Kolka Pom9c Nagla!!!!

Bardzo się cieszę, że jesteście w domu już. Powodzenia 🙂
Ja też się cieszę 😉
Wrzuć jakąś fotkę kobyłki, no i tego wynalazku do ew podnoszenia klaczy 😉
Megane dużo tego wynalazku nie ma  bo jest to mocny kątownik na skos w suficie,ale podwieszali silnik i trzymało.

Dziś po 5 rano poszłam do stajni i spała,nie zdążyłam drzwi otworzyć a wstała.Jest bardzo czujnym koniem.
Jutro rano jadę po kuca 🙂

Przedstawiam Henia i Gandzie 🙂
Uroczy Henio  😍
Dużo zdrówka dla Was!!
dziękujemy 🙂 Zastanawiam się czy nie założyć fanpage Gandi bym opisywała co się u nas dzieję 🙂

Miło mi,że Was wszystkich poznaliśmy.Dziękujemy za każdą pomoc  😍 😍
Henio jest extra  😍 strasznie się cieszę, że wszystko dobrze się skończyło, życzę Wam wielu lat w zdrowiu, już bez takich akcji  :kwiatek:
Karina7, Trzymam kciuki za konisie, oby już nie było problemów.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
27 lutego 2019 20:05
Jak zdrówko seniorki? Zaprzyjaźniła się już z kucem?
Wszystko dobrze dopóki pergolidu nie dostaje 🙁 na pergolidzie nie może wstać 🙁 odstawiłam na razie.
Na razie puszczam ją tak po 5-10 minut bo całe nogi jej drżą po tylu miesiącach stania. Drugi minus jej stania,że bryka jak szalona więc wole na razie spacerki. Wyschnie padok to pójdą 🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
28 lutego 2019 07:21
Karina7, przypomnij ile ona dostaje teraz tego Pergolidu? Jeden z moich podopiecznych jest co prawda na Prascendzie, ale musieliśmy zmniejszyć dawkę do 1/2 tabletki, bo na 1  co prawda nie było problemów ze wstawaniem, ale był osowiały, nie chciał jeść i jak stado wracało do stajni, to stał gdzieś na końcu pastwiska kompletnie nieobecny. Na 1/2 odżył. Może u Was też trzeba zmniejszyć dawkę?
0,5 tabletki codziennie. Ja przeszukałam Internet,rozmawiałam z różnymi profesorami. Są przypadki i to dużo problemy z nogami,opuchlizny,problem ze wstawaniem, osowiałość itp
Drodzy re voltowicze,mamy problem Gandzie wzdyma i to bardz🙁
jakiś pomysł, co zrobić ?
Wzywać weta🙁
vissenna   Turecki niewolnik
09 marca 2019 20:20
Weterynarz. W międzyczasie jeśli to lekkie wzdęcie to ją przelonżuj żeby jelita ruszyły.
ale kupy w boksie są, nawet mnie skopać chciała i gryźć.
Czekam na tel do wetów...
rox   ogony trzy
09 marca 2019 20:46
Karina7, kupa nigdy nie wyklucza kolki. To, że coś z konia wyszło to nie znaczy, że gdzieś dużo wcześniej nie jest zatkany.
dzwoniłam do kilku większość nie może, druga że jak tak to się dobrze czuje obserwować.
Jedna Pani Dr. zasugerowała jechać kupić espumisan w plynie i dać cały
dea   primum non nocere
09 marca 2019 21:00
Zmierz jej tętno.
Późno trochę, ale wzięłabym na spacer w ręku. Zachowuje się normalnie?
tak zachowuję się normalnie tak to nawet podgryza kucyka przez boks.Rży jak idę ,nawołuje bym dała kolacje... Tylko ten brzuch wzdęry jest, kup w boksie jest sporo. Wzięłam ją na 2 minuty na spacer ale jest strasznie ślisko i trochę się boję.
Brzuch wzdęty bo Tobie się wydaje czy ma objawy? Wzdęty lub kolkowy( zatkany) brzuch daje objawy bólowe.
ma wzdęty patrząc przez boks bardziej po naszej lewej stronie.Nie widać żeby była ospała,grzebała czy się kładła.
dea   primum non nocere
09 marca 2019 21:59
Tętno zmierzyłaś? Na dolnej krawędzi ganasza powinno się dać wyczuć.
był wet płukał , dopiero przyszłam ze stajni cała noc z nią byłam bo musiała być przywiązana by nie jadła. Dopiero ją pościłam i idę się położyć na godzinke. Sprawdze za godzine czy nic nie szuka.
Są dwie kupy z parafiną.
o kurcze  🙁 trzymam kciuki, żeby szybko minęło!
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
10 marca 2019 15:57
Jak sobie radzicie?
vissenna   Turecki niewolnik
10 marca 2019 16:00
Też się zastanawiam.
Może jej od leków "wyczyściło" jelita z bakterii trawiennych?  🤔
Można spróbować podać drożdże albo jakiś probiotyk...
Nie wiem dlaczego się tak stało 🙁
Jadła dalej te papki, dostaje probiotyk z equnoxa drożdże jarrowia.

Było tak dobrze i nagle coś takiego.
Na razie wygląda ok, zjadła wczoraj troche sianka, dziś zje więcej. Martwi mnie jeszcze,że teraz po tej akcji mało pije.
Dziś już nie siedzę całą noc w stajni jak wczoraj bo sama się już przeziębiłam. Zaglądam co 2-3 godziny. Mam nadzieję,że już będzie dobrze.
Hej, ciekawa jestem co u Was? Co u kobyły?
Też jestem ciekawa
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się