spływała jak trzeba. Teraz super się użytkuje.
Klopsik, podobne pytanie padło 6 stron temu. Prysznice bez brodzika są najlepsze na świecie, ale rzeczywiście musisz mieć dobrego hydraulika.
Ok, dzięki  :kwiatek: Mam problem z ustawieniem wejścia pod prysznic bo łazienka jest malutka i gdzie by co nie ustawić to nie ma opcji na otwierane drzwi, a przesuwnych nie chcę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się